Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak wychować geniusza

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jak wychować geniusza

    Zapraszamy do przeczytania (kliknij w obrazek):

    Zgadzacie się z tym, że inteligencja to w 49% geny, a reszta jest kwestią stymulacji?
    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl
  •    
       

    #2
    Odp: Ja wychować geniusza

    Owszem inteligencja jest genetyczna, lecz nie zawsze po lini prostej -czyli rodzicach.
    Znam pare przypadków-a wiem co pisze bo z racji zawodu-gdzie poziom inteligencji rodziców razem nie przekracza 100 a wychowują geniuszy.
    W bloku obok mieszka rodzina co jest dzieci "7 sztuk" matka ledwie po podstawówce ojciec gdzieś po budowach dorabia ogólnie bieda lecz czysto. Jeden chłopczyk z tej rodziny jezdzi po olimpiadach wszkole,jest naprawde mądrym dzieckiem.Gdyby nie wychowawczyni to dziecko zgineło by w tłumie.
    Inteligencji nie mozna wyczytać wyuczyć się ją sie ma lub nie.
    Jest jeszcze inteligencja zyciowa,zaradność umiejętność radzenia sobie w zyciu a tego z ksiązek się nie nauczy.
    Tak więc to oto dziecko jest przykładem tego ze gdy się skończy szkoła -to skonczy się dla niego pewien etap.Co z tego ze bedzie znać prawa fizyczne jak poprostu nie znajdzie sobie miejsca w zyciu.Jest bardzo zamkniety w sobie i nie potrafi się porozumieć z rówieśnikami.Gdy nie zajmie się nim psycholog i nie wykieruje jego mądrości to zginie marnie.
    Drugim dzieckiem jakim znam jest juz dorosły chłopak bo ma 23 lata-mądry niesamowicie na kazde pytanie zna odpowieć-opuszczał szkołe nagminnie znajdowano go w parku czytającego ksiązki-no i co z tego jak z tych ksiązek nie wyczytał-jak zarobić na zycie jak mieszkać,jak uwolnić się od matki jak zyć.....
    A ilu jest takich co nie mają szkół a zbijaja kase-bo umieją myśleć.
    BYĆ MĄDRYM A BYĆ INTELIGENTNYM TO SPORA RÓŻNICA.


    Skomentuj


      #3
      Odp: Ja wychować geniusza

      Piszesz:
      Inteligencji nie mozna wyczytać wyuczyć się ją sie ma lub nie.

      Ja nie do końca się z tym zgodzę. Myślę, że jakiś procent to na pewno geny, na które nie mamy wpływu, ale w dużej mierze to my - rodzice możemy i powinniśmy wspierać rozwój inteligencji dziecka. Na inteligencję składa się wiele czynników. Odpowiednie zajęcia, codzienna stymulacja, rozmowy, czytanie, sposób wychowania, zaszczepienie ciekawości świata- to wszystko, co możemy robić i wedlug mnie ma wpływ na późniejszy (w życiu dorosłym) współczynnik inteligencji naszych dzieci.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Ja wychować geniusza

        Oczywiście ze tak jest, chodzi mi o to ze często inteligencja jest mylona z mądrością-ze dziecko jedzie na "pasku "i juz mu się dokłada ze inteligentne.

        Mój syn ma ADHD według psychologicznych testów wyszło mu-inteligencja ponad przeciętna. Oczywiście w duzej mieze choroba ma na to wpływ i my rodzice.Wie ze pewne niedociągniecia musi równowazyć w zamian za sprawność umysłową.Ale jego zdolnośc myslenia i rozumowania to nie zwykła wiadomość wzieta z ksiązek. To to ze od zerówki wracał sam do domu ze szkoły ,ze zna się na rozkładzie jazdy ze świetnie negocjuje w roznych sprawach, "ze piasek sprzedał by Arabom"-o to mi chodzi, i nie wszysko ja i mąz go nauczyliśmy .Po prostu tak ma ta jego ciekawość i analizowanie zycia tak uczy.Nie wszyscy chłopcy w jego wieku potrafią tak i podobnie się zachować.Nieraz mamy jego kolegów dzwonia do mnie i pytają czy Grześ gdzieś tam jedzie, bo by wysłały synów tez ale się boją a znim jak pojadą to bedą spokojniejsze.Jako 7 letni chłopiec pojechał na 2 tygodnie na obóz sportowy nad morze-nie mowie ze się nie bałam, ale Trener był pełen zachwytu ,ze taki mały facet umie sobie wyprac skarpetki ze ścieli łozko bez zastrzezeń ze sprząta i przygotowuje posiłki dla kolegow. Ta samodzielność i umiejetności jakie Grześ posiadł to inteligencja zyciowa.


