Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Szaleństwa z ciastem francuskim

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Szaleństwa z ciastem francuskim

    Bardzo lubię wszelkie potrawy z ciasta francuskiego,czasami trzeba długo szukać i nie zawsze jestem pewna czy dana potrawa jest smaczna
    ,proponuję wrzucac tutaj swoje wypróbowane pomysły oraz te znalezione w internecie na potrawy z ciasta francuskiego


  •    
       

    #2
    Odp: Szaleństwa z ciastem francuskim

    Wklejam przepis na kurczaka w ciescie francuskim znaleziony na blogu-pysznie wygląda

    Skladniki na 2 bardzo duże porcje:

    - 1 pierś z kurczaka

    - ciasto francuskie
    - kilka pieczarek
    - 1 cebula
    - kilka plastrów szynki lub chudego boczku
    - 1 jajko
    - ulubione przyprawy

    Wykonanie:


    1. Pierś z kurczaka kroimy na pół i następnie każdą połówkę przekrawamy wzdłuż. Posypujemy ją solą , pieprzem i ulubionymi przyprawami.

    2. Cebulę i pieczarki , kroimy w plasterki i podsmażamy na patelni.
    3. Ciasto francuskie przycinamy do odpowiednich rozmiarów, kładziemy na posypaną mąką blaszkę i wstawiamy na 10 min. do lodówki.
    4. Po tym czasie, wyjmujemy i nacinamy w następujący sposób: z każdej strony wzdłuż dłuższego boku robimy naciecia 8 cm, w odstępach, co 1,5-2 cm ;po środku ciasta mają zostać jakieś 4-5 cm niepociete.
    5. Na tak przygotowanym cieście ,kładziemy pierś kurczka, na to pieczarki z cebulą, nakrywamy to pozostałą połówką piersi i na wierzchu układamy plasterki chudego boczku lub szynki ( na szynkę możemy położyć plaster sera żółtego). Tak samo postępujemy z drugą piersią.
    6. Zabieramy się za zaplatanie ciasta. Paseczki przekładamy na zminę: prawy,lewy, prawy, lewy, trochę jak sznurówki w bucie . Pomiedzy paseczkami , powinny zostać maleńkie przerwy, aby kurczak mógł odparować podczas pieczenia.
    7. Gotowe zawiniątka wkładamu na 15 min do lodówki, a po wyjęciu smarujemy z wierzchu roztrzepanym jajkiem.
    8. Pieczemy w nagrzanym piekarniku w 200 stopniach ok. 25-30 min . ( ja piekłam 45 min.)
    Ciasto powinno zrobić się złociste i chrupiące. A zapach w domu niesamowity

    Podawać ze sałatką lub surówką.
    Smacznego!







    Skomentuj


      #3
      Odp: Szaleństwa z ciastem francuskim

      Siluś dziękuję za stworzenie tego wątku
      no teraz będziemy pichcić

      wrzucam przepis dotki na jabłka w cieście francuskim-które polecam bo pyszne i szybkie w przygotowaniu

      Napisane przez dotka238 Pokaż wiadomość
      Ja pieke czesto jablka w ciescie francuskim.
      Ciasto kupuje gotowe,1 wystarcza mi na 6 jablek(lepsze so jablka sredniej wielkosci bo szybciej sie pieka).Ciasto dziele wtedy na 6 trojkatow,pecjalnym nozykiem usuwam z jablka ogryzek, dziurke po ogryzku wypelniam dzemem(obojetnie jakim),jabluszko zawijam w ciasto,smaruje jajkiem i wstawiam do piekarnika,pieke tak dlugo az ciasto nabierze zlocistego koloru.
      Latwe,szybkie,tanie.Do dzemu mozna dodac troche cynamonu z cukrem waniliowym(moja wersja swiateczno-zimowa )
      Niech w naszych wątkach kulinarnych będzie czarno na białym gdzie co leży
      FROCH

      Skomentuj


        #4
        Odp: Szaleństwa z ciastem francuskim

        W niedziele n abank tego kuraka robię , kurna az mi slinka leci tak to super wygląda. I chyba proste oby to plecenie mi wyszło hehe


        JULA

        MAJA

        OLGA

        Skomentuj


          #5
          Odp: Szaleństwa z ciastem francuskim

          Hot Dogi: Składniki:

          * 1 opakowanie ciasta francuskiego
          * 6 parówek
          * ser żółty w plasterkach
          * 1 jajko

          Przepis:

          Parówki owijać najpierw plastrem żółtego sera, następnie ciastem francuskim.
          Całość posmarować roztrzepanym jajkiem
          Piec w temp. 220 st. około 15 minut. Podawać z ketchupem. Smacznego!

