Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

marzec 2013

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: marzec 2013

    może chce ci zrobić niespodziankę
    "Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjatkowym i niezastąpionym"












    Skomentuj

    •    
         

      Odp: marzec 2013

      Ha ha mam nadzieję i tak to będę miłe święta z robaczkiem w brzuchu oj coś czuje że drugi pieszczoch i żywe srebro mi się trafiło, co ono tam wyczyniało

      trochę zła jestem na mojego lekarza bo chyba sobie w kulki poleciał - podejrzewam że widział już co to będzie ale próbował mnie namówić na 3d a koszt 150zl bo jak się pytałam do kiedy naj lepiej je zrobić to mi powiedział że do 22 tc, a jak zapytałam czy widać płeć to powiedział DAJMY MU JESZCZE 2 TYGODNIE :/

      co dzisiaj masz w planach? ? jak twój em się zachowuje wobec ciebie bo u mnie z tym nie za bardzo wogole się nie pyta jak się czuje jak dzidziuś z cyprianem było inaczej a teraz taka olewka,owszem martwi się jak Ide do lekarza ale na tym koniec . . . nawet sam brzucha nie dotknie . . . a i przytyłam 6kg :-P





      Skomentuj


        Odp: marzec 2013

        Hej dziewczyny
        U nas coraz lepiej dzisiaj mam urlop bo muszę na ekg iść i do internisty na konsultację.
        Moje małe rozbujniki w przedszkolu. A najmłodsze.... zaczyna rozrabiać, czuję już jak się turla. W sumie to późno bo z chłopcami w 13 tygodniu już czułam ruchy, ale to przez to że ich dwóch było i więcej miejsca zajmowali.
        Kruszyna 150 to i tak mało, ja jadę do Rudy i tam 250 kosztuje 3d, ale przeprowadza je lekarz genetyk, więc chyba dlatego tyle kosztuje. W Rybniku tańsze jest ale zwykły lekarz je robi, więc nie miałoby to sensu, bo takie usg to i moja może.zrobić
        A z chłopcami to 3 razy jeździłam, ale to przez to że to bliźniaki były.
        A co do zachowania m to powiem Wam że mój też inaczej się zachowuje, niż przy chłopcach, ale sytuacja przecież inna. Przy pierwszy dziecku byliśmy sami, mieliśmy więcej czasu dla siebie, a teraz..... wiecie same jak to jest jak trzeba się zająć jednym rozrabiakiem (a u nas dwoma ) a tu drugie w drodze. Choć ja ogólnie nie narzekam, ale m musi teraz więcej czasu chłopcom poświęcić no i brakuje mu cierpliwości....
        Do tej pory w związku z tym że oboje pracujemy obowiązki domowe były podzielone: ja zajmowałam sie chłopcami, obiadami, praniem prasowaniem On zakupami, myciem naczyń, a ogólne sprzątanie po połowie.
        Teraz doszło mu kąpanie chłopców, co jest problematyczne, bo oni mają energi za 4 (słowa przedszkolanki...) trzeba mieć dużo cierpliwości, a m chciałby czasem żeby zachowywali się jak conajmniej 10 latki i nie rozumie tego ze 3 latek może się bać czegoś po prostu, bo to są chłopcy i mają być twardzi..... Najgorzej z myciem głowy.... nigdy nie było problemu, a teraz masakra, po kilku myciach z histerycznym wrzaskiem (przy spłukiwaniu zalał im uszka i tak się wystraszyli, ze była walka) nie wytrzymałam i sama zaczęłam to robić. Na szczęscie doszliśmy juz do porozumienia i wróciło do normy..chociaż m cały czas ich straszy, że za chwilę mama nie da rady i i tak będą musieli się przyzwyczaić do sposobu taty..
        Last edited by bagnes; 15-11-2012, 08:48.


