Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak długo przy cycu???

Collapse
Zamknięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    ja karmilam az corcia skonczyla roczek.takie mialam zalozenie od poczatku.
    shannon

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      z odstawieniem w dzien nie bylo problemu a w nocy niestety tez maz musial wstawac bo ja bym wymiekla.kilka nocy i tosia zrozumiala ze nic z tego
      shannon

      Skomentuj


        #18
        Ja córkę karmiłam 15 miesięcy , teraz mam synka , który ma 11 miesięcy i mam zamiar go za miesiąc , góra dwa odstawić od cyca. Mam nadzieję , że mój plan się powiedzie Najgorsze jest to, że on gdy tylko go uśpię i chcę odłożyć, zaraz szuka cyca , nie wiem jak sobie z tym poradzić ?? Może zacznę go usypiać w wózku , przynajmniej w dzień

        Skomentuj


          #19
          Maja z jednego nawyku przyzwyczaisz go do drugiego.
          Moim zdaniem kiepski pomysł.
          Może zacznij odzwyczajać zasypiania przy piersi.

          Skomentuj


            #20
            u mnie tak było, że Julka zasypiała przy cycu i jak chciałam ją odłożyć do łóżeczka to budziłą sie i cycka szukała. doszło do tego że jak miała 2 i pół roku dalej cyca ciągała wieczorami. z jednej strony było to niewygodne, ale z drugiej szkoda mi jej było. ostatecznie cyca zamieniłam na kubek z mleczkiem i jakoś sie udało.


            JULA

            MAJA

            OLGA

            Skomentuj


              #21
              Napisane przez majajula Pokaż wiadomość
              u mnie tak było, że Julka zasypiała przy cycu i jak chciałam ją odłożyć do łóżeczka to budziłą sie i cycka szukała. doszło do tego że jak miała 2 i pół roku dalej cyca ciągała wieczorami.
              O rany w takim razie muszę działać zanim będzie za późno, nie mam zamiaru tak długo karmić .

              Skomentuj


                #22
                Ja karmię już ponad rok, Ola zasypia właśnie przy cycusiu. Myślę, że w dzień nie będzie problemu z odstawieniem ale za to noc to dopiero będzie kłopot. No ale nie ja pierwsza i nie ostatnia stoję przed zadaniem odstawienia maluszka od cycusia. Jeśli macie jakieś sposoby na odstawienia malca to napiszcie.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  hej.proponuje abys stopniowo skracala ilosc karmien az wkoncu odstawila na zawsze.przygotuj sie ze bedzie ciezko ale jesli bedziesz stanowcza i sie nie poddasz to po kilu nocach dziecinka da sobie spokojjesli to mozliwe to dobrze jakby tata do niej wstawal bo ty wiadomo z cycem se kojarzysz.no i przestan usypiac przy cycuu nas taka metoda poskutkowala.kilka nocy bylo darcie w nieboglosy ale wkoncu coreczka dala sobie spokoj i przesypia cale noce.powodzenia
                  shannon

                  Skomentuj


                    #24
                    Dzięki za rady, zobaczymy co mój maluszek na to. Ale czuje, że będzie bardzo ciężko, bo serce mi się kraje jak ona płacze...

                    Skomentuj


                      #25
                      ja cie doskonale rozumiem bo mi tez serce peka jak moje dziecko placze ale niestety trzeba to kiedys zrobica jesli nie czujesz sie jeszcze gotowa to moze poczekaj jeszcze z ta decyzja.
                      shannon

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Ja czytalam ze najlepiej "drastycznie" zadzialac.
                        Powiedzmy rano ostatni cyc i koniec, mala sie pzryzwyczai, jest juz na tyle duza ze pokazuje charakterek, i domaga sie cyca.Moja znajoma owinela piersi bandazem i jak synek zakumal ze nic nie leci to z checia siegnal po butle.Masz "lepiej" bo cora juz pewnie je inne posilki a nie tylko mleko.

                        A i dobrym sposobem jest jeszcze przez jakis czas sciaganie mleka do butli by maluch przyzwyczail sie do samej butli - czesto zmiana cyca na butle i dodatkowo mleka maminego na modyfikowane jest duzym szokiem dla malca.Dlatego moze jak mala zaakceptuje juz butle wtedy przyzwyczajac ja do mleka modyfikowanego ??

                        P.S.Polecam butelki Lovi z smoczkiem dynamicznym ktory wydluza sie tak jak sutek przy piciu - poki co jest najbardziej przypominajacym piers smoczkiem na rynku.

                        Skomentuj


                          #27
                          ja natomiast odradzam butelki.lepiej uczyc pic z kubeczka.moje dziecko nigdy nie uzywalao smoczka ani pilo z butelki .
                          shannon

                          Skomentuj


                            #28
                            To zalezy w jakim wieku oduczamy malucha. Roczniak moze juz pic z niekapka ale do nauki polecam silikonowy ustnik. Ja zaczelam uczyc synka do niekapka w wieku 6 miesiecy, kupilam Tommee Tippee ale dla niego byl za twardy ustnik.

                            No i jeszcze jedno - jesli maluchowi wychodza zabki to prosciej mu bedzie pic z butelki niz z niekapka - tak jest przynajmniej u nas. Gdy zabek sie przebija synek nie tknie niekapka gdyz sprawia ze barzdije bola dziaselka - wtedy tylko butelka.

                            Skomentuj


                              #29
                              moje dziecie od 6 miesiaca pije z kubeczka.wczesniej byla tyklo na piersi.sa rozne kubeczki w zaleznosci od wieku.z mojego doswiadczenia polecam
                              shannon

                              Skomentuj


                                #30
                                Ja mialam niekapka ktory niby od 4 miesiaca mogl bys stosowany ale ewidentnie za twardy ustnik. Teraz mamy Nuby - przy obrzmialych dziaselkach - super.Moze zalozymy osobny watek o niekapkach ?

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X