Wróć   Forum Babyonline.pl > Czekając na dziecko > Ciąża i poród
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Ciąża i poród Pytania, rozmowy, wątpliwości - wszystko wokół ciąży

Co nowego na forum? Zasady na forum.

Kalendarz szczepień dla dzieci od 0 do 18 lat.
Szczepionki chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Eksperci mówią, które szczepienia obowiązkowe i zalecane są najważniejsze.

Konkurs na BRZUSZEK MIESIĄCA!
DODAJ zdjęcie swojego brzuszka w ciąży i WYGRAJ zestaw pościeli dla maluszka!

Porady ekspertów Babyonline.pl
Zapraszamy do zadawania pytań :)

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody!
Zmieniamy się dla Was, zajrzyj po szczegóły.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-11-2008, 18:29
monikuca's Avatar
monikuca monikuca jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
monikuca.polki.pl

Zdjęcia: 35
Domyślnie

niestety teraz nie zwraca się na to uwagi ale to nie znaczy że te przywileje nam się nie należą,zwłaszcza jeśli chodzi kolejkę w sklepie. słyszałam,że sklep może kare nawet za to zapłacić. ale niestety kasjerka w supermarkecie ma za dużo roboty żeby patrzec na to czy przypadkiem ciężarna nie stoi w kolejce a ludzie przed nami mają to gdzieś.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-11-2008, 10:22
majajula's Avatar
majajula majajula jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
majajula.polki.pl

Miasto: Piaseczno
Zdjęcia: 26
Domyślnie

jak byłam w ciązy kończyłam studia i dojeżdżałam 75 kilometrów do uczelni
jeżdziłam busem i nigdy nikt mi nie ustapił miejsca
jak znalazłam siedzące to było spoko
niestety często jeździłam na stojąco

teraz z wózkiem jak chodzę po mieście też to najlepiej nie wygląda
zdarzyło sie że kobieta wyprosiła mnie ze sklepu bo weszłam z wózkiem (wniosłam go po 7-10 schodach ) bo jej za duzo miejsca zajmuję i inni klienci sie nie zmieszcz

albo ostatni w markecie facet mi wózek z Majką staranował bo tak sie do kasy spieszył, mąż nie wytrzymał i go tak zje..ał bo ilez można takich sytuacji wytrzymać

nikt nie pomoże tylko głupio sie gapią jak wciągam wózek a drzwi sobie tykiem przytrzymuję

gdzie my żyjemy
gdzie kultura i dobre wychowanie

JULA

MAJA

OLGA
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-11-2008, 18:16
marzenak206 marzenak206 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
marzenak206.polki.pl

Domyślnie

niestety tak teraz jest, jedynie starsi ludzie ustepuja a jesli chodzi o mlodych to moja znajoma ostatnio zrobila mi awanture wogole nie przejmujac sie tym w jakim stanie jestem
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-11-2008, 20:17
gosiaj gosiaj jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
gosiaj.polki.pl

Domyślnie

Z tym uprzywilejowaniem to jest bardzo różnie. Jestem w 26 tygodniu i życzliwość zdarzyła mi się raz mianowicie stojąc w kolejce w aptece pani farmaceutka otworzyła dla mnie drugą kasę i poprosiła mnie do niej. To bardzo ładnie z jej strony. A tak w ogóle to gdzieś się kiedyś natknęłam na taki zapis, że to właśnie pracownicy danego miejsca powinni zadbać o to abyśmy były obsłużone poza kolejnością ale tu niestety klapa na całej linii. Stałam ostatnio w kolejce do kasy uprzywilejowanej w Kauflandzie i pani kasjerka doskonale widziała, że jestem w ciąży ( bo jak na ten czas to mam bardzo duży brzuchol ) ale miała to serdecznie gdzieś bo to przecież nie ona stoi w tym tłumie więc po co się ludziom narażać. Ja osobiście zawsze do tej pory ustępowałam miejsca ciężarnym, przepuszczałam w kolejkach i przytrzymywałam drzwi mamą z wózkami bo miałam głęboką nadzieję, że i mnie kiedyś ktoś potraktuje uprzejmie. Myliłam się i chyba pora schować dobre maniery w kieszeń i stać się taką świnią jak inni ludzie. Niestety ja mam także przykre doświadczenie z młodą mamą. Stałam w kolejce do kasy za kobietką z dzieckiem może 3-4 latka. Ona miała koszyk zawalony zakupami po brzegi a ja jedną rzecz. I co... Nic. Czekałam chyba z 15 min, zanim wywaliła to na taśmę a potem jeszcze co chwilę wydziwiała, że a to cena była inna itd. I ani jej było w głowie przepuścić mnie z tą jedną rzeczą.

