Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zatkane uszko, co robić?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Zatkane uszko, co robić?

    Dziewczyny moja córka (3latka) skarży się na zatkane uszko. Prawdopodobnie zrobił jej się czop woskowinowy. Co robić? Bo już zarejestrowałam ja do laryngologa, ale to uszko ją drażni. Trze je i wkłada paluszki. Czy jest na to jakiś sposób, żeby jej pomóc?
  •    
       

    #2
    Odp: Zatkane uszko, co robić?

    Pamiętajmy o tym by zawsze udać się z dzieckiem na konsultację do laryngologa. Być może konieczne będzie przepłukanie uszu w celu pozbycia się korka. Lekarz z całą pewnością poradzi rodzicom w jaki sposób dbać o uszy swojej pociechy oraz jakich kosmetyków do tego używać. W aptekach dostępne są spraye rozrzedzające woskowinę ale także krople i preparaty, które powinny być stosowane do uszu dziecka zaraz po kąpieli.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Zatkane uszko, co robić?

      Z tym to kojarzy mi się płukanie taką wielką strzykawą - maSAkra!
      Byłaś w aptece? Nie polecili Ci czegoś co mogłoby nieco pomóc?

      Skomentuj


        #4
        Odp: Zatkane uszko, co robić?

        No byłam i farmaceutka poleciła Voskolix i stosujemy po myciu, jak na razie uszko się odetkało, ale do laryngologa też idziemy.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Zatkane uszko, co robić?

          Spraye są teraz bardzo popularne i w sumie dobrze, nie trzeba kombinować co jak wyczyścić. Jeżeli uszko się odetkało, to trzymam kciuki za to, żeby nie było to nic poważniejszego i nie wracało już.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Zatkane uszko, co robić?

            No zobaczymy co powie laryngolog, ale faktycznie tych sprayów jest w Aptekach mnóstwo. Ale ja generalnie jestem za naturalnymi kosmetykami więc ten Voskolix jest na bazie oliwki z oliwek, więc bardzo mi odpowiada.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Zatkane uszko, co robić?

              Dobrze wiedzieć, że jest taki środek. Ja kiedyś miałam taki w domu ale już dawno stracił ważność i wyrzuciłam.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Zatkane uszko, co robić?

                To nie dobrze, bo mi mówili, że należy go używać regularnie. Bo inaczej czopy z woskowiny będą się robić. A patyczki niby jeszcze to wpychają dalej i wtedy trzeba iść na płukanie. A to już raczej nie jest przyjemne.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Zatkane uszko, co robić?

                  Ojej, no to już mnie troszkę nastarszyłaś, heheh. Ale dobrze wiedzieć jak odpowiednio dbać o uszka.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Zatkane uszko, co robić?

                    Teoretycznie jeśli nie mam problemu z zatkanymi uszami przez woskowinę to nie ma obawy. Bo niektórzy mają dość intensywne wydzielanie woskowiny i jej nieusuwanie może powodować czopy. Jeśli mimo nie czyszczenia uszu nie miałaś z tym problemu, to znaczy, że wszystko ok. Ale i tak nie zaszkodzi co jakiś czas użyć takiego sprayu.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Zatkane uszko, co robić?

                      Bardzo ważne jest to, by nie czyścić uszu patyczkami, bo można dziecku zrobić krzywdę, dobrze jest używać specjalnych preparatów do tego celu.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Zatkane uszko, co robić?

                        Konsultacja z laryngologiem jest wskazana. Mój synek ostatnio także miał problemy z zatkanym uszkiem, jednak kilka porad zaciągniętych od laryngologa z centrum medycznego volver http://www.cmvolver.pl/ w zupełności rozwiązało sprawę! A już miałam najgorsze obawy.

                        Skomentuj

                               
                        Working...
                        X