Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

Collapse
Zamknięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #61
    Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

    Jesiennej pogody się nie boimy
    I na przekór jej robimy
    Każdego dnia na spacerki chadzamy
    I czasem się nawet zziajamy
    Czy deszcz czy plucha
    I tak buzia uśmiechnięta od ucha do ucha
    Ciepłą czapeczkę zakładamy
    I zimnie figle płatamy
    Wiatru też się nie boimy
    Ciepłym kombinezonem ciałko chronimy
    W ten sposób się chartujemy
    I wcale nie chorujemy
    Gdy deszcz leje lub wichura
    Zostajemy w domu krzycząc Hurra!
    W domu zabawkami się zabawiamy
    A ile radości przy tym mamy
    Moja Tosia ma 8 miesięcy
    I taki cudny śmiech dziecięcy
    Uwielbia w akuku zabawę
    I śmiechem podnosi wrzawę
    Tosia pieknie raczkuje
    I na kolankach wojuje
    Czasem w chowanego też się bawimy
    A po takich harcach zmęczone potem śpimy
    Zabawek ma bez liku
    I powiem Wam cos o tym małym chochliku
    Z garnuszka klocuszka klocki uwielbia wyrzucać
    I tylko ukradkiem patrzy, czy zacznę jej kolejne dorzucać
    Z klocków wieże układamy
    I potem z radością je rozrzucamy
    Jak każde dziecko Tosia ochoczo bawi się garnkami
    Przeróżnymi pudełkami i butelkami
    Do butelek przeróżne przedmioty wrzucamy
    I ich odgłosu razem słuchamy
    W każdej z nich umieszczamy
    Kasze, groszki, fasole i różne instrumenty mamy
    Garnki jako bębenki traktujemy
    I na nich rytm wystukujemy
    Tak razem czas spędzamy
    I ogrom radości przy tym mamy

    Skomentuj

    •    
         

      #62
      Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

      Nasza recepta - najlepszy sposób na szare, deszczowe, jesienne dni? Dużo śmiechu, zabawy i wspólny czas z najlepszymi umilaczami czasu na świecie - własnymi dziećmi. Gwarantuje, że przy nich, żaden dzień nie jest pochmurny i każdy wygląda zupełnie inaczej!

      A SZCZENIACZKA UCZNIACZKA kochamy pod każdą postacią - był pierwszym przyjacielem starszego synka, teraz on chciałby podarować młodszemu braciszkowi jego własnego przyjaciela

      Gdy żyje się zgodnie z porzekadłem "śmiech to zdrowie", żadne ciemne chmury, ani wichury nie są straszne! A odkąd wśród nas pojawił się (prawie półroczny już teraz) Maksym, śmiechu u nas jest co niemiara! Każdy ranek, rozpoczyna się od przywitania braci oraz "ganianiu się" po całym mieszkaniu, oczywiście my również bierzemy w tym udział, by Maks mógł uciekać i mieć równe szanse ze starszym bratem. Następnie rozwiązujemy zagadki, malujemy, budujemy forty, bazy wojskowe i zoo, albo tańczymy, ćwiczymy i gimnastykujemy całe ciało - nasze Dzieci to uwielbiają! Koniecznym elementem nieodłącznej zabawy jest również chowanie i szukanie zaginionego skarbu, który zawsze udaje się znaleźć Sporo czasu spędzamy także na wspólnym graniu w gry planszowe, kości, bierki, czy układanie klocków. Starszy, 4-letni syn uwielbia wszelkiego rodzaju gry, a 5,5-miesięczny Maluszek jest jego wiernym kibicem i sprawiedliwym sędzią Wkrótce, mamy nadzieję dołączy do nas i równie jak my, pokocha ten wspólnie spędzony czas na zabawie przy grach.

      Skomentuj


        #63
        Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

        Mój synek ma 19 miesięcy, no i jestem w 38 tygodniu ciąży. Kiedy pogoda za oknem mam nie dopisuje, to podjadamy. Synek jest Łakomczuszek, uwielbia jeść, tak jak jego mama, tym bardziej w ciąży. A więc co chwila przygotowujemy sobie przekąski, owoce, ciasteczka, uśmiechnięte kanapeczki i inne... Najfajniejsze jest to, że mój synek Tomek jeszcze za dużo nie mówi, ale jeśli coś chce zjeść, to za każdym razem pytająco mówi: "Chces", co oznacza - chcesz mi dać. Mamy przy tym dużo frajdy. No a w między czasie oczywiście zabawa samochodzikami. A od tygodnia grzechotkami, które przygotowaliśmy dla dzidziusia. Zabawki po roku dostały nowe życie. Polecam schować na jakiś czas do pudełka, a potem, za jakiś czas, otworzyć. Super sprawa!

