Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jedzenie z grilla

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jedzenie z grilla

    Zaczął się sezon grillowy, no i dzieci niestety też chcą zajadać się tymi niezdrowymi pysznościami. Co najlepiej grillować, żeby było dobre dla dziecka? Moja córeczka zajada się w kaszance, czy pozwalać na to czy lepiej zmuszać aby zjadała grillowane warzywa czy filety z kurczaka, aczkolwiek ona uważa że są wstrętne, tak jakby kaszanka nie była ;-)
  •    
       

    #2
    Odp: Jedzenie z grilla

    Moim zdaniem wszystko zależy od wieku dziecka, bo normalne jest że rocznemu dziecku nie damy kiełbachy z grilla. Moje dziecko ma ponad 3, 5 roku i nie ukrywam że pozwalam jej posmakować wielu rzeczy, również tych grillowanych. Powinna znać smak i kaszanki i kiełbasy, aczkolwiek ja jestem wrogiem podawania dzieciom jedzenia z grilla (ogrodowego).

    Skomentuj


      #3
      Odp: Jedzenie z grilla

      Filet z grilla to dobra opcja w ogóle ostatnio czytałam, że jedzenie z grilla jest strasznie niezdrowe ;/, a z drugiej str. co teraz jest zdrowe??

      Skomentuj


        #4
        Odp: Jedzenie z grilla

        A czy matka karmiąca piersią może sobie pozwolić na grillowane kaszanki i kiełbasy ?

        Skomentuj


          #5
          Odp: Jedzenie z grilla

          Wydaje mi się, że wszystko można byle z umiarem i bez zbyt wielu przypraw. Grill to wydaje mi się dobra opcja, przecież możemy piec prawie bez tłuszczu.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Jedzenie z grilla

            Dziecku można przemycić grillowane warzywa np. w szaszłykach zrobionych z fileta z kurczaka, cukinii, bakłażana, cebuli , papryki itp. Sam fakt ze zatrudnimy dziecko do nabijania mięsa na patyki do szaszłyków sprawi ze na pewno zechce spróbować swojego dzieła. Również jakoś fajnie i finezyjnie ułożone warzywa sprawią że dziecko z ciekawości skosztuje. A dla mam karmiących uważam że grill jak najbardziej wskazany ale bez zbyt dużej ilości przypraw i lepiej ciężkostrawną kiełbasę zastąpić kurczakiem czy rybą.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Jedzenie z grilla

              Kiełbasy z grilla nie dawałbym dziecku, tak samo jak czerwonego mięsa, tylko kurczak i jakaś rybka , do tego niezbyt przypalone, i bez przypraw, ewentualnie odrobinka dla smaku

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Jedzenie z grilla

                Ja swoim dzieciaczkom grilluję warzywa. Ostatnio cukinię, faszeruję im też serkiem paprykowym (takim np. almette) lub innym, kapelusze pieczarek, czasami też owoce, np. banana albo gruszkę. A mięsko łączę np. z żurawiną albo borówką (można kupić w słoiczkach -takich niedużych, mają na zakrętkach polskie miasta... chyba to Stovit). Taka żurawinka czy borówka zmienia trochę smak mięsa, lekko słodkawy jest i dzieciaki jedzą chętniej.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Jedzenie z grilla

                  Grillowanie jest dosyć zdrową techniką przygotowywania potraw pod warunkiem, że stosujemy się do jednej zasady. Nie grillujemy bezpośrednio nad paleniskiem. W dymie, który powstaje podczas spalania się węgla (brykietu), zawarte są WWA czyli wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne. Są to związki rakotwórcze, dlatego też wszelkie mięsa i warzywa powinno się grillować na specjalnych tackach. Szczególnie należy tak robić jeśli danie podajemy dziecku.
                  Co do wyboru produktów należy wybrać te mięsa, które dziecko już jada. Warto wybierać chude i delikatne mięso np. Kurze oraz ryby. Mięso czerwone powinno być chude, a widoczny tłuszcz odcięty. Warto też mięso pokroić na mniejsze kawałki. Wtedy maluchowi łatwiej jest pogryźć kęs.
                  Tak, jak użytkowniczka matylda13 bardzo polecam grillowane warzywa. Można z nich sporządzać kolorowe szaszłyki, które zachęcą dzieci do jedzenia. Zwłaszcza jeśli przygotują je same.
                  Na koniec proszę nie zapominać, aby na stole obok grillowanych potraw pojawiły sie surówki
                  Dyplomowany Dietetyk
                  Yánsè Poradnia dietetyczna

                  Zapraszam na nasze strony!
                  www.yanse.waw.pl
                  Facebook

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Jedzenie z grilla

                    Dobrą alternarywą są grille elektryczne bądz gazowe, może potrawy nie mają tego dymnego aromatu, ale sa prze to zdrowsze.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Jedzenie z grilla

                      Tak, warzywa to świetny pomysł. W innej postaci nie przejdą ale jak razem przygotowujemy wszystko na dworze to udaje się nawet z cebulą

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Jedzenie z grilla

                        Mój wcina cukinię, paprykę. A normalnie nie może patrzeć Gril nie jest taki zły, byle bez przesady.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Jedzenie z grilla

                          Ja się cieszę z powodu sezonu grillowego, bo moje dziecko wreszcie może poznać nowe smaki. Są to właśnie grillowane warzywa. Na co dzień nie robię takich rzeczy.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Jedzenie z grilla

                            Na grilla moge polecić wersję dla wegetarian- kiełbaskę z zielonej soczewicy. Robilam jak mieliśmy gościć wegetarian na grillu;0 warzywa wszelakie grillowane są pyszne, my lubimy też grillowanego ananasa.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Jedzenie z grilla

                              Napisane przez perpetua88 Pokaż wiadomość
                              Na grilla moge polecić wersję dla wegetarian- kiełbaskę z zielonej soczewicy. Robilam jak mieliśmy gościć wegetarian na grillu;0 warzywa wszelakie grillowane są pyszne, my lubimy też grillowanego ananasa.
                              brzmi nieźle My soczewicę lubimy to i taka wersja też przypadłaby nam do gustu aż pierwszy raz słyszę o takiej kiełbasie

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X