Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Problem ze skurczami jelit...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Problem ze skurczami jelit...

    No więc problem jest taki, że jestem w ciąży i mam problemy chyba z jelitami, bo właśnie na ten problem dostałam leki od lekarza. Tylko, że na ulotce pisze żeby nie stosować go w czasie ciąży lub jedynie w ostateczności i to ze szczególną ostrożnością. Dlatego średnio mi się widzi przyjmowanie tych tabletek. Znacie jakieś przepisy (oczywiście dozwolone w czasie ciąży) dzięki którym poprawi się praca układu pokarmowego? Oczywiście już od dziś zaczynam picie większej ilości wody. Ale co dalej?
  •    
       

    #2
    Carin, lekarzem to ja nie jestem, ale jeśli lekarz przepisał Ci te leki to chyba się zna na rzeczy- wie o ciąży? to lekarz internista czy ginekolog ci je przepisał?

    no i jaki dokładnie masz problem z jelitami?
    z tego co wiem(ja akurat nie miałam) ale zdarza się często u kobiet w ciąży problem zaparć - śliwki suszone pomagają...
    no właśnie ale jaki problem masz Ty?
    Julek 15.o2.2oo7r



    Skomentuj


      #3
      Dokładnie o to samo chciałam zapytać. Jesli problemy z jelitami pojawiły się
      w momencie zaciążenia, to jest to spawa dość częsta i normalna.
      Jednym z pierwszych objawów ciąży u mnie były właśnie problemy z zaparciami.
      Suszone śliwki, jabłka, dużoooo wody mineralnej. Aaaaa.... szklanka przegotowanej letniej wody rano na czczo działy cuda.
      Julek: 10/3/2008

      Skomentuj


        #4
        Ja polecam otreby z jogutrem naturalnym lub dodawane do platkow sniadaniowych.

        Skomentuj


          #5
          tak popieram Goplanę otręby są rewelacyjne na zaparcia,
          i tak jak pisała Tree szklanka przegotowanej wody na czczo przed śniadaniem,
          Julek 15.o2.2oo7r



          Skomentuj


            #6
            Ja cierpię na tzw. jelito drażliwe,w ciąży zaczęło mi bardziej dokuczać i czasami bałam się że z ciążą coś się dzieje. Ale brałam Nospę i troszkę pomagała.


            Skomentuj


              #7
              Odp: Problem ze skurczami jelit...

              Generalnie polecam błonnik, ale pamiętajmy ze trzeba pić tez dużo wody, żeby błonik nie zaczopował się w jelitach.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Problem ze skurczami jelit...

                Ja codziennie zjadam dwie łyżeczki mielonego siemienia lnianego w jogurcie i nie mam już żadnych problemów z zaparciami. Śliwki tez działają, ale karmię.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Problem ze skurczami jelit...

                  Błonnik to super sprawa, siemie lniane, otręby też koniecznie muszą być w diecie. bardzo dobra jest też kiszona kapusta na takie problemy, kasza i truskawki

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Problem ze skurczami jelit...

                    Ja ciekawa jestem, czy nie byłoby dobrze zrobić tego typu badania wziernikowania jelita grubego, aby dokładnie zdiagnozować problem i podjąć odpowiednie leczenie.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Problem ze skurczami jelit...

                      ja jak byłam w ciąży to po konsultacji z lekarzem brałam dicopeg 10g I skutecznie pozbyłam się zaparc bo były one strasznie męczące :/ miałam z nimi problem od trugiego trymestra I zaden domowy sposób nie działał

                      Skomentuj

                             
                      Working...
                      X