Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

niejadek

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    niejadek

    Witam
    Moje 5 letnie dziecko jest niejadkiem. Mało przybiera na wadze i jest na granicy siatki centylowej. Co podawać takiemu dziecku żeby było kalorycznie a jednak zdrowo. z góry dziękuję za odpowiedz
  •    
       

    #2
    Odp: niejadek

    hmm może spróbuj zrobić dziecku zabawę jedzeniem, może mało popularne, ale niech samo sobie popróbuje różnych smaków, konsystencji jedzenia, twardości. może się wtedy trochę określi i Ty ukierunkujesz się z jadłospisem.

    Skomentuj


      #3
      Odp: niejadek

      Witam serdecznie!
      Ogólnie problemy z niejadkami są przejściowe. Przede wszystkim nie należy zmuszać dziecka do jedzenia, a raczej zadbać o to żeby samo zainteresowało się jedzeniem. Po pierwsze, każdy posiłek powinien być jedzony przy stole w spokoju. Podczas posiłku należy wyłączyć telewizję, posprzątać zabawki. Chodzi o to, żeby dziecko nie rozpraszało się.
      Należy zadbać o odpowiedni wygląd posiłków. Warto pobawić się kolorami i kształtami wciągając w zabawę dziecko. Dobrze jest jeśli czynnie uczestniczy w przygotowywaniu dań i może podjąć decyzję co do wyboru produktów.
      Posiłki powinny być regularne, zawsze o tej samej porze. Wtedy maluch sam będzie się upominać o jedzenie.
      Posiłek to też dobry moment zacieśniania więzi rodzinnych. W miarę możliwości cała rodzina powinna jadać wspólnie. Pamiętajmy, że rodzice od początku są wzorem dla dzieci. Sami dajmy więc dobry przykład!
      Co do zdrowych i kalorycznych produktów, w tym przypadku polecam oleje roślinne np.. olej rzepakowy czy oliwa z oliwek. Niewielka ilość może wprowadzić do diety odpowiednią dawkę kalorii. Orzechy są dobrym źródłem energii w diecie, ale również cennego białka.
      Słodycze nie są polecane. Lepiej jest je zastąpić owocami na bazie których można przygotowywać pyszne desery.
      Dyplomowany Dietetyk
      Yánsè Poradnia dietetyczna

      Zapraszam na nasze strony!
      www.yanse.waw.pl
      Facebook

      Skomentuj


        #4
        Odp: niejadek

        Większe zróżnicowanie potraw chyba też może pomóc, prawda? Aby posiłki były inne dość często, by się nie powtarzały potrawy.

        Skomentuj


          #5
          Odp: niejadek

          A może ma podawane za dużo cukru? Nie mówię że specjalnie ale praktycznie wszędzie jest dodawany. I dzieci już od rana są nim napychane. Potem mają mniejszy apetyt. Warto poczytać http://www.rokofun.pl/strefa-rodzica...-fruktozowego/ Te syropy są często dodawane czy do soków czy do jogurtów. Trzeba czytać etykiety.

          Skomentuj


            #6
            Odp: niejadek

            Widzę, że na niejadków działa wspólne przygotowywanie posiłków plus trochę cierpliwości, by zrobić np. bałwanka z serka czy myszkę z jajka. Fantazja plus dobra zabawa skutkują często tym, że dziecko je chętniej.

            Skomentuj


              #7
              Odp: niejadek

              Dzieci tak jak wszyscy najpierw jedzą wzrokiem, a do tego jak dołączymy wspólne przygotowywanie posiłku to robimy dziecku większą ochote na jedzenie. Różne zapachy wydzielane podczas przygotowywania posiłków pobudzają głód i chęć zjedzenia przygotowanego posiłku. A nawet jeśli dziecko nie będzie chciało zjeść tego co zrobi to i tak w trakcie na pewno coś porwie żeby spróbować i w ten sposób coś zje

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: niejadek

                Ja bym proponowała np. tworzenie z jedzenia jakieś ulubione postacie z bajek naszych dzieci. Ja pamiętam jak raz tak z braku laku zrobiłam mojemu synowi śmieszne kanapeczki w których był spangebob, rozgwiazda, myszka - pamiętam, że taka forma jedzenia mu się bardzo spodobała.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: niejadek

                  Moj koleżanka ma synka niejadka i niestety w jej przypadku nic się nie sprawdza, dzieci są różne, warto próbować ale czas po prostu musimy pogodzićsię z tym że żadne chwyty nie działają, dziecko może z czasem samo będzie zaciekawione smakami

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: niejadek

                    Czasami tak po prostu jest i wszelkie starania rodziców nic tu nie dadzą. Może musi minąć jakiś czas i wszystko wróci do normy. U nas na szczęście synek zjada wszystko co zrobię.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: niejadek

                      Są też suplementy diety dla niejadków ale czy to działa i czy warto faszerować dziecko chemicznymi środkami to sama nie wiem.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: niejadek

                        Dziewczyny, ale jak rozpoznać kiedy jeszcze mówimy o niejadku, a kiedy mamy już do czynienia z zaburzeniami odżywiania typu anoreksja, bulimia, które kwalifikują sie do leczenia psychiatrycznego w specjalistycznej klinice typu http://psychomedic.pl/psychiatra-dzi...iezy-warszawa/ ? Jakie sygnały powinny nas zmartwić i podpowiedzieć, że to już jest sytuacja poważna i czas na stanowczą reakcje?

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: niejadek

                          Ja byłam pół życia byłam niejadkiem, wiecie co wtedy było najgorsze- zmuszanie mnie do jedzenia.
                          Dlatego z moimi niejadkami( może ktoś powie że to nie jest dobre rozwiązanie) ale nie zmuszam dzieci do jedzenia na siłę. I nie jest tak, że nie zgłoszą się później po jedzenie, jak burczy w brzuszku to wołają za jedzeniem A przynajmniej sprawia im to przyjemność.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: niejadek

                            polecam znalezc dobrego behawiorysty ktory nauczy dziecko jesc

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: niejadek

                              Każda mama raz na jakiś czas zmaga się z takim niejadkiem.Jeśli dziecko nie bardzo chce jeść,to warto zwrócić uwagę na to co podajemy mu do picia.Warto podawać mu naturalne soki,takie ,które nie zawierają sztucznych barwników,są w pełni naturalne i nie zawierają cukru.Obecnie mamy spory wybór miejsc ,które oferują soki warzywne, warzywno-owocowe,dzięki którym możemy łatwo uzupełniać codzienne dawki witamin u niejadka.Wart wejść na http://www.sadywincenta.pl/ i poznać ofertę soków,których nie trzeba po otwarciu przechowywać cały czas w lodówce,aż do 14 dni.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X