PDA

View Full Version : Maj i Czerwiec 2011

Strony : 1 [2] 3 4 5 6

czarna2532
04-02-2011, 00:47
No niestety my tez pralki nie mozemy miec hehe wiec wycieczki do pralni i strata chociaz 2-3h no ale coz taka ameryka heh
aniapra ja tez sie umowilam na za 2 tyg ale na 3D bo po ostatnim USG lekarz tez nie dal pewnosci i tez sie wstrzymuje jeszcze z zakupami :)

matyna99
04-02-2011, 23:19
No niestety taki przywilej jak pralka to rzadko sie tu spotyka...

Hej kobitki co tu taka cisza?? A jak tam sytuacja z rozstepami u was wyglada? Ja narazie nie mam jeszcze ani jednego, ale to dopiero 6mc...

antena_82
04-02-2011, 23:28
hej dziewczyny :)
mi laptop padł i tak długo mnie u was nie było witam nową koleżankę :) dziś dorwałam się do komputera mego Matyna mi się ostatnio śniło że mam dużo rzeczy różowych a tu mi się synek urodził hehe ale moja doktórka stwierdziła ostatnio że jak na kolejnym USG widać że dziewuszka to już się nic nie zmieni poza tym na 3D też się potwierdziło więc śpię spokojnie :)
poza tym wczoraj byłam na USG i moja malutka waży już 700gram rośnie jak na drożdżach w 2 tygodnie 200 g do przodu :D
jak zaczęłam czytać o tych porodach to tak aż mnie ścisnęło nie tyle co ze strachu co z tego że jak już taki temat to coraz bliżej a ja jeszcze nic praktycznie nie mam i boję się że nie zdążę z zakupami a dziś zamówiłam przepiękną pościel dla mojej księżniczki i już nie mogę się doczekać jak będzie w niej słodziutko wyglądała
Aniu mam nadzieję że z tobą już lepiej ta pogoda wykańcza mój mąż dziś trochę przeziębiony i mam nadzieje że na mnie nie przejdzie
współczuje dziewczyny z ameryki ;) że pralki mieć nie możecie na szczęście u nas w Polsce nie mamy takich problemów ale są inne jak nie jedno to drugie tak to jest
ja już byłam na USG 3D i naprawdę rewelacja widzisz twarzyczkę z mężem potem siedzieliśmy długo i się zastanawialiśmy ile z niego ile ze mnie a ja jeszcze się zastanawiam nad 3D po 30 tygodniu bo poszłam do innego lekarza i mnie namawia że warto zrobić więc sama już nie wiem jeszcze troche czasu mam zobaczymy może się skuszę

pozdrawiam serdecznie

http://www.pregnology.com/preggoticker2/777777/000000/My%20pregnancy/05/25/2011.png (http://www.pregnology.com/pregnancy/05/25/2011)Make a pregnancy ticker (http://www.pregnology.com)

matyna99
04-02-2011, 23:45
angtena_82 Malutka rosnie jak na drozdzach oby tak dalej! :D Najwazniejsze ze wszystko w porzadku :) Codo zakupow to ja tez prawie nic nie mam... Kilka ciuszkow, chuste do noszenia dzidzi, karuzelka (miala byc dla brata w prezencie ale okazalo sie ze on juz ma a nam sie teraz przyda ), a i jeszcze takie kroliczki na scianie slodkie ponaklejalam. Mamy jeszcze duzo czasu na wszystko bo az 3 miesiace :D

znalazlam pierwsze zdjecie mojej dzidzi ! z 12 tyg :o slodziuchna

edzia7891
05-02-2011, 06:36
hey wam
ja wczoraj zdychałam, rano przypuściłam takiego pawia ze szok, cały dzien leżałam sflaczała, cos mi zaszkodziło, ale dobrze ze to nie jelitówka
dzis juz lepiej troche odespałam i pojadłam chrupek kukurydzianych - brzdącowi bardzo smakuja, bo mi nie kazał zwracac :p

