Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wygraj 1 z 5 poduszek sówek od MYtinyHOBBY. Konkurs „Pokoik malucha”

Collapse
Zamknięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Wygraj 1 z 5 poduszek sówek od MYtinyHOBBY. Konkurs „Pokoik malucha”

    Nie gramy o sówkę, ale muszę napisać o wymarzonym pokoju mojego syna. Syn ma 6 lat i ma młodszego o 5 lat brata. Pokój w niedalekiej przyszłości będą chłopcy mieć wspólny. Mikołaj (straszy syn) zdaje sobie z tego sprawę, ale póki co króluje w nim sam. Przystosowanie małego pokoju dla dwójki, w tym jednego chodzącego do szkoły jest nie lada wyczynem. Dlatego w marzeniach tylko funkcjonuje łózko w kształcie samochodu, cały pokój w plakatach piłkarzy, w kolorze błękitno-seledynowym, łóżkiem na antresoli i z domkiem na dole. Oczywiście najlepiej, żeby był większy pokój, dałoby się zmieścić wymarzone biurko, inne mebelki, takie jak upatrzył sobie w sklepie meblowym podczas ostatnich wizyt, ze ścianką wspinaczkową i tablicą w ścianie, z półkami-gablotami na kolekcje klocków LEGO, ach lista jest długa...ale na tym skończę te marzenia. Planowane przemeblowanie/malowanie w przyszłym roku może przybliży mojemu synowi ten wymarzony pokój!

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Wygraj 1 z 5 poduszek sówek od MYtinyHOBBY. Konkurs „Pokoik malucha”

      Pokój dla dziecka powinien być miejscem, które napełnia dziecko pozytywną energią, ale również miejscem do odpoczynku.
      Kolor córka wybierała w sklepie do swojego pokoju sama. Oczywiście jak to każda (no prawie każda) mała księżniczka marzy – różowy. Tata zgrabnie wyginał się na drabinie macając pędzlem w lewo i w prawo. Zaróżowiło się.
      Marzeniem córki było mieć coś ładnego na ścianie, bo stwierdziła, że pusto jest. Więc razem wybrałyśmy naklejki. Szybkie w montażu. Oczywiście sowy. Piękne cztery sowy siedzące na gałęzi. Każda w innym kolorze.
      Mamo …. Chcę mieć ładną firankę …. Sama wybrała. Jak w zamku. A kwiatki ? Ty masz mamo, a ja nie ? Pojawiły się i dwa małe kwiatki.
      Szafa musiała być biała, nie było innej opcji. Pojemna.
      Szafka na zabawki, z pudłami. Pudła oczywiście w ulubionym kolorze. Żeby do koloru ścian pasowały.
      Jest też miejsce na stolik z krzesełkami. Miejsce przeznaczone na aktywność twórczą.
      Na horyzoncie szykują się zmiany. Kolejna córka w drodze ;-). Mała rewolucja.
      Przyszła, starsza siostra nie może się już doczekać piętrowego łóżka. Mówi: „ ja!!!!... ja!!!!... ja będę spała na górze, dobrze mamusiu?”.

      Skomentuj


        #33
        Odp: Wygraj 1 z 5 poduszek sówek od MYtinyHOBBY. Konkurs „Pokoik malucha”

        Nasz wymarzony pokój dziecięcy już niedługo powstanie. Będą w nim zielono- białe ściany i biały podwieszany sufit. Na podłodze jasno-brązowe panele a na nich zielone i brązowe dywaniki w różnych kształtach (serduszka, motylki, kółeczka). Na jednej ścianie stanie piętrowe łóżko trzy osobowe - połączenie brązu z zielenią. Na drugiej ścianie jest okno z zieloną roletą, a na nim biała firanka. Pod oknem będzie biurko z obrotowym krzesłem (bo córka idzie do szkoły). Na trzeciej ścianie planujemy wykorzystać farbę magnetyczną tablicową i zrobi raj dla młodszego syna (3 lata). Na czwartej ścianie będą szafy a na nich przylepione motyle i ptaszki. Na suficie zawiśnie lampa migocząca gwiazdkami po zmroku. W pokoju znajdą miejsce małe kolorowe lampeczki, żeby dzieci nie bały się spać po ciemku, a także w rogu na pewno postawimy namiot dziecięcy (może piracki, może rycerski). Pokój naszych dzieci ma być dla nich bajką i miejscem najbezpieczniejszym na świecie a zatem musi być w nim wszystko to, co lubią najbardziej.