        Skomentuj


          Odp: marzec 2013

          Witaj Bagnes ja też muszę się na ekg wybrać bo znowu jakieś bóle mam w klatce ale to na miejscu u nas w przychodni robią. ja wiem że 150 to nie drogo ale trzeba jeszcze 40km w jedną strone pojechać a teraz nawet jak by mi ktoś 50zł za to badanie proponował to nawet tyle bym nie miała u nas naprawdę ciężko a choroby młodego nam jeszcze dokopały finansowo. jest wszystko ok to nie widzę sensu jechać na to badanie

          jak pracowałam to u nas też tak było a teraz em się wcieka że nieraz nic według niego nie robię :/ ale masz rację wtedy sami byliśmy co do kompieli to dobre z tym straszeniem ha ha u nas teraz nie ma problemu ale kiedyś było to samo z myciem głowy przez ponad 2miesiące.





          Skomentuj


            Odp: marzec 2013

            Ja do Rudy mam nawet dalej ale jedziemy, w 12 nie jechałam bo to nie miało sensu, ale gdybym nie pracowała to też byśmy sie nie zdecydowali. Wiadomo, ze z 1 wypłaty nie jest lekko więc rozumiem cię a skoro wszystko jest dobrze to po co w waszej sytuacji się szarpać.
            A ekg też w przychodni u nas robią, w sumie to u mnie nic się nie dzieje, ale moja lekarka profilaktycznie zleca takie badania. Lubi mieć wszystko sprawdzone.
            Teraz biegnę posprzątać trzeba wykorzystać dzień wolny, a do lekarza na 14 dopiero
            miłego i spokojnego dnia


            Skomentuj


              Odp: marzec 2013

              Hej

              i jak tam po lekarzu? wszystko ok?
              Pamka a ty zostaw te książki i dawaj do nas bo nudą wieje

              Cyprian dzisiaj w szatni miał łzy w oczach cpn drodze do szkoły ściemniał że go boczki bolą. pani mi dzisiaj mówiła że byli wczoraj na holu dyplomy dziecią rozdawać i młody miał znowu odruch wymiotny i łzy w oczach więc pani go wzięła do ich sali. . . chyba to jednak za długa przerwa dla niego od przedszkola i pani też stwierdziła że on boi się nowych miejsc ciężko się aklimatyzuje jak czegoś nie zna. chyba trzeba znowu się na wizytę do pani psycholog zapisać :/ i będziemy czekac z 3 miesiące.
              mam problem bo cyprian jak coś jest nie tak to mówi że chce żeby dzidzius umarł, że go zbije i wyrzuci na dwór itd . . . ale ogólnie bardzo chce i cieszy się na rodzeństwo.

              Ide farbe nakładać bo siwa jestem ha ha





              Skomentuj


                Odp: marzec 2013

                hej
                no i po kolejnej ksiażce

                Za usg połówkowe zapłacilam 200 zł. Bylo 3d chcoiaz nic mi wczesniej dr nie powiedzial. Chyba taki aparat po prostu maja w tym gabinecie (nie moj dr robił mi badanie). Pan dr chciał zrobić zdjęcie twarzyczki ale maleńka zasłoniła się rączką (Antek tez sie tak zasłaniał, trzymał gardę jak bokser)

                moj mąż zupełnie inaczej się zachowuje niz przy pierwszej ciąży. możecie wierzyć lub nie ale przy Antku to robił wszystko. Prał, sprzatał, gotował. No po prostu cud. Chodził do sklepu nosił zakupy. Wychodził wieczorem po zachcianki szukał migdałów bez skorki na zgagę. A teraz? Nie...
                Dotyka czasami brzucha. Pyta czy mała skacze. Ale na tym koniec. Czasami jak go poproszę i ma dobry humor to pomoze w sprzataniu.

