Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zaparcia - co robić?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    wiecie co jest jeszcze dobre? przypomniałam sobie o siemieniu lnianym w ziarenkach. codziennie wsypuje sobie 2-3 łyżeczki do jogurtu i na serio pomaga
    3 pAźDzIeRnIkA nA ŚwIaT pRzYsZeDł BeNiAmInEk *:

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Napar z siemienia lnianego jest fajny nie tylko na zaparcia ale pomaga tez zachowac plaski brzuch jesli mamy zamir najesc sie wzdymajacych potraw(no ale w ciazy okragly brzunio to co innego ).
      Poza tym jak moje przedmowczynie wspomnialy polecam sliwki w kazdej postaci,suszone,w jogurcie,albo swiezego grejfruta

      Skomentuj


        #18
        Odp: Zaparcia - co robić?

        jedz dużo błonnika i powinno być ok, pomaga też ruch, spacery, pilates, bardzo fajnie działają owoce i warzywa, marcheweczki, mi też pomagała maślanka.

        Skomentuj


          #19
          Odp: Zaparcia - co robić?

          Mi pomaga kawa z papierosem z rana,albo jabłko na czczo,a czasem wypije dicopeg.

          Skomentuj


            #20
            Odp: Zaparcia - co robić?

            Mi pomagało zjedzenie jogurtu. Znajomej pomagała filiżanka kawy. Warto próbować, bo nigdy nie wiadomo co Tobie akurat może pomóc. Przed samym porodem warto jednak pomyśleć, jeśli są takie problemy, a zastosowaniu czopka glicerynowego, by oczyścić jelita.

            Skomentuj


              #21
              Odp: Zaparcia - co robić?

              wiem o czym mówicie najgorsze dla mnie są mdłości kończe 4 miesiąc a jeszcze czasem mi się zdażają niestety zaparcia na szczęście są już za mną mam przynajmniej taką nadzieje słyszałam też że inkontynencja czyli nietrzymanie moczu może sie pojawić, ponieważ macica uciska na narządy, a po porodzie znów dlatego że mięśnie kegla mogą się poluzować i trzeba to ćwiczyć żeby nie było problemu

              Skomentuj


                #22
                Odp: Zaparcia - co robić?

                Ja mam straszne zaparcia. Na szczęście to już końcówka (jestem w 9mc). Bardzo pomaga mi wypicie szklanki wody z cytryną na czczo. Ponad to polecam dużo owoców, szczególnie jabłka, suszone śliwki, produkty z błonnikiem. Codziennie przed snem wypijam siemie lniane. Jedz jogurty naturalne, a unikaj czekolady, kawy, bananów i orzechów. Trzeba się przemęczyć. Jak nic nie pomaga to kup w aptece czopki glicerynowe. Są bezpieczne dla kobiet w ciąży. Zbyt długie zaparcia są niebezpieczne, gdyż mogą wywołać skurcze macicy.
                Zmień dietę, a na pewno będzie lepiej.
                Pozdrawiam
                Zapraszam na mojego bloga: www.szczesliwamama.pl

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Zaparcia - co robić?

                  Owoce, musli z błonnikiem, soki owocowe ale nie słodzone, jogurty najlepiej naturalne, kefir, maślanka, suszone śliwki. To są takie najbardziej znane i sprawdzane najczęściej sposoby na zaparcia. Są też rózne preparaty w aptekach.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Zaparcia - co robić?

                    spróbuj głownie jeść śliwki i jabłka , jak masz trudniejsze zaparcia to możesz wziąć dicopeg , nie szkodliwy proszek do rozporządzenia z wodą. Zmiękcza stolec i nie musisz się zbytnio wysilać w tych sprawach

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Zaparcia - co robić?

                      naturalne środki jak najbardziej ale czasami tak się zdarza, że to po prostu nie pomaga i trzeba się wspomagać innymi środkami. Dla kobiet w ciąży przygotowano specjalny środek na bazie naturalnych błonników -laximama

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Zaparcia - co robić?

                        Na zaparcia w ciąży bardzo pomogła mi kawa zbożowa. Gdy tylko wypiłam kilka łyczków zaraz musiałam pójść do toalety Bardzo dobre są też suszone śliwki


                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Zaparcia - co robić?

                          miałam czasem ale starałam się dużo wody pić, natomiast żadnych specyfików nie przyjmowałam z obawy o moje dziecko. Poza tym lekarz zawsze pytał czy wszystko jest wporządku więc woałabym się poradzic jego

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Zaparcia - co robić?

                            Mój sposób na zaparcia to codzienne jedzenie mielonego siemienia lnianego - np. dodaję dwie łyżeczki do jogurtu. Piję tez dużo wody i często jem buraki.

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Zaparcia - co robić?

                              na zaparcia myslę, że jabłka warto jeść, są dobre i pomagają, oliwa z oliwek także jest dobra i bardzo zdrowa ale ta z prawdziwych

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Zaparcia - co robić?

                                Dużo jabłek najlepiej suszonych, gruszki i winogrono, Do tego suszone śliwki, oraz picie ciepłej wody z miodem na czczo.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X