          Skomentuj


            #6
            Odp: Szaleństwa z ciastem francuskim

            silek kurczak w cieście francuskim- rewelacja
            FROCH

            Skomentuj


              #7
              Paszteciki z szynka i z tunczykiem

              Swietna przekaska ,idealna na aperitif albo dodatek do np.salaty na "wejscie "przed kolacja ,bardzo latwe w przygotowaniu
              Potrzebne beda:
              Do pasztecikow z szynka(na 6 osob):


              -1 ciasto francuskie,
              -3 duze plastry gotowanej szynki,
              -100 gram startego zoltego sera,


              Ciasto rozwijamY i obcinamy boki tak zeby utworzyl sie duzy kwadrat na ktorym ukladamy plastry szynki,posypujemy serem i zawijamy w roladke.

              Do pasztecikow z tunczykiem potrzebne beda:


              -1 ciasto francuskie,
              -1 puszka (duza) tunczyka "au naturel",
              -3 lyzki (do zupy)dobrej oliwy z oliwek,
              -1 cebula,
              -2 lyzki(do zupy)przyprawy curry,
              -2 zoltka jajek,

              Ciasto rozwijamy,posypujemy curry,cebulke podsmazamy i dodajemy do tunczyka + oliwa z oliwek,mieszamy i smarujemy gruba warstwe mieszanki przez srodek ciasta,nastepnie zawijamy ciasto.
              Kroimy paszteciki w plastry(ok.pol cm grubosci,wazne jest zeby pokroic przed pieczeniem bo ciasto francuskie jest bardzo kruche i gotowe trudno jest ladnie pokroic),smarujemy zoltkiem(te z szynka tez kroimy i smarujemy) i wstawiamy do podgrzanego piekarnika (210°C)na ok.15 minut (az beda zlociste).

              Smacznego
              Last edited by dotka238; 04-03-2010, 19:54.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Szaleństwa z ciastem francuskim

                wrzucam przepis mojego autorstwa pt. "wrzuta co chceta"


                ciasto do tarty
                cebula
                papryka
                szynka- kilka plastrów
                brokuły
                sos śmietanowo-koperkowy do ryb winiary (chyba)- śmietanę 15% potrzebną do tego sosu

                gotuję wcześniej broki w garnku,cebulę podsmażam na patelni,dorzucam pokrojoną paprykę w kostkę.następnie robię sos wg.przepisu na opakowaniu.kroję szynkę na drobne kawałki i razem z innymi skladnikami wrzucam na formę wcześniej wyłożoną ciastem,na samym końcu polewam sosem.

                ja piekę ok.25-30 min w 200 stopni.

                w sumie to możecie dorzucić co chcecie,rybę,ser żółty itd.wg smaku,ale z tym sosem te brokuły są pyszne
                Attached Files
                FROCH

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Szaleństwa z ciastem francuskim

                  Tarta z czekolada, migdalami i gruszkami


                  Gotowe spod tarty przykryc folia aluminiowa i wstawic do nagrzanego piekarnika, w celu podpieczenia, jakies 15 min.
                  W tym czasie rozpuscic tabliczke gorzkiej czekolady z 2 lyzkami mleka, na koniec dodac 2 lyzki smietany i wymieszac. Obrac gruszki i pokroic na cwiartki. Na podpieczony spod rozprowadzic czekolade, posypac sproszkowanymi migdalami (moze byc chyba tez prazonymi platkami migdalowymi) i ulozyc dosyc scislo gruszki. Wszystko zalac "kremem" sporzadzonym z 2 jajek, 3 lyzek smietany, saszetki cukru pudru i cukru normalnego, w przepisie około 70 gram cukru Rolling Eyes,ale lepiej dać ciut mniej bo będzie za słodkie. Wszystko dokladnie polaczyc, ubic i wylac na tarte. Piec ok 40 min w temp 180 °, az krem sie zetnie i gruszki beda miekkie.

