Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs dla Mam "Kocham musicale"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Konkurs dla Mam "Kocham musicale"

    Jeśli jesteś wielką fanką musicali, Twój udział w naszym konkursie jest obowiązkowy!

    Zadanie konkursowe:

    Aby zdobyć jeden z 10 zestawów DVD z musicalami wszechczasów, wystarczy odpowiedzieć na pytanie: "Za co kocham musicale?" oraz dokończyć zdanie "Mój ulubiony musical to...., ponieważ..." Odpowiedź zamieść na forum mamacafe.pl w odpowiednim wątku konkurswoym.
    UWAGA! Odpowiedź nie powinna zawierać więcej niż 2500 znaków.

    Konkurs trwa od 29 kwietnia do 13 maja 2010 roku.

    Do wygrania 10 zestawów x 3 DVD:
    - Mamma Mia
    - Skrzypek na dachu
    - Moulin Rouge

    Zobacz galerie


    Przed przystąpieniem do konkursu prosimy uważnie przeczytać Regulamin »

    Możesz również zamówić prenumeratę kolekcji. W kiosku aktualnie znajduje się trzeci tom kolekcji "Moulin Rouge". Więcej info o kolekcji i prenumeracie na www.kolekcjafilmowa.pl

    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl
  •    
       

    #2
    Odp: Konkurs dla Mam "Kocham musicale"

    Za co kocham musicale?za energię..dobry humor, poprawę mojego samopoczucia.
    Mój ulubiony musical to "Skrzypek na dachu" , ponieważ po prostu ma coś w sobie.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Konkurs dla Mam "Kocham musicale"

      Mucicale kocham ponieważ uwielbiam muzykę, zależnie od nastroju- wszystkie gatunki a tej w musicalach pod dostatkiem, poza tym dobry film pozwala na przeżycie go, na chwilę smutku albo śmiech do łez, można oderwać się na chwilę od rzeczywistości, która bywa monotonna.
      Mój ulubiony musical to Mamma mia! -czasem czuje się jak jego bohaterka, też wychowywałam się bez ojca, tzn wiem, kim on jest i z pewnością nie mam aż trzech, sytuacja z filmu jest mi jakoś bliska mimo to bardzo mnie smieszy w przeciwieństwie do mojego losu Uwielbiam też muzykę Abby i kreacje jakie stworzyli aktorzy w tym filmie -m.in.Meryl Streep, Colin Firth i Pierce Brosnan.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Konkurs dla Mam "Kocham musicale"

        "Za co kocham musicale?" - za piękną muzykę i cudne stroje.


        "Mój ulubiony musical to "Upiór w operze" ponieważ był to mój pierwszy musical, który obejrzałam z zapartym tchem od początku do końca. A przede wszystkim podobała mi się muzyka, dobre nagłośnienie jeszcze bardziej porwało mnie w ten cudowny, piękny świat.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Konkurs dla Mam "Kocham musicale"

          Musical kocham za to , że wprowadza mnie w świat, w którym na codzień nie istnieję.

          Mój ulubiony musical to "Upiór w operze" ponieważ mroczność i siła przekazu tego musicalu sprawiają iż ogladając go po raz dziesiąty czuję emocje nie do opisania.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Konkurs dla Mam "Kocham musicale"

            Musicale kocham za to,że dotarczają mi niesamowitych wrażeń , sprawiają,że czuję ciarki na plecach, przyśpieszone bicie serca.Uwielbiam musicale za ich energiczność,muzykalność, kolorowość, umiejętne połaczenie tańca ze śpiewem i tak świetne wykorzystanie technik multimedialnych..Mój ulubiony musical to Upiór w operze i grease.Upiór w operze ponieważ wykorzystano w w nim orkiestrę a opowiedziana w nim hidstoria wzrusza mnie i chwyta za serce.Natomiast Grease lubię za beztroskość, radość i energię jaka z niego bije.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Konkurs dla Mam "Kocham musicale"

