PDA

View Full Version : Emolium, Oilatum, Balneum? co najlepsze?

pinklady
30-10-2008, 22:24
Synek ma 7 miesięcy, ma jakąś wysypkę, dermatolog zaleciła kąpanie w emoliantach. Ceny są zabójcze więc powiedzcie co kupić, może ktoś czegoś używa? Dziękuję.

GosiaInuszka
31-10-2008, 07:14
Ja używałam Emolium do póki córeczka nie skończyła czterech miesięcy, później już tak "rozrabiała" w kąpieli, że przenieśliśmy się z sypialni do łazienki i zaczęłam używać płynu z Hippa (wygrałam w konkursie dużą butelkę) i nadal w tym kąpię.
Z tanich produktów polecam mąkę ziemniaczaną (czubatą łyżeczkę od herbaty na wanienkę, wsypać i energicznie zamieszać). Pozdrawiam.

antalis
02-11-2008, 10:04
A ja polecam emulsje do kapieli SOFEO za 500 ml zaplacisz ok 20 zł podczas gdy za te sama pojemnosc Oilatum zaplaciłabys ok 50 zl.

Specyfikacja:
Sofeo emulsja do kąpieli to pielęgnacja skóry suchej, bardzo suchej, wrażliwej i skłonnej do alergii.

DZIAŁANIE:
• Chroni skórę przed nadmiernym wysuszeniem
• Zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia i natłuszczenia
• Łagodzi podrażnienia
• Wspomaga regenerację.

Sofeo emulsja do kąpieli zawiera w składzie 65% parafinę ciekłą, która na warstwie rogowej naskórka tworzy film ochronny, który zapobiega nadmiernemu parowaniu wody z powierzchni skóry. Zapewnia odpowiednią wilgotność i poziom natłuszczenia, łagodzi podrażnienia oraz zmniejsza swędzenie i łuszczenie się skóry.

Maz przyniosl mi z apteki wczoraj probke kremu Sofeo - narazie jest identyczny jak sudocrem :)

izabelka22
02-11-2008, 17:19
nasz miał wysypkę właśnie po Balneum, do 3go miesiąca kąpaliśmy go w nadmanganianie potasu,
pozostałych kosmetyków nie używaliśmy, ale wiem że większość dzieci je toleruje

majajula
02-11-2008, 19:15
ja używam emolium kremowego żelu i tak tam na szczęście sie kończy i będe próbowała coś innego bo u nas jest za słaby

kitty2409
02-11-2008, 20:23
Moj maly mial wysypke i kapalismy w Oilatum od 2 miesiaca i do tej pory kapie place za 350 ml 23 zl. i starcza na miesiac. Polecam. Brak wysypki, a do tego gladziutka skora.

Aninka38
02-11-2008, 20:47
ja używałam i oilatum i emolium i ten pierwszy wg mnie lepszy, emolium jak dla mnie nieprzyjemnie pachnie;)

miniar10
02-11-2008, 23:52
moja mala ma AZS
od urodzenia kapie ja w oliatum, co jakis czas w nadmanganie potasu
a buzie smaruje emolium kremem specjalnym

zaciekawil mnie tn srodek podobny do oilatum, cena nie porownywalna, super, przyjrze sie temu blizej :p

Cleo_80
03-11-2008, 06:54
Ja polecam Oillan, jest to to samo co Oilatum tylko produkuje je polska firma Oceanic i jest o wiele tańsze. Np. mydełko Oilatum kosztuje 20 zł podczas gdy Oillan 7 zł. Emulsja natłuszczajaca do kąpieli kosztuje ok. 30zł za 500ml.

kalka23
03-11-2008, 09:53
My też używamy Oilatum pięknie pachnie, mały ma skórę piękną, delikatna a od miesiąca jesteśmy na Oilan tez polecam.

pinklady
03-11-2008, 14:02
Dziekuję wszystkim za rady! na razie używamy emolium (doastałam parę próbek) ale faktycznie nieładnie pachnie. Zaciekawiło mnie to SOFEO, spytam w aptece i spróbuję! dzięki za odzew!

pinklady
03-11-2008, 14:03
Ja polecam Oillan, jest to to samo co Oilatum tylko produkuje je polska firma Oceanic i jest o wiele tańsze. Np. mydełko Oilatum kosztuje 20 zł podczas gdy Oillan 7 zł. Emulsja natłuszczajaca do kąpieli kosztuje ok. 30zł za 500ml.

