Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czego rodzicom nie wolno(nie powinni) robić?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Mam taki dylemat odnośnie dentysty. Ostatnio w przypadku mojego syna zadziałało przekupstwo tzn po wizycie i zaleczeniu zeba poszliśmy kupic zabawkę. Może niepedagogiczne, ale bardzo skuteczne. Co o tym myslicie?

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Karii myślę, że zachowałaś się bardzo dobrze. Został nagrodzony
      za dzielność.
      Ja np nie popieram dawania prezentów/nagród za coś co powinno
      być obowiązkiem Malucha (sprzątanie, wyniesienie śmieci itp.)
      ale wizyta u stomatologa jest to nie lada wyzwanie nie tylko
      dla małego człowieczka

      Skomentuj


        #18
        w moim miasteczku jest pani dentystka ktora po wizycie daje dzieciom prezenciki za odwage.dla dziewczynek sa to pierscionki chlopcom nie wiem
        shannon

        Skomentuj


          #19
          Napisane przez shannon Pokaż wiadomość
          w moim miasteczku jest pani dentystka ktora po wizycie daje dzieciom prezenciki za odwage.dla dziewczynek sa to pierscionki chlopcom nie wiem
          ooooo no właśnie, ja jak byłam u stomatologa to widziałam jak
          dziewczynka dostała szczoteczkę do zębów, taką fajną kolorową.

          Skomentuj


            #20
            Moj synek dostaje od 2 szczepien naklejki kolorowe z napisem super pacjent
            P.S.A kiedy powinno sie isc pierwszy raz do dentysty ?

            Skomentuj


              #21
              Goplana hmm... no wiesz myślę, że jak tych ząbków już jest
              dość trochę i są w buzi już jakis czas to dziecko dwu letnie
              może już chyba pójść na jakąś kontrolę,... jak myślisz ?? Bo
              powiem szczerze, że sama nie mam zielonego pojęcia.

              Skomentuj


                #22
                Znalezione w necie :

                Kiedy czas na pierwszą wizytę
                Do dentysty powinno się pójść, gdy maluch skończy pół roku (wtedy pojawiają się pierwsze siekacze). Lekarz sprawdzi, czy proces ząbkowania się rozpoczął i czy przebiega prawidłowo oraz czy malcowi nie zagraża próchnica. Poinformuje, jak czyścić dziąsła i zęby, na co zwracać uwagę, żeby zapobiec próchnicy i by zęby wyrosły mocne i zdrowe. Na kontrolę warto chodzić co 3 miesiące, aby upewnić się, że w buzi malucha nie dzieje się nic złego.


                Synek ma 14 miesiecy i nie sadze by dal rade usiedziec chwilke na fotelu a juz wogole sobie zajrzec do buzi Zapytam pediatry naszej co o tym sadzi - jej maz jest stomatologiem w tej samej przuchodni ( zreszta jest to ich przychodnia ). Ja myslalam by isc tak w ok 16 miesiecy zwlaszcza ze synek ma tylko 7 zabkow i poki co nic sie nie swięci

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  6 miesięcy ??!! W naszym przypadku raczej nie będzie
                  to możliwe biorąc pod uwagę, że przy kontrolnych wizytach
                  u pediatry Julek nawet nie pozwoli sobie do gardła zajrzeć przy
                  użyciu szpatułki.
                  Poza tym on ma zaledwie 2 zęby
                  To może nie jak będzie 2 lata, ale półtora się z nim przejdę.

                  Goplana jak się czegoś dowiesz to daj znać

                  Skomentuj


                    #24
                    Nicola mojej znajomej córka miała pierwszego ząbka jak miała
                    14 miesięcy. Teraz ma 8 lat tylko 2 stałe zęby i żadnej dziurki,
                    im później zęby się pojawią tym lepiej

                    Skomentuj


                      #25
                      ???????????????????
                      Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        o co chodzi w tych kreseczkach?

                        Skomentuj


                          #27
                          Jeśli chodzi o nagość. Kiedy moje starsze dziecko było małe widywało mnie nago często bo nie pozwalał się zostawić i w foteliku brałam go ze sobą do łazienki. Z czasem stopniowo zdarzało się to coraz rzadziej. Teraz widuje tylko moje piersi kiedy karmię jego młodszego braciszika. Z młodszym synkiem jest podobnie jak z pierwszym.
                          Co do dentysty to moja stomatolog zaprosiła nas do siebie kiedy syn skończył dwa latka. Pierwsza wizyta ograniczyła się do tego, że stomatolog oglądała moję uzębienie a on mógł się przyglądać siedząc mi na kolanach. Tydzień później już sam zasiadł na fotelu. Na koniec nie chciał zejść
                          U naszego stomatologa stoi stoliczek dla dzieci (papier, kredki itp.) to bardzo zachęca. Bo w zestawieniu z tymi zimnymi sprzętami jest przyjazne

                          Skomentuj


                            #28
                            A odnośnie tego czego rodzicom nie wolno to przynajmniej moim największym grzechem jest odreagowywanie na dziecku. Kiedy zdenerwują mnie dorośli, nie potrafię być tak ciepła dla malucha jak powinnam. Nie wolno też dawać dziecku WSZYSTKIEGO czego chce ani pozwalać na każde zachowanie. Dzieci muszą nauczyć się rozumieć zakazy.
                            Największą krzywdą dla małego człowieka jest fakt gdy dowie się o tym w jakiś brutalny sposób od kogoś obcego.

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Czego rodzicom nie wolno(nie powinni) robić?

                              Ja przy dzieciach nigdy nie sprzeczam się z mężem w kwestii wychowania maluchów. Nie oczerniam oczywiście nikogo w stylu "babcia to jest taka i owaka".

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X