Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Za wysoki cholesterol. Jaka dieta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Za wysoki cholesterol. Jaka dieta

    Mam pytanie, co powinnam jesc kiedy mam za wysoki cholesterol i lekarz kazal mi byc na diecie przeciwmiazdycowej?
    Moze ktos mi napisac jakich produktow unikac (wiem ze tluszczow zwierzecych-masla, smalcu itp.), a jakie jesc w niewielkich ilosciach?

    Ogolnie nie wiem jak mam sie teraz odzywiac. Prosze o rady. Bede bardzo wdzieczna bo przez swieta nie stosowalam sie do diety i jadlam ciasta a dowiedzialam sie ze tych takze mi nie wolno bo jest w nich maslo(czy tam margaryna).

    PROSZE O POMOC
  •    
       

    #2
    Odp: Za wysoki cholesterol. Jaka dieta

    Wszystko wolno ale w niewielkich ilościach. Jeśli pozwolisz sobie raz na jakis czas na niewielki kawałek ciasta to nic się nie stanie. Najważniejsze jest to aby na co dzień trzymać niskokaloryczną i nietuczącą dietę. Zerknij sobie tutaj:
    http://www.vitabuerlecithin.pl/dieta...olesterolu.php

    Sa tutaj opisane zasady przy diecie na wysoki cholesterol. Powinno się przede wszystkim zmienić tłuszcze zwierzęce na tłuszcze roślinne. Poza tym ważny jest błonnik,

    Zastanawiałaś się również nad suplementacją?

    Skomentuj


      #3
      Odp: Za wysoki cholesterol. Jaka dieta

      Polecam płatki owsiane, fasolę i rośliny strączkowe, oliwę z oliwek oraz olej rzepakowy, sok z winogron, awokado, migdały i orzechy, siemię lniane, jabłko i marchew, zieloną herbatę i nasiona płesznika. Te produkty obniżają cholesterol


      Skomentuj


        #4
        Odp: Za wysoki cholesterol. Jaka dieta

        Ja co prawda nie mam z tym problemu ale mój małżonek niestety ma i poszedł po poradę do Natur Haus i kobietka zaleciła mu taka dosyć fajną lekką dietę Wszystko pieczone tylko ryby i kurczak. Na śniadanie koniecznie jogurt z niska zawartością tłuszczu i owoc, regularne spożywanie posiłków. i przez miesiąc i wszystko się unormowało dalej jednak musi się pilnować

        Skomentuj


          #5
          Odp: Za wysoki cholesterol. Jaka dieta

          Błonnik jest bardzo dobry na cholesterol tak więc warto swoją dietę uzupełnić w produkty go zawierające.Tutaj sobie możesz o tym poczytać http://vitispharma.pl/aktualnosci-sz...a-w-organizmie

          Skomentuj


            #6
            Odp: Za wysoki cholesterol. Jaka dieta

            Różne problemy można mieć z jelitami a czasami błonnik może mieć działanie odwrotne - czyli może nam nie pomóc wcale na nasz brzuch. Dlatego wszystko trzeba przećwiczyć z naszym ciałem Czasami warto zasięgnąć porady dietetyka.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Za wysoki cholesterol. Jaka dieta

              Hej, widziałam na stronie invimedu, że w czerwcu w swoich klinikach robią bezpłatne wykłady z dietetykiem o odżywaniu i niepłodności, któraś z Was się wybiera?

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Za wysoki cholesterol. Jaka dieta

                Ja również miałam problem ze zbyt wysokim cholesterolem i trójglicerydami. Rozpoczęłam dietę bezwęglowodanową, w ciągu 3 miesięcy waga spadła o 8kg, do celu pozostało 12kg a trójglicerydy spadły z 300 do 150. Cholesterol spada trochę wolniej ale też leci. Zajrzyjcie sobie na stronę: http://nadiecie.net/dlaczego-liczeni...est-skuteczne/ Macie tam ogromną baze róznych diet, każda jest dokładnie opisana więc trafi się też na pewno coś o cholesterolu

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Za wysoki cholesterol. Jaka dieta

                  Ja na szczęście nie mam za wysokie cholesterolu, ale wskazówki co robić zeby go zmniejszyć powinnaś dostać nawet od lekarza rodzinnego. Chociaż najlepiej byłoby oczywiście skonsultować się z dietetykiem, który ustaliby dietę ułożoną specjalnie dla Ciebie.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Za wysoki cholesterol. Jaka dieta

                    Jajka polecam No i przestańcie się truć białym pieczywem i rafinowanym cukrem. Wtedy wszystko przechodzi

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Za wysoki cholesterol. Jaka dieta

                      Moja znajoma poszła na badania genodiet - http://www.dfmedica.eu/ . W ten sposób można sprawdzić zapotrzebowanie naszego organizmu i dzięki temu dobrać zdrową i bezpieczną dietę. Chyba warto takie badanie sobie wykonać.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Za wysoki cholesterol. Jaka dieta

                        No tutaj dieta z ograniczeniem tłuszczy aż się prosi Z reguły problem z cholesterolem mają osoby z nadwagą. Czasem faktycznie cięzko jest schudnąc mimo stosowanych diet. U kobiet może to byc spowodowane zaburzoną gospodarką hormonalną. Nie zawsze taki stan wymaga stosowania leków - czasem wystarcza suplementy takie jak Inofem http://www.inofem.pl/skutecznosc-ino...iu-klinicznym/ . Dzięi niemu mozna w łatwy sposób przywrócić prawidłowe funkcjonowanie organizmu i wspomóc swoją walke z nadwagą

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Za wysoki cholesterol. Jaka dieta

                          Jak szybko schudnąć? Ja mogę polecić jeść dużo warzyw, przede wszystkim zielonych. Co najmniej kilka liści sałaty dziennie i do tego jakiś ogórek. Tak naprawdę chodzi o to, żeby organizm spalał tłuszcz, a nie go magazynował. To czy organizm spala komórki tłuszczowe czy je magazynuje zależy od prawidłowego poziomu hormonów w ciele. Niestety 97 % osób ma zaburzony poziom hormonów i zamiast chudnąć tyje, nawet jak stara się zdrowo odżywiać. Dopiero jak pozbędziesz się hormonów odpowiedzialnych za magazynowanie komórek tłuszczowych i zaczniesz wytwarzać hormony odpowiedzialne za spalanie tłuszczu to kilogramy zaczną znikać. To wszystko się robi przez odpowiednią dietę i właśnie w niej podstawą są zielone warzywa, dlatego jedź ich dużo, właściwie tyle ile się da, nie ma limitów.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Za wysoki cholesterol. Jaka dieta

                            Na wysoki cholesterol sprawdza sie tarty chrzan. Może być tarty samemu albo kupny najlepiej babuni. Jedzenie go codziennie ( smarowanie pieczywa) przez conajmniej 3 tygodnie obniża cholesterol lepiej niż tabletki u nas sprawdzone na teściu

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Za wysoki cholesterol. Jaka dieta

                              Ciemne pieczywo i delikatne produkty na nim i będzie dobrze. Jajka tak jak wspomniała koleżanka są super , ja uwielbiam

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X