Dziekuję, widziałam w aptece ale myslałam że jest bardzo drogie. kupię na pewno do spróbowania. pozdrawiam

pinklady
03-11-2008, 14:04
Antalis dziekuję, pierwszy raz o tym słysze ale spróbuję na pewno bo nie jest drogie a duże idaje te same efekty.
dziekuję. pozdrawiam

gzdylu
04-11-2008, 21:10
Moje dzieci z niewiadomych przyczyn nie tolerują Oilatum. Kompiemy się w Balneum.

Natialia
04-11-2008, 21:42
Gdy moj synek dostał wysypke kapałam go przez kilka dni w delikatnym krochmalu i pomogl idealnie i pozniej za kazdym razem gdy wyszkoczyly mu jakies krosteczki wystarczyla jedna kapiel i wszystko znikalo

amelka73
04-11-2008, 23:40
Uzywalam Oilatum,Emolium i SVR Topialyse-do suchej skory.To ostatnie dosyc drogie ok.70 zl w aptece za 500 ml.
Obecnie uzywamy aveeno-bardzo dobre delikatne i nie powoduje uczulen.

pinklady
17-11-2008, 08:57
Gdy moj synek dostał wysypke kapałam go przez kilka dni w delikatnym krochmalu i pomogl idealnie i pozniej za kazdym razem gdy wyszkoczyly mu jakies krosteczki wystarczyla jedna kapiel i wszystko znikalo
kochana a ile tego krochmalu na dziecięcą wanienkę dać?:)

30kasa
25-11-2008, 14:56
Mój synek miał skazę białkową, ponad 10 m-cy kąpaliśmy w Oilatum i smarowałam maścią choleserolową. Póżniej myłam go mydełkiem w kostce Oilatum a smarowałam emulsją Emolium, taka duża butla 400 ml starcza na baardzo długo. Teraz ma 31 miesięcy i używam do mycia zel Nivea do ciała i włosów a smaruję nadal Emolium.

zXanna4
30-11-2008, 21:23
Z tych trzech propozycji używałam Balneum i nie było żadnych problemów.Nie wiem jak w przypadku pozostałych płynów,ale ten jest bardzo wydajny.Dwie butelki wystarczyły na 9 m-cy codziennych kąpieli.Dodam jednak,że mój synek nie miał żadnych przypadłości skórnych.
Pozdrawiam:)

Olcik1908
01-12-2008, 00:06
ja córkę kąpie w emulsji oilatum i świetnie sie sprawdza. dzis kupiłam w aptece mydełko z tej serii 23,60(myślałam ze jest troche tańsze):eek:. Chętnie wypróbujemy Oillan.

pinklady
01-12-2008, 13:56
Wypróbowałam oilatum, emolium i exodermę.
A ostatnio zakupiłam oillan i jest tak samo dobry jak cała reszta która wymieniłam a o wiele tańszy,
za emulsję do kąpieli 250 ml dałam 20,50 zł gdzie oilatum prawie 40
także polecam!

rachotka
01-12-2008, 18:54
Maja miała rumień więc używaliśmy Oilatum. Super. fakt jest dość drogi, ale bardzo wydajny, bo starczał na ok miesiąc. ładnie pachnie i nie trzeba po nim smarować ciałka dzidziusia balsamami bądź oliwkami. Teraz kąpiemy w johnson's baby bedtime wash. ślicznie pachnie

patiew
02-12-2008, 09:38
wyprobowalam oilatum i emolium i polecam oilatum-bardziej nawilaz skore tylko ze jeste drozszy :(

Kokinka
08-12-2008, 18:27
moja Marysia miala jakas dziwna wysypke, ale odkad kapie ja w Oilatum zniknela i na razie sie nie odnowila

be_jot
11-12-2008, 23:26
mojej coreczce dolewam do kapieli balneum, dosc drogie, ale pojawil sie wiekszy 500ml, po kapieli stosowalam do niedawna tej samej serii. po wizycie u alergologa zmienilysmy balsam na vitella nutrilotio, i przyznam, skora stala sie ladniejsza. opakowanie kosztuje ok 30 zl za 150 ml.

Carin
26-09-2009, 12:22
Dziewczyny mam takie pytanie. W 3 dobie życia pielęgniarka umyła mojego syna w EMOLIUM. Jak się okazało uczuliło go. W domu około 14 doby spróbowałam umyć go w OILATUM efekt taki sam - uczulenie! Czy tak będzie już zawsze? Dlaczego uczulają go emolienty? Czy nie powinny być delikatne?

annse3
26-09-2009, 12:45
Dziewczyny mam takie pytanie. W 3 dobie życia pielęgniarka umyła mojego syna w EMOLIUM. Jak się okazało uczuliło go. W domu około 14 doby spróbowałam umyć go w OILATUM efekt taki sam - uczulenie! Czy tak będzie już zawsze? Dlaczego uczulają go emolienty? Czy nie powinny być delikatne?hmmm,przyznam sie ze pierwszy raz slysze o alergii na emolienty,ale byc moze maluszek ma uczulenie na skladnik jakim jest uwodniony olej rzepakowylub glicerol?Swoja droga ja wogole nie kapalam dziecka przez pierwszy tydzien,i nie wykapalabym przez nastepny ,gdyby nie bylo tak cieplo.Maly ma jeszcze na sobie reszte mazi plodowej ,ktora jest najbardziej naturalna ochrona dla dziecka.Widocznie nie mozesz tego stosowac,byc moze bedziesz miala problem z wiekszascia kosmetykow.Najlepiej jak pojdziesz z tym do dermatologa/alergologa Carin.Pozdrawiam.:)

elasia83
26-09-2009, 14:18
wiem, że jest drogie ale daje się go niewiele i na długo starcza a skóra malucha jest suuuuper, żeby było taniej kupiłam na allegro i z wysyłką wyszło mi taniej niż w pobliskiej aptece, ja polecam.
Używałam również "skarb matki" ale on o 1 miesiąca życie dopiero i też dobre, sprawdziłam oba na dwóch maluchach

Carin
26-09-2009, 17:16
hmmm,przyznam sie ze pierwszy raz slysze o alergii na emolienty,ale byc moze maluszek ma uczulenie na skladnik jakim jest uwodniony olej rzepakowylub glicerol?Swoja droga ja wogole nie kapalam dziecka przez pierwszy tydzien,i nie wykapalabym przez nastepny ,gdyby nie bylo tak cieplo.Maly ma jeszcze na sobie reszte mazi plodowej ,ktora jest najbardziej naturalna ochrona dla dziecka.Widocznie nie mozesz tego stosowac,byc moze bedziesz miala problem z wiekszascia kosmetykow.Najlepiej jak pojdziesz z tym do dermatologa/alergologa Carin.Pozdrawiam.:)

Używam teraz kostki mydlanej bambino i jest dobrze, ale nie jest wygodnie myc kostką...

sikornik
26-09-2009, 18:09
hmmm,przyznam sie ze pierwszy raz slysze o alergii na emolienty,ale byc moze maluszek ma uczulenie na skladnik jakim jest uwodniony olej rzepakowy lub glicerol?

Jak najbardziej może uczulać jeden składnik. Mojego Małego uczulił zawarty Emolium trójgliceryd oleju z kukurydzy - jak sie okazało kukurydza w każdej postaci jest dla Jonatana bleeee:mad:

Najlepiej jak pojdziesz z tym do dermatologa/alergologa Carin.Pozdrawiam.:)

Prawda. Nawet się Karinko nie zastanawiaj tylko umawiaj wizytę.

NAJLEPSZY JEST OILATUM:) jak dla nas...

Wiola_K_84
26-09-2009, 19:54
My przez pierwsze pół roczku używaliśmy Oilatum, bo Natka miała ciągle jakieś chrostki, a potem zauważyliśmy, że jej skóra już nie jest aż tak wrażliwa, i przeżuciliśmy się na Nivea Soft i powiem, ze efekt jest podobny do Oilatum, też skórka w dotyku jest jakby natarta "woskiem". Nivea ma te same właściwosci co Oilatum. :)

anik12
26-09-2009, 21:42
Ja używam Oilatum, ale dla siebie. Dla Pauli kupiłam raz Balneum i też fajne, tylko wszystko drogie strasznie. Na odparzenia używałam krem Oilatum i małej podpasował

Ewylynka
27-09-2009, 09:51
Ja używam Oilatum do kąpieli i moja córeczka ma śliczną skórę, a na odparzenia pomaga jej tylko krem bephanten ten sam co ja używałam na obolałe sutki po karmieniu;)

agatad
27-09-2009, 12:38
Mój trzylatek ma wrażliwą i sklonną do atopii skórę. Po ostatnich problemach ze skórą dermatolog polecił mu Cetaphil MD . To francuski dermoprotektor - moim zdaniem dobry, a zdaniem dermatologa to jeden z najlepszych obecnie na rynku ... Używamy go od dwóch tygodni - fakt problemy , póki co, zakończyły się:)

annse3
30-09-2009, 09:38
Używam teraz kostki mydlanej bambino i jest dobrze, ale nie jest wygodnie myc kostką...sprobuj Carin pogotowac to mydelko w wodzie ,bedzie mialo konsystencje gestej smietany i bedzie bardzo wygodne w uzyciu.:)

monia_i_niki
19-10-2009, 23:11
Mój trzylatek ma wrażliwą i sklonną do atopii skórę. Po ostatnich problemach ze skórą dermatolog polecił mu Cetaphil MD . To francuski dermoprotektor - moim zdaniem dobry, a zdaniem dermatologa to jeden z najlepszych obecnie na rynku ... Używamy go od dwóch tygodni - fakt problemy , póki co, zakończyły się:)

Nam też dermatolog polecił Cetaphil MD i dzięki niemu okropna skóra naszej córeczki "wyzdrowiała" jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, dlatego naprawdę bardzo gorąco polecam tą emulsję:) A dodam, że Nika miała naprawdę brzydkie wysypki alergiczne, czasami nawet sączące rany (od drapania), a teraz nawet pediatra jest w szoku, że taką ładną ma skórę.

dotka238
20-10-2009, 14:43
Dziewczyny jest jeszcze A'derma owsiana (podobno bardzo dobra) i seria do skory atopowej marki Bioderma(atoderm).Co do zapachu czy piany podczas kapieli w emolientach to podobno nie powinno byc zadnych takich efektow bo srodki je wywolujace czesto sa alergenami...

dotka238
20-10-2009, 18:17
Jeszcze cosik mi sie przypomnialo,w fr do min.mycia bez uzycia wody(wacikiem-przy ostrej egzemie),do zmywania dzieciecej pupy(bardzo czesto uzywane w zlobkach bo nie uczula) uzywany jest srodek ktory nazywa sie Liniment oléo calcaire,kosztuje w aptece ok.3 euro i mysle ze bedzie tez w pl tylko pewnie pod inna nazwa.

dotka238
20-10-2009, 19:52
sikorka daj znac jak nie bedzie to ci podesle buteleczke,albo zobaczy sie czy mozna to zrobic na zamowienie znajac sklad.Myje sie jak mleczkiem,troche na wacik i gotowe.Tutaj w ogole bardziej popularne od chusteczek sa mleczka i wody mincelarne do pupy i twarzy.

Dorota225
08-12-2009, 17:34
u nas najlepiej sprawdził się płyn do kąpieli kindii z oliwką, skóra po nim była miękka i nawilżona

Redakcja_babyonline.pl
11-04-2013, 10:19
Mamy 300 produktów Emolium do rozdania! (http://mamacafe.babyonline.pl/forum/showthread.php?t=7627)

agibee
11-04-2013, 19:42
Mamy 300 produktów Emolium do rozdania! (http://mamacafe.babyonline.pl/forum/showthread.php?t=7627)
Mam nadzieję,że będę mieć możliwość przetestowania!! :)

evelinek13
11-04-2013, 21:27
ja tez bym chciala bo emolium nie probowalam

agibee
12-04-2013, 08:45
ja tez bym chciala bo emolium nie probowalam
My też NIE :)

Novalis
03-05-2013, 20:49
Wszystko może uczulać, w Oilatum jest parafina (w Emolium chyba też), pochodna ropy, mam mieszane uczucia co do tego składnika. U nas Oilatum w kąpieli kiedys sprawdzało się, a potem przestało...
Nie pomagał też Atoperal Baby.

Z kremów do ciała tylko ADERMA EXOMEGA u nas działa, ale, co ważne, KREM do twarzy i ciała, a nie balsam, bo balsam nie działa!

Mustela Stelatopia - bez zachwytów.

Emolium kompletnie sie nie sprawdziło.

U kazdego jest skuteczne co innego...
Trzeba niestety się wykosztować i próbować.

rumianek87
22-06-2013, 18:12
ze swojej strony mogę polecić EMO-Oleum od flosleku. cena - ok. 30 zł, ale kosmetyk dosyć wydajny. ja stosuję go u malucha zamiast oilatum. efekt ten sam : )

stacia
08-07-2013, 14:57
Kiedyś lubiłam balneum, ale ostatnio wydaje mi się że Emolium jest lepsze

Kreatywni
24-08-2013, 07:00
Dla naszej Pii (6misięcy, 19 dni) najlepsze jest oilatum - zarówno płyn do kąpieli jak i szamponik. Córeczka ma bardzo delikatną skórę. Do porannej toalety stosuję wodę micelarną i krem ABC Derm. U nas się sprawdza ale sugerują wziąć próbki z apteki i protestować zachowanie skóry w oparciu o próbki. My do dziś mamy kilka butelek drogich kosmetyków, które się nie sprawdziły :(

http://www.mamacafe.babyonline.pl/suwak/13912.png (http://www.mamacafe.babyonline.pl/)

http://www.mamacafe.babyonline.pl/suwak/13914.png (http://www.mamacafe.babyonline.pl/)

tirnenka5
03-10-2013, 10:40
Wszystkie kosmetyki typu Oilatum,Oilam emolienty mają w składzie ciekłą parafinę i są praktycznie takie same. Są super bo po nich nie ma potrzeby dodatkowo nawożać dziecka balsamami ja sytosowałam tylko je i skórka była gładka, i odpowiednio nawilzona.

sylwia013
15-10-2013, 20:10
Jak dla mnie najlepszy jest Oilatum. Sprawdziłam wszystkie i z tego jestem naprawdę zadowolona.

Bardiki
23-10-2013, 09:16
Potwierdzam o Oilatum słyszałam wiele dobrego i warto spróbować:)

Margerytka28
23-10-2013, 09:37
Ja też dorzucę plus za Oilatum (przy AZS się doskonale sprawdza)

SyEla
25-04-2014, 12:02
wiem, że jest drogie ale daje się go niewiele i na długo starcza a skóra malucha jest suuuuper, żeby było taniej kupiłam na allegro i z wysyłką wyszło mi taniej niż w pobliskiej aptece, ja polecam.
Używałam również "skarb matki" ale on o 1 miesiąca życie dopiero i też dobre, sprawdziłam oba na dwóch maluchach

Chodzi o emulinke? ona jest od 0+ , plyn do kąpieli u Nich jest od 1m+

SyEla
25-04-2014, 12:15
Dziewczyny! Czym mniej tego typu kosmetyków tym lepiej. Wszystkie mamy tak rzucają sie na tego typu plyny a prawda jest taka ze w 80 % jest to niepotrzebne. Kto Wam zaproponował tego typu płyny? Położne?
Nasz był w szpitalu myty nivea.jak doczytałam sie to płyn był od 1 miesiaca zycia! A w szpitalu był tym myty! Polecano nam tylko ten plyn.NIC innego. Jak wrócilismy do domu to połozna kazała NAM nam myc go w drogim płynie, który kosztował za butelke około 40 zł. Jak sie okazało był to płyn dla osób dorosłych z AZP! Położną chyba miała z tego interes by to nam polecić. My wystraszeni młodzi rodzice kupiliśmy i używaliśmy. Skóra wcale nie była lepsza a wrecz była bardziej zaczerwieniona. Położna upierała sie przy swoim. Dopiero wizyta u pediatry utwierdziła nas w przekonaniu,ze nie ma co używać jak nie ma potrzeby! Kopiliśmy delikatne mydełko i myliśmy tylko woda z mydlinami. Nic więcej. Polecam korzystać z rat położnych ale tylko w tedy gdy sami zapoznacie sie z opiniami np. pediatry lub farmaceuty.

agibee
10-10-2014, 19:56
Dziewczyny! Czym mniej tego typu kosmetyków tym lepiej. Wszystkie mamy tak rzucają sie na tego typu plyny a prawda jest taka ze w 80 % jest to niepotrzebne. Kto Wam zaproponował tego typu płyny? Położne?
Nasz był w szpitalu myty nivea.jak doczytałam sie to płyn był od 1 miesiaca zycia! A w szpitalu był tym myty! Polecano nam tylko ten plyn.NIC innego. Jak wrócilismy do domu to połozna kazała NAM nam myc go w drogim płynie, który kosztował za butelke około 40 zł. Jak sie okazało był to płyn dla osób dorosłych z AZP! Położną chyba miała z tego interes by to nam polecić. My wystraszeni młodzi rodzice kupiliśmy i używaliśmy. Skóra wcale nie była lepsza a wrecz była bardziej zaczerwieniona. Położna upierała sie przy swoim. Dopiero wizyta u pediatry utwierdziła nas w przekonaniu,ze nie ma co używać jak nie ma potrzeby! Kopiliśmy delikatne mydełko i myliśmy tylko woda z mydlinami. Nic więcej. Polecam korzystać z rat położnych ale tylko w tedy gdy sami zapoznacie sie z opiniami np. pediatry lub farmaceuty.
Niestety taka prawda. W moim kręgu też wiele mam stosuje emolienty mimo tego,że dziecko nie ma żadnych problemów skórnych. Początkowo też myślałam,że tak trzeba,bo oczywiście tak nam zalecono w szpitalu po porodzie ale na szczęście szybko mnie uświadomiono,że nie tędy droga. Jak trzeba było to stosowałam Oillan i byłam zadowolona. Emolium też miałam i żadnych zastrzeżeń też nie mam.

Dorota225
11-10-2014, 19:00
My stosowaliśmy wszystkie te płyny i balsamy, teraz stosuję lipikar syndet i baume AP+, niestety syn ma alergię i azs, córka też prawdopodobnie może mieć z tym problem.