Forum Babyonline.pl

Forum Babyonline.pl (http://www.mamacafe.babyonline.pl/forum/index.php)
-   Karmienie dziecka (http://www.mamacafe.babyonline.pl/forum/forumdisplay.php?f=6)
-   -   jak odzwyczaić dwuletniego synka od piersi? (http://www.mamacafe.babyonline.pl/forum/showthread.php?t=1430)

magdapupiec2 08-01-2009 07:56

jak odzwyczaić dwuletniego synka od piersi?

mój synek ma już dwa latka i nie chce odstawić piersi. nie pomagajż żadne sposoby.

tosienka 08-01-2009 08:26

Pomoze tylko KONSEKWENCJA - 100 % SKUTECZNOSCI.
Jak mu nie dasz piersi - sam sobie nie wezmie.Z glodu tez nie umrze.

pinklady 08-01-2009 11:43

popieram goplanę!tak zrobiłam z pierwszym synem
miał juz 3 lata i ani zamierzał przestac jeść cycusia
i też nic nie pomagało i została konsekwencja

2 tygodnie marudzenia i płaczu
ale dało radę chociaz nie raz szkoda mi go było
życze powodzenia!

tosienka 08-01-2009 11:50

Musimy pamietac ze tak na prawde problemem kazdego oduczania jest psychika mamy a nie samo dziecko ;)

polavica 08-01-2009 13:34

ja slyszalam ze dobras jest szminka.sama nie probowalam ale moze sie uda.
posmaruj piersi czerwona szminka i powiedz dziecku ze bardzo bola. tragiczne ale ponoc skutkuje

tosienka 08-01-2009 13:38

A jak dziecko nie zrozumie i sprobuje to mama wyjdzie na klamczuche - mysle ze to kiepski pomysl .
Po prostu nie daj i juz, niech placze, krzyczy i sie wscieka. Po paru dniach zrozumie.
Jak juz pisalam tutaj nie o metode chodzi ale o konsekwencje.

GosiaInuszka 09-01-2009 22:05

A jak często dostaje pierś? W ogóle jak to wygląda: w dzień, tylko w nocy, kilka razy....Nie jestem zwolenniczka drastycznych metod, dlatego może zacząć od ograniczenia. Dwulatek naprawdę dużo już rozumie. Może mu zaproponować na początek, że cyca jest tylko raz dziennie, wieczorkiem, przed pójściem spać...I być konsekwentną...

itap07 15-01-2009 22:31

ja też niedawno odstawiłam córkę od piersi ( ma dwa latka). Piła tylko rano i wieczorem. Powiedziałam jej pewnego dnia że cyce są be, powtórzyłam jej to kilka razy w ciągu dnia i zrozumiała. Płakała tylko raz nad ranem ale szybko zrobiłam jej herbatę i było ok, potem zapomniała. Nie wiem czy akurat miałam takie szczęście ale sama byłam w szoku!!! Moim zdaniem dziecku trzeba dużo rzeczy tłumaczyć ja robię to i dlatego nie miałam większego problemu!!! Życzę powodzenia.

jogusia 30-08-2009 01:47

Cytat:

Napisał magdapupiec2 (Post 30453)
mój synek ma już dwa latka i nie chce odstawić piersi. nie pomagajż żadne sposoby.

sprubuj jak to bylo w super niani w tvn kazala tej kobiecie nosic bluzki obcisle z dlugim rekawem i najlepiej jakby byly cos a'la golf pod szyja(niewiem co to ma do rzeczy ),najlepiej body,aby dziecko nie moglo dostac sie do cycka,czesto kazala jej wychodzic z domu,kazala jej robic wszystko inaczej niz zawsze,nie siadac w tych samych miejscach,zeby nie przypominac dziecku cycka wiem ze to bez sensu ja probowalam i moja niunia ma 3l i dalej ciagnie :(

anna31 30-08-2009 08:34

Cytat:

Napisał jogusia (Post 109280)
sprubuj jak to bylo w super niani w tvn kazala tej kobiecie nosic bluzki obcisle z dlugim rekawem i najlepiej jakby byly cos a'la golf pod szyja(niewiem co to ma do rzeczy ),najlepiej body,aby dziecko nie moglo dostac sie do cycka,czesto kazala jej wychodzic z domu,kazala jej robic wszystko inaczej niz zawsze,nie siadac w tych samych miejscach,zeby nie przypominac dziecku cycka wiem ze to bez sensu ja probowalam i moja niunia ma 3l i dalej ciagnie :(

Ja myślę że takiej trzylatce można wiele wytłumaczyć.Na pewno trzeba z nią poważnie porozmawiać że cycuś jest dla malych dzidziusiów a ona jest już duża,w nagrodę można kupić jej coś takiego "dorosłego"

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:11.