Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Twardnienie brzucha we wczesnej ciąży

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Twardnienie brzucha we wczesnej ciąży

    Witam.
    Jestem w 23 tc i od jakiś 2 tygodni czuje, że twardnieje mi brzuch. Czasem twardnieje cala dolna część a czasami tylko jedna strona. Nie odczuwam przy tym żadnych bóli ani nie mam plamien.Co to może oznaczać ?
    Z góry dziękuję za odpowiedź
  •    
       

    #2
    Odp: Twardnienie brzucha we wczesnej ciąży

    Witam,

    Takie odczucia mogą być całkowicie fizjologiczne- prawidłowe wynikające ze wzrostu macicy. Niestety bez badania ginekologicznego- wewnętrznego oraz pomocniczego usg nie można wykluczyć zagrażającego porodu przedwczesnego- czyli w tym przypadku skracania się szyjki macicy.

    Sugeruje kontrolę ginekologiczną.

    Pozdrawiam serdecznie,
    Marta Blumska-Janiak
    specjalista położnictwa i ginekologii
    ginekologia estetyczna
    www.blumska-janiak.pl
    e-mail: marta@blumska-janiak.pl

    Mężatka. Mama trójki wspaniałych dzieci. Z pasją i uśmiechem pracuje zarówno w szpitalu ginekologiczno-położniczym jak i prywatnym gabinecie ginekologicznym. Zajmuje się problemami ginekologicznymi, prowadzi ciąże.
    Wykonuje zabiegi ginekologii estetycznej. Czas wolny spędza aktywnie z dziećmi oraz gra w tenisa ziemnego.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Twardnienie brzucha we wczesnej ciąży

      Mi tak twardniał brzuch od 20 tc jeśli dobrze pamiętam. Zwłaszcza jak się zmęczyłam, ale nic sie nie działo poza tym i było OK. Ciąża donoszona bez komplikacji a córka zdrowa i śliczna Ale zawsze jak się to działo to brałam sobie no spe zgodnie z zaleceniem lekarza.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Twardnienie brzucha we wczesnej ciąży

        Niestety mi brzuch twardniał już od jakiegoś 16 tygodnia, więc dosyć wcześnie. Nie miałam bóli, szyjka się nie skracała. Zostały mi przepisane leki i tyle.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Twardnienie brzucha we wczesnej ciąży

          Napisane przez lilas Pokaż wiadomość
          Niestety mi brzuch twardniał już od jakiegoś 16 tygodnia, więc dosyć wcześnie. Nie miałam bóli, szyjka się nie skracała. Zostały mi przepisane leki i tyle.
          Mi położna zawsze tłumaczyła, że jak brzuch zaczyna twardnieć zbyt wcześnie to trzeba się na chwilę położyć, odpocząć Nawet długotrwałe siedzenie sprzyja skracaniu się szyjki.


          Skomentuj


            #6
            Odp: Twardnienie brzucha we wczesnej ciąży

            Mozliwe że tak wczesnie macica zaczyna ćwiczyć skurcze. Jak miałam twardnienie brzuszka to zawsze pomagało połozenie się na dłuższą chwilke. czasami też brzuch stawiał sie jak nachodziłam się lub coś nosiłam.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Twardnienie brzucha we wczesnej ciąży

              Napisane przez blawatkowa15 Pokaż wiadomość
              Mi położna zawsze tłumaczyła, że jak brzuch zaczyna twardnieć zbyt wcześnie to trzeba się na chwilę położyć, odpocząć Nawet długotrwałe siedzenie sprzyja skracaniu się szyjki.

              Tak tłumaczyli też na szkole rodzenia, a jeżeli odpoczynek i chwila relaksu nie pomaga to pojechałbym i to sprawdziła u lekarza.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Twardnienie brzucha we wczesnej ciąży

                Odpoczynek jest bardzo potrzebny w ciąży...ja po powrocie z pracy, jak sie nastałam, to brzuch był zawsze twardy aż poleżałam i odpoczęłam wszystko wracało do normy

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Twardnienie brzucha we wczesnej ciąży

                  Ja miałam dosyć szybko twardnienie brzucha bo juz w 18 tygodniu. Łykałam magnez i wszystko było ok. Należy zwracać uwagę na to czy skurcz nie jest za bardzo bolesny i jak bardzo regularne są te twardnienia. Gdy zdarzają się za często w ciągu godziny najlepiej skontrolować to u lekarza. Jednak zazwyczaj to nie jest nic niepokojącego.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Twardnienie brzucha we wczesnej ciąży

                    cześć cześć

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Twardnienie brzucha we wczesnej ciąży

                      Napisane przez roxi133 Pokaż wiadomość
                      Ja miałam dosyć szybko twardnienie brzucha bo juz w 18 tygodniu. Łykałam magnez i wszystko było ok. Należy zwracać uwagę na to czy skurcz nie jest za bardzo bolesny i jak bardzo regularne są te twardnienia. Gdy zdarzają się za często w ciągu godziny najlepiej skontrolować to u lekarza. Jednak zazwyczaj to nie jest nic niepokojącego.
                      Lekarz nie zalecał mi na twardnienie brzucha magnezu a dość często mi towarzyszyły tylko zawsze tłumaczył to przemęczeniem ale może faktycznie dobrze byłoby sprawdzić poziom magnezu we krwi bo jeżeli jest za niski warto przyjmować suplementy lub witaminy dla kobiet w ciąży.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Twardnienie brzucha we wczesnej ciąży

                        Niestety, ale na twardnienie brzucha nie zawsze pomaga odpoczynek. Ja brałam leki, leżałam, a brzuch i tak twardniał. Jeden lekarz powiedział mi, żeby się nie przejmować, bo taka moja uroda. Dodam, że szyjka była długa i zamknięta. Nie uwierzyłam mu i pojechałam do szpitala i całe szczęście. Po ktg zostałam przeniesiona na porodówkę i na cito wykonano cc. Mały ważył 1800 g.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Twardnienie brzucha we wczesnej ciąży

                          Ja też miałam uczucie twardnienia brzucha i to w sumie przez większość ciąży. Także najwidoczniej nic strasznego się nie działo i wynikało to ze zmieniającej się fizjologii.

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X