Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs "Weekend z Babyonline.pl"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Konkurs "Weekend z Babyonline.pl"

    Artykuł dotyczy diety orkiszowej.

    Moja rada to jeść zdecydowanie wszystko, ale zgodnie ze zdrowym rozsądkiem i koniecznie umiarem. Mam na myśli nie tylko rzeczy niezbyt zdrowe, jak słodycze, na które na pewno każda ciężarna ma chęć, ale również zwykłe owoce, czy soki. Nie przesadzajmy też z białym pieczywem, makaronami i produktami zbyt wiele razy przerabianymi. Nawet jeśli nie jesteśmy zwolenniczkami warzyw, surówek i zdrowszej żywności, która mi osobiście nie kojarzy się z czymś smakowitym to do wszystkiego można się przekonać I najważniejsze WODA, WODA, WODA!!!

    Ja w trakcie ciąży diametralnie zmieniłam swoją dietę, między innymi na produkty z orkiszu i generalnie "ciemne" pieczywo, makarony, itp. W tej chwili wiele z nich uważam za swoje ulubione, co wcześniej było nie do pomyślenia! Starałam się nie nadużywać produktów ciężkostrawnych, słodyczy. Za to nie mogłam się opanowac przed sporymi ilościami owoców czy soków, zwłaszcza że akurat na wszystko był sezon. Mimo to nabawiłam się cukrzycy ciążowej (głównie przez owoce), w tej chwili wystarczy mi odpowiednia dieta i z tym też da się żyć.
    A WSZYSTKO DLA MOJEGO MALUSZKA, W KOŃCU OD SAMEGO POCZĘCIA BIERZEMY ZA NIEGO BEZGRANICZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!!!

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Konkurs "Weekend z Babyonline.pl"

      Oczywiście chodzi o dietę orkiszową.

      W ciąży należy jeść i pić wszystko na co ma się ochotę - bo tego właśnie organizm potrzebuje. Jednak z umiarem - szczególnie jeśli chodzi o fast food,gazowane napoje czy inne niezdrowe przekąski. Musimy pamiętać, że dziecko od samego początku bierze z nas przykład i nie możemy przyzwyczajać go do niezdrowych nawyków żywieniowych
      ja zajadałam dużo warzyw, owoców i zieleniny (szczególnie wszędzie znajdowała się natka pietruszki - nawet w koktajlu owocowym) teraz mój maluch wcina te pyszności - czy na surowo czy też nie, więc wierzę, że dieta w ciąży ma wpływ na to, co potem lubi jeść nasze dziecko!

      Skomentuj


        Odp: Konkurs "Weekend z Babyonline.pl"

        1. W artykule chodziło o dietę orkiszową.
        2. Okres ciąży jest wspaniałym czasem dla obojga rodziców, jednak nie powinniśmy zapominać również o naszym odżywianiu, w końcu teraz odżywiamy się dla dwojga a nie za dwoje.
        Dieta w okresie ciąży powinna być bogata w witaminy głównie te naturalnego pochodzenia, dlatego nie zapominajmy o porcji warzyw i owoców.
        Nie wszystkie zachcianki ciążowe są zdrowe dla nas jak i dzidziusia w brzuszku, nie musimy z nich wszystkich zaraz rezygnować ale spożywać je z umiarem lub zastąpić czymś innym.
        Pamiętajmy ze nadmiar kg, nie tylko jest szkodliwy dla naszego dzidziusia, ale również w przyszłości trudny do zrzucenia, więc jeśli mamy niepohamowaną chęć jedzenia, wówczas lepiej jest jeść mniej a częściej.
        Nie powinniśmy zapominać o dostarczeniu dużej ilości wody do organizmu.
        I jeszcze jedno na koniec jeśli ze zdrową dietą jest nam trudno się pogodzić, warto w to zaangażować również przyszłego tatusia Puszczam oczko

        Skomentuj


          Odp: Konkurs "Weekend z Babyonline.pl"

          Chodzi o dietę orkiszową.
          A najważniejsza porada według mnie to "jedz dla dwojga a nie za dwoje". Pamiętać o tym że to co jemy wszystko dociera także do naszego dziecka, więc dbajmy o niego od samego początku. Spożywać jak najwięcej kasz wszystkich rodzajów. W diecie nie powinno także zabraknąć ryb, tłuszczy, warzyw i owoców. Ograniczyć spożywanie mięsa (które jak jemy powinno pochodzić z ekologicznych hodowli).

          Skomentuj


            Odp: Konkurs "Weekend z Babyonline.pl"

            Chodziło o diete orkiszową.

            Co do odżywiania w czasie ciąży, to dla mnie najważniejsze jest dostosowanie przyjmowanych pokarmów do potrzeb dziecka i swoich, przestrzegania prawidłowych zasad żywienia, dostosowanych do trymestrów ciąży i rozwijającego się dziecka.
            Jeżeli nie dostarczymy maluszkowi potrzebnych składnikow odżywczych to skorzysta z naszych, a to oznacza dla nas problemy ze zdrowiem, negatwyny wpływ na kości, zęby
            Wierzę także, że nawyki żywieniowe dziecka kształtują się już w trakcie życia płodowego.

            Jak ja dostosowałam swoją dietę w ciąży:
            - urozmaicone posiłki,
            - mniejsze posiłki, a częściej,
            - picie dużej ilości wody, dostosowanej pod kątem zawartości witamin i minerałów
            - jedna kawa dziennie, porzygotowana tylko na mleku (bez dodatku wody),
            - zażywanie witamin i minerałów,
            - zero fast foodów, alkoholu
            - dużo warzyw i owoców,
            - przyjamniej jedna szklanka mleka dziennie,
            - zdrowe ziarna, mogdały

            Pozdrawiam

            Skomentuj


              Odp: Konkurs "Weekend z Babyonline.pl"

              Św. Hildegarda była inicjatorką diety orkiszowej. :-)

              W trakcie ciąży należy mieć ciastko i zjeść ciastko! - trzymałam się tej dietowej zasady dzielnie... i nawet trzymam do dziś. :-) Z takim nastawieniem nauczyłam się kochać jedzenie bez poczucia winy, nie grubnąć ponad miarę i co najważniejsze jeść zdrowo. A metoda jest taka: gotować świadomie - rozkoszować się smakiem, satysfakcją z braku wyrzeczeń, a z czasem i luźniejszym ubraniem.
              Więc miłego gotowania!

              Skomentuj


                Odp: Konkurs "Weekend z Babyonline.pl"

                1. O tak wiem! Czytałam o niej gdy zaszłam w ciążę i to była dieta orkiszowa, jest podobno rewelacyjna ale sama jej nigdy nie stosowałam...

                2. MOJA RADA : "Pamiętaj, że tym czym żywisz się będąc w ciąży karmisz również swoje bezbronne dziecko, więc zanim wypijesz dziś 5 kawę, zjesz hamburgera nafaszerowanego "E -konserwantami" , albo sięgniesz po alkohol zastanów się czy chcesz zaserwować to także maleństwu które przecież KOCHASZ PONAD WSZYSTKO i nosisz pod sercem".
                Od tego co zjadasz zależy bowiem jego prawidłowy, lub nie prawidłowy rozwój nie tylko fizyczny ale i umysłowy. Może dziś trudno Ci w to uwierzyć ale każdy Twój żywieniowy wybór, nawet ten najmniejszy ma wielkie znaczenie dla tego nowego życia. Pomyśl o dziecku, i daj mu szanse na równy start z rówieśnikami. Będąc w ciąży nie możesz dać mu nic cenniejszego poza witaminami pochodzącymi własnie z dobrej jakości jedzenia.
                A tak w praktyce... będąc w ciąży jadłam dużo świeżych warzyw i owoców, a dziś moja pociecha też je uwielbia, nawet szpinak . Pomyśl, to tylko 9 bardzo krótkich miesięcy które będą owocowały przez całe Wasze życie

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Konkurs "Weekend z Babyonline.pl"

                  Tym razem nagroda powędruje do Anis81 - Anis, wyślij nam swój adres w wiadomości prywatnej.

                  pozdrawiamy serdecznie i do zobaczenia w piątek
                  pozdrawiamy,
                  Redakcja MamoToJa.pl

                  Skomentuj


                    Odp: Konkurs "Weekend z Babyonline.pl"

                    dziękuje bardzo

                    Dane wysłałam na prv.

                    Skomentuj


                      Odp: Konkurs "Weekend z Babyonline.pl"

                      Zadanie na weekend 15-17 sierpnia.

                      W tym tygodniu weekend zaczyna się wcześniej, macie więcej czasu, a my dorzucamy więcej nagród

                      Prosimy o:
                      1. wybranie najciekawszego artykułu dodanego w lipcu lub sierpniu br.,
                      2. krótkie uzasadnienie wyboru.

                      i już Czekamy do niedzieli do północy.

                      Pakiet nagród:

                      Attached Files
                      pozdrawiamy,
                      Redakcja MamoToJa.pl

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Konkurs "Weekend z Babyonline.pl"

                        Dla mnie bardzo pouczającym artykułem był artykuł,,Fakty i mity o nawilżaniu skóry".Utwierdził mnie,że o skórę należy dbać zawsze i wszędzie.Właściwe nawilżanie ,,odpłaci" nam się po latach piękną,jędrną i gładką skórą.

                        Skomentuj


                          Odp: Konkurs "Weekend z Babyonline.pl"

                          W związku z nadchodzącym nowym szkolnym rokiem 2014 interesującym dla mnie artykułem był [B]"Tornister czy plecak - czym się kierować w wyborze torby dla ucznia? ".[/B] Moja sześciolatka rozpocznie właśnie naukę, w pierwszej klasie. Oprócz wyprawki szkolnej, wybór plecaka jest też sporym wyzwaniem. Artykuł przybliżył mi, czym się kierować przy wyborze odpowiedniego plecaka. Pozdrawiam wszystkie mamy, których dzieci w związku z reformą szkolną rozpoczną w tym roku naukę

                          Skomentuj


                            Odp: Konkurs "Weekend z Babyonline.pl"

                            Dla mnie artykuł pt. : "Jak tworzyć więzi z niemowlęciem?" był strzałem w dziesiątkę! Mój synek właśnie kończy 7 miesięcy i jego zachowanie jest odzwierciedleniem tego tekstu! Maluch zaczyna rozpoznawać "obcych" i zaczyna mieć również pierwsze objawy lęku separacyjnego- co z jednej strony jest dla nas małą niedogodnością, ale z drugiej daje nam poczucie bycia dla niego kimś naprawdę wyjątkowym (nasze serca aż pękają z dumy !. Ciągle waham się jak długo karmić piersią, ale tak jak zostało to ujęte w artykule "Nie ma zmysłu, który nie byłby angażowany przy karmieniu piersią" i to zdanie przeważyło szalę- karmię dalej!
                            Dziękuję za rozwianie wątpliwości i nabycie pewności, że to co robię jest dobre.
                            Pozdrawiam serdecznie

                            Skomentuj


                              Odp: Konkurs "Weekend z Babyonline.pl"

                              Dla mnie najciekawszym artykułem był "7 szkodliwych mitów o spaniu z dzieckiem". Mamy 8 miesięczną córeczkę z którą uwielbiam spać a oprócz tego karmią ją piersią i wygodniej mi jest w nocy gdy mam ją przy sobie i nie muszę jej wyciągać z łóżeczka. Spotkałam się z wieloma negatywnymi uwagami na ten temat typu "że jej nie oduczę spania z nami lub że zrobimy jej krzywdę". Zbytnio się tym nie przejmowałam, ponieważ to nasze dziecko i my wiemy co dla niego najlepsze a państwa artykuł mnie tylko w tym utwierdził. Gdy usłyszę jeszcze jakieś uwagi to odeśle "ludzi życzliwych" do tego artykułu.

                              Skomentuj


                                Odp: Konkurs "Weekend z Babyonline.pl"

                                Dla mnie cenne wskazówki odnalazłam w artykule http://babyonline.pl/wyznaczanie-gra...,16021,r1.html. Moja córcia właśnie wkracza w etap buntu. Nie od dziś wiadomo, że dzieci potrafią sprawić, by mówienie „nie” przychodziło dorosłym z trudnością i tak było w naszym przypadku. Mnie i mojemu mężowi łatwiej było Małej ustąpić, niż patrzeć na patrzeć na cierpiące własne dziecko. Dodam, że mamy w domku jeszcze miesięcznego Antka i Zosia często buntowała się w momencie, gdy Antek jadł albo zasypiał. Jej złość wpływała też na młodszego brata - i mnie opuszczały już pokłady cierpliwości. Dzięki artykułowi wiemy, że nigdy nie jest zbyt późno, by zacząć wyznaczać granice. Od momentu wprowadzenia cennych rad z artykułu Zosi zachowanie w strategicznych momentach buntu się powoli zmienia na plus. Staramy się być konsekwentnymi i zauważyłam, że zyskuje na tym także moje dziecko – kształtuje powoli w sobie umiejętność radzenia sobie, gdy świat mówi im „nie” - przepracowaliśmy już sytuacje, gdy Babcia czy Dziadek mówi "nie" i obyło się bez wielkiej awantury z strony Córci. Teraz wiem, że zbuntowanym dzieckiem można sobie poradzić. I dziękuje za rady, które wcieliliśmy w naszym domku.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X