Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak nauczyc dziecko siusiac na nocnik?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jak nauczyc dziecko siusiac na nocnik?

    Myślę że jest wiele sposobów na ww. problem. Otórz kiedy pierwszy raz pokazaliśmy naszemu synkowi nocnik poprostu bał sie do niego podejść a kiedy chcieliśmy aby na nim usiadł to płakał i histeryzował. Postanowiliśmy nie zmuszać go i czekaliśmy aż sam zechce z niego korzystać. Nie musieliśmy czekać długo już następnego dnia synek chętnie siadał na nocniczek a my chwaliliśmy go i obiecaliśmy że jeśli zrobi siusiu lub kupke do nocnika to dostanie od nas nagrodę. Kiedy w końcu mu się udało nasiusiać do nocniczka biliśmy mu brawo i dostał zabawkę tak samo było w przypadku pierwszej kupki. Później nagrodami były uściski i buziaki i ani się obejżeliśmy a nasz Kaspian już nie potrzebował pieluszki. Byliśmy z niego ogromnie dumni i wiedzieliśmy że cierpliwość się opłaciła








  •    
       

    #2
    Odp: Jak nauczyc dziecko siusiac na nocnik?

    U nas to za kazdym razem było inaczej -Monika miała nocnik grający jak nasiusiała to grał ,więc postanowiła lac w niego wode lub pluć do środka...Bardzo szybko poszło z nocnikiem bo jak miała 2 lata od wrzesnia poszła do złobka i juz siusiała do ubikacji i nie nosiła pieluchy.
    Grzes nauczył się sikać pod drzewko a w domu miał deseczke na ubikacji i stołeczek -chciał koniecznie jak tata i się nauczył po mesku.
    No a Olcia ona na wszystko miała czas, siedziała na nocniku jak na krzesle w śród zabawek godzinami a potem sikała w majtki, lato zrobiło cała robote nauczyła się sikać pod krzaczek i w ten sposób wyrosla z pieluch, teraz ma stołeczek a z deseczki juz nie kozysta.
    Moja rada mozna malucha przyzwyczajać do obecnosci nocnika do prubowania usiąsc na niego ale to on sam zaskoczy kiedy... Kazde dziecko ma inny czas a przypoda on w drugim roku zycia.Nic nasiłe bo moze to trwać i trwać...


    Skomentuj


      #3
      Odp: Jak nauczyc dziecko siusiac na nocnik?

      ciekawe czy nam sie uda my jestesmy w trakcie nauki

      Skomentuj


        #4
        Odp: Jak nauczyc dziecko siusiac na nocnik?

        Ja zaczęłam sadzać jak dzieci miały osiem miesięcy i pewnie siedziały.. U mnie roczne dzieci już nie nosiły pieluchy w dzień tylko na noc. Później na noc wkładałam tetrową i szybko im się odwidziało sikanie pod siebie.
        Ogólnie tak bezboleśnie to wspominam, krzyku i płaczu nie było.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Jak nauczyc dziecko siusiac na nocnik?

          Ja w pierwszym etapie zakupiłam nocnik i postawiłam go w łazience, gdy dziecko zorientowało się, że tkwi tam nowy przedmiot, zaczęło się nim bawić, gdy był na tyle duży, aby mu wyjaśnić do czego to służy - po prostu to zrobiliśmy i zasadą prób i błędów nasz syn zakodował sobie system siusiania do nocniczka.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Jak nauczyc dziecko siusiac na nocnik?

            Nasza córka od 5 miesiąca załatwia się na nocnik. Teraz ma rok i kupkę praktycznie zawsze na nocnik robi - czasami zdarza się w pieluchę np na spacerze. Siku zawsze kiedy się ją posadzi, ale nosi pieluchę, bo jeszcze nie woła na siku.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Jak nauczyc dziecko siusiac na nocnik?

              UUUU pamiętam jak u nas było ciężko...córka jakoś nie lubiła swojego małego nocnika aż w końcu kopiliśmy nakładkę na sedes i o dziwo poskutkowało bo widziała, że my tak robimy i przełamała się w wieku 2,5 roku załatwiała się na sedes

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Jak nauczyc dziecko siusiac na nocnik?

                Czasami nakładki na sedes są lepsze z tego względu, że dziecko chce nas naśladować. Zobacz nie kosztuje to dużo - https://www.bobokiosk.pl/pl/c/Nakladki-na-sedes/19 u nas syn jak wchodził do łazienki za nami też chciał siadać i kupiliśmy i się nauczył wołać na toalete bo mu się to podobało, nocnik to dla niego nie atrakcja.

                Skomentuj

                       
                Working...
                X