        Skomentuj


          #34
          Odp: Wygraj 1 z 5 poduszek sówek od MYtinyHOBBY. Konkurs „Pokoik malucha”

          Nigdy nie miałam swojego pokoju, dzieliłam go z siostrzyczkami.
          Mój bobasek , gdy przyjdzie na świat ....
          będzie miał swoje... łóżeczko,
          swoje... biureczko,
          swój... sufit w gwiazdki fluorescencyjne,
          swój...namiocik,
          swoje...zabaweczki,
          swoje...książeczki !
          Niech moje marzenie się spełni ! Niech go już przytulę !
          Kochanie ! Pokoik czeka !

          Skomentuj


            #35
            Odp: Wygraj 1 z 5 poduszek sówek od MYtinyHOBBY. Konkurs „Pokoik malucha”

            Pokój mojej córeczki, która niebawem przyjdzie na świat, powinien być przytulny. Chcę, żeby miała najpiękniejszy pokoik na świecie. Ściany powinny być w delikatnym kolorze, postawię na beżowy. Do tego białe meble bardzo proste. Żeby rozweselić pokoik, dodam żywsze akcenty, w kolorze np. turkusowym - zasłonki, zegar, lampka nocna. Łóżeczko będzie również białe. Na ścianie przy łóżeczku zostaną przymocowane ozdoby (gwiazdki) w kolorze białym, szarym i turkusowym. Nie chcę żeby pokoik miał za dużo dekoracji, bo to nie o to chodzi. Najważniejsza w tym pokoiku będzie przecież moja córeczka, na którą już nie możemy się wraz z mężem doczekać <3 <3 <3

            Skomentuj


              #36
              Odp: Wygraj 1 z 5 poduszek sówek od MYtinyHOBBY. Konkurs „Pokoik malucha”

              Mój wymarzony pokój.jpg

              Oto wymarzony pokój wg. córki zrobiony z kartonu, papieru i kleju. Pokój ma kolorowe tapety w kwiatki, okno z różowym karniszem i firanką w kwiatki, po obu stronach okna są dwa obrazy z księżniczkami. Na środku pokoju jest miękki puszysty dywan, a na nim trampolina, by poskakać. Z lewej strony jest basen z kolorowymi piłeczkami, sztaluga z płótnem i pędzlami by malować, wymarzone piętrowe łóżko ze zjeżdzalnią. Za trampoliną jest regał z książkami by czytać
              przed spaniem, deskorolką, misiem i piłką. Po prawej stronie jest namiot w kształcie pałacu, by można było się tam chować, knuć, planować i spiskować, z tyłu jest szafa ze zdobieniami i lustrami, by sie przebierać i przeglądać. Jak widać pokój nie musi być duży, ważne by były tam wymarzone rzeczy, bo wtedy nuda tam nie zagości tylko mali goście. Bo kto by nie chciał się bawić w takim wymarzonym pokoju

              Skomentuj


                #37
                Odp: Wygraj 1 z 5 poduszek sówek od MYtinyHOBBY. Konkurs „Pokoik malucha”

                Jakie może być marzenie mamy o pokoju dla dziecka... Oczywiście takie by był on dokładnym odzwierciedleniem marzeń dziecka. Takim jestem typem, który marzy by spełniać marzenia dziecka, bo szanuję jego gusta i fascynacje. A jego fascynacje to wyścigi i Transformery i właśnie w takim klimacie pokoik chciałabym dla synka stworzyć. Moim pomysłem jest jedynie to by klimat tego pokoju był dosyć elastyczny, by rósł razem z synem i nie stał się z dnia na dzień "pokojem maluszka". Pełna klasa i wyczucie w gabarytach i szaleństwo w detalach - to moja rada!