                Usłyszał od znajomego że ciaza to nie choroba. I pare razy tak mi powiedzial. Ja osobiscie mysle ze mezczyzni przestaja to uwazac juz za cos takiego niezwyklego bo raz juz to przezyli "otrzaskali się z tym".
                A tam... juz nie zwracam tak na to uwagi

                Co do Cyprianka. Hmmmm... moze porozmawiaj z nim. Czasami dzieci mowia rozne głupstwa w gniewie. Antos się strasznie cieszy i nie moze doczekać kiedy urodze jego dzidziusia. Ostatnio przeglądał ubranka ze mna i wybierał ktore nadaja sie dla dziewczynki. Wszystkim powiada ze dzidzius jest w brzuszku mamy i pływa tam w płynie i jak to on bedzie mi pomagal jak juz sie dzidzia urodzi.

                Uciekam po Antosia.
                Zajrze moze wieczorkiem
                Last edited by pamka; 16-11-2012, 14:46.
                "Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjatkowym i niezastąpionym"












                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: marzec 2013

                  ekg w normie ciśnienie oczywiście niskie
                  ja za 3d robione przez genetyka 250 zapłacę a najlepsze jest to że gdybym się max w kwietniu urodziła to bym miała już za darmo ale jestem z grudnia więc trzeba płacić


                  Skomentuj


                    Odp: marzec 2013

                    Witam!
                    Widzę, że na wątku udzielają sie też mamy kwietniowe to może przygarniecie jeszcze jedną co?
                    Jak widać na suwaczu to juz przeszło 17tc. Mam termin na 25 kwietnia. Jeszcze nie wiem co się kryje w środeczku ale jakiś wiercioszek. Mam już prawie czteroletnią córcię Gabrysię.....
                    Mój ginek nie ma USG 3d robi tylko 2d i mam wrażenie że nie ma za dobrego sprzętu (w pierwszej ciąży chodziłam do innego lekarza i wydaje mi sie że wiecej widziałam nie była taki obraz rozmazany jak teraz)....ale rozważamy z mężem żeby zapisać się do innego lekarza-radiologa na USG 3d żeby mieć pamiątkę.... co myślicie o tym USG 3d warto????? U nas kosztuje 250 zł




                    Skomentuj


                      Odp: marzec 2013

                      Witam nową mamusie pewnie że przygarniemy. jak widać mamy wszystkie dzieci w podobnym wieku

                      ja nie wiem czy pisałam ale ten lekarz prowadzi mi już 2gą ciążę chodze do niego z 6-7lat i a propo sprzętu tu unas chyba mają nowy bo wszystko super widziałam rączki nóżki , kręgosłup wszystko . może warto zmienić lekarza? ?
                      co do usg 3d na pewno jest świetna pamiątka a tym bardziej że pewnie mąż i córka z tobą pójdą jeśli macie możliwości finansowe to ja bym poszła.

                      ja dzisiaj mega sprzątanie bo we wtorek mam rano położną a o 12 chrzestna cypriana wpada na kawkę em właśnie mnie oświęcił że jedzie do brata na działke mu pomóc przy garażu wiedział już parę dni wczesniej ale on mi się nie musi tłumaczyć przecieź dorosły jest ! ręce opadają





                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: marzec 2013

                        witam...

                        kruszyna
                        położną...?? hmmm....

                        bagnes
                        dobrze ze wyniki ok. ja cisnienie w tej ciazy mam troszkę niższe niz normalnie. lekarz kazał mierzyć mi w domku dwa razy dziennie.

                        BGKM
                        witamy witamy
                        ja jestem tego samego zdania co kruszyna. jesli macie mozliwość zrobić 3d to zrobcie bo to naprawdę świetna pamiatka poza tym obraz jest super w porownaniu ze zwykłymi aparatami. wszystko dobrze widać. ja zaluje ze na to co teraz mialam nie moglam zabrać Antka napewno by się ucieszył bo wiecej by zobaczyl niz ostatnio.