        Skomentuj


          #5
          Odp: Ja wychować geniusza

          Napisane przez koliberek71 Pokaż wiadomość
          Mój syn ma ADHD według psychologicznych testów wyszło mu-inteligencja ponad przeciętna. Oczywiście w duzej mieze choroba ma na to wpływ i my rodzice.
          I to jest wcale nie taki rzadki przykład
          Dzieci a ADHD odpowiednio prowadzone przez rodziców mogą się okazać nadzwyczaj inteligentne - tylko ich energię trzeba ukierunkować.
          Czytałam nawet na stronach http://eeginstytut.pl/, że w przypadku dzieci zarówno nadpobudliwych, jak i szczególnie zdolnych, ale mających problemy z koncentracją, świetnym sposobem na takie ukierunkowanie ich zapału i umysłu jest biofeedback - to taki trening specjalny.

          Wniosek: nie można z góry mówić, że np dziecko z ADHD nie odniesie genialnego sukcesu w nauce. Tylko trzeba chcieć i mieć czas się nim odpowiednio zając.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Jak wychować geniusza

            Według mnie nie da się wychować na geniusza, geniuszem już ktoś się rodzi lub nie, Chociaż można powiedzieć, że każdy z nas w jakiejś dziedzinie jest geniuszem

            Skomentuj


              #7
              Odp: Jak wychować geniusza

              a ja czytalam ze jak sie nosi dziecko blisko siebie to wzrasta jego poziom intelogencji, dlatego juz mam nosidelko easie przygotowane i czeka grzecznie na mojego synusia:-)

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Jak wychować geniusza

                A może tak pozwolić uczyć się dziecku podczas zabawy? W taki sposób każdy maluch będzie wchłaniał wiedzę z łatwością!

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Jak wychować geniusza

                  Zgodzę się z tym, że każdy ma ponad przeciętny talent w jakieś dziedzinie i ważne jest żeby dać dziecku szanse to w osobie odkryć i wpierac te jego mocne strony.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Jak wychować geniusza

                    Moim zdaniem z inteligencją człowiek się rodzi. Niektórym łatwiej przychodzi nauka, innym trudniej.
                    Jasne, że możemy wpływać na rozwój dziecka. MOżna podsuwać mu odpowiednie książki, czy gierki, zamiast zwykłych strzelanek.
                    Tylko trzeba pamiętać o tym, żeby nic nie robić na siłę. Rodzic nie może mieć parcia na wychowanie geniusza, bo dziecko może na tym tylko ucierpieć.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Jak wychować geniusza

                      Przede wszystkim nie można dziecka do niczego zmuszać. Warto mu podpowiedzieć, nakierować go ale nic więcej. Wiem, że są organizowane różne eventy i wyjazdy dla dzieci, gdzie uczy się poprzez zabawę. Warto sprawdzić agencje i ich oferty, bo można znaleźć coś na prawdę fajnego. Wyszkoleni pedagodzy właściwie podejdą do dzieciaków i może pojawi Wam się przyszły inzynier w domu

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Jak wychować geniusza

                        To zależy od dziecka. Mój brat ma dwójkę dzieciaków: córkę i syna. Córeczka jest bardzo chłonna na wiedzę i ciekawa świata, wystarczy jej zapewnić odpowiednie środki, a uczy się sama. Natomiast synek niestety łatwo się niecierpliwi i woli zabawy manualne. Nie można "przestawiać" dziecka i zmuszać do niczego, tylko dawać mu możliwość rozwinięcia swoich indywidualnych umiejętności.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Jak wychować geniusza

                          na pewno można dziecko tak stymulowac intelektualnie, zeby zapoznawalo sie z wieloma problemami i probowalo je rozwiazac

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Jak wychować geniusza

                            Zmuszanie do zbyt wczesnego nabywania nowych umiejętności może dziecku przynieść szkodę a nie pożytek ja tak uważam i warto dać maluchowi czas na nacieszenie się dzieciństwem i poczekać na nabycie nowych umiejętności w wieku

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Jak wychować geniusza

                              Uważam tak samo jak moje przedmówczynie. Do niczego nie należy dziecko zmuszać. Prawda! Można mu na wiele sposobów pomóc ale nie za wszelką cenę,bo my-rodzice byśmy tego chcieli.



                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X