                  Nigdy go nie robilam ale w sobotę planuję,bo mam strasznego smaka na takie ciacho a przepis podkradłam z innego forum
                  FROCH

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Szaleństwa z ciastem francuskim

                    o k u r w a aż mi ślina z gęby na klawiaturę pociekła jak se te gruszki ścisło ułożone wyobraziłam i ich smak takie ciepłe soczyste ...


                    JULA

                    MAJA

                    OLGA

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Szaleństwa z ciastem francuskim

                      tarta cytrynowa

                      Nigdy jej nie robiłam,ale rownież się na nią czaję,żeby ją zrobić bo jestem ciekawa smaku

                      co potrzeba: ciasto francuskie.
                      Do masy cytrynowej uszka mleka skondensowanego slodzonego + 2 jaja - porzadnie rozbeltac, dodac powoli sok z 3 cytryn (ok.125ml), az masa- o dziwo- zgestnieje. Opcjonalnie + starta skorka z 1 cytryny...10 min w 180°C, ostudzic, do lodowy.

                      podobno pyszna..
                      FROCH

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Szaleństwa z ciastem francuskim

                        Frosia jak zrobisz to napisz opinie to i ja sie skuszę


                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Szaleństwa z ciastem francuskim

                          Miss widze ze sie rozsmakowalas w tartach
                          Jutro(dzis maly juz spi i nie bede szukac w papierkach) wrzuce przepis na tarte z pomidorami i wloskim serem,bardzo latwe i smaczne.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Szaleństwa z ciastem francuskim

                            Tarte cytrynowa robilam juz wiele razy, ten krem scina sie podczas pieczenia i jest naprawde superowy. Zamiast mleka skond. dodaje smietanke 30%.

                            Przepis na miesko w ciescie francuskim wyglada extra, musze sprobowac.

                            Podam wam super szybkie ucierane ciasto z jablkami, co sie zawsze udaje:

                            4 jablka szare renety
                            3 jajeczka
                            8 lyzek curku
                            12 lyzek maki
                            2 lyzki rozpuszczonego masla lub margaryny
                            1 mala torebka proszku do pieczenia
                            100 gram mleka (to jest jakies pol szklanki)

                            Jablka obrac, dwa z nich porkoic na kwadraciki, dwa na plasterki. Oddzielic bialka od zoltek. Zoltka utrzec na bialo z cukrem, a bialka ubic osobno na pianke.
                            Do zoltek dodawac przesiana make z proszkiem do pieczenia, maslo i mleko, zabeltac pare razy.
                            Dodac jablka pokrojone w kostke i piane z bialek. Delikatnie wymieszac. Wylac mase na tortownice wylozona papierem do pieczenia. Na wierzch ulozyc jablka w plasterkach.
                            Posypac 2 lyzkami cukru z cukrem waniliowym lub cynamonem.
                            Piec godzinke w 160 stopniach. Jak bedzie sie za szybko spiekalo od gory nakryjcie folia aluminiowa.

                            Pycha.
                            Last edited by Promesse; 10-03-2010, 22:52. Powód: dopisek


                            Skomentuj


                              #15
                              Odp:Tarta à la ricotta z pomidorami i bazylia

                              Skladniki:
                              -4 duze pomidory,
                              -2lyzki oliwy z oliwek,
                              -180 g sera ricotta,
                              -80 g parmezanu (startego),
                              -kilka listkow swiezej bazylii (8-10),
                              -1 ciasto francuskie,
                              -sol,pieprz,

                              Pomidory przekrajamy na pol ,skrapiamy oliwa z oliwek,solimy,pieprzymy i (poniewaz pomidory maja duzo wody i dlugo sie pieka) wstawiamy do rozgrzanego piekarnika na ok.45 minut (az beda miekkie i sie pomarszcza .
                              Przygotowujemy ciasto w formie do tarty.
                              Ricotte ,parmezan i 2 jajca miksujemy razem az powstanie ciasto jak na omlet,dodajemy umyta i pokrojona swieza bazylie,mieszamy razem.
                              Mase wylewamy na ciasto,na niej ukladamy podpieczone pomidory i wszystko wstawiamy do piekarnika na ok.30 minut.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X