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Wygraj 1 z 5 poduszek sówek od MYtinyHOBBY. Konkurs „Pokoik malucha”

                  Pokój marzeń powinien być nie tylko ładny i przytulny ale i praktyczny. Dziecko powinno mieć swobodny dostęp do swoich ulubionych zabawek- świetnym miejsce są u nas własnoręcznie zrobione skrzynie, które służą jednocześnie do przechowywania zabawek jak i jako wygodna ławeczka. Dla małych czytelników świetnie sprawdzają się półki na książeczki wystrugane przez tatusia które zawieszone są na wysokości dostępnej dla naszego maluszka, przez co swobodnie może przeglądać swoje ulubione książeczki. Stoliczek i krzesełko - tego nie może zabraknąć w pokoju małego artysty. Pokój dla dziecka nie musi być sterylnie biały - bo taka moda, nie musi również być wyposażony w drogie, białe meble- bo tak mają wszyscy. Nasz wymarzony pokoik dla maluszka jest błękitno- szary z mnóstwem kolorowych obrazków i dekoracji, A meble są w połowie wykonane naszymi siłami tak aby w jak najlepszy sposób zagospodarować miejsce w pokoju i aby meble były dopasowane do wymagań naszego najmłodszego lokatora.

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Wygraj 1 z 5 poduszek sówek od MYtinyHOBBY. Konkurs „Pokoik malucha”

                    Jakiś czas temu zaczęliśmy budowę domu z myślą o naszej córce Zosi, aby miała swój pokoik, swoje małe królestwo - gdyż od pierwszych dni swojego życia dzieliła pokój z nami. Niestety życie jak to życie plecie różne zdarzenia i pisze różne scenariusze, sprawiło, iż na placu boju o tej wymarzony pokój Zosieńki i dom zostałyśmy same ja mama i Ona. Od kilku miesięcy walczymy o marzenie wybudowania domu i cudownego pokoju dla małej Księżniczki - a to jedno z niezrealizowanych marzeń mojego Męża i Najcudowniejszego Taty na świecie i z nadzieją w sercu, iż ten ktoś pomaga nam z góry. W kwestii pokoju Zosieńki - moja córcia marzy nie tyle o rzeczach materialnych w nim się znajdujących - ale o to by tam zamieszkać, móc spać, po prostu tam być. W tym roku jak tylko udało nam się pokryć dom dachem i założyć okna to mimo, iż w gołych ścianach, a na podłodze płyta betonowa - jej życzeniem było spać tak choć na razie jedną jedyną noc. I nie przeszkadzały jej warunki spartańskie jak materac na płycie i spanie nie w miękkiej i pachnącej pościeli tylko w śpiworze, a w rękach latarki do wieczornego czytania. Jej błysk w oku i uśmiech na ustach tuż przed zasypianiem widok dla mnie bezcenny i nie do opisania. Ale przechodząc do marzeń jak ten pokój ma wyglądać to Zosia łóżko drewniane będzie miała, to które służyło swojemu czasu jej Tacie. Ściany jak przystało na prawdziwą Księżniczkę koniecznie w kolorze różu. Od pewnego czasu jest też małą fanką Myszki Miki i mały rysunek Myszki nie zaszkodzi- jak to sama skwitowała jak rozmawiałyśmy jak by chciała urządzić swoje małe królestwo. Dywanik mięciutki koniecznie w serduszka. Jako, iż kocha książki muszą mieć one swoje miejsce na półkach. A najważniejsze dla Zosi to aby w pokoju mieć duża ilość zdjęć naszej rodziny i Najważniejszej osoby jej serca - jej Taty... I wiem, że ten pokój może nie będzie wyglądał tak jak w magazynach z nowoczesnymi inspiracjami dotyczących wystroju wnętrz, ale będzie zbudowany na fundamencie miłości, marzeń i naszej pracy.
                    Attached Files

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Wygraj 1 z 5 poduszek sówek od MYtinyHOBBY. Konkurs „Pokoik malucha”

