Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy widok matki karmiącej może być odrażający?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Czy widok matki karmiącej może być odrażający?

    Zobacz nietypowe zdjęcia, czytaj komentuj >>>

    Karmiłyście w miejscach publicznych? Spotkałyście się z odrazą, krytyką, niechęcią?
    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl
  •    
       

    #2
    Odp: Czy widok matki karmiącej może być odrażający?

    Pewno ze moze.....ja na przystaku zostałam zbluzgana przez starszą panią ,ze co sobie wyobrazam przeciez są tu ludzie i jak ja tak mogę się obnazac w miejscu publiczny. Oczywiście miałam biustonosz specjalny i nic nie było w sumie widać ale kobieta była wzburzona.
    Prosto z mostu wywaliłam juz po skonczonym karmieniu , zeby złe emocje nie dostały się do mleka
    " że jesli ją to razi ze dziecko jest głodne niech poprostu stanie za przystankiem"
    Ludzie są okropni tyle jest nienawiśći ,zawiśći ,chamstwa ze to szkoda gadać.Ja karmiłam Olę w parku do znowu przysiadł się do mnie jakiś erotoman gawędziaż juz myślałam ze go pobiję ale straz miejska szła i była kobieta strazniczką i przegoniła dziada, mowiąc ze matka i dziecko potrzebują w takiej chwili spokoju.


    Skomentuj


      #3
      Odp: Czy widok matki karmiącej może być odrażający?

      Mam tak, iż nie lubię myśleć o karmieniu, gdy mnie już to nie dotyczy. Po prostu nie lubię tego. Jak karmiłam starszą, to zawsze starałam się totalnie zasłonić pieluszką i zrobić to w miarę intymnym miejscu, w spokoju.

      Jednak nie lubię, nawet gdy jestem u koleżanki w domu, jak karmi przy wszystkich gościach. Można pójść do drugiego pokoju. Po co to komu? Dla mnie to jednak za bardzo intymne.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Czy widok matki karmiącej może być odrażający?

        Widok nie jest odrażający ale są ludzie i ludziska. Ja karmiąc nie lubiłam widowni. Jest to moje pierwsze dziecko i czułam się niezręcznie jak np.teść co chwilę wchodził do pokoju jak ja 'wywalałam' cyca. Jakoś nie mogłam do tego się przyzwyczaić.
        Teraz kiedy jestem już mamą widok innej mamy karmiącej mnie rozczula. Wcześniej nie zwracałam na to uwagi.



        Skomentuj


          #5
          Odp: Czy widok matki karmiącej może być odrażający?

          ja nigdy nie miałam z takimi rzeczami problemu, dla mnie to piękny widok i można się tylko uśmiechnąć

          Skomentuj


            #6
            Odp: Czy widok matki karmiącej może być odrażający?

            Ja karmiłam pare razy w miejscu publicznym, nie zwracałam uwagi na przechodniów, cóż córa była głodna, to nie powiem jej "skarbie za godzinke będziemy w domku, to cie nakarmie", a pozatym ona potrafiła zawalczyć, do teraz zresztą tak ma i nie odpuści aż jej nie dam a ma już 2 lata





            Victoria ur. 18.05.2011 2700g 51cm Nasze Szczęście

            Skomentuj


              #7
              Odp: Czy widok matki karmiącej może być odrażający?

              dla mnie pokazywanie piersi czy jej fragmentu w trakcie karmienia jest zupełnie aseksualne . jak komu przeszkadza, obrzydza czy bulwersuje to nie mój problem tylko tego kogoś piersi mamy do karmienia to jest naturalne- normalne a Ci co się wstydzą brzydza itd są nienaturalni - nienormalni




              "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Czy widok matki karmiącej może być odrażający?

                dla mnie pokazywanie piersi czy jej fragmentu w trakcie karmienia jest zupełnie aseksualne . jak komu przeszkadza, obrzydza czy bulwersuje to nie mój problem tylko tego kogoś piersi mamy do karmienia to jest naturalne- normalne a Ci co się wstydzą brzydza itd są nienaturalni - nienormalni




                "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Czy widok matki karmiącej może być odrażający?

                  dla mnie widok karmiącej mamy jest wspaniały i rozczulający sama karmiłam i córkę i synka przez 1,5 roku i były to dla nas najpiękniejsze chwile zazwyczaj starałam się karmić w zacisznym i spokojnym miejscu dla dobra maleństwa ale pamiętam jak będąc w poradni dziecięcej byliśmy i przyszła pora karmienia i jak dyskretnie podałam pierś córce to siedząca naprzeciwko matka z nastoletnim synem popatrzyła na mnie takim wzrokiem jakby chciała mnie wyzwać albo uderzyć normalnie byłam zniesmaczona przecież to dziecięca poradnie i wiadomo że dziecko malutkie chce jeść jak była zgorszona to mogla wyjść z synalkiem normalnie nie rozumiem takiego czegoś przecież karmienie piersią jest najbardziej naturalne i najlepsze jakie może dziecko dostać i popieram karmienie piersią i powinno być jak najwięcej miejsc przyjaznych matkom i dzieciom

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Czy widok matki karmiącej może być odrażający?

                    Dla mnie "widok" nie jest odrażający, ale sama nie mam zamiaru karmić w miejscach publicznych. Jest to dla mnie czynność zbyt intymna. Stąd moje pytanie do bardziej doświadczonych mam - czy w praktyce sprawdza się karmienie dziecka pół na pół, czyli w domu piersią, a w "trasie" odciągniętym mlekiem podawanym w butelce? Czy w ten sposób dziecko nie "odzwyczai" się od piersi? I jeszcze na jakiej zasadzie wybiera się smoczek do butelki (chodzi mi o przepływ)?

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Czy widok matki karmiącej może być odrażający?

                      Napisane przez aga_p Pokaż wiadomość
                      Dla mnie "widok" nie jest odrażający, ale sama nie mam zamiaru karmić w miejscach publicznych. Jest to dla mnie czynność zbyt intymna. Stąd moje pytanie do bardziej doświadczonych mam - czy w praktyce sprawdza się karmienie dziecka pół na pół, czyli w domu piersią, a w "trasie" odciągniętym mlekiem podawanym w butelce? Czy w ten sposób dziecko nie "odzwyczai" się od piersi? I jeszcze na jakiej zasadzie wybiera się smoczek do butelki (chodzi mi o przepływ)?
                      Może się nie sprawdzić. Może się okazać, że dziecko nie zaakceptuje butelki bez względu czy będzie w niej mm czy twoje mleko. Radziłabym jeśli się krępujesz zakrywać dziecko i pierś delikatnie pieluszką tetrową (ja tak robiłam, przerzucałam ją przez ramię i nic nie było widać)

                      A smoczek kupujemy na początek ten oznaczony 0+ one mają tylko jeden rodzaj przepływu
                      Last edited by houseofcolou; 03-06-2013, 22:39.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Czy widok matki karmiącej może być odrażający?

                        jak dla mnie też jest to zbyt intymne dlatego nie karmię publicznie, po prostu pogodziłąm się z tym że na razie nie istnieje dla świata zewnętrznego. ale w sytuacjach kiedy muszę wyjść dalej np do lekarza mała dostaje butelkę nie lubi tego ale dajemy radę, wtedy najlepiej żeby dostała ją od babci bo od niej pije od taty nie chce, a ode mnie to już wcale bo czujej że to mama więc chce się dossać do piersi. Na szczęście im dziecko większe tym lepiej pije, czyli szybciej i żadziej i takie sytuacje zdażają się sporadycznie. Po prostu uważam że skoro zdecydowałam się na dziecko to muszę pogodzić się ze zmianą trybu życia, nie umrę przecież jak jakiś czas pobędę w domu..
                        ale jeśli już będzie to konieczne to zakrywanie się pieluszką jest dobrym sposobem i na pewno ja z niego korzystam, w końcu może kiedyś dojść do tego że będziemy gdzieś z małą dalej od domu i nie da się szybko wrócić. na razie nie było takiej sytuacji bo się nie oddalamy zbytnio.
                        Last edited by bagnes; 04-06-2013, 10:52.


                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Czy widok matki karmiącej może być odrażający?

                          Ja cała swoja trójkę karmiłam dośc długo ale nigdy nie zdażyło mi sie karmic na oczach wielu ludzi czasami jak musiałam nakarmic to szukałam ustronnego miejsca np.w przychodni gdzie w zakątku gdzie nie przechodziło wiele osób albo w samochodzie.Wyjścia na spacery planowałam tak aby dziecko nie było głodne bo bez przesady dziecko nie je co pół godziny no chyba że dla niektórych jest to jedyna metoda na uspokojenie dziecka.,


                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Czy widok matki karmiącej może być odrażający?

                            no wiesz różnie bywa ja znam mamę która szybko zrezygnowała z karmienia piersią bo jak stwierdziłą to dziecko musi się dopasować do jej trybu życia a nie odwrotnie więc wychodzili często do znajomych na pół dnia, a tyle dziecko przecież nie wytrzyma.......


                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Czy widok matki karmiącej może być odrażający?

                              Ja natomiast nie do końca zgadzam się z tym, że decydując się na dziecko należy wyrzec się całego swojego życia i zamknąć się w domu. Przecież szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko. Ja np. zamierzam niedługo po porodzie wrócić zaocznie na studia i stąd moje pytanie dotyczące butelki, a oprócz tego tak jak pisałam, chyba będzie dla mnie problemem publiczne karmienie piersią choćby na spacerze czy zakupach.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X