                        Nie pisalam wam ale zdecydowałam się na imię.
                        Mielismy troje faworytek Hanię Zosie i Gabrysię. I to dziwne ale ostatecznie zdecydowalam się na Zosię. Mimo że to imię najmniej mi sie podobało to kiedy pomyślałam że ta istotka w moim brzuszku to Zosia że będę tak ją wolac, do niej i o niej tak mowić to wiedziałam już że to "TO" imię.

                        Ja dzisiaj z Antoniem sama.
                        Maz w pracy do 16. Znając korki na miescie w domu będzie o 17. Zjemy obiadek i m jedzie do rodziców. Jego tata ma garaz i kanal a nam stalo się coś z samochodem. Coś z tlumikiem chyba bo nasza limuzyna stała się nagle sportową furą hehehe... takze chyba zostanie na noc u rodziców i będzie probował naprawić. Na szczęscie dla naszego portfela wiekszosc rzeczy M umie naprawić sam.
                        zaraz idziemy z Antoniem na spacer. moze zachaczymy o piekarnię, moze o dom mojej mamy i kawkę. normalnie nie pije kawy ale mam ochotę na taka late z ekspresu mniam

                        uciekam miłego dnia...
                        "Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjatkowym i niezastąpionym"












                        Skomentuj


                          Odp: marzec 2013

                          Od 21tyg ciąży jeśli się zgodzisz przychodzi do domu położna na kilka wizyt. bo po urodzeniu dziecka to już są obowiązkowe te wizyty. mierzy ciśnienie sprawdza ułożenie dziecka nieraz ktg robi , można się jej zapytać o różne rzeczy i zostawia dużo informatorów prubek produktów

                          u nas zaraz obiadek i robimy ciasteczka





                          Skomentuj


                            Odp: marzec 2013

                            Pamka ja mam zawsze niskie ciśnienie, tylko że normalnie to zaczynam dzień od bardzo mocnej dużej kawy, a potem wypijam jeszcze ze trzy conajmniej. teraz oczywiście nie piję mocnej wiec ciśnienie niskie, na początku w ogóle nie piłam to było najgorzej zdarzało się 90/50 teraz daję rade jedną słaba rano wypić więc jakoś funkjonuję, ale i tak często mam zawroty głowy.

                            Jeżeli chodzi o usg 3d to ja nie jadę po fajną fotkę, z chłopcami byłam 3 razy i nie mieli ani jednego fajnego zdjęcia. Uważam, że nie ma sensu robić tego badania jeżeli robi je zwykły lekarz, no chyba że ktoś ma za dużo pieniędzy, to czemu nie. Tam gdzie jedziemy (Ruda) badanie robi genetyk, pamiętam jak byłam z chłopcami to dla każdego dostałam wydruk A4 po 3 strony, ze szczegółową diagnostyką nie tylko pomiar, ale też określone było ryzyko przeróżnych chorób i każdy organ opisany czy jest rozwinięty prawidłowo. I tylko dlatego tam jade a że maja 3 D to taki szczegół tylko.
                            A maleństwo turla się coraz bardziej


                            Skomentuj


                              Odp: marzec 2013

                              Bagnes a ty Jestes w grupie ryzyka że robisz tak szczegółowe badania?

                              u nas nudy straszne i ciąg dalszy spięć z em . . . byle do jutra bo chce odpocząć od nich w końcu.





                              Skomentuj


                                Odp: marzec 2013

                                Kruszyna mam już 34 lata (dokładnie w grudniu skończę),mieszkam na śląsku, co jest bardzo istotne ( w zimie wszelkie normy zanieczyszczenia sa przekroczone nawet o 1000%), więc niestety można powiedzieć że jestem w grupie ryzyka. Gdybym urodziła się w kwietniu to musiałabym te badania robić, bo w ciąży ukończyłabym 35 ( byłyby wtedy za darmo) gdybym nie pracowała pewnie bym sie nie zdecydowała, ale ten raz stwierdziliśmy że damy rade finansowo, dla mojego spokoju po prostu.


                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X