Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

leczniczy rumianek

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    leczniczy rumianek

    Uwielbiam rumianek, bardzo mi pomaga na bole brzuche(zatrucia, biegunka, gryba zoladkowa)
    A czy wy stosujecie Rumianek?
  •    
       

    #2
    Odp: leczniczy rumianek

    nie pijam, ale bywało że synkowi robiłam a resztę ja pijałam

    Skomentuj


      #3
      Odp: leczniczy rumianek

      Rumianek to pitne złoto naszych babć ,dobry na wszystko nawet jako zwykła cherbatka .
      Mnóstwo zastosowań od bólu głowy do urazów, u mnie w apteczce nigdy go nie brakuje a w lecie altanka na działce jest nim obwieszona i się suszy, no i fajnie pachnie


      Skomentuj


        #4
        Odp: leczniczy rumianek

        Ja często rumianek też na dolegliwości stosuje, nawet posadziłam go w swoim ogrodzie.

        Skomentuj


          #5
          Odp: leczniczy rumianek

          ja pije rumianek bardzo żadko, na prawde musi mi coś już bardzo dolegać żebym zmusiła się wypić z niego napar

          Skomentuj


            #6
            Odp: leczniczy rumianek

            ja popijam rumianek bardzo rzadko bardziej preferuje kropelki zoladkowe, zawsze mi pomagaja.

            Skomentuj


              #7
              Odp: leczniczy rumianek

              podaje napar z rumianku i kminku córce by zapobiec pojawianiu się kolek , niestety i tak się pojawiają ale chyba są mniej uciążliwe

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: leczniczy rumianek

                w domu często pijemy rumianek pomaga w trawieniu, kiedyś naparem z rumianku przemywałam ropiejąc oczka córce

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: leczniczy rumianek

                  rumianek w torebkach mam W razie czego Synek nawet lubi go pić Ale nie ma to jak świeży rumianek

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: leczniczy rumianek

                    Sama robiłam sobie okłady z rumianku na bolące i spuchnięte oczy w czasie wiosennego pylenia. Kupiłam go też dla małego na brzuszek ale potem naczytałam się (i potwierdziła to położna) że rumianek może uczulić i w końcu nie dawałam do picia.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: leczniczy rumianek

                      kiedyś mąż przyniósł od teściowej świeże liście rumianku na okłady być może i na oczy było już sama nie pamiętam
                      też słyszałam że rumianek może uczulić

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: leczniczy rumianek

                        Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
                        kiedyś mąż przyniósł od teściowej świeże liście rumianku na okłady być może i na oczy było już sama nie pamiętam
                        też słyszałam że rumianek może uczulić
                        A wiesz czy jak uczula to tylko dzieci czy dorosłych też może?

                        Stosowała może któraś z Was olejek oregano przy przeziębieniu? Podobno ma bakteriobójcze właściwości i jest polecany przy katarze.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: leczniczy rumianek

                          Napisane przez pradip Pokaż wiadomość
                          A wiesz czy jak uczula to tylko dzieci czy dorosłych też może?

                          Stosowała może któraś z Was olejek oregano przy przeziębieniu? Podobno ma bakteriobójcze właściwości i jest polecany przy katarze.
                          na przeciębienie skojarzył mi się eukaliptusowy ale o olejku oregano nie słyszałam

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: leczniczy rumianek

                            parę dni temu babka w aptece poleciła podczas rozmowy różnych herbatkach powiedziala że rumianek dobry jest na odparzenia. Wystarczy delikatnie zaparzyć saszetkę a później przykładac na odparzenie, albo przemywać je mydłem rumiankowym

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: leczniczy rumianek

                              Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
                              parę dni temu babka w aptece poleciła podczas rozmowy różnych herbatkach powiedziala że rumianek dobry jest na odparzenia. Wystarczy delikatnie zaparzyć saszetkę a później przykładac na odparzenie, albo przemywać je mydłem rumiankowym
                              Jak o tym napisałaś to mi się zaczęło coś kojarzyć ze rumianek był używany przy oparzeniach więc może przy odparzeniach również. Generalnie wydaje mi się że to chodzi po prostu o to że on łagodzi.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X