Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciekawe historie dotyczące naszych dziadków

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Ciekawe historie dotyczące naszych dziadków

    W tym miejscu możesz zamieścić historie dotyczące Babci lub Dziadka.

  •    
       

    #2
    Odp: Ciekawe historie dotyczące naszych dziadków

    Chciałabym się z Wami podzielić opowieścią o mojej Babci. Babcia miała na imię Jadzia i była prawdopodobnie najkochańszą Babcią na świecie
    Spędzałyśmy u niej z kuzynką całe wakacje, a ona rozpieszczała nas, jak tylko mogła. Kiedy na dworze padał deszcz, robiła nam w domu piaskownicę. Kiedy było ciepło buszowałyśmy w ogródku, w którym miałyśmy domek (utworzony z odpowiednio poprzycinanych winogron obrastających balkon). Babcia zrobiła nam szafki z pudełek, kredą na ścianie wymalowała lustro z naszym odbiciem, krzesła stanowiły leżaki, a stół był z drewnianej skrzynki. Pozwalała nam gotować wodę na ognisku (pod jej bacznym spojrzeniem) i pichcić potrawy z owoców i warzyw znalezionych w ogródku. Później przychodziła na degustację i nawet marchew w sosie z porzeczek podana na liściach winogron jej smakowała Zimą, kiedy padał śnieg pomagała nam budować bałwana, a raz nawet wybudowałyśmy mini iglo. To, czym Babcia zasłużyła na miano najkochańszej Babci roku to fakt, że zawsze miała dla nas czas. Od wielu lat nie ma z nami już Babci Jadzi (niestety nie doczekała prawnusi), ale jestem przekonana, że moja córeczka nie raz usłyszy opowieści o swojej prababci. I mam nadzieję, że będzie miała równie wspaniałe wspomnienia z dzieciństwa jak ja.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Ciekawe historie dotyczące naszych dziadków

      Witaj, tilaa

      Twoja historia została opublikowana na stronie www.babyonline.pl

      oto link do Twojego opowiadania: http://babyonline.pl/rodzice_rodzice...ykul,6795.html

      Skomentuj


        #4
        Odp: Ciekawe historie dotyczące naszych dziadków

        Super historia
        drzwi stajenne

        Skomentuj


          #5
          Odp: Ciekawe historie dotyczące naszych dziadków

          Moja babunia miała na imie Bronia a pisze właśnie o niej teraz bo będziemy w marcu obchodzić 30 rocznice jej śmierci.
          Nie nacieszyłam się zbytnio moją babcią ale to co pamiętam czyni ją najwspanialszą pod słońcem.
          Zmarła 2 miesiace przed moją komunią-pamietam nawymyślałam wtedy na religii Bogu ze niechce takiej komuni bez babci....itp-skonczyło się wizytą mamy w salce katechetycznej u Proboszcza.
          No ale chciałam opowiedziec o Babci Broni- kochana taka babcia co kocha zioła i robutki ręczne.
          Pamiętam jak jechałam do babci ona juz patrzyła przez okno-całe w pelargoniach.Moja babcia mieszkała w mieście na parterze i miała najładniejsze okna w całym bloku.
          Uwielbiałam byc u babci,nauczyła mnie robić na szydełku i jak miałam 5 lat siedziałam w przedszkolu i wyrabiałam ubranka dla lalek.Babcia miała duzą szafe trzy drzwiową taką dębową a w niej syknie i kapelusze i cudo kolekcje torebek lakierkowanych.Dziewczyny-raj dla małej damy.Nigdy mi babcia nie zabraniała zabawy bojąc się ze coś zniszcze.Miała retro toaletke i wszędzie serwetki.Na toaletce stała flaszeczka perfum jaśminowych z taką pompką,srebrna szczotka do włosów i szkatułka gdzie była karminowa pomadka i koraliki perełki.Bardzo lubiłam tam przesiadywać.Babcia pozwalała mi na wszystko-pozwoliła rozkręcić budzik na drobne części ,mogłam wycinać ,szyć i robić wszystko.Pamiętam smak jej pierogów z mięsem i soki jakie robiła i placek z jabłkami.Nasze spacery i zabawy w ogródku Jordanowskim.Nosiła zawsze w torebce landrynki posypane cukrem zeby się niesklejały....i tak były poklejone.
          Pamiętam tez jak zawzięcie z moim tatą oglądała boks-walczył Jerzy Kulej i babcia trzymała kciuki i krzyczała" Lej syneczku,lej ale nie zabij"...cudowna kobieta,mogła bym tak długo.Byłam jej drugą wnuczką ale chyba najkochańszą ,między nami była specyficzna więz.Mysle ze zawsze jest ze mna ,a jak mi jest żle to mysle o niej i jakos mi potym lepiej na duszy.
          Moja babcia powinna dostać medal za to ze byla i jest w naszych sercach.
          Last edited by koliberek71; 12-02-2013, 19:09.


          Skomentuj

                 
          Working...
          X