Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

oczy dziecka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    moja córcia ma teraz niebieskie ciekawe, na jakie się zmienią może takie już zostaną ...zobaczymy

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Mój pierwszy synek ma niebieskie oczka po tacie a młodszy brązowe po mnie. Mimo, że dzieci rodzą się bez pigmentu w tęczówce (kolor podobny do brudno-szarego jest odbiciem światła jak piszą mądre doktory) to mój młodszy synek od urodzenia miał oczka z lekkim odcieniem brązu. Takie tam dziwowisko

      Skomentuj


        #18
        U jednych się zmienia, a u innych nie jak widać

        Skomentuj


          #19
          Główną rolę odgrywa tu genetyka. Wszystkie dzieci rodzą się z ciemnymi oczkami. Kolor oczu zależy od tego po kim maleństwo je odziedziczy. Jeśli odziedziczy niebieskie w podobnym odcieniu do tego, z którym się urodziło rzeczywiście odniesiemy wrażenie, że się nie zmieniły. Jeśli jedo z rodziców ma oczy brązowe (lub piwne) a drugie niebieskie to szanse 3:1, że będą brązowe, bo gen na oczy brązowe jest dominujący a na niebieski recesywny. Nie wiem jak to się ma do oczu zielonych

          Moja maleńka ma 4 mies. Gdy się urodziła to miała oczy granatowe, później niebiesko-szare, szare a teraz robią się brązowe i pewnie już takie zostaną (po mnie bo mąż ma niebieskie).
          A swoją drogą ja i moje 3 siostry odziedziczyłyśmy brązowe oczy po mamie, a tata ma niebieskie. Więc myślę, że to co napisałam się sprawdza.

          Skomentuj


            #20
            Napisane przez izabell1203 Pokaż wiadomość
            Gdzieś słyszałam ze oczka sie zmieniaja do roczku.Amelka ma niebieskie póki co i nie widac aby sie zmieniały :P
            A ja i Tata małej nie mamy niebieskich

            Pewnie spóźnione, ale szczere
            Wszystkiego dobrego dla Amelki
            Pozdrawiam

            Skomentuj


              #21
              Gabrysia jak sie urodzila miala oczy ciemne wrecz grafitowo niebieskie,wciaz ma taki dziwny odcien ciemnoniebieskiego a ma juz 8 miesiecy,najdziwniejsze ze ja i maz mamy brazowe,wiec po kim te oczy?moze po dziadku?ma niebieskie,ciekawe czy jeszcze jej sie zmienia
              GABRYSIA:12.03.2008.

              Skomentuj


                #22
                oczy dziecka

                kiedy oczka dziecka nabieraja wlasciwego koloru takiego jaki juz mu zostanie? moj maly ma 4 tygodnie i ma piekne ciemne niebieskie oczka i zastanawiam sie czy mu sie jeszcze zmienia czy takie zostana?

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Witaj
                  Wiesz jedni mówią ze do roku sie zmieniają drudzy ze do 2 latek.Ja mam zielone oczy Tata Amelki miał piwne a Amelka od urodzenia ma ciemny błękit.Z dnia na dzień patrzałam czy sie zmieniają i raczej już pozostaną niebieskie tyle ze zjaśniały trochę.
                  Amelia 12.03.08

                  Skomentuj


                    #24
                    Ja słyszałam że do 4m oczy uzyskują ostateczny kolor, ale nie zmieniają się diametralnie tylko odcień się zmienia. Moja córcia urodziła się z niebieskimi oczami i takie ma do tej pory tylko troszkę pojaśniały i są takie cudnie błękitne tylko niewiem po kim bo ja mam brązowe a mąż zielone


                    Skomentuj

                           
                    Working...
                    X