Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nie chce kaszek ani mleka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Nie chce kaszek ani mleka

    Mój synek za niedługo skończy rok. Już kilka razy próbowałam podawać mu kaszki i mleko modyfikowane , ale on się tylko krzywi , albo ma odruch wymiotny po ich spróbowaniu. Chciałabym go odstawić od piersi, ale nie wiem co mam mu podawać do jedzenia , skoro ani kaszek , ani mleka nie chce jeść. Może jakieś mleko smakowe mu kupić (bananowe, waniliowe) , ale boje się , że ich też nie zechce ? Myślę, że jemu w ogóle posmak mleka modyfikowanego nie podchodzi (wiadomo w kaszkach też jest to mleko). Nie wiem co robić ...
  •    
       

    #2
    A kaszki ryzowe czy mleczno-ryzowe ? Bo te mleczno ryzowe jak dla mnie nie maja smaku modyfikowanego mleka.
    A moze sprobuj z tym smakowym - Nestel Junior jest od 1 roku zycia. Ja bym moze sprobowała np do mleczka dosypac mu płatkow np czekoladowych i dac mu lyzeczka.ALbo wkruszyc do mleka biszkopciki .
    Probowalas malemu dac kaszke manne ? Bobovita ma taka co to sie woda zalewa jak kaszke - slodka jest i nie traci mlekiem modyfikowanym. Mozesz do tego zetrzec jabluszko, dac bananka i sniadanko jak sie patrzy

    A inne posilki np obiadek ładnie je ?

    Skomentuj


      #3
      Spróbuj podać kaszkę Nestle Sinlac, jest to kaszka zbożowa - na wodę - ma inny smak niż tradycyjne kaszki mleczne, czy mleczno-ryżowe,
      Kiedy mojego synka odstawiłam od piersi i podawałam tylko Sinlac, lekarz powiedział mi, że w zupełności zastąpi moje mleczko.
      Kaszkę Sinlac podawałam z owockami ze słoiczków (kilka łyżeczek), żeby urozmaicić smak. Mój synek ją lubi

      oto link do strony Nestle, poczytaj i sprawdź jakie cuda można jeszcze z nią robić:
      http://dziecko.nestle.pl/produkty_sinlac.asp
      Julek 15.o2.2oo7r



      Skomentuj


        #4
        A może po prostu nabiał w innej formie? Bieluch, jogurty, serki, koktajle jogurtowe domowe i kupne (próbowałam Gerbera, pyszne), budyń itd. Niektóre dzieci nie chcą pić mleka i już

        Skomentuj


          #5
          Trzeba pamietac ze maluch nie ma jeszcze roku wiec z tym nabialem nie mozna szalec.

          Skomentuj


            #6
            Napisane przez Goplana Pokaż wiadomość
            A kaszki ryzowe czy mleczno-ryzowe ? Bo te mleczno ryzowe jak dla mnie nie maja smaku modyfikowanego mleka.
            Na razie podawałam mu tylko mleczno-ryżowe i nie chciał ich jeść.
            Napisane przez Goplana Pokaż wiadomość
            A inne posilki np obiadek ładnie je ?
            Wszystko inne zasuwa aż mu się uszy trzęsą. Nawet parówki czy kanapki wcina ( w malutkich ilościach oczywiście) . Myślę, że on po prostu nie lubi smaku mleka
            Spróbuj podać kaszkę Nestle Sinlac, jest to kaszka zbożowa - na wodę
            A czy ta kaszka ma jakiś smak, czy używa się jej tylko jako dodatek do owoców itd ??
            Probowalas malemu dac kaszke manne ? Bobovita ma taka co to sie woda zalewa jak kaszke - slodka jest i nie traci mlekiem modyfikowanym
            Nie próbowałam , ale z tego co wyczytałam , to ta kaszka też jest z mlekiem modyfikowanym, ale spróbuję, może akurat mu posmakuje

            Skomentuj


              #7
              T a manna jest na modyfikowanym ale go tam wogole nie czuc wg mnie. Smak bardzo przyjemny nawet dla doroslego - taka slodka jest a z owockami to juz wogole pychotka

              Dla mnie Sinlac ma dziwnawy posmak - zapytaj w sklepie o probke - szkoda kupowac calego opakowania jakby malemu niezasmakowalo. Albo napisz do nestle - z checia wysylaja.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Skoro Maluszek nie lubi smaku mleka modyfikowanego (poniekąd
                wcale mu się nie dziwie wie, że mamine mleczko najlepsze)
                może spróbuj samą kaszkę ryżową dla dzieci, lub kleik ryżowy bądź
                kukurydziany (to wszystko przyrządź na wodzie a nie na mleku) Dodaj tam owoców (przetartego jabłka, gruszki bądź banana) albo ze słoiczka, możesz dodać trochę cynamonu. Jeśli nadal nie będzie chciał, spróbuj kupić kaszę kukurydzianą (w sklepach ze zdrową żywnością najszybciej kupisz) i
                ugotuj ją na wodzie (również dodaj owoce) Kasze manną też możesz
                kupić i zrobić na wodzie. Ewentualnie dodawać trochę mleka modyfikowanego.
                Ale tak sobie myslę, że może to nie chodzi o mleko tylko o
                konsystencję ?? Próbowałaś robić może kaszki na swoim mleku ??