ja tez nic nie mam na razie, ale juz mamy troszke obiecane ze dostaniemy, albo pozycza wiec bedzie juz troszku mniej ;)
teraz planujemy ;sie na szkołe rodzenia zapisac tylko musze dojsc do siebie zeby jechac sie osobiscie dowiedziec co i jak

co do 4d to czekamy na nastepna wizyte jak dzidzi bedzie ładnie ułozone to moze sie skusimy jak bedzie kaska

a rozstepy niestety mam na biodrach i udac, białe cienkie, ale sa mimo smarowania oliwka odpoczatku - taka uroda, za to na razie 2kg tylko przytyłam, ale gionek mówi ze puki wyniki mam dobre i dzidzi tez jest wymiarowe na dany tydz to sie nie ma co martwic

antena_82
05-02-2011, 14:10
Matyna dzięki za miłe słowa troche mi ulżyło że nie tylko ja nic nie mam chociaż z drugiej strony chciałoby się już mieć chyba bym stała w malutkiej pokoju i podziwiała teraz wpadłam w taki rytuał patrzenia na ciuszki które już kupiłam bądź dostałam dla maleństwa tak raz w tygodniu średnio ;)
Edzia nie przejmuj się ja przytyłam 3,5 kg i też doktórka stwierdziła że dobrze nawet się smiała że te co więcej przytyją dziwią się potem że nogi i ręce im puchną :) ważne by jeść zdrowo a wszystko będzie w porządku

pozdrawiam cieplutko :)

http://www.pregnology.com/preggoticker2/777777/000000/My%20pregnancy/05/25/2011.png (http://www.pregnology.com/pregnancy/05/25/2011)Make a pregnancy ticker (http://www.pregnology.com)

czarna2532
05-02-2011, 14:53
hej. Na pocieszenie dla niektorych ja tez nic nie mam prawie dla dzidzi z wyjatkiem slicznego kocyka z puchatkiem he w kolorze jak najbardziej uniwersalnym seledynowym :) co do rozstepow to nie mam zadnego ale odkad sie dowiedzialam o ciazy to uzywalam kremu spec. Dokl. Musteli. Przytylam 4.5 kg zobaczymy jak do konca he

matyna99
05-02-2011, 14:55
WOW :eek: 2 kg czy 3,5kg?! ja juz 8 na plusie :D Ale lekarka mi powiedziala ze wszystko ksiazkowo, tzn dzidzia i ja wymiary mamy idealne:D przez ostatnie tygodnie waga mi z tygodnia na tydzien sie zmienia-oczywiscie na wieksza... mam nadzieje ze zwolni troszke tempo. Slodyczy prawie wcale nie jem bo nie mam ochoty, moze ta moja dzidzia juz nie taka mala jest ;) Ale to spora roznica porownujac do was dziewczyny! Chyba zmierzam do bycia prawdziwa ciezarowka.... a naprawde staram sie zdrowo odzywiac... no nie wiem moze taka juz moja natura:confused:

edzia7891
05-02-2011, 17:28
MATYNA spokojnie ja jestem z czerwcówek mam 21tydz wiec, moich 2kg do Twoich 8kg nie ma co porównywać :p

CZARNA ja mam taka urode i mi na rozstępy nic nie pomoże, mam je od dziecka, jak rosłam za szybko, potem duzo lekkoatletyki wiec na udach to mam od podstawówki takie smugi rozstępów,a nowe sie na boczkach/biodrach pojawiły :mad: ale cóz po takiej walce o dzidzie to takie rozstępy mało widać ;)

kurcze dziewczyny pilnujcie sie bo panuje jakiś wirus, kolejne osoby z otoczenia wymiotują, jakaś masakra

matyna99
05-02-2011, 17:53
Dzieki Edzia za pocieszenie :rolleyes: co do rozstepow to ja tez mam taka tendencje jak Ty! Na udach mam jeszcze z okresu dojrzewania, niestety juz biale i za wiele nie da sie znimi zrobic, ale ciazowych jak narazie nie mam. Od 1 miesiaca smaruje sie roznymi specyfikami teraz uzywam medermy :eek: i naprawde dziala, emek powiedzial mi ostatnio ze te stare zaczely zanikac. Przed posmarowaniem robie sobie masarze szorstka myjka pod prysznicem. Napewnoo mi jakies wyjda nie wierze ze nie.. Moja mama to ma OGROMNE... :(