              Musicale kocham za możliwość chwilowego obcowania pomiędzy fikcją a rzeczywistością, w towarzystwie doskonałej muzyki i cudownych słów w nią wplecionych.
              Mój ulubiony musical to polska produkcja "Metro", ponieważ jako nastolatka po raz pierwszy zetknęłam się z tą formą sztuki niejako osobiście, dostrzegłam wartość i zrozumiałam przesłanie z niej płynące. W tamtym czasie bardzo utożsamiałam się z treścią utworów śpiewanych przez Kasię Groniec czy Edytę Górniak. '..Jest tam miłość, szaleństwo i młodość. I to wszystko sprawia, że granica między teatrem a rzeczywistością staje się płynna, akcja spektaklu zdaje się wykraczać daleko poza teatralne foyer, a czas staje się wyłącznie funkcją wyobraźni..." Do tej pory "Metro" jest dla mnie sentymentalną podróżą w przeszłość.
              Last edited by KasiaK30; 02-05-2010, 14:14. Powód: dodatkowe przemyślenia

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Konkurs dla Mam "Kocham musicale"

                Musicale kocham za pozytywną dawkę energii, jakiej dostarczają. Gaśnie światło w sali kinowej, a ja przenoszę się do kolorowego świata. Świata, w którym rządzą dźwięki, barwy i emocje. Problemy tego świata znikają, a ja na moment zapominam o tu i teraz. Nogi same rwą się do tańca!!!
                Który musical uwielbiam? "Mamma mia"!!! To ja przygotowywałam się do ślubu. To ja nie wiedziałam, kim jest ojciec. To ja... ja byłam "Dancing Queen"!!! Do tego, za każdym razem gdy przypomnę sobie Pierce'a Brosnana śpiewającego, poprawia mi się z miejsca nastrój.
                Uwielbiam pełne słońca greckie klimaty. Kocham przeboje Abby. Na Meryl Streep mogę patrzeć i patrzeć. Z idealnie dobranych składników wyszedł twórcom filmu przepis na sukces. Musical ma nas porywać. Ja dałam się ponieść radosnemu nastrojowi chwili

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Konkurs dla Mam "Kocham musicale"

                  Musicale kocham przede wszystkim za to, iż jest w nich zawsze dużo wyśmienitej muzyki i tańca ale jednocześnie są filmami, w których nie braknie poczucia humoru, śmiesznych scenek i występuje wątek szczęśliwego zakończenia - szczęśliwej romantycznej miłości.

                  Mój ulubiony musical to Grease, ponieważ jest kultowym musicalem ze świetną obsadą i muzyką (rock and rollową), która sama mnie podrywa do tańca dodając mnóstwa energii życiowej.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Konkurs dla Mam "Kocham musicale"

                    Kocham musicale za wrażenia, jakich mi dostarczają. Nie ma wspanialszej formy wyrażania emocji niż połączenie tańca, muzyki i śpiewu.
                    Moim ulubionym musicalem jest "Moulin Rouge", ponieważ świetna muzyka i przepiękne kostiumy pieszczą moje zmysły, a przesłanie, które za sobą niesie, rozbrzmiewa w sercu przez bardzo długi czas. To wspaniała historia niespełnionej miłości, której na drodze stanęły marzenia. "Moulin Rouge" zabiera mnie do czarodziejskiego świata, w którym, choć bajecznie kolorowo, wcale nie jest łatwo żyć. Cudownie uwodzi obrazem i muzyką, zabierając w świat, którego nigdy nie znałam. Jest jak podróż do krainy na pograniczu jawy i snu- prawdziwie brutalna i nierealnie piękna.Magiczny Paryż, ideały wyniesione na piedestały, miłość i walka o spełnienie marzeń- to może być tylko "Moulin Rouge".

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Konkurs dla Mam "Kocham musicale"

                      Lubię muzykę, więc i lubię oglądać musicale!
                      Jest kilka musicali, które mogłabym tu wymienić.Jednak wracając pamięcią wstecz, do lat mojego dzieciństwa pamiętam serial, śmieszmy, ciekawy, opowiadający przygody księżniczki Angeliki.A towarzyszą jej także książę Lulejko, książę Bulbo, Gburia - Furia, Rózia....Do tego jeszcze magiczny pierścień i zaczarowana róża czynią swoich właścicieli pięknymi i młodymi. Wspaniała baśń, z ciekawa obsadą i fajną muzyką.
                      Dlatego ...Mój ulubiony musical to Pierścień i róża
                      Last edited by justynaXsanko; 10-05-2010, 10:03.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Konkurs dla Mam "Kocham musicale"

                        Hm, od czego by tu zacząć ? Może od początku
                        Mnie samej słonik na ucho nadepnął i nie potrafię śpiewać - ani czysto, ani ładnie Dlatego kocham musicale i lubię do nich wracać. Bo dzięki nim mogę posłuchać ciekawych, pięknych, często perfekcyjnie wykonanych, utworów. Dodajmy do tego (zazwyczaj starannie przemyślaną i interesującą) scenografię, niebanalne kostiumy, układy taneczne, etc. Czegóż chcieć więcej od filmu ?
                        Obecnie (bo to zmienia się co jakiś czas) mój ulubiony musical to całkiem świeża produkcja rodem z Hollywood pt. "Mamma Mia !". To jeden z nielicznych filmów, które mogę oglądać po raz n-ty Dlaczego tak go lubię ? Może dlatego, że filmowa ścieżka dźwiękowa połączona z oryginalnymi wokalami aktorów jest, po prostu, genialna ! Co z tego, że nie każdy z nich dysponuje 'musicalowym głosem' ? Wg mnie to korzystny zabieg dla całej produkcji - nikt nas nie mami podkładanymi wokalami
                        Ponadto przepiękne, bajeczne, urokliwe krajobrazy Grecji - one powodują, że nawet w najbardziej ponury dzień na mojej twarzy odmalowuje się błogi uśmiech... :] No i wyraziste kreacje aktorskie: Pierce Brosnan próbujący śpiewać, Meryl Streep zadziwiająca swoją wszechstronnością, Amanda Seyfried ujmująca świeżością i talentem, Colin Firth z tym jego uroczym brytyjskim akcentem i... cała reszta barwnych postaci, które przyprawiają mnie o niekontrolowane wybuchy śmiechu
                        Napomknę jeszcze o wielofunkcyjnym soundtracku do tego musicalu. Wielofunkcyjnym, bo ta rewelacyjna kompilacja utworów, bazujących na kultowych przebojach ABBY, nadaje się na każdą okazję - imieniny, urodziny, deszczowy dzień, wesele, wieczór panieński, nużącą podróż pociągiem, etc.
                        Tak film, jak i ścieżkę dźwiękową - szczerze polecam !

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Konkurs dla Mam "Kocham musicale"

                          Za co kocham musicale?
                          za to,ze w piękny sposób-spiewająco i tańcząco porawiaja mi nastrój.Potrafią spowodować,ze nawet w najbardziej posępny dzień zaczynam się uśmiechać i przytupywać nóżką w rytm muzyki.
                          kocham muzykę w każdej postaci.musicale i operetki to takie "podkasane"muzy napisane dla porawienia humoru.
                          Najpiękniejszy dla mnie?
                          Skrzypek na dachu.Mądrości życiowe sprytnie przemycane w treści tego musikalu towarzyszą nam na co dzień,chociaż sobie z tego nie zdajemy sprawy!No i ta muzyka,piosenki.
                          Słońce wschodzi i zachodzi szybko biegną dni....
                          Cudo.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Konkurs dla Mam "Kocham musicale"

                            Kocham musicale za ich energię, za to, że wzruszają, pobudzają, ładują pozytywną energią. Kiedy je oglądam silniej wczuwam się w emocje bohaterów, którzy przemawiają do mnie muzyką. Muzyka - raz gwałtowna, raz delikatna - wzrusza, elektryzuje, pociąga. Musicale mają w sobie niesamowitą moc i dają mi dużo radości z oglądania i odczuwania.

                            Moim ulubionym musicalem został Across the Universe. Przede wszystkim z powodu przepięknych piosenek Beatlesów i niesamowitej obsady. Po drugie za wielką miłość, głębokie uczucia i poważne problemy w nim poruszane. Obsada i realia powodują, że piosenek słuchałam z zapartym tchem i wielkim wzruszeniem.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Konkurs dla Mam "Kocham musicale"

                              Kocham musicale za to, że dużo w nich wspaniałej muzyki i tworzą taki ciekawy klimat.
                              Musicale sprawiają, że aż chce się wstać z fotela i zacząć tańczyć w rytm muzyki.
                              Moj ulubiony musical to "Grease", ponieważ tworzy on fajny klimacik i ma naprawdę świetnie piosenki. Uwielbiam te fryzurki, ciuszki i muzykę z szaf grających.
                              Po obejrzeniu tego musicalu, żałowałam, że tak późno się urodziłam

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X