                      W katalogach wnętrzarskich, w telewizji czy na blogach poświęconych wystrojowi wnętrz widać pięknie urządzone pokoje dla najmłodszych… Królują tam białe, stylizowane meble, ściany są w neutralnych kolorach, najlepiej odcieniach szarości a na regałach w równym rzędzie ułożone są drewniane zabawki. Piękny widok, wszystko jest takie idealne, jednak czy rzeczywiste? Przyznaję, urządzając pokój dla mojej trzyletniej córki też miałam takie zapędy. Chciałam żeby było naturalnie, pudrowo, modnie- tak jak w katalogu. Jednak jak do tego wszystkiego mają się te wszystkie kolorowe, świecące, w dużej części plastikowe, rozwrzeszczane zabawki, które dzieci uwielbiają? Nie udało mi się stworzyć pokoju jak z katalogu, ponieważ miał to być pokój mojej córki. Nie mogłam odebrać jej przyjemności wybierania mebli, dywanu czy koloru ściany. To Ona miała tam spać, tam miała się bawić, w tym pokoju miała się czuć swobodnie. Kalinka upodobała sobie malowanie kredkami po ścianach, o ile przed remontem domu nie miałam z tym problemu, tyle po malowaniu już tak, dlatego wydzieliłyśmy w jej pokoju miejsce, gdzie będzie mogła to robić- zaznaczony kwadrat 150x 150 cm. Kolor ścian córka wybrała sama- o dziwo nie różowy a jasno błękitny, mówiąc że będzie się czuła jak w chmurach Dywan multikolorowy, pstrokaty z motywami sów- taki, który od razu podbił Jej serce i taki którego ja sama nigdy bym nie kupiła. Wyprawa do sklepu meblowego to była prawdziwa przygoda! Ciężko było się zdecydować, ostatecznie wybraliśmy meble , gdzie jest dużo półek na których teraz jest ustawiona kolekcja klocków Lego Duplo. Świetnym pomysłem mojego męża okazało się przymocowanie do ściany kołków z zaczepami na koce, dzięki temu w jednej chwili możemy zbudować domek i się w nim zaszyć, bez obawy, że cała konstrukcja spadnie nam na głowę Łóżko na którym śpi Kalinka jest z zupełnie innego kompletu mebli- wygląda jak łóżko księżniczki- ma różnego rodzaju żłobienia i ozdobniki a także ramę na baldachim. Baldachim uszyła teściowa z materiału, który wybrała córka- o zgrozo ze Świnką Peppą. Ściany ozdabiają nie gotowe plakaty ze słodkimi zwierzątkami a własnoręcznie namalowane obrazki oraz zdjęcia które systematycznie wymieniamy. W pokoju Kaliny mamy też… huśtawkę Mała uwielbia się na niej bujać kiedy na dworze jest brzydka pogoda. Jest też stolik z dwoma małymi krzesełkami, jest lampka nocna, która odpędza strachy w nocy, są urocze zasłony w groszki, są naklejki na ścianach z Kubusiem Puchatkiem, jest też ogrom kolorowych zabawek, które mają swoje miejsce w drewnianych skrzynkach wykonanych przez mojego tatę. W pokoju Kaliny jest totalny misz- masz. Różne barwy, faktury, wzory, Pozornie nic do siebie nie pasuje, jednak tworzy jedyny w swoim rodzaju, osobliwy świat. Tak oto z pokoju dziecięcego moich marzeń stworzyłam pokój marzeń mojej córki, może nie jest on najmodniejszy, nie panuje w nim ład i porządek, jednak jest zaplanowany przez moją latorośl i dostosowany do jej potrzeb. Dzięki temu córa chętnie w nim śpi a w ciągu dnia z ochotą przebywa wymyślając coraz to nowe zabawy

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Wygraj 1 z 5 poduszek sówek od MYtinyHOBBY. Konkurs „Pokoik malucha”

                        Według mojego dziecka idealny pokój to taki, w którym na ścianie namalowany jest smok (dinozaur) z kilkoma głowami. Jedna głowa patrzy na stolik, druga na łóżko, trzecia na podłogę, czwarta i kolejne spoglądają na inne elementy pokoju. I każda z nich pilnuje, aby żadna zabawka nie została posprzątana. By można było bezkarnie bałaganić i nigdy nie trzeba było zbierać zabawek z podłogi przed odkurzaniem.
                        A mój wymarzony pokój dziecka to taki, w którym króluje porządek.