Ten wirus to tu tez panuje, moj brat z goraczka ponad 42':eek: i wymiotowal chyba z 3 dni...

edzia7891
05-02-2011, 18:05
MATYNA looknij czy to to http://allegro.pl/mederma-krem-na-blizny-i-rozstepy-z-usa-tylko-tu-i1434364355.html bo na blizny to mi sie przyda jak stare choc troche usówa, bo u nas to mało jest srodków, a jak sa juz to na recepte
Mnie na boczkach/biodrach wylasły niestety i to ukosne wiec widze ze jak brzuch bedzie sie powiekszal to one beda ciagły sie dalej :mad: brat mi juz znalazł klinike zeby mi laserem usuneli, bo on ma od siłki na ramionach i tez stosował dostepne srodki ale nie pomogły

matyna99
05-02-2011, 18:41
Edzia to jest tej samej firmy ale uzywa sie tego kremu tylko na blizny i jest malutki, moj M uzywal tego na mala blizne jaka mial na nosku ;) i mu zeszla przed naszym slubem, ten krem ktorego ja uzywam to "mederma stretch marks therapy" 150ml
to link do reklamy http://www.youtube.com/watch?v=N0-R3t3VM2Q
nie moge znalezc tego kremu w Polsce...
maja go na stronie amazon z Anglii
http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Daps&field-keywords=Mederma+Stretch+Marks+Therapy
nie wiem ile to jest w zl czy w dol... :confused:
to jest dosyc drogi krem ale dziala. 1 starcza mi na miesiac - uzywam go 2 razy dziennie.

luna_1979
05-02-2011, 19:01
Hej dziewczyny :)

Ja też się boję, że nie zdążę wszystkiego przygotować zanim maleństwo się pojawi, ale to chyba wszystkie kobiety tak mają :). Ostatnio jakoś czas mi się dłuży i nie mam humoru :mad:. Nie wiem, może to wina tej pogody, mam nadzieję, że mi szybko przejdzie...

czarna2532
07-02-2011, 13:01
luna to napewno przez pogode, ale na pocieszenie juz blizej niz dalej do wiosny :) Ja wczoraj zaszalalam i kupilismy z mezem troche ciuszkow :-) super uczucie heh

luna_1979
07-02-2011, 13:17
hej :)

Czarna kupowanie rzeczy dla dziecka to wielka przyjemność :), teraz w sklepach jest tego mnóstwo :), tylko dużo kaski trzeba hehe. Ja to już bym chciała przytulić swoje maleństwo, doczekać się nie mogę ;)

czarna2532
07-02-2011, 15:33
Pewnie ze przyjemnosc :) wydalismy troche kasy, a to kropla w morzu hehe moze juz nie ciuszki ale ta cala reszta uhh :)

edzia7891
07-02-2011, 15:57
hey ahh te ciuszki
ja dzis byłam u kuzynki dała mi cała zrywkę ubranek dla dziewuszki, druga mi szykuje dla chlopaczka, wiec jakos będę zabezpieczona hihii a uniwersalne tez dokupie swoja droga :p bo to BAAAAARDZOOO PRZYJEMNEEEE !!!

siedze i sie rozpływam nad tymi maleńkimi ubrankami

do tego kupiłam żonkile w doniczce i hiacynta, który pachnie w całym salonie
robie wiosne w domku :p

antena_82
07-02-2011, 16:26
ja rozstępów nie mam jak na razie ale moja mama też nie miała więc może się uda ;) krem na rozstępy mam Gerbera bo koleżanka poleciła że dobry i niedrogi ale żebym używała regularnie to nie mogę powiedzieć więc zobaczymy co z tego wyjdzie
mój weekend był okropny na początek w sobotę spuchło mi dziąsło przy zębie i przy zamykaniu szczęki strasznie bolało myślałam że mnie dentysta czeka a w niedzielę dodatkowo od zęba rwało mnie ucho bolało gardło przy jedzeniu po prostu masakra a dziś jak chciałam już iść do lekarza to przeszło - złośliwość ale chyba i tak pójdę do dentysty bo jak znowu złapie to pewnie jeszcze gorzej będzie boleć
ja dziś pół dnia opróżniałam stare meble i w połowie się zacięłam bo nie mam gdzie tego wepchać - masakra :/ a muszę już niedługo je wywieźć by pomalować pokój dla maluszka i wstawić jego osobiste mebelki
malutka coraz bardziej daje o sobie znać - szaleje niesamowicie wspaniałe uczucie

pozdrawiam mamuśki :D

matyna99
07-02-2011, 17:23
Antena ruchy dziecka w brzuszku to niesamowite uczucie! Wlasnie wczoraj zastanawialam sie nad tym jak to bedzie dziwnie jak juz tam nikt nie bedzie fikal koziolkow :D
co do dentysty to masz racje, niewazne ze przestalo bolec.. lepiej isc i sprawdzic co sie dzieje zeby juz nie wrocilo i nie zepsulo nastepnego weekendu.
ACH TE ZAKUPY... my wczoraj bylismy w sklepach z mebelkami i wozkami, tak wiec wozek juz wybrany a mebelki M zrobi :p pomierzyl co ile mniej wiecej ma i do pracy sie zabiera w tym miesiacu :o
Oj jak patrze na wasze terminy to wychodzi na to ze ja pierwsza na porodowce wyladuje..:eek: Czy jest tu jakas mamusia z poczatkow maja?

edzia7891
07-02-2011, 19:17
MATYNA nie martw sire bo ja tu widze sama zostane, to jak dojdziesz do siebie to sobie o mnie przypomnij :p

ANETA no kopniaczki sa mega, ale czasem to az nieprzyjemne, bynajmniej moje tak sie czasem wierci ze uciska na dno macicy :cool:

matyna99
07-02-2011, 19:43
Edzia faktycznie ja na poczatku Ty na koncu :D
Slyszalam takze wiele opini ze dziewczynki rodza sie szybciej tj ok 38-40 tc, a chlopcy 40-42tc... Zgadzacie sie z tym?
moi bracia urodzili sie po terminie a ja przed nim... hmm moze cos w tym jest

edzia7891
08-02-2011, 08:05
hey, ale dzisiaj fajnie za oknem, tylko więcej słoneczka, ale powietrze wiosenne :D wczoraj kupiłam sobie wiosenne kwiatki żeby wiosna w domku zapanowała, eMek złożył komodę dla dzidziusia :D ustawiłam miski, pochowałam rzeczy które dostałam i dziś rano obudziłam sie patrząc na te miski i mam taki dobry dzien ... heheehe

no faktycznie chyba jestem ostatnia na liscie do porodu, az sie boje, sama mnie tu zostawicie :cool:

czarna2532
08-02-2011, 11:27
edzia no to tylko pozazdroscic pogody, u nas pada deszcz :( ahh az sie z domu nie chce wynurzac. No ale jeszcze tylko do konca tygodnia i mam wolne do porodu heh ciekawe co ja poczne biedna w domu... piesek chociaz skorzysta na spacerach ;p Milego dnia wszystkim :D

edzia7891
08-02-2011, 14:30
no u mnie słonko teraz swieci az razi, ale okropny wiatr jest nie wiem co przywieje, ale pewnie nic dobrego :/

ale mi sie juz wiosny chce, zeby nie łazic juz w tym ciezkim płaszczu ...:rolleyes:

matyna99
08-02-2011, 14:39
Kobitki jak ja wam zazdroszcze tego slonca!

czarna nie martw sie ze czasu bedziesz miec za duzo bez pracy..dasz rade :) ja praktycznie od poczatku ciazy musialam zrezygnowac z pracy - mdlalam na potege... :( Juz przyzwyczailam sie do tego ze mi tydzien po tygodniu w domu mijaja :o Ha a teraz coraz wiecej do zalatwienia przed porodem, wybor pediatry, moze szkola rodzenia zakupy itp :) nudzic Ci sie nie bedzie.