Ostatnio edytowane przez gosiaj : 07-11-2008 o 20:24.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-11-2008, 19:19
pieczulka's Avatar
pieczulka pieczulka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pieczulka.polki.pl

Domyślnie

Ja nie uważam żeby było az tyle niezyczliwosci, szczerze sie przyznam ze sama czesto jade z nosem w szybie bo nie chce mierzyc pasazerow i wtedy faktycznie nic sie nie zauwaza,

jak bylam w ciazy to codziennie dojezdzalam na wyklady(rozsiane po calym trojmiescie) nie jestem w stanie powiedziec czy czesciej stalam czy siedzialam, ale czesto ludzie ustepowali mi miejsca oczywiscie od kiedy bylo widac brzuszek a mialam balooon, panie w skelpie obok wolaly mnie z boku kasy poza kolejka i nikt nie byl oburzony.ale fakt nie byly to jakis hipermarket
sama jak kiedys pracowalam w sklepie to na dzielnicy uczulilysmy wszystkich na kobiety w ciazy

faktycznie gorzej jest z wozkiem, i nawet nie chodzi o innych ludzi bez wyobrazni
chodzi o to ze samemu jest niezrecznie sie wszedzie wpychac,i przeciskac brrrr
Stary 09-11-2008, 10:45
paulina2032's Avatar
paulina2032 paulina2032 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
paulina2032.polki.pl

Domyślnie

Ja po nieprzyjemnym incydencie na poczcie kiedy Pani poprosiła mnie do okienka obok które specjalnie otworzyła dla mnie, a Pan którego gigantyczna kolejka nie ominęła stwierdziła że nie ma osób uprzywilejowanych i powinnam stać razem ze wszystkimi. (Na szczęscie większość ludzi huknęła na niego i chyba zrobiło mu się głupio mam przynajmiej taką nadzieję) mimo wszystko spotykałam się raczej z życzliwością a jeśli jej nie było sama ją wymagałam idąc na początek kolejki w kasie dla uprzywilaejowanych. Ale z taką wymuszoną życzliwością to bywa tak że czułam się tak jak by chciali mnie zlinczować
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-11-2008, 14:26
gzdylu's Avatar
gzdylu gzdylu jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
gzdylu.polki.pl

Domyślnie

Moim osobistym spostrzeżeniem jest to, że to o dziwo częściej mężczyźni wykazują zrozumienie. Babki w banku omal mnie nie zjadły gdy kasjerka poprosiła mnie do okienka poza kolejką.
Kiedyś omal nie przyłożyłam babie w autobusie. Wsiadłam z wózkiem. Przestrzeń dla wózków zajęta przez innych pasażerów ale ja się nie poddaję. Wtem jakaś paskudna baba mi mówi żebym się z wózkiem do autobusu nie pchała. Pytam więc czy mam zostawić dziecko na przystanku a ona mi na to, że jak ona wychodziła do miasta to dzieci w domu zostawiała. To jej powiedziałam, że w takim razie szkoda mi jej dzieci. Jej około 35 letni syn chciał mnie lać ( nie dość, że z małym dzieckiem to byłam wtedy w zaawansowanej ciąży)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16-11-2008, 11:15
kf2109 kf2109 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
kf2109.polki.pl

Zdjęcia: 3
Domyślnie

ja będąc w ciązy nie zaznałam jakiegoś specjalnego uprzywilejowania. niestety, ludzie nie są tak porzychylni. Jedyne co to starsi ludzie często chcieli mi ustępować miejsca. Natomiast mialam jedną sytuację kiedy czekałam w przychodni na wizytę u ginekologa mojego. Ja siedziałam już tam chyba ze 40 minut, a przyszła babka która miala godzine późniejszą od mojej i ona klocila sie ze ona jeszcze nie wchodzi. wqiec jej powiedzialam: Prosze pani ja siuedze tu juz sporo czasu, gorąco mi mam ogromny brzuch i powinnam nawet bez kolejki wejsc ale czekam spokojnie...
Wtedy kobieta uciszyla sie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16-11-2008, 11:26
patiew's Avatar
patiew patiew jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
patiew.polki.pl

Miasto: Ostrów Wlkp.
Zdjęcia: 14
Domyślnie

jakbylam w ciazy do nie doznalam takiego luksusu ale teraz pare razy zdazylo mi sie zo ktos mi pomogl wniesc wozek po schodach lub przepusici w kolejce
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16-11-2008, 11:28
pinklady's Avatar
pinklady pinklady jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pinklady.polki.pl

Miasto: Za horyzontem....
Domyślnie

W autobusie CZASEM ktos ustapił miejsca, w kolejce w hipermarkecie zdarzyło mi sie raz że mnie mężczyzna przepuścił ( widziałam wściekłe spojrzenia innych w tej kolejce), na poczcie nigdy.
Teraz z wózkiem tez nikt nie pomaga, w kolejce stoję przy kasie nawet jak mały drze się w niebogłosy! I tak wszędzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania