Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Prywatna czy państwowa służba zdrowia?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Prywatna czy państwowa służba zdrowia?

    Ja miałam okazję wypróbować obu systemów i w Polsce i w Anglii więc trochę podobieństw i różnic zauważyłam. Ale w obu przypadkach przyznam, że prywatnie opłaca się leczyć, może cenowo nie wychodzi to z korzyścią dla nas, ale wydaje mi się, że lekarzom pracującym albo mającym prywatną działalność bardziej zależy na pacjencie. Przynajmniej tym, u których byłam, bo wiadomo, na różnych ludzi się trafia. W Anglii to w ogóle jest ciekawie, ponieważ tam mają zupełnie inne podejście do chorego i jego leczenia i potwierdzam, że bardzo niechętnie wypisują antybiotyki, wolą przepisywać paracetamol, zwłaszcza, jak to jest angielski lekarz. Miałam kilka przejść w Londynie z publiczną służbą zdrowia, ale prywatne leczenie nie stanowiło problemów, a jak poszłam do polskiej przychodni (tak, tam też są), którą można też znaleźć w sieci: panamedic.eu, to wcześniejsze komplikacje z GP wydały mi się śmieszne. Jakbym mogła, to bym wystawiła im ocenę na Znany Lekarz, bo naprawdę sporo im zawdzięczam.

    Ale ogólnie są problemy z publiczną służbą zdrowia, o ile wydaje mi się, że w Anglii w jej zakres wchodzi więcej zabiegów i badań, które w Polsce już podchodzą pod prywatne, a ponadto jest względnie większa kontrola nad wynikami pacjenta, to też zdarzają się rzeczy typu wypisanie kogoś z rejestru przychodni bez powiadomienia itd.
    Niektóre rzeczy w Polsce można załatwić bez trudu w publicznej służbie zdrowia, ale mam wrażenie, że z roku na rok ich liczba maleje, zamiast rosnąć. A z drugiej strony ceny w prywatnych klinikach często nie są na kieszeń 3/4 obywateli naszego kraju, co już w ogóle jest śmieszne.
    Last edited by disne; 24-06-2020, 12:54. Powód: link

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Prywatna czy państwowa służba zdrowia?

      Niestety państwowa służba zdrowia ma bardzo wiele minusów. Największy z nich to niedostępność, a kiedy już się człowiek do specjalisty dostanie, to jest nieodpowiednio potraktowany. Oczywiście są wyjątki i trafiają się "lekarze z powołania", ale takich ze świeczką szukać. Prywatna służba zdrowia to z kolei koszt. Ja godzę to w ten sposób, że nie wykupuję abonamentu, ale od czasu do czasu, żeby coś skonsultować korzystam i wybieram się na wizytę u danego specjalisty.

      Skomentuj


        #18
        Odp: Prywatna czy państwowa służba zdrowia?

        Wszystko zależy od lekarza, w prywatnej przychodni czasem zdzierają z człowieka kasę a i tak nie leczą tak jak powinni

        Skomentuj


          #19
          Odp: Prywatna czy państwowa służba zdrowia?

          Dokładnie, jest jak piszesz, wszystko zależy od specjalisty.

          Skomentuj


            #20
            Odp: Prywatna czy państwowa służba zdrowia?

            Niestety wszędzie możemy się narazić na takie ryzyko jak błąd lekarski. Nie ma to znaczenia, czy prywatna czy państwowa służba zdrowia. Warto mieć w takich sytuacjach kontakt do prawników specjalizujących się w prawie medycznym. To na przykład Lex Kancelaria z Warszawy lexkancelaria.
            Last edited by disne; 24-06-2020, 12:54. Powód: link

            Skomentuj


              #21
              Odp: Prywatna czy państwowa służba zdrowia?

              Państwowa służba zdrowia też potrafi być na wysokim poziomie, ale jak dla mnie największym minusem jest czas oczekiwania na wizyty u specjalistów, czy na zabiegi. Wiadomo czas jak się choruje jest bezcenny i im szybciej pewne rzeczy są zdiagnozowane i leczone, tym mamy większe szanse na życie "długie i szczęśliwe". U mnie w rodzinie jeden przypadek przerósł wszelkie możliwości (oczekiwanie 6 lat), a chodzi o endoprotezę biodra. U teścia trzeba było zrobić biodro na już i została zrobiona prywatnie endoproteza stawu biodrowego we Wrocławiu xxxx w klinice KCM Clinic. Szybko, skutecznie, świetna rehabilitacja i teściu tańczył na swoich Złotych Godach, że aż się kurzyło.
              Last edited by disne; 24-06-2020, 12:50. Powód: link

              Skomentuj


                #22
                Odp: Prywatna czy państwowa służba zdrowia?

                Wydaje mi się że chyba wszystko zależy od danej osoby w tym danego lekarza czy pielęgniarki. Czasem Ci z placówek prywatnych są do niczego i traktują pacjentów jak zło konieczne ;/

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Prywatna czy państwowa służba zdrowia?

                  w państwówce o mnie kiedyś zapomnieli... leżę na oddziale po operacji kręgosłupa po kilku dniach mnie przenieśli na inny oddział żeby zrobić miejsce na inną osobę, przenieśli mnie dwa piętra wyżej, okazało się że lekarz prowadzący myślał, że mnie już wypisali i nie zaszedł do mnie przez kolejne 3 dni, w ogóle rzadko ktokolwiek tam zaglądał, a nie był to oddział cudowny bo neurologia, więc dużo krzyczących osób po udarach. Wzięłam ten stojak z kroplówką i poszłam do pielęgniarki która poinformowała mnie że nie powinno mnie tu być bo nawet wypis już wysłali pocztą do mojego domu... NFZ uwielbiam....
                  Forskolin

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Prywatna czy państwowa służba zdrowia?

                    najważniejsze to dać się zapamiętać, wyróżnić się z tłumu chorych. Postawcie się w miejscu lekarza czy pielęgniarki, oni przerabiają rocznie tysiące osób, nie sposób spamiętać wszystkich. Najprościej dać zrobić coś po czym nas zapamiętają. Nie sugeruję tu że zaraz koperta z pieniędzmi, ale duży uśmiech od progu to naprawdę rzadkość w dzisiejszych czasach.
                    http://fifties.pl

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Prywatna czy państwowa służba zdrowia?

                      Ja zdecydowanie stawiam na prywatne placówki. Ostatnio szukałam rezonansu kolan dla mojej mamy bo jest mega pilnie potrzebny to na nfz kazali czekać 4 miesiące co najmniej! No porażka jakaś w końcu znalazłam RexMedica Sport gdzie rezonans mama miała po dwóch dniach od momentu zapisu zrobiony. Już nie wspomnę o innych lekarzach na nfz gdzie w kolejkach trzeba czekać po pół roku...

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Prywatna czy państwowa służba zdrowia?

                        Ja również w większości chodzę do prywatnych przychodni. Wizyty są szybciej.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Prywatna czy państwowa służba zdrowia?

                          oczywiście, że prywatna. Na NFZ to nawet nie można umrzeć jak człowiek.

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Prywatna czy państwowa służba zdrowia?

                            Wiadome że prywatna służba zdrowia będzie lepsza, ale nie każdego na to stać.

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Prywatna czy państwowa służba zdrowia?

                              Jeżeli chodzi o stomatologię to chyba tylko prywatna służba zdrowia. Postanowiłam ostatnio zadbać o zęby starszego już ojca Szukałam więc wśród znajomych dobrego implantologa w Krakowie. Koleżanka poleciła mi klinikę dr,Beaty Świątkowskiej - xxxx - sama wstawiała tam kilka miesięcy wcześniej dwa implanty zębowe. Wogóle nie poznać ,że są to implanty bardzo estetycznie to wygląda. pzdr.
                              Last edited by disne; 24-06-2020, 12:50. Powód: link

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Prywatna czy państwowa służba zdrowia?

                                Po wszystkich komentarzach widać jaka opinia panuje o państwowej służbie zdrowia. Ja sama też zdecydowałam się na prywatny gabinet. Należy pamiętać, że w państwowej poradni wykonywane są wyłącznie rutynowe badania. Za wszystkie zabiegi i dodatkowe zlecenia trzeba zapłacić. Zwykle odbywa się to tak, że Ginekolog bezpłatny umawia nas na wizytę w swoim prywatnym gabinecie. Państwowy gabinet można więc uznać za dobre miejsce do „wypróbowania” ginekologa, jeśli jeszcze nie mamy swojego ulubionego i sprawdzonego specjalisty. W Gdańsku warto udać się xxxx
                                Last edited by disne; 24-06-2020, 12:50. Powód: link

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X