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Wygraj 1 z 5 poduszek sówek od MYtinyHOBBY. Konkurs „Pokoik malucha”

                          Wymarzony pokój mojego dziecka? To z całą pewnością pokój dla NIEGO, a nie dla rodziców, którzy chcą tworzyć w nim arcydzieła rodem z programów telewizyjnych.
                          Najważniejsze jest to by pokój był przytulny, miał odpowiednie miejsca i półki na to by zabawki były w nim pięknie uporządkowane i poukładane.
                          Na ścianach mogłaby być foto tapeta ze zwierzętami (które mój dwuletni syn uwielbia). Dywan koniecznie z ulicami miasta, gdzie mój malec mógłby szaleć swoimi samochodzikami. W kącie stałaby lampka - mój malec boi się spać w ciemności. Łóżko koniecznie z obiciami po obu stronach - tak by moja wiercipięta nie wypadła podczas snu. Do tego jakieś urocze tekstylia : miłe podusie, ładne obrazki na ścianach i koniecznie regał na książki! Mój maluch uwielbia oglądać książki i uważnie słucha gdy opowiadam mu co widać na obrazkach - taki regał z dziesiątkami książeczek byłby dla niego czymś wspaniałym.

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Wygraj 1 z 5 poduszek sówek od MYtinyHOBBY. Konkurs „Pokoik malucha”

                            Wymarzony pokój maluszka mojego,
                            to taki w którym ma misia ulubionego,
                            W którym jak wejdzie poczuje się jak w raju,
                            A do tego nie ma w nim bałaganu.
                            Na ścianach zdjęcia, w kąciku książki,
                            A na suficie czerwone biedronki.
                            Ma w nim łóżeczko niczym jak z bajki,
                            Dookoła niego różowe falbanki,
                            A na przeciwko wielka szafa z lustrem stoi,
                            a przed nim myszka moja co rano się stroi.
                            Obok toaletka niczym jak z marzeń,
                            To wszystko jest pięknym obrazem.
                            To taka mała kraina marzeń,
                            każda księżniczka ma w nim pełno wrażeń. <3

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Wygraj 1 z 5 poduszek sówek od MYtinyHOBBY. Konkurs „Pokoik malucha”

                              Dawno, dawno temu mały Sebuś mieszkał w swojej krainie, a tą krainą był jego wymarzony pokój, ale jaki? Nie byle jaki!

                              W stylu poszukiwacza przygód jest on wykonany
                              i każdy szczegół jest tutaj zadbany.
                              Łóżko statkiem pirackim jest,
                              a takie łoże jest the best.
                              Skrzynia pełna skarbów- to kuferek z zabawkami,
                              ulubionymi autkami, klockami i misiami.
                              Nawet huśtawka z liny się tutaj znajduje,
                              bo każdy podróżnik w beztroskim huśtaniu się lubuje.
                              Kącik czytelniczy w kształcie regału a'la palma też mamy,
                              bo czytać książki uwielbiamy.
                              A dywan to taka wyspa zielona,
                              na niebieskich panelach ułożona.
                              Na ścianie wielka naklejka w kształcie mapy świata widnieje,
                              a lampa w kolorze słonecznej żółci do nas się śmieje.
                              W tym pokoju beztrosko mija czas,
                              taki pokój chciałby mieć każdy z nas!

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Wygraj 1 z 5 poduszek sówek od MYtinyHOBBY. Konkurs „Pokoik malucha”

                                Pokój dziecka powinien być taki, żeby dziecko z uśmiechem budziło się w nim i z radością w nim zasypiało.
                                Moja wizja to bajkowy pokój dziecka, w którym to nad łóżkiem wisi baldachim, który dziecko może zakryć, jeżeli czuje taką potrzebę lub w dowolnym momencie odkryć. Nie mogłoby w nim zabraknąć baniek mydlanych, które wytwarzałaby specjalnie zaprogramowana maszyna (oj, bańki mydlane to również moja dorosło-dziecięca miłość W pokoju ściana do bazgrołów, na której dziecko mogłoby zapisywać i malować wszystko to, co aktualnie jego dziecięca główka by wymyśliła. Kolorowe maty na podłodze w kąciku do zabaw, żeby było ciepło, miękko i przyjemnie. Na suficie niebo z przyklejonymi fluorescencyjnymi gwiazdkami. Osobno kącik do spania, zabawy a później nauki ale wszystko sprytnie połączone tak, żeby stanowiło spójną całość a najważniejsze to, żeby podobało się nie tylko rodzicowi ale i dziecku

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X