Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nasza pierwsza ciąża :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Nasza pierwsza ciąża

    Napisane przez jjmka Pokaż wiadomość
    W tak wczesnym stadium mógł jeszcze nie widzieć, to też zależy od sprzętu są bardziej i mniej dokładne, nie koniecznie wynikało to z jego niekompetencji.
    Dokładnie właśnie też tak pomyślałam.

    Napisane przez macdzia Pokaż wiadomość
    Mi też nie założyła lekarka karty od razu tylko na kolejnej wizycie..żadnych witamin tez nie dostałam..zleciła tylko badania i tyle..mało tego podejrzewała bliźniaki ale potem okazało się, że jeden pęcherzyk się wchłonął.
    Jeśli zaś chodzi o wiek ciąży i różnicę w tygodniach to już Ci to tłumaczę. W latach 80 niemiecki położnik ustalił przeciętny czas ciąży odpowiadający 10 miesiącom księżycowym czyli 9 kalendarzowym bądź 280 dniom. Oparł on swoje obliczenia na pierwszym dniu ostatniej miesiączki, w istocie jednak, skoro zapłodnienie na ogół następuje około dwóch tygodni od pierwszego dnia miesiączki, ciąża trwa nie 40 tygodni a 38 czyli 266 dni. z tego powodu zgodnie z z utartą zasadą w dwa tygodnie po zapłodnieniu kobieta jest w czwartym tygodniu ciąży czyli 5 tydzień ciąży to dziecko ( płód) ma 3 tygodnie. Mam nadzieję, że pomogłam i nie zagmatwałam bardziej :-) pozdrawiam i trzymam kciuki za pomyślny rozwój maleństwa!!!
    Ale ładnie i prosto to wyjaśniłaś a ja się tak głowiłam jak mężowi to wytłumaczyć
    Też nie dostałam kart ciąży na pierwszej wizycie a do tego lekarz który mnie przyjmował odszedł z placówki i potem musiałam się nachodzić za zaświadczeniem do becikowego :/

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Nasza pierwsza ciąża

      Kochane, tak jak obiecałam piszę odnośnie płci naszego Skarba więc tatusiowa intuicja się nie sprawdziła i będzie synuś oboje jesteśmy z tego bardzo dumni niech rośnie chłopak Niestety mamy inny problem ponieważ z ostatniej cytologii wyszły mi zmiany i dziś miałam robioną kolposkopię, która potwierdziła wirus HPV i pojawił się brodawczak Szczerze boję się , poród naturalny został wykluczony by nie zarazić maluszka , po porodzie czeka mnie dalsza walka z tym. To moja pierwsza ciąża, miało być pięknie a jest pod górkę. Mam tylko nadzieję że mały będzie cały i zdrowy bo termin rozwiązania dopiero w sierpniu ...

      Skomentuj


        #18
        Odp: Nasza pierwsza ciąża

        dziękujemy za informację z tego co kojarze większości przypadków HPV nie ma wpływu na rozwijający się płód więc życzę Ci z całego serca aby tak było ze maluszek będzie rosł i zdrowo się rozwijał - nio z ciążą niestety jest różnie i nie zawsze bywa kolorowo wiem na swoim przykładzie - ale będzie dobrze musi być, trzymaj się dzielnie - odpoczywaj, uśmiechaj się bo szczęśliwa mama = szczęśliwe dziecko

        Skomentuj


          #19
          Odp: Nasza pierwsza ciąża

          Kochana nie martw sie jesteś pod stałą dobrą opieką, jak tylko coś Cię niepokoi zaraz dzowń do lekarza. A tak musicie wierzyć w to, ze wszytsko będzie dobrze i z maleństwem i z Tobą Trzymam mocno kciuki :*

          Skomentuj


            #20
            Odp: Nasza pierwsza ciąża

            Witajcie Kochane

            U nas wszystko się wyjaśniło i jest wszystko w porządku są to zmiany związane z ciążą i hormonami choć mój lekarz prowadzący postanowił zostać przy cesarskim cięciu dla dobra maluszka . Jesteśmy w trakcie 33 tygodnia, synuś rośnie jak na drożdżach a wiercipiętek z niego niesamowity Szykujemy z mężem wyprawkę dla maluszka i bardzo bym Was prosiła o pomoc Jakie polecacie kosmetyki dla maluszka jest tego dość sporo na rynku i nie wiemy co byłoby najlepsze Wasze opinie bardzo by nam pomogły

