Wróć   Forum Babyonline.pl > Czas dla mamy > Prawo na co dzień
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Prawo na co dzień Poznajcie swoje prawa i możliwości

Co nowego na forum? Zasady na forum.

Kalendarz szczepień dla dzieci od 0 do 18 lat.
Szczepionki chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Eksperci mówią, które szczepienia obowiązkowe i zalecane są najważniejsze.

Konkurs na BRZUSZEK MIESIĄCA!
DODAJ zdjęcie swojego brzuszka w ciąży i WYGRAJ zestaw pościeli dla maluszka!

Porady ekspertów Babyonline.pl
Zapraszamy do zadawania pytań :)

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody!
Zmieniamy się dla Was, zajrzyj po szczegóły.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-09-2015, 14:03
fit_mama fit_mama jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
fit_mama.polki.pl

Domyślnie ubezpiecznie!

Witam Mamcie.
Mam pytanie. jak to wygląda z ubezpieczeniem mamy i dzidziusia w brzuszku?
Byłam zarejstrowana w urzędzie pracy, wypisałam się bo musiałam.. dowiedziałam się, że jestem w ciąży i dziś zarejstrowałam ponownie, bo skończyło mi się ubezpieczenie.

Dowiedziałam się (nie wiem, czy to prawda), że kobiety w ciaży i dzieci do 1 roku życia nie muszą być ubezpieczone, tylko u lekarza trzeba podpisać jakieś zaświadczenie.

o co w tym chodzi?

Co mam zrobić?

Nie mogę iść do pracy a boję się, że zostanę bez ubezpieczenia a nie stać mnie i narzeczonego, żeby za każdego lekarza płacić osobno.
Pomocy mamusie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13-09-2015, 16:38
taiwona's Avatar
taiwona taiwona jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
taiwona.polki.pl

Domyślnie Odp: ubezpiecznie!

Cytat:
Napisał fit_mama Zobacz post
Witam Mamcie.
Mam pytanie. jak to wygląda z ubezpieczeniem mamy i dzidziusia w brzuszku?
Byłam zarejstrowana w urzędzie pracy, wypisałam się bo musiałam.. dowiedziałam się, że jestem w ciąży i dziś zarejstrowałam ponownie, bo skończyło mi się ubezpieczenie.

Dowiedziałam się (nie wiem, czy to prawda), że kobiety w ciaży i dzieci do 1 roku życia nie muszą być ubezpieczone, tylko u lekarza trzeba podpisać jakieś zaświadczenie.

o co w tym chodzi?

Co mam zrobić?

Nie mogę iść do pracy a boję się, że zostanę bez ubezpieczenia a nie stać mnie i narzeczonego, żeby za każdego lekarza płacić osobno.
Pomocy mamusie
Nie będziesz bez ubezpieczenia ! Każda kobieta w ciązy posiada ubezpieczenie. Tak wiec nie musisz się martwić o to,ze lekarz Cie nie przyjmie. Tak jak tutaj piszesz powinnaś podpisać stosowne oświadczenie przed lekarzem. A i jeszcze jedno .Zastanawiałaś się nad prywatnym ubezpieczeniem medycznym? Moim zdaniem super sprawa bo płacisz zaledwie 100 zł miesięcznie a masz darmowe wizyty u lekarza prywatnego ( w luxmedzie) i badania laboratoryjne ! Kilka towarzystw ubezpieczeniowych ma coś takiego w swojej ofercie. Jeśli nie wiesz co wybrać to skontaktuj się z nimi: https://superpolisa.pl/ -masz tutaj niezależnego doradcę i coś Ci powinien dobrać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13-10-2015, 13:38
vicky0019 vicky0019 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
vicky0019.polki.pl

O ubezpieczeniach dowiecie się więcej tutaj, więc jeśli chcecie, to możecie przeczytać sobie ten artykuł.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22-07-2017, 12:55
daszek48's Avatar
daszek48 daszek48 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
daszek48.polki.pl

Hm... A czy wiecie może jak wygląda kwestia ubezpieczenia zdrowotnego obcokrajowców? Jakieś porady na ten temat są tutaj ale może mace jeszcze jakieś własne porady w tym zakresie?
Stary 26-09-2017, 11:42
donnaaa donnaaa jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
donnaaa.polki.pl

Ja mam wykupione ubezpieczenie z https://www.gothaer.pl/pl-dla-ciebie...szelki-wypadek oraz w pracy jeszcze płacę za opiekę medyczną. Czyli mam dostęp do wszystkich specjalistów. A z tego co się orientowałam jeśli chodzi o obcokrajowców to z gothaer można jeszcze wykupić ubezpieczenie dla nich, które obejmuje w 100 % koszty pobytu w szpitalu, leczenia i operacji oraz transport do i ze szpitala. Do tego pokrywają koszty koszty badań służących diagnozowaniu oraz koszty zabiegów ambulatoryjnych oraz koszty naprawy lub zakupu okularów czy naprawy protez. Chyba w jakiejś części pokrywają także koszty sprowadzenia zwłok do rodzinnego kraju albo pochówku na terenie Polski. Dowiadywałam się dla mojej kuzynki, która na jakiś czas przyjeżdża z Anglii wraz ze swoim mężem, który jest Arabem. Ale oni mają tylko ten ichny ślub. Z tego co wiem nie mieli cywilnego tylko ten muzułmański. Nie jestem jeszcze pewna jak jej dzieci. Wydaje mi się, że mogę one mieć obywatelstwo polskie chociaż urodziły się w Anglii. Ale niestety nie wiem jak to tam jest, nawet się nie pytałam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23-10-2017, 20:11
kofar kofar jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
kofar.polki.pl

Cześć, jak to według was jest z tymi ubezpieczeniami na życie? Warto jest wykupywać czy są to pieniądze wyrzucone wbłoto? Udało mi się znaleźć w miarę tanie ubezpieczenie na rankingu ubezpieczenia na życie w ubezpieczeniaonline.pl i sam niewiem co teraz robić
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23-11-2017, 13:09
mnichh's Avatar
mnichh mnichh jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
mnichh.polki.pl

Według mnie, w takich tematach warto sprawdzać różne rankingi w sieci. Sporo tego jest w Internecie, choćby tutaj https://www.rankingubezpieczennazycie.pl
Stary 03-01-2018, 10:07
sasanka12 sasanka12 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
sasanka12.polki.pl

ubepieczylam się w concordii na życie, porównałam różne oferty i ta mi się wydała najlepsza, obejmuje sporą ilość chorób, nawet ataki terrorystyczne są objęte, w dzisiejszych czasach też o tym trzeba pomyslec
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania