Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sposoby na zazdrość starszego rodzeństwa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Sposoby na zazdrość starszego rodzeństwa

    Witam! Jestem mamą dwójki dzieci: Kaspiana lat 4 i Amelki 1,5 roku. Mój syn był bardzo zazdrosny o swoją siostrę , na początku nie wiedziałam co z tym zrobić ale w końcu znalazłam na to sposób. Każdego dnia znajduje czas tylko dla niego , rysujemy razem , pieczemy ciasteczka , lub układamy klocki , robimy różne rzeczy ale tylko we dwoje przez co syn wie że jest dla mnie tak samo ważny jak jego siostra. Myślę że to dobry sposób dla mam z podobnym problemem. Jeśli znacie jeszcze jakieś to proszę pisać na pewno przydadzą się mnie lub innym mamom gorąco pozdrawiam









    #2
    Odp: Sposoby na zazdrość starszego rodzeństwa

    Ja przerobiłam to i przerabiam non stop.Monika ma już prawie 17 lat a Grzegorz 13 to jest walka o wszystko...zawsze staraliśmy się z męzem zeby mieli po równo.On ma pokój ,Ona też wszystkie sprzęty x2 komputery ,tel.i inne nowości techniczne...wojna trwa od małego ,roznica wieku 4 lata a zachowują się czasami niemożliwie. Tekstami takimi do siebie się odzywają ,ze włos na głowie się jeży...Ale jest coś takiego- że jak nie widzą się długo to zaczynają pytać o siebie i tęsknią.
    Monia jest typową córeczką tatusia a Grześ mami -synkiem , i tu jest problem bo czasami to się zatraca Ona by z mamą chciała gdzieś wypaść a On z tatą takie męskie te ta te...no to dla równowagi mają Olę która rozładowuje napięcia.
    Ale gdy miała sie urodzić to Grześ bardzo to przeżywał,mimo że miał 10 lat.Pewnego dnia przyszedł do mnie do łózka i powiedział ze juz go przestane kochać bo bede tylko mieć małe dziecko i bedę się tyko nim zajmować -płakał.
    Tłumaczyłam ze bedzie starszym bratem ,ze bedzie musiał być powazniejszy i bedzie mi pomagał-bede na niego musiała liczyć jak tato wyjedzie w trase-bedzie jedynym mezczyzna.Nigdy go nie przestane kochać.
    Po tej naszej rozmowie wybraliśmy się-choć byłam juz taka wielka-na taki wypad we dwoje-pizza,lody .....i takie tam fatalne w skutkach jedzonko

    Ola jest szczęściarą ma wspaniałego starszego brata-może mu na głowę wejść a on jej nic nie powie.
    Attached Files


    Skomentuj

           
    Working...
    X