                Skomentuj


                  #9
                  Napisane przez Maja02 Pokaż wiadomość
                  A czy ta kaszka ma jakiś smak, czy używa się jej tylko jako dodatek do owoców itd ??
                  tak kaszka Sinlac ma swój smak, (dla mnie podchodzi pod kukurydziany i coś jeszcze ale trudno określić, napewno jest słodka) ale to kwestia gustu, stwierdzenie "dziwnawy" smak jest co najmniej dziwne dla mnie ale to też kwestia smaku.
                  Mojemu synkowi smakuje ta kaszka, a owoce dodawałam po to, żeby ten smak urozmaicić i przemycałam w niej też owoce jak nie chciał ich jeść. Rzeczywiście spytaj w Nestle o próbkę, gdyż kaszka kosztuje ok 20 zł (cena za dwa opakowania w pudełku).

                  aha. no i trzeba wziąć pod uwagę, że są dzieci, które kaszek w ogóle nie chcą, pod żadną postacią - może i Twoje do nich należy?
                  jeśli lubi kanapeczki to przecież możesz dawać: serek twarogowy z jogurtem naturalnym, serek żółty itp,itd. Najlepiej spytaj pediatrę co masz zrobić by uzupełnić dietkę w momencie jak odstawisz od piersi.
                  Last edited by izabela22; 06-11-2008, 10:23.
                  Julek 15.o2.2oo7r



                  Skomentuj


                    #10
                    A co na to Twoja pediatra - radzila cos ?
                    Nie wiem czy roczniak moze mleko sojowe pic bo moze ono by podpasowalo ?
                    Gdzies czytalam ze jesli dziecko odmawia picia mleka lub np jedzenia kaszek to by przez powiedzmy 7 dni tego wogole nie dostawal a po tym czasie sprobowac ponownie. W tym czasie moze podawaj cos zastepczego ? Jogurcik z musli ? gerber wypuscil na rynek Menu Smakosza - Koktajle na bazie jogurtu - moze to jako cos mlecznego przez te dni ? Na sniadanko moze dostac kanapeczke skoro piszesz ze lubi.

                    Co do Twojego mleka i robieniu na nim kaszek - pytanie czy chcesz wogole przestac karmic i zatrzymac laktacje czy tylko mowisz stop piciu z cysia.

                    izabela22 napisalam ze dziwnawy smak Sinlack ma dla mnie wiec nie potrzebne bylo Twoje stwierdzenie skoro o gustach sie nie dyskutuje.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      dlatego napisałam, że to też kwestia smaku...
                      ale po co swoimi określeniami smaku zrażać Mamę, która szuka pomocy i naszych rad? to co nam nie smakuje może smakować naszym dzieciom

                      przepraszam, jeśli poczułaś się urażona, ale to nie nam ma smakować kaszka....
                      Julek 15.o2.2oo7r



                      Skomentuj


                        #12
                        Dlatego napisałam ze MI smakuje tak a nie inaczej , w koncu pytala czy ma to jakis smak a moj syn nie powie jak to smakuje prawda ? I nie sadze by okreslenei "dziwnany" mialo zrazac ( i oznaczalo smak trudny do okreslenia ) - nie napisalam ze jest obrzydliwe i by tego dziecku nie dawala. To taki out of topic.

                        Nevermind

                        Skomentuj


                          #13
                          wracając do tematu,
                          Polecam spróbowanie kaszki Sinlac, jeśli dziecko nie zechce nie wciskaj na siłę, szkoda Twoich nerwów i stresu dziecka....
                          zastępuj mleczko czym się da, przemycaj w kanapkach, roczniakowi powinno wystarczyć... później przyjdzie czas na kakao... my jeszcze nie pijemy ale zamierzam niebawem wprowadzić...
                          Julek 15.o2.2oo7r



                          Skomentuj


                            #14
                            Ale tak sobie myslę, że może to nie chodzi o mleko tylko o
                            konsystencję ?? Próbowałaś robić może kaszki na swoim mleku ??
                            Konsystencja też może mieć tu znaczenie , bo gdy podaję mu mleko to kilka łyków wypije i już więcej nie chce, a gdy daję mu kaszkę to za każdym razem ma odruch wymiotny :/
                            Kaszek na swoim mleku nie robiłam, bo musiałabym pół dnia odciągać odpowiednią ilość a poza tym chcę go odstawić od cyca.

                            Skomentuj


                              #15
                              No tak, tylko własnie chciałam wiedzieć czy może zje na Twoim
                              mleku, ale z tym odciąganiem masz rację.
                              Wiesz, niektóre dzieci nie lubią kaszek, dorosłym taka konsystencja
                              czasami staje w gardle nie ma co zmuszać. Maluch jest na tyle duży,
                              że możesz spokojnie zastąpić mleko budyniem jogurtami,
                              twarożkami czy serkami.
                              Najlepiej zapytać pediatrę on Ci najlepiej doradzi. A może da jakieś menu.
                              Ja od swojej lekarki dostałam schemat żywienia (nie taki co to w każdej
                              gazecie można znaleźć )

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X