luna_1979
08-02-2011, 15:31

Dokładnie Matyna99, jest dużo do zrobienia tylko, że w moim przypadku to jakoś nie mam werwy do niczego :mad:. Powinnam zrobić tyle rzeczy a mi się nie chce ehh. Muszę się jednak zmobilizować puki mam jeszcze na tyle mały brzuch i na tyle siły żeby cokolwiek zrobić. A brzusio jest coraz większy ;), normalnie teraz to z tygodnia na tydzień widać taka różnicę, że aż sama się dziwię hehe.

czarna2532
08-02-2011, 16:05
No moze macie racje :)
Matyna a masz juz na oku jakis pediatrow w okolicy?

matyna99
08-02-2011, 16:22
Luna rozumiem Cie doskonale... w moim przypadku to tak wlasnie jest ze im wiecej mam czasu na wszystko tym mniej robie i zostaje mi wszystko na ostatnia chwile.. A brzuszek rosnie :D puzniej bedziemy sie toczyc jak czolgi rzeby to wszystko zrobic czego teraz nam sie nie chce :cool:

Czarna w moim szpitalu dostalam liste wszystkich pediatrow z ny, jak chcesz moge Ci przepisac ich dane na priv. tylko powiedz mi jakie okolice Ci interesuja bo jest ich tu troche. Poradzono mi abym poprostu zadzwonila do wszystkich po kolei wybrala najlepszego wg mnie. Czego oczywiscie jescze nie zrobilam :D

czarna2532
08-02-2011, 16:46
no wlasnie powiem Ci ze sie zastanawiam mysle ze z okolic ridgewood maspeth wlasnie bo czy zawsze bede miala jak sie dostac gdzies dalej hmm niewiem sama.

luna_1979
08-02-2011, 22:49
Współczuję Wam dziewczyny tych wyborów, bo jak tu wybierać lekarza o którym się nic nie wie, niby po rozmowie telefonicznej :confused:. Naprawdę wspólczuję...

edzia7891
09-02-2011, 09:03
no i pozazdrosiłyscie pogody i zima wraca :cool:

z wolnym czasem, no na poczatku to troche ciezko, bo mi tez brakowało ludzi i tego rytmu, ale teraz jak dziewczyny pisza jest tyle do zrobienia, a my na wolniejszych obrotac wiec sie przyda wolne CZARNA ;)

matyna99
09-02-2011, 22:49
A co tu taka cisza zapanowala? ;) Wszystkie mamusie zajete wyprawkami i pokoiczkami ?
Ja wlasnie dostalam wiadomosc od kolezanki z Polski ze chce do NY z mezem przyleciec za miesiac na tydzien:cool: nie wiem tylko czy sie cieszyc czy raczej szukac jakiejs wymowki... W 8 mc niezawsze ma sie ochote na gosci...wycieczki z nimi itp... Ostatni miesiac na zakupy i wszystkie przygotowania... Musze z emkiem to przedyskutowac, ale i tak juz wiem ze nie bedzie zbytnio zachwycony :D
Piszcie co tam u Was? Duze juz Wasze brzuszki :D?

edzia7891
10-02-2011, 08:42
hey MATYNA widze ze same zostałysmy chyba :p
ja mam jeszcze wiosenny poranek, bo od week mrozy i wogóle zima znów :mad:
wiec na spacerek sie wybieram i male zakupki spozywcze

wczoraj zaszalałam z zakupami na allegro i juz czekam kiedy przyjdzie paka dla mamusi i dzieciaka :D

luna_1979
10-02-2011, 12:14
Cześć kobietki :)

Poszłam dziś zrobić małe zakupy spożywcze i oczywiście jak zwykle przesadziłam :mad:, ledwo doniosłam torby do postoju taxi :(. Ostatnio coraz bardziej myślę o porodzie i momencie kiedy na świecie pojawi się dziecko... Momentami ogarnia mnie jakaś dziwna panika, że nie zdążę wszystkiego przygotowac... I jakoś czuję już zbliżającą się wiosnę :) i mam ochotę na jakieś zmiany hehe. Ponadto oprócz ubranek dla maleństwa już myślę co trzeba kupić mojemu starszemu synkowi :), och jak ja lubię kupować mu ciuszki :). Pozdrawiam

matyna99
10-02-2011, 16:14
Luna nie martw sie na zapas! Masz jeszcze duzo czasu;) Ciebie pocieszam a sama panikuje :D juz tak to jest.
Ja tez duzo planuje kupic przez internet, o wiele taniej i wiekszy wybor.

