Forum Babyonline.pl

Forum Babyonline.pl (http://www.mamacafe.babyonline.pl/forum/index.php)
-   Karmienie dziecka (http://www.mamacafe.babyonline.pl/forum/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Mały niejadek (http://www.mamacafe.babyonline.pl/forum/showthread.php?t=3885)

wiolastasiu8 10-03-2009 14:10

niejadek

Mam syna, który ma 3 miesiące i nie chce pić z piersi, ani z butelki. Jeżeli dam mu butelkę to wypija tylko 70, gdzie w jego wieku dzieci wypijają 120. I co mam robić.

pieczulka 10-03-2009 14:20

a napisz jak czesto je? czy dobrze przybiera,
bo to to troche za malo wiadomosci

Marti1986 19-03-2009 10:41

Cytat:

Napisał wiolastasiu (Post 53504)
Mam syna, który ma 3 miesiące i nie chce pić z piersi, ani z butelki. Jeżeli dam mu butelkę to wypija tylko 70, gdzie w jego wieku dzieci wypijają 120. I co mam robić.

Jak ja nie lubie porównań że dzieci w tym wieku robią to i to a moje dziecko tylko to...,jedzą tyle i tyle... a moje dziecko tylko tyle.A czy Twoje dziecko spada na wadze?bo jeśli rośnie i rozwija sie prawidłowo to w czym problem.Mój syn też jadł zawsze mniej od innych a prawidłowo sie rozwijał.Nie ma takiego czegoś że wszystkie dzieci w wieku trzech miesięcy muszą zjadac 120 ml mleka i koniec kropka.Każde dziecko jest inne,jedno mając trzy miesiące zje 160 ml a inne tylko 60ml. Widocznie twój synek zjada 70 ml a pewnie częsciej niż dzieci które zjadają jednorazowo 120 ml.Jeżeli synek rośnie,jego waga nie spada to na prawde nie ma sie czym martwic:-)

annamartynka 19-03-2009 13:55

witam.ja tez mam problem z niejadkiem ,mam coreczke ktora ma 8 mies i wazy 6800g,byl czas kiedy nie przybrala nic na wadze(w ciagu 2 tyg)pozniej w tydz 200g i w nastepnym tyg tez nic:(,jutro znowu ja zwazymy i zobaczymy czy cos przytyla...nie lubi jesc kaszek,zje kilka lyzeczek i niechce wiecej,zupki podaje jej ze sloiczka to tez nie wszystkie zjada,nie umie pic z butelki poniewaz karmie ja piersia i wczesniej jej nie dopajalam i teraz mamy z tym problem bo nie chce pic zadnych soczkow,deserki tez jej nie smakuja:(zjada czasem potarte jablko ale tez nie duzo,piers ssie ale przewaznie kiedy chce spac i w nocy tez czesto ssie...co zrobic zeby dziecko zaczelo chetnie jesc??i jak na butelke nauczyc albo chociaz na kubek??pomozcie jesli ktos mial podobny problem

ewelinkaaa7 19-03-2009 14:41

Ja tez mam niejadka, moj synek ma prawie 10 miesiecy a wazy 8,700.
Ale poza tym z nim wszystko ok pediatra powiedzial ze widocznie taki jego urok, bo po kim ma byc gruby jak rodzice szczypiorki ;)

dotka238 19-03-2009 19:52

Jezeli dziecko normalnie sie rozwija to nie widze problemu.Moj synek w pewnym momencie jadl bardzo duzo tak ze zastanawialam sie tez czy wszystko ok.teraz co wieczor zostawia miedzy 60-90ml kaszki i mimo to spi do rana,widocznie mu to wystarcza.Nie martw sie jezeli dziecko byloby glodne daloby ci znac,to przeciez nie mozliwe zeby wszystkie dzieci w okreslonym wieku zjadaly dokladnie tyle samo...

Filipeciek 13-08-2009 08:39

Mały niejadek

Witam! Mam problem z moim synkiem, gdyż ma on 1 i 4 mies i nie chce jeść normalnego jedzenia tylko takie ze słoiczków. Za każdym razem jak tylko mu podsuwam kotleta z ziemniaczkami, czy gotowane warzywka to jest krzyk i nawet nie chce tego spróbować. Czy macie może jakieś sprawdzone sposoby na takie maluszki, żeby zaczęły w kocu jeść normalne jedzenie?

Asia1406 13-08-2009 14:52

Mam podobny problem moj ma 19 m-cy i tez nie jada drugiego dani tylko zupy,kaszki i sucha bule jak czyms posmaruje to wyrzuci ostatnio zjadl chleb w jajku,probuje ,probuje a on na wszystko ma jedna odpowiedz-nie chce:( A probowalas dac mu wasza zupke tylko pognieciona?

dotka238 13-08-2009 16:42

Cytat:

Napisał Filipeciek (Post 102424)
Witam! Mam problem z moim synkiem, gdyż ma on 1 i 4 mies i nie chce jeść normalnego jedzenia tylko takie ze słoiczków. Za każdym razem jak tylko mu podsuwam kotleta z ziemniaczkami, czy gotowane warzywka to jest krzyk i nawet nie chce tego spróbować. Czy macie może jakieś sprawdzone sposoby na takie maluszki, żeby zaczęły w kocu jeść normalne jedzenie?

Ja bym sprobowala ugotowac cos prostego i malo przyprawionego(sloiczkowe jedzenie jest przeciez dosc mdle).
Najpierw podawac wszystko w formie do jakiej jest przyzwyczajony(papka)i stopniowo zostawiac coraz wieksze kawalki(dusic tylko widelcem i juz nie ucierac na papke)poza tym stopniowo urozmaicac.W koncu maluch zapomni o sloiczkach ale trzeba byc konsekwentnym i mu ich nie podawac :)

Filipeciek 14-08-2009 07:17

Tak próbowałam już różnie. A on weżmie do buzi i zaczyna pluć, bo to inny smak.
Czasami uda mi się go przekabacić na kotleta np. robię mu schabowego ale najlierw kroję schab na cienkie paseczki a potem je smażę więc wychodzą takie paluszki i raz na jakiś czas się zje. Oczywiście o ziemniakach nie ma mowy.
Zje też rosół ale najpierw zjada kilka łyżek z makaronem a potem otwiera buzię tak żebym mu nie włożyla łyżeczki do buzi i wysysa sam rosół.

Kiedyś chetnie też próbował to co my jedliśmy, a teraz jak tylko mu coś podsuwam to krzyczy nie i ucieka.

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:05.