Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kosmetyki od pierwszych dni

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Kosmetyki od pierwszych dni

    Witajcie Kochane

    Jestem w 33 tygodniu ciąży i czekamy z mężem na naszego synka Szykujemy wspólnie wyprawkę dla Małego i mam problem z wyborem kosmetyków . Na rynku jest tyle firm, z których można skorzystać niestety kompletnie nie wiem co jest dobre i godne wybrania. Bardzo proszę o pomoc, to nasze pierwsze dzieciątko a Wy na pewno wiele już przetestowałyście i wiecie co jest godne polecenia

    Pozdrawiam
  •    
       

    #2
    Odp: Kosmetyki od pierwszych dni

    u nas na początku stosowałam ziajki produkty w większości, potem musielismy przejść na emolienty bo mamy AZS, po jakimś czasie znów wróciłam do Ziajki i ona sprawdza sie super w moim odczuciu i cenowo wychodzi dobrze, a z emoilientow to testuje oilatum z tej nowej serii i też polecam

    Skomentuj


      #3
      Odp: Kosmetyki od pierwszych dni

      Dużo zależy tu od skóry Twojego synka, nie da się z góry przewidzieć

      Na sam początek to radziłabym swoją drogą emolienty (u nas sprawdziło się Emolium do kąpieli) - zużyłyśmy z 2 opakowania.
      Później w sumie stosowałyśmy jonson's baby 3w1 (u nas nawet się sprawdziło, ale słyszałam, że niestety dużo maluchów ma na to uczulenie, więc radziłabym ostrożnie).
      Obecnie stosujemy rossmanowski babydream (http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.ph...t=65731&next=1) i sprawdza się nawet lepiej niż jonson's - nie wysusza tak skóry.

      Co do smarowideł i balsamów - do tej pory jeszcze mamy opakowanie Emolium; ale nie smarujemy się codzień. Oliwka babydream użyta została tylko parę razy na ciemieniuchę.

      Do pupy Linoderm (taki w słoiczku z zieloną nakrętką) - moim zdaniem bije na głowę wszystkie sudocremy i inne z tlenkiem cynku - pupcia mojej panny jakoś niezbyt je tolerowała. Jeśli pojawił się jakiś większy problem to miałyśmy recepturową maść (linomag+lanolina+wazelina w równych proporcjach - do tego jest tanio i wydajnie) i zero odparzeń czy krostek.

      Staraj się patrzeć na składy kosmetyków; poszukaj nawet na internecie czego unikać (niektóre kosmetyki dla dzieci, niemowląt zawierają dość silne detergenty, sls itp...)

      Skomentuj


        #4
        Odp: Kosmetyki od pierwszych dni

        Tak naprawdę tych kosmetyków od pierwszego dnia wcale nie jest tak dużo. Ja polecam serię Ziajka i Linusia. Polskie, tanie, wydajne i bardzo dobre. Nie zobaczysz nigdzie ich reklamy i to najlepszy dowód na to, że sa tak dobre, że zwyczajnie nie potrzebują reklamy

        Skomentuj


          #5
          Odp: Kosmetyki od pierwszych dni

          Aha, ja na swoim przykładzie powiem jeszcze tyle, że puder i oliwka to rzeczy zbędne. Nasza córka nigdy nie uzywała pudrów, zasypek ani oliwek i nie ma żadnych problemów. Położna nam mówiła, żeby nie kupować i tak zrobilismy. Zamiast pudru używaliśmy Linomag zielony do pupy, a później zamieniliśmy go na maść pośladkową Ziajki. Mała nigdy nie miała odparzeń ani innych podrażnień. A zamiast oliwki, która wysusza skórę i zatyka pory używamy kremu z Ziajki do ciała i do buzi. W najbliższym czasie planuję natomiast kupić do ciała jej Ziajkowy balsam, bo jednak balsam lepiej, szybciej się rozsmarowuje na większej powierzchni. Do buzi jednak zostaniemy przy kremie.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Kosmetyki od pierwszych dni

            Sudocrem odradzam używać na co dzień. Warto go mieć w jakimś małym pojemniczku w razie gdyby pojawiły się odparzenia, ale nie powinno się go stosować profilaktycznie bo jest za ciężki i jesli przy nim pojawią się odparzenia to trzeba używać preparatów na receptę, które mogą zaszkodzić zamiast pomóc.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Kosmetyki od pierwszych dni

              Sudocremu można używać także nocą, szczególnie jeżeli skóra naszego dziecka wymaga intensywnej pielęgnacji i jest wysuszona. Co do samych kosmetyków dla noworodka, to my również stosowaliśmy serię Ziaji i sprawdziła się.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Kosmetyki od pierwszych dni

                My stosujemy sudocrem, ale tylko awaryjnie. Nie poleca sie stosowania go na co dzień. Bardzo wysusza skórę maluszka. Nie stosuje się go zapobiegawczo.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Kosmetyki od pierwszych dni

                  Polecam oliwkę i zasypkę marki Sylveco- to bardzo łagodne produkty i mają świetne składy.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Kosmetyki od pierwszych dni

                    ja i Hipp i ziajka i Nivea miałam i Oilatum stwierdzam że są na jednym poziomie i nie uczulają poza tym są bezpieczne dla dziecka i warto je stosować

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Kosmetyki od pierwszych dni

                      U nas numerem jeden od pierwszych dni było mydełko Bambino! Potem doszedł jeszcze szampon i oliwka tej firmy. Oczywiście krem Bambino również polecam!

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Kosmetyki od pierwszych dni

                        jest wiele fantastycznych produktów dla dzieci, ale nie każdy z nich może każde dziecko zatolerować, trzeba szukać właściwego. Jedna mama zachwala inna może być niezadowolona

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Kosmetyki od pierwszych dni

                          Ja polecam od pierwszych dni emolienty, bo na prawdę bardzo dobrze wpływają na skórę niemowlaka, choć ostatnio mówi się że jak nie ma konieczności to lepiej nie zaczynać od emolientów żeby nie przyzwyczajać skóry.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Kosmetyki od pierwszych dni

                            Bardzo fajna jest emulsja do kąpieli dla dzieci firmy Ziaja. Nie uczula, nadaje skórze miękkość i bardzo dobrze ją nawilża. do tego ma bardzo delikatny zapach.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Kosmetyki od pierwszych dni

                              Dobre są emolienty na sam początek, bo maluszki mają często suchą skórę. Co u nas wyjątkowo nie przypasowało do johnsohns do kąpieli, przede wszystkim jakoś zapach mi nie odpowiadał. Ziaja, jak najbardziej super.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X