Wróć   Forum Babyonline.pl > Pytania do eksperta > Porady dietetyka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady dietetyka Na pytania o karmienie dzieci, dietę w ciąży i odchudzanie odpowiadają dietetycy oraz użytkownicy, którzy wspierają się nawzajem i pomagają w rozwiązywaniu problemów.

Co nowego na forum? Zasady na forum.

Kalendarz szczepień dla dzieci od 0 do 18 lat.
Szczepionki chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Eksperci mówią, które szczepienia obowiązkowe i zalecane są najważniejsze.

Konkurs na BRZUSZEK MIESIĄCA!
DODAJ zdjęcie swojego brzuszka w ciąży i WYGRAJ zestaw pościeli dla maluszka!

Porady ekspertów Babyonline.pl
Zapraszamy do zadawania pytań :)

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody!
Zmieniamy się dla Was, zajrzyj po szczegóły.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-07-2016, 09:42
vicky0019 vicky0019 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
vicky0019.polki.pl

Domyślnie Odp: Za wysoki cholesterol. Jaka dieta

Moja znajoma poszła na badania genodiet - http://www.dfmedica.eu/ . W ten sposób można sprawdzić zapotrzebowanie naszego organizmu i dzięki temu dobrać zdrową i bezpieczną dietę. Chyba warto takie badanie sobie wykonać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28-11-2016, 12:24
malgosiaczek malgosiaczek jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
malgosiaczek.polki.pl

No tutaj dieta z ograniczeniem tłuszczy aż się prosi Z reguły problem z cholesterolem mają osoby z nadwagą. Czasem faktycznie cięzko jest schudnąc mimo stosowanych diet. U kobiet może to byc spowodowane zaburzoną gospodarką hormonalną. Nie zawsze taki stan wymaga stosowania leków - czasem wystarcza suplementy takie jak Inofem http://www.inofem.pl/skutecznosc-ino...iu-klinicznym/ . Dzięi niemu mozna w łatwy sposób przywrócić prawidłowe funkcjonowanie organizmu i wspomóc swoją walke z nadwagą
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28-11-2016, 21:25
kasiabanska kasiabanska jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
kasiabanska.polki.pl

Jak szybko schudnąć? Ja mogę polecić jeść dużo warzyw, przede wszystkim zielonych. Co najmniej kilka liści sałaty dziennie i do tego jakiś ogórek. Tak naprawdę chodzi o to, żeby organizm spalał tłuszcz, a nie go magazynował. To czy organizm spala komórki tłuszczowe czy je magazynuje zależy od prawidłowego poziomu hormonów w ciele. Niestety 97 % osób ma zaburzony poziom hormonów i zamiast chudnąć tyje, nawet jak stara się zdrowo odżywiać. Dopiero jak pozbędziesz się hormonów odpowiedzialnych za magazynowanie komórek tłuszczowych i zaczniesz wytwarzać hormony odpowiedzialne za spalanie tłuszczu to kilogramy zaczną znikać. To wszystko się robi przez odpowiednią dietę i właśnie w niej podstawą są zielone warzywa, dlatego jedź ich dużo, właściwie tyle ile się da, nie ma limitów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28-11-2016, 22:07
teresa211186 teresa211186 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
teresa211186.polki.pl

Zdjęcia: 88

Na wysoki cholesterol sprawdza sie tarty chrzan. Może być tarty samemu albo kupny najlepiej babuni. Jedzenie go codziennie ( smarowanie pieczywa) przez conajmniej 3 tygodnie obniża cholesterol lepiej niż tabletki u nas sprawdzone na teściu
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29-11-2016, 13:04
monikaroos-1 monikaroos-1 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
monikaroos-1.polki.pl

Ciemne pieczywo i delikatne produkty na nim i będzie dobrze. Jajka tak jak wspomniała koleżanka są super , ja uwielbiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15-12-2016, 15:58
ata-waw_001 ata-waw_001 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ata-waw_001.polki.pl

Cytat:
Napisał kasiabanska Zobacz post
Jak szybko schudnąć? Ja mogę polecić jeść dużo warzyw, przede wszystkim zielonych. Co najmniej kilka liści sałaty dziennie i do tego jakiś ogórek. Tak naprawdę chodzi o to, żeby organizm spalał tłuszcz, a nie go magazynował. To czy organizm spala komórki tłuszczowe czy je magazynuje zależy od prawidłowego poziomu hormonów w ciele. Niestety 97 % osób ma zaburzony poziom hormonów i zamiast chudnąć tyje, nawet jak stara się zdrowo odżywiać. Dopiero jak pozbędziesz się hormonów odpowiedzialnych za magazynowanie komórek tłuszczowych i zaczniesz wytwarzać hormony odpowiedzialne za spalanie tłuszczu to kilogramy zaczną znikać. To wszystko się robi przez odpowiednią dietę i właśnie w niej podstawą są zielone warzywa, dlatego jedź ich dużo, właściwie tyle ile się da, nie ma limitów.
akurat ogorek to nie ma żadnch wlasiwosci. Dopiero ukiszony cokolwiek daje.
W ogole nie warto szybko chudnąć, bo potem zawsze jest efekt jojo. Trzeba zmienic nawyki zywieniowe, jesc zdrowo, duzo warzyw, kasz, zbóż. i chudnąć w tempie ok 0,5-1kg na tydzien. Zmiana nawyków zmieni nas. Nie bedziemy siegac po niezdrowe jedzenie i się objadac.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-01-2017, 19:03
jolaak jolaak jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
jolaak.polki.pl

sama nie mam problemów z cholesterolem ale słyszałam że olej lniany pomaga
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20-01-2017, 13:24
czesio1 czesio1 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
czesio1.polki.pl

Trzeba będzie prawdopodobnie zrezygnować ze smażonego Zmień olej na olej kokosowy i uzywaj oliwy. Musisz też zrezygnować z tłuszczów zwierzęcych, smalec itd.
Stary 10-02-2017, 13:32
annasosno88 annasosno88 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
annasosno88.polki.pl

Poczytaj sobie trochę o tym naturalnym produkcie http://ulotkazdrowia.pl/herpa-vitale uważam że zdecydowanie może Tobie pomóc
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-04-2017, 10:51
mama_jasia3 mama_jasia3 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mama_jasia3.polki.pl

Czytałam, że w takiej diecie trzeba unikać m.in. czerwonego mięsa, masła, smalcu i słoniny, tłustych wyrobów cukierniczych, jajek czy tłustego mleka i jego przetworów (sera, śmietany). Potrawy najlepiej przygotowywać na parze albo gotowane. Można pozwolić sobie na chude mięso drobiowe (zresztą jest bardzo zdrowe). Drób można wybrać ze zdrowego chowu: http://www.dobrydrob.pl/bezpieczny-d...la-pola-stolu/ , bo mamy wówczas pewność, że otrzymujemy produkt najwyższej jakości, świeży i certyfikowany. W tym celu stosuje się metodę "od pola do stołu" w której śledzi się np. pochodzenie ptactwa i ściśle kontroluje się proces od rozpoczęcia produkcji, aż do konsumenta. To bardzo ciekawy temat, bo wtedy w pełni " wiemy, co jemy".
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania