PDA

View Full Version : herbatka z lisci malin i tabletki z jesiołka= szybszy poród?

monicrx2063
03-10-2008, 06:54
czesc mamusie :) wczoraj ogladałam program w tv i tam wypowiadała się połozna na temat porodów podobno od 36 tyg zalecana jest herbatka z lisci malin i tabletki z jesiołka które podobno przygotowują szyjkę macicy do skurczy czy cos w tym stylu w kazdym razie podobno ułatwiają poród no i kobieta ma wieksze szanse że dzidzia urodzi sie w wyznaczonym terminie a nie po nim:) nie wiem czy to prawda ale spróbuje w końcu nic nie tracę co najwyzej moze zyskam troszke ulgi przy porodzie :)

ania839
03-10-2008, 07:31
Ja zaczęłam pić w 38 tygodniu a mój syn i tak się
urodził w 42.
Także na nas nie podziałało

monicrx2063
03-10-2008, 07:45
upss... te tabletki to z wiesiołka a nie jesiołka :)

misio100
03-10-2008, 11:11
pierwsze słyszę...Kobiety fajnie że jesteście:)
pozdrawiam gorąco,
lecę na herbatkę:)

monicrx2063
03-10-2008, 18:19
ja juz sobie kupiłam tego wiesiołka to takie kapsułki 150 szt firmy GAL a cena 21.89zł i zaczynam od dzis je brac:) zobaczymy czy to coś pomoże ale mam nadzieje że chociaz troszkę a co do tych lisci malin to nie ma ich wogóle w aptece są tylko herbatki z owoców malin:( ale w jednej mają zobaczyc bo moze da rade zamówić jak bedzie :) a jak nie to musze poszukac sklepu zielarskiego:)

monika999
03-10-2008, 18:36
ja jak przyszłam do szpitala to położna kazała mi się bawić brodawkami. Poskutkowało do pół godziny rozpętało sie..hihi

Mari5
03-10-2008, 19:09
Czy to przypadkem nie bylo "Dzien dobry TVN"? ;) Z Kubusiem codziennie ogladamy ;) Ja slyszalam, ze mycie okien i podlog pomaga ... ale po co tak naprawde chcesz przyspieszyc porod? dzidzia kiedy bedzie chciala przyjsc na swiat to da znac ;) chyba, ze bedzie po terminie ...

ania839
03-10-2008, 19:30
moniczka dokładnie :) Mnie tak samo:)
I jeszcze kazały po brzuchu masować.

Mari mój dzięć nie dał znać. Po dwóch tygodniach kroplówka
i dopiero uparciuch wylazł

monicrx2063
03-10-2008, 19:38
niechce urodzic wczesniej a w terminie pierwsza ciąze przenosiłam ale te kapsułki i ta herbatka podobno ułatwiają poród i skracają bo maja wpływ na szyjkę macicy i dzieki niemu mozna miec szybciej rozwarcie :) ja mam juz jeden bardzo ciezki poród za sobą który wogóle nie postępował przez ponad dobe ponieważ nie miałam rozwarcia :( skonczył sie znieczuleniem zo. wiec teraz próbuje wszystkiego by go sobie naturalnie ułatwić

misio100
06-10-2008, 10:15
A ja jestem przed pierwszym porodem - bardzo się boję dlatego zrobię wszystko, aby to szybko zacząć i skończyć...a więc masaż przy herbatce:)
pozdrawiam

monika999
06-10-2008, 10:20
konczynka nie martw się. Lekarz mi mówił co weszło wyjsc musi:D:D:D

misio100
06-10-2008, 10:23
to pocieszające hihihihi
buziaki

monika999
06-10-2008, 10:26
wię coś o tym bo mam trójkę dzieci hihihih

puszek59
06-10-2008, 14:06
Porodu balam sie panicznie, nie chcac o tym myslec do konca 8 m-ca chodzilam do pracy.
Jednoczesnie chcialam uniknac nacinania krocza i urodzic w znieczuleniu, co oczywscie ciezko pogodzic. herbatke z lisci malin zaczelam pic gdzies 2 tygodnie przed porodem, co prawda pozno ale pilam 3-4 x dziennie. Nie wiem czy to to pomoglo, czy jednak bardziej duzo ruchu ale caly porod trwal 5 godzin,z tego ostatnie 1,5 h w szpitalu. Szlo jak burza (mimo iz byl to pierwszy porod). Znieczulenia nie zdazylam dostac a i naciecia zdolalam uniknac. pozdrawiam i zdrowka dla dzieciaczkow zycze.

antalis
25-10-2008, 14:15
A ja w to nie wierze choc ma kolezanke ktorej to niby pomoglo. Sama nie pilam a urodzilam szybko.

Herbatka z lisci ma własciwosci lekko przeczyszczajace wiec warto z tym uwazac.Oprocz tego jest bardzo zdrowa, dziala przeciwzapalnie.

Liscie malin nie tyle przyspieszaja porod co moga go lekko ułatwic gdyz mają wpływ na wzmocnienie mięśni macicy,regularne picie naparu pomaga zatem znieść wysiłek związany z porodem.

Liście maliny podnoszą też jakość i ilość naturalnego pokarmu matki. Już w drugimtrymestrze ciąży powinno się pić napar z liści maliny raz dziennie, w trzecim trymestrze częściej - jeden, dwa razy dziennie.

Tak to juz jest - jesli np jedna z kobiet bedzie jadla przez cala ciaze platki i szybko urodzi to potem pojdzie w swiat ze platki ulatwiaja porod :D

abi2222
25-10-2008, 14:24
ja tam jakos nie wierze ze to ma niby pomoc w szybszym porodzie...chociaz osobiscie chcialabym urodzic przed terminem(24.12.08) chociaz 3 dni,bo jakos przeraza mnie swiateczny personel szpitalny:(

luska884
25-10-2008, 15:14
pierwsze słyszę o tej herbatce i raczej ją kupie bo tez mam termin na same święta i nie mam zamiaru spędzić ich w szpitalu

antalis
27-10-2008, 10:28
Jednym ze sposobow naukowo potwierdzonych ze tak powiem jest seks :)
U nas podzialalo - wieczorem przytulanie a o 10 rano synek był po drugiej stronie brzuszka :)
Podczas orgazmu w organizmie kobiety wydziela się bowiem oksytocyna, hormon wywołujący skurcze macicy. Poza tym w spermie znajdują się prostaglandyny, czyli substancje, które powodują rozwieranie się szyjki macicy.
Jednak trzeba pamietac ze nie kazda z nas tak zareaguje, no i nie kazdej z nas wolno sie "przytulac" do samego konca ;)

ania839
27-10-2008, 11:46
U mnie nawet mąż nie pomógł w porodzie o "czasie" ;)
Chociaż lekarz co wizytę mi kazał męża wykorzystywać.

Z jednej strony ciekawi mnie to dlaczego nie mogłam
sama urodzić. Nie miałam ani rozwarcia ani skurczu
(przez całą ciąże nie miałam ani jednego) Szkoda, że
nie zapytałam lekarza, zresztą oni mi próbowali wmówić,
że ja nie wiem kiedy miałam ostatnią miesiączkę. A akurat
jeśli chodzi o takie sprawy to skrupulatna jestem, tymbardziej
że nie stosowałam żadnej antykoncepcji.

luska884
04-11-2008, 10:46
hej dziewczyny a ja mam problem nigdzie nie mogę znaleźć tej herbatki z lisci malin jedyne co jest to liście malin do kąpieli?? to to mam kupić i parzyć jako herbatę??

tosienka
04-11-2008, 11:06
Podobno moga byc te do kapieli.
Poszukaj jeszcze w sklepach zielarskich i czasami ze zdrową żywnością tez sa. W aptekach ostatnio brak.
Tutaj na aukcji mozna kupic
http://www.allegro.pl/item474379479_herbata_z_lisci_malin_latwy_i_szybki _porod_50g.html

luska884
05-11-2008, 11:52
no własnie w aptekach totalny brak jest tego :( serdeczne dzieki za podpowiedz:)

MASSSHEDNM
07-11-2008, 15:52
seks jest dobry bo potrafi wywołać skurcze porodowe.. u mnie tak było:) i 14 h później był już Kubuś..:) rodziłam TYLKO:D 14 godzin~:D

monicrx2063
09-11-2008, 12:48
czesc kobietki ja już jestem po porodzie i powiem wam ze piłam tą herbatke i brałam 5 tabletek dziennie tego wiesiołka nio i powiem tak ze moze i mi to pomogło bo mała urodziła sie 4 dni po terminie rano złapały mnie bóle pojechałam do szpitala i o 22.30 sie urodziła poród był ciężki i długi ale i tak było lepiej niż przy pierwszej córci :) no i pierwsza niunie mi po 8 dniach wywołali kroplówką a ta sama zdecydowała ze wyjdzie po 4:) wiec jakis postęp był :) wiec próbujcie moze i na was podziała!