Czarna dostalas ode mnie wiadomosci? cos mi komp szwankuje i nie jestem pewna czy podochodzily. Co do tej doktorki to kompletnie zmienilam zdanie!! NIE POLECAM! Znajoma kiedys do niej chodzila z pierwszym dzieckiem i mowi ze straszna babka a jej synkiem nowonarodzonym to jak kurczakiem golym przewracala:mad: Teraz chodzi do Lekana i mowi ze jest zadowolona... Ja to juz nie mam zielonego pojecia co zrobie z tym pediatra:confused: I jeszcze ubezpieczenie czesto pediatrzy akceptuja inne niz te ktore mamy i trzeba bedzie je zmieniac :confused: ja juz nic z tego nierozumiem.

Jedyny plus slonko wyszlo ! Ale nadal mrozno.. Babki nie przesadzajcie z targaniem tych zakupow :D

czarna2532
10-02-2011, 16:38
No i ja juz jestem :) Dzis ost dzien pracy heh wczoraj bylam na wizycie i wszystko wporzadku kazdy narzad itd :) dzidziapodczas USG jakies 2 tyg temy wazyla 630 gr:)
Matyna dostalam wiad. no dzieki za info :) mozna by sprobowac popytac o tego Lekana. Ciotka moja jest pielegniarka i mieszka na ridgewood to moze zna go spytam sie. Jeszcze dobra jest dr.Duszka ale przyjmuje na greenpoincie w manhattan medical. Ja mam Metro plus i wiem ze ona akceptuje a ciekawe jak ten Lekan a ty jakie masz ubezp?. Jeszcze mamy troszke czasu trzeba sie rozejrzac. A to do pediatry to trzeba zapisac dziecko czy poprostu isc na 1 wizyte jak jest wiesz moze? Niewiem czemu niemoge odp na pryw. wiad :/

Werka19
10-02-2011, 16:49
Hej mamuśki :)

Widzę ,że każda z was jest tak zalatana jak ja, ostatnio nie wiem w co ręce włożyć...strasznie się zrobiłam niecierpliwa ,bo chciałabym już zobaczyć moja Juleńke ,a tu do 15 maja jeszcze trochę czasu zostało . Wyprawkę dla małej już mam kompletną ,ale jeszcze został wózek i łóżeczko do nabycia. Ciekawa jestem czy wam też tak brzuszki szybko rosną? Jak narazie w ciąży przytyłam 5 kilo ,ale za 2 tygodnie mam wizytę u lekarza więc mogło się to zmienić...pozdrawiam cięzaróweczki :o

http://www.suwaczki.com/tickers/6sut3e3k7p4e09te.png

matyna99
10-02-2011, 17:04
Czarna to podpytaj sie ciotki moze ona zna jakis dobrych pediatrow tutaj. Lekan przyjmuje z health plus, ja mam health first ( tylko taki akceptowali w long island north shore hospital) , dziecko powinno sie zapisac do pediatry juz w 7 miesiacu ciazy. Ja dostalam papiery na wybor pediatry u mnie w szpitalu,mam je wypelnic i odeslac do mnie do szpitala, wtedy oni po urodzeniu dziecka wysylaja wszystkie papiery do podiatry i ja bede miec z glowy cala papierkowa robote. Oczywiscie polecali mi zebym zapisala mala do nich do szpitala dzieciecego ( jezeli sama nie wybiore pediatry mala automatycznie zostanie zapisana do nich do szpitala).Ja jednak wolalabym Polskiego lekarