Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

szkoła rodzenia- Czy warto?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    no właśnie ja też jestem zdania, że co się pomaca
    to Nasze.

    Położna prywatna też jest ok. Ja się nad nią również zastanwaiałm
    nawet miałam z jedną spotkanie, ale w momencie kiedy ja
    rodziłam był straszny "ruch" na porodówkach. Pani miała
    zaklepane trzy inne porody i skąd miałam wiedzieć, że akurat nie
    będzie któraś z tych pań rodzić ?? Oczywiście nie musiałam płacić
    z góry, ale po co mialam się nastawiać że alebo będzie albo nie.
    Dałam sobie spokój.

    Nie uważam, że marnuje się pieniądze na szkołę rodzenia. W internecie
    można wyczytać tyle opinii ile matek na świecie, a wiadomo dla każdej
    priorytetem jest coś innego. Zgłupieć można.
    Wolałabym zainwestować w szkołe. Więc jak ktoś ma ochotę to niech
    skorzysta.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Ja nie chodziłam i też świetnie dałam sobie radę. Ale bardzo dużo czytałam na temat porodu i opieki nad noworodkiem.

      Skomentuj


        #18
        Dzięki dziewczyny za rady
        Bartuś 5.12.2008

        Skomentuj


          #19
          Szkoła rodzenia

          cześć! Kiedy miałam 20 lat urodził się mój syn Przemek, dziś ma 9 lat. nie chodziłam wtedy do szkoły rodzenia bo nie było o tym za bardzo słychać.
          W styczniu bieżącego roku będąc w 7 miesiącu ciąży zapisałam się do szkoły rodzenia, jako jedyna rodziłam drugi raz i wszyscy się dziwili po co się tam zapisałam. A ja trochę z ciekawości, trochę z nudów (cała ciąża spędzona w domu), troche ze strachu przed porodem (po pierwszym już wszystko zapomniałam!).
          Nauczyłam się tam naprawdę wiele, niby doświadczona mama a jednak tyle rzeczy nie wiedziałam! To nie tylko ćwiczenie oddechów, ale pielęgnacja, prawo, kąpiel, karmienie, przebieg porodu (było oglądanie sali porodowej), prawa podczas porodu. NAJBARDZIEJ SIĘ PRZYDAJĄ ODDECHY!!!!!!!
          Ćwiczyliśmy na każdych zajęciach, dzięki czemu rodziłam tylko 2 godziny a bolesnych skurczów było raptem 5. Po porodzie mogłabym się ubrać i pójść do domu! Uważam że naprawdę warto! To na pewno będzie dobrze spożytkowany czas który przyniesie korzyści! iI NIEPRAWDĄ JEST ŻE PODCZAS PORODU SIĘ WSZYSTKO ZAPOMINA! PRZECIEŻ MASZ TYLKO ODDYCHAĆ! A POŁOŻNA NA PEWNO CI O TYM PRZYPOMNI.
          pozdrawiam.
          mama Szymka i Przemka
          Last edited by pinklady; 28-10-2008, 23:16.
          Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

          Skomentuj


            #20
            dziewczyny a kiedy warto zacząć szkołe rodzenia? pod sam koniec ciąży?
            ja mam jeszcze sporo czasu ale nie chcę by nagle okazało sie że trzeba było pojawić sie np.miesiac wczesniej


            Skomentuj


              #21
              witam

              zgadzam sie z pinklady ja rowiez nie chodziłam do szkoły rodzenia z pierwszym dzieckiem a teraz po 12 latach sie zapisalismy. wiele mi to dało. chciałam rodzic silami natury ale los chcial inaczej, mialam cesarke. mysle ze gdyby nie szkola rodzenia, polozene i lekarze których tam poznalam to starach przed cesarka bylby jescze wiekszy a tak dzis 3,5 miesiaca po juz moge biegac, cwiczyc i wszystko jest ok a moje szczescie piekne i zdrowe. pozdrawiam i polecam. WARTO. do szkoły w moim miescie przyjmuja od 28 tygodnia, nie wiem jak jest gdzie indziej

              Skomentuj


                #22
                Dzięki dziewczyny za odpowiedzi ale teraz to już za późno. Ostatnio dostałam skurczy i miałam rozwarcie także muszę do końca ciązy leżeć w domu więc nic z tego
                Bartuś 5.12.2008

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Kobietki a kiedy należy zapisać się do szkoły rodzenia?

                  Skomentuj


                    #24
                    Napisane przez mami Pokaż wiadomość
                    Kobietki a kiedy należy zapisać się do szkoły rodzenia?
                    podbijam temat i witam serdecznie na forum
                    Jestem w 27 tyg ciąży i sama zastanawiam sie nad szkołą rodzenia, wasze argumenty są bardzo cenne.
                    jestem ciekawa jak długo trwają takie zajęcia, kiedy trzeba się zapisac i czy sa kosztowne?

                    Skomentuj


                      #25
                      ja miałam termin na 31 marca.
                      zapisałam się w grudniu ale poniewaz brakło miejsc chodziłam w styczniu, 2 razy w tygodniu bite 2 godzinki.
                      przez prawie miesiąc.
                      a u ns szkoła rodzenia kosztuje 150 zł.
                      Last edited by pinklady; 29-01-2009, 15:34.
                      Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        przy niektórych szpitalach jest za darmo,trzeba sie dowiedzieć.
                        ja bardzo chciałam pojść do szkoły rodzenia,ale jakoś nie było mi dane...
                        podobno najlepiej zacząć chodzić 6/7/8 miesiac

                        Skomentuj


                          #27
                          W moim szpitalu kosztuje 100 zł ale też wiem że w niektórych jest za darmo więc warto popytać.

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: szkoła rodzenia- Czy warto?

                            Drogie Panie,

                            

specjalnie dla Was Redakcja babyonline.pl przy współpracy z psychologiem i psychoterapeutą Adrianą Klos przygotowała materiał dotyczący szkoły rodzenia.



                            Poznaj odpowiedzi na pytania:



                            Czy warto chodzić do szkoły rodzenia?

                            Czy na kurs trzeba chodzić z partnerem?



                            Zobacz film >>


                            pozdrawiamy,
                            Redakcja MamoToJa.pl

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: szkoła rodzenia- Czy warto?

                              są różne opinie na ten temat powiem,, że niedługo będę się zastanawiać nad nim, choć jestem dopiero w drugim miesiącu ciąży, to coraz bardziej równiez zastanawiam sie czy iśc czy nie.Czytałam fajny artykuł na ten temat: http://linkbaby.pl/artykuly/czytaj/c...-rodzenia.html
                              jeszcze nie podjełam decyzji, poczytam wasze opinie
                              macierzyństwo

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: szkoła rodzenia- Czy warto?

                                na pewno warto - uczysz sie nie tylko przydatnych rzeczy w czasie porodu, ale związanych z opieką nad maluszkiem. Poza tym jak sa fajne położne prowadzące- udzielą mnustwa rad jak przetrwać poród i oswoją rzeczywistość polskiej porodówki.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X