        Skomentuj


          #64
          Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

          Deszcz i plucha nas nie wzrusza.
          W domu można także miło spędzić czas.
          Czytamy książeczki, opowiadamy bajeczki.
          Bujamy się w huśtawce i robimy piknik "na trawce".
          Szczeniaczek nas rozwesela i do zabawy zabiera.
          Śpiewamy wesoło łapiąc krople płynące za oknem.
          Czas nam szybko leci, aż księżyc zaświeci.
          Wtedy wieczorne rytuały rozpoczynamy.
          Kąpiemy się, chlapiemy i z kaczuszką nurkujemy.
          A potem wcinamy kaszkę ze smaczkiem, myjemy ząbki,
          buziaczki dajemy i idziemy grzecznie spać,
          by rano pełni energii wstać.

          Skomentuj


            #65
            Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

            Przede wszystkim należy zadać sobie podstawowe pytanie... czym jest nuda? Bo w naszym słowniku to słowo NIE ISTNIEJE. Podejmując decyzję o dziecku byłam świadoma swojego wyboru i jego konsekwencji - a niewątpliwie jednym z najważniejszych aspektów jest zabawa z maluchem. Dla nas nie ma znaczenia, czy jest ładna pogoda za oknem czy też nie. Oczywiście fajnie jest wyjść na spacer, by móc pokazać dziecku świat, ale podczas niepogody można się również świetnie bawić. Należę do kreatywnych mam i nie wyobrażam sobie mieć czystego szkraba Malujemy farbami, robimy stemple z ziemniaków, masę solną, wydzieramy, kleimy, pieczemy ciasteczka. Jest przy tym dużo bałaganu, ale czuję się szczęśliwa, kiedy moje dziecko cieszy się, że zrobiło coś SAMO. Nie ma dla mnie granic wyobraźni, absolutnie nie zabraniam maluchowi bałaganić. No i wiem, że nie bez powodu wzięło się powiedzenie "brudne dziecko to szczęśliwe dziecko"


            Skomentuj


              #66
              Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

              Oj, ponudzić bym się bardzo chciała,
              ale z dwójką dzieci tak to nie działa
              Na nudę nie ma czasu, pomysłów za to jest wiele,
              zaraz się niektórymi z Wami podzielę.
              Najprostsze jesienne zajęcia to wyklejanie-
              jesienne liści kontury drukuję i potem plastelina ma branie.
              Małe paluszki wyklejają z mozołem,
              nieważne, że potem klei się na i pod stołem...
              Uwielbiamy gry, te stare, planszowe,
              z synkiem zaliczamy grzybobrania niemal bajkowe.
              Córcia jeszcze za mała, ale dzielnie kibicuje
              i kostkę podaje, gdy się pod kanapą zaklinuje.
              Ja zaś najbardziej lubię te nasze kreatywne zajęcia
              gdy na coś dużego wpadnę i wszyscy mamy dużo zacięcia.
              Taki las jesienny w domu, kartonowy,
              to był supr pomysł i dzieci kilka wieczorów z głowy
              Malowanie farbami, wtykanie kulek jarzębiny, liści przyklejanie-
              a i spacery przed - dzieci chętniej chodziły na nie.
              Nazbierały skarbów, potem je wykorzystaliśmy
              i taki oto lasem w domu sobie sprawiliśmy
              Attached Files

              Skomentuj


                #67
                Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

                W czasie deszczu czy wichury kiedy pogoda daje się we znaki idziemy na spacer do krainy wyobraźni tanczymy z maluszkiem w domu i się bawimy. Staram się zająć cały dzień na zabawach edukacyjnych ale jak wszystko po chwili się nudzi to bawimy się w chowanego syn uwielbia te zabawę chowa się przedemną a jak go znajdę mówię akuku a on się śmieje. Robimy sobie namiot i tam się bawimy zabawkami czytam bajki albo śpiewam synek ma 8 miesięcy i naprawdę potrzebuje zajęć gdy nie ma mowy o prawdziwym spacerze bo bardzo szybko się nudzi więc coraz to więcej pomysłów mam ostatnio nawet pomagał mi składać swoje ciuszki tzn ja skladalam a on pomagał mi robic większą sterte prania bardzo lubi ściągać swoje ciuszki z suszarki.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #68
                  Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

                  Wraz z córkami staramy się bawić kreatywnie.Budujemy wieże z kloców-przy okazji uczymy się kolorów. Robimy namiot z koców,w którym czytam córkom bajki.Ze starszą córką chętnie lepimy zwierzątka z masy solnej,a potem malujemy je farbkami.Zaś z młodszą córką lubimy naśladować odgłosy zwierząt oraz rozpoznawać je w książeczkach.

                  Skomentuj


                    #69
                    Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

                    My w te ponure jesienne dni, gdy pogoda nie sprzyja spacerom mamy wiele ciekawych pomysłów Malujemy farbkami i kredkami na wielkim brystolu jesienne pejzaże, robimy ludziki z kasztanów i żołędzi. Bawimy się również w chowanego w domu bo mój synek to uwielbia. Robimy wspólnie również jakieś ciasteczka, lub babeczki, do tego kakao albo gorąca czekolada. Wieczorkiem po kąpieli czytamy książeczki. Czasem fajnie spędzić w domu taki luźny dzień Polecamy

                    Skomentuj


                      #70
                      Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

                      Mój smyk ma 11 mc. Więc jeśli za oknem jest pogoda niesprzyjająca spacerem to bawimy się kolorowymi balonami, puszczamy bańki mydlane. A jak zrobi się już ciemno, zwłaszcza teraz jesienią siadamy przy oknie i obserwujemy jak jeżdżą samochody. I naśladujemy ich dźwięki.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #71
                        Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

                        Naszym sprawdzonym patentem na jesienną słotę są planszówki i kulinarne przygody w domu skolekcjonowaliśmy całkiem pokaźną kolekcję gier - chińczyk, grzybobranie, monopoly junior itp., itd. Dzieciaki tylko stają przed biblioteczką i wybierają same na co mają ochotę. A później? Każdy ma swój fartuszek kuchenny - mama robi obiad, a dzieciaki asystują, próbują, doprawiają - z początku obawiałam się jak ja je ogarnę przy gotowaniu, a to się okazało strzałem w dziesiątkę - super spędzony, wesoły wspólny czas :-)

                        Skomentuj


                          #72
                          Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

                          Kiedy wiatr nam figle płata
                          Kiedy deszcz na dworze pada
                          Nuda w domu mi nie straszna
                          Bo jest ze mną moja mama
                          Ona zawsze mnie zabawi
                          Wieżę z klocków mi naprawi
                          Pojeździmy też mym autkiem
                          Pobawimy się zwierzątkiem
                          Zrobi mi też namiot z koca
                          I z kartonu jest karoca
                          Bajkę też mi chętnie czyta
                          U lekarza jest wizyta
                          Często nie ma ze mną lekko
                          Szybko nudzę się- jak dziecko
                          O szczeniaczka gramy razem
                          By zapewnił nowych wrażeń

                          Skomentuj


                            #73
                            Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

                            W czasie niepogody, ktoś się smuci?!
                            Och nie!! U nas bowiem nikt się nie nudzi.
                            Mama nasza jest szalona.
                            Nie potrzebna jest nam trawka zielona.
                            Gdy na dworze pogoda nie halo
                            Pomysłów mamy niemało
                            Tata gry nam przygotowuje
                            Nowe strategie z nami testuje
                            Mama już farby przygotowała
                            Kartki na stole wyrozkładała
                            Czyżby to był koniec?!
                            Nie!! Właśnie przyszedł czas na taniec
                            Taniec i śpiew to świetna zabawa
                            Dla duszy i ciała cudowna sprawa
                            Klocki i puzzle na nas czekają
                            Nieziemskie budowle z nich powstają
                            Na koniec czeka nas przepieranie
                            W domowym teatrzyku granie
                            A gdy zabawą się zmęczymy
                            To sobie w dużym łóżku poleżymy
                            Tata bajkę nam przeczyta
                            Nuda w naszym domu nigdy nie zawita

                            W dzisiejszych czasach rynek oferuje nam masę zabawek jednak wystarczy odrobina kreatywności aby powstała super zabawa. U nas taką najulubieńszą zabawą jest domowy teatrzyk. Tworzymy stroje, maski oraz dekoracje z tego co mamy pod ręką. Mąż zrobił kurtynę na stelażu, za którą czeka świat bajki. Często odgrywamy scenki z ulubionych bajek jednak są dni gdy wymyślamy własne historyjki. Najmłodszy synek uwielbia "Trzy małe świnki". Co w takiej zabawie jest najlepsze? Czas spędzony razem. Dodatkowo zabawa pobudza wyobraźnię
                            Attached Files

                            Skomentuj


                              #74
                              Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

                              Jako mama dwóch małych kobietek jesienią stawiam na urodę!!!
                              No nie oszukujmy się ale każda z nas Kobiet nie zależnie od wieku poprawia sobie nastrój fajnym ciuszkiem, masażem, maseczką albo ciekawym makijażem.
                              I tak robimy sobie domowe SPA .
                              Zaczynam od schowania wszystkich kosmetyków, drogich przedmiotów a potem można robić wszystko.
                              I . Maseczki z ogórka i jogurtu(Zarówno 2 jak i 4 letnia) Córki uwielbiają nakładać sobie na wzajem maseczki, plastry ogórka i jogurt(czasami coś zjedzą przy okazji).Potem obie nakładają mi maseczkę najczęściej sam jogurt, bo ogórki już zjadły I tak mogą godzinę. Po zmyciu maseczek, przychodzi pora na ...
                              II. Masaż ciepłą oliwką
                              Jedna masuje drugą, a potem obie masują mamę( a co ?, mamie też się należy) Plecki, szyja, brzuszek, nogi, ręce ...ach . Wielka radość i ten słodki zapach oliwki-zapach dzieciństw
                              Gdy już jesteśmy piękne przychodzi czas na...
                              II. I makijaż , tu ograniczamy się do pomadki ochronnej i pudru z mąki ziemniaczanej ale efekty są powalające. Serduszka na policzkach wymalowane i posypane pudrem robią wrażenie.
                              Gdy już jesteśmy zrelaksowane, wymalowane przychodzi pora na...
                              IV. pokaz mody. Mam odłożone trochę za małych ciuchów z czasów panieńskich, dyskotekowych szaleństw. Zasada jest jedna im bardziej błyszcza ,tym są piękniejsze. I teraz w ruch idą ciuszki Kapelusze, oraz buty na koturnach. Dziewczynki prężą się przed lustrem powtarzając :" Jak modelka " Piękna, jak modelka"
                              Kolejnym etapem mody jest...
                              V . sesja zdjęciowa, przy ulubionej piosence córek-despoto, Robimy rożne śmieszne zdjęcia i tak nasz dzień kończy się w...
                              VI. Kąpieli!!! A po kąpieli oglądamy w komputerze zdjęcia z pokazu czytamy bajkę i moje Córeczki zasypiają...a ja " Zrelaksowana" sprzątam po całej tej imprezie.

                              Skomentuj


                                #75
                                Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

                                A ja zawsze w deszczową pogodę kładę Filipka na dużą matę do zabawy, siadam obok niego i się wygłupiamy bierzemy różne zabawki, książki, śpiewam mu piosenki, generalnie jest wesoło dziś na przykład ułożyliśmy wierszyk nawiązujący do tematu przewodniego niniejszego konkursu, a przy tym dokładnie odzwierciedlający naszą domową aktywność oto efekty naszej twórczości:

                                *****************
                                Gdy za oknami jesienna słota,
                                a nas na figle najdzie ochota,
                                ze wszystkich półek zabawki zbieramy
                                i na kocyku się umoszczamy.

                                Tutaj są harce mile widziane,
                                i wszelkie ich formy są dopuszczane;
                                od ucha do ucha się głośno śmiejemy,
                                gdy brzuszek głaszczemy i stópki całujemy.

                                A co jeszcze robimy? (bo przecież nie śpimy! )

                                Klocki do Garnuszka wrzucamy,
                                piramidę z kółek układamy,
                                grzechotkami grzechoczemy
                                i pieska naszego głaszczemy.

                                Tańczymy, śpiewamy, książeczki czytamy,
                                tak się codziennie wygłupiamy.
                                Niestraszna nam również nauka wszelaka:
                                uczymy się mówić, siadać i chodzić na czworaka.

                                Lubimy zabawę przy muzycznym jeździku,
                                na którym przycisków jest bez liku,
                                i wesołe melodie grać,
                                a przy tym uczymy się także stać.

                                Więc choć na spacer nie wychodzimy
                                w deszczową pogodę się nie nudzimy!

                                *****************

                                Pozdrawiamy z deszczowego i wietrznego Trójmiasta

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X