            Skomentuj


              #21
              Odp: Nasza pierwsza ciąża

              Napisane przez freya86 Pokaż wiadomość
              Witajcie Kochane

              U nas wszystko się wyjaśniło i jest wszystko w porządku są to zmiany związane z ciążą i hormonami choć mój lekarz prowadzący postanowił zostać przy cesarskim cięciu dla dobra maluszka . Jesteśmy w trakcie 33 tygodnia, synuś rośnie jak na drożdżach a wiercipiętek z niego niesamowity Szykujemy z mężem wyprawkę dla maluszka i bardzo bym Was prosiła o pomoc Jakie polecacie kosmetyki dla maluszka jest tego dość sporo na rynku i nie wiemy co byłoby najlepsze Wasze opinie bardzo by nam pomogły
              Ja od samego początku używam Oilatum emulsję do kąpieli, szampon i krem (mała nie miała ciemieniuchy, podrażnień), a na odparzenia Bepathen Maść ochronna - jest też dobra na brodawki, stosowałam od 1 dni jak zaczęłam karmić, miałam mało pokarmu i mała non stop była przy piersi, więc brodawki były podrażnione, super się sprawdził. Kupuję przez apteki internetowe, bo jest najtaniej. Pozdrawiam

              Skomentuj


                #22
                Odp: Nasza pierwsza ciąża

                Jak fajnie czytać i wspominać jak to było w ciąży Piękny stan a dla zdrowia maluszka jesteśmy w stanie wszystko znieść My używamy kosmetyków z rossmana babydream i moge polecic skład jest w miarę ok

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Nasza pierwsza ciąża

                  Ciąża to najpiękniejszy okres, jaki tylko może być, nawet mimo wymiotów, mdłości itd. Oilatum do kąpieli fajnie się sprawdza. Z babydream najlepiej wspominam puder i chusteczki.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Nasza pierwsza ciąża

                    Wlaśnie tak a później kobiety widząc jak szybko rosną jej maluszki chce kolejne dziecko
                    Wspomnienia z okresu ciąży sa najpiękniejsze i nie do zapomnienia a w szczególności pierwszy kopniak czy pierwsza czkawka w brzuszku

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Nasza pierwsza ciąża

                      To wszystko się dokładnie pamięta mimo upływu lat. Są to przeżycia nie do opisania i kobieta niebędąca mamą nigdy tego nie zrozumie

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Nasza pierwsza ciąża

                        Wszystko się pamięta, a poród szybko zapomina, bo dzieci wszystko wynagradzają przeżycia nie do opisania dla każdej z mam

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Nasza pierwsza ciąża

                          Napisane przez Iwonka886 Pokaż wiadomość
                          Wszystko się pamięta, a poród szybko zapomina, bo dzieci wszystko wynagradzają przeżycia nie do opisania dla każdej z mam
                          To prawda! To niezwykłe, że tak szybko zapomina się o bólu, kiedy położą na piersi maluszka... To takie cudowne


                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Nasza pierwsza ciąża

                            Doskonale pamiętam swój pierwszy poród, choć upłynęło od niego już ponad 30 lat. Córka była ułożona stópkowo, karetka wiozła mnie do szpitala oddalonego o ponad 30 km i podczas podróży w kanale rodnym pojawiły się stópki! Nie było więc mowy o cesarskim cięciu. Lekarka była pod wrażeniem, że nie było żadnych komplikacji i wszystko skończyło się dobrze. Córeczka miała tylko zasinione stópki, a u mnie nie obyło się bez popękanego krocza. Potem byłam łyżeczkowana, czego nie wspominam zbyt dobrze. Kiedy mi ją podali, zapomniałam o całym bólu...

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Nasza pierwsza ciąża

                              Napisane przez blawatkowa15 Pokaż wiadomość
                              To prawda! To niezwykłe, że tak szybko zapomina się o bólu, kiedy położą na piersi maluszka... To takie cudowne
                              Dokładnie- tak to jest Kiedy nie miałam swoich dzieci, zawsze powtarzała mi to mama, teraz wiem, jakie to wspaniałe uczucie.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Nasza pierwsza ciąża

                                Pierwsza ciąża była dla mnie cudowna, czułam się dobrze (zero dolegliwości ciążowych) i byłam tak naiwnie nieświadoma, że coś może pójść nie tak.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X