Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Obama prezydentem USA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Obama prezydentem USA

    bardzo mnie to cieszy A Wy co o nim sądzicie? będzie dobrym prezydentem czy nie?
  •    
       

    #2
    no od naszego to chyba każdy jest lepszy hihi....Obama przynajmniej przystojny

    Skomentuj


      #3
      Wszędzie tylko USA , ciekawe czy w stanach tak przeżywają nasze wybory




      Skomentuj


        #4
        Ten rozglos jest jak dla mnie uzasadniony - wybierano prezydenta panstwa ktore tak na prawde ma kontrole na cala reszta. Od polityki USA wiele zalezy.
        Nasz prezydent jest za maly ( w przenosni i na prawde :P ) by inne Panstwa sie tak podniecaly - no moze te oscienne - ale reszta to jzu nie.

        Skomentuj


          #5
          No co Wy ??!!! Jak to nie przezywają ?? Oczywiście i to
          w jakim stopniu !!! Przecież jest to historyczny moment to raz
          a po drugie po panowaniu Busha (dwie kadencje) Amerykanie mają
          nadzieję na poprawę stanu gospodarczego po wielkim kryzysie.
          Przecież pokazywali w TV jak amerykańskie społeczeństwo się bawi,
          cieszy, płacze. Czyż to nie jest przezywanie ??

          Nicola Europa nie jest słaba politycznie, baaa nawet bym powiedziała
          że jest potęgą (przecież ile jest państw w Unii) tu chodzi o gospodarkę.

          Co jest najbardziej potrzebne?? Oczywiście ropa. A kto ma najwięcej złóż?
          Oczywiście Amerykanie.
          Zauważcie jak spadła cena benzyny w Polsce, po kryzysie w Stanach.
          Tak na prawdę to Polacy nie wiele zyskują (nawet wiz nie znieśli, Obama
          również o tym nie wspominal, więc nie sądze by się to zmieniło)

          Skomentuj


            #6
            no coz,
            stalo sie, ze ponad 200 lat po zniesieniu niewolnictwa Amerykanie maja czarnoskorego prezydenta.
            Szczerze spodziewalam sie tego, bo wiadomo bylo, kto na niego zaglosuje.

            Nie wiem, jakim bedzie prezydentem, niektorzy mowia, ze bardziej 'pokojowym' bo nie jest wojskowym i woli prowadzic pertraktacje niz wojny. Sie zobaczy.

            Mysle, ze to na pewno ma wplyw i na Europe i caly swiat, w koncu polityka i gospodarka sa ze soba nierozerwalnie zwiazane i nie ma co tego ukrywac. A gospodarki krajow swiata tez sa zalezne od siebie, wiec...
            mama Matyldy

            http://picasaweb.google.com/belciki7...ucaneFoteczki#

            Skomentuj


              #7
              M@m@ oczywiście, że polityka i gospodarka są ściśle ze sobą powiązane.
              Ale mimo wszystko nie zaryzykowałabym stwierdzeniem, że Europa
              jest słaba politycznie.
              To, że nie może decydować o światowej polityce ... no cóż.... w końcu
              jest Europą, a nie Europą, Ameryką i Rosją

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Amerykanie mieli juz po prostu dosyc rzadzacej partii i Busha,ktory doprowadzil kraj na skraj niemalze bankructwa,oczywiscie w przenosni.USA jest duzym krajem,ale nie wiadomo kiedy podniesie sie z tego kryzysu.Firmy udzielajace kredytow hipotecznych zaczely padac jak muchy,banki co za tym idzie rowniez.Ludzie tracili domy,majatki szly pod mlotek.Zamykano fabryki likwidowano miejsca pracy.I w koncu pojawila sie mozliwosc zmiany.Amerykanie dokonali wyboru a czy okaze sie sluszny to juz zycie pokaze.

                Skomentuj


                  #9
                  Jedno jest pewne Obama nie ma tak łatwego zadania, jak miał to Bush obejmując fotel prezydenta po Clintonie.
                  Ciekawe czy projekt tarczy antyrakietowej w Polsce i Czechach zostanie sfinalizowany...

                  Olaf ur. 08.05.2007 o 14:31 4.255kg, 56cm

                  Różności do postów
                  GALERIA OLAFKA

                  Skomentuj


                    #10
                    Co do tarczy to wydaje mi się, że nie powstanie w Polsce.
                    Wydaje mi się, że Obama jest antywojenny.
                    Polacy tą zgodą skonfliktowali się jeszcze bardziej z Rosją a teraz ten
                    pomysł zostanie zażegnany.

                    ju.co18 szybko się podniesie. Nie jest aż tak źle. Mój znajomy ze
                    swoją dziewczyną wylecieli do stanów 15 października, troszkę sobie
                    pozwiedzali a teraz pracują i to dość szybko znaleźli pracę.
                    Co do banów no to masz racje.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Napisane przez nicola
                      Unia Europejska (27 państw) jest to wytwór-"odgórne centralne planowanie",czemu służące? coraz większemu uzależnienia od państwa.
                      Tego zdania wogóle nie rozumiem

                      Chciałam tylko zauważyć, że te 50 stanów ma jednego prezydenta, a
                      Unia Europejska 27.
                      Dalej jestem zdania, że o gospodarkę tu chodzi, poza tym gdyby
                      Europa miała tylu Żydów co Ameryka to mogłaby tylko pstrykać palcami.

                      Co do tarczy, no cóż.... zobaczymy, czy tak wszystko jest dopięte
                      na ostatni guzik, by Obama nie mógł się z tego wycofać.
                      Ja już napisałam jak myślę.

                      Skomentuj


                        #12
                        Mieszkam tu od kilku lat i tak zle jak jest w tej chwili dawno nie bylo.

                        Skomentuj


                          #13
                          nie oszukujmy się prezydent USA jest najważniejszą osobą na świecie zaraz po Papieżu oczywiście.....
                          nie znam polityki Obamy, ale fajne z niego cicho...przypalone ciacho

                          Skomentuj


                            #14
                            Obama ma szalenie trudne zadanie do wykonania ... ciąży na nim ogromna presja. Zobaczymy za jakiś czas czy sobie daje radę. Trzymam za niego kciuki
                            Was zaś pozdrawiam

                            Skomentuj


                              #15
                              UE nie jest superpaństwem czy potęgą!
                              Unia Europejska to nie są Stanów Zjednoczone. Co prawda ma własną flagę (12 złotych gwiazd tworzących krąg na ciemnoniebieskim tle), własny hymn (kompozycja Beethovena do \"Ody do ra-ości\" Fryderyka Schillera), a nawet wspólną walutę (euro), ale nie jest super-państwem ze stolicą w Brukseli. Parlament Europejski nie uchwala samodzielnie aktów prawnych.
                              Państwa członkowskie przekazały pewne kompetencje organom Unii w drodze umów międzynarodowych, zawartych dobrowolnie.USA to 50 stanów jedna polityka i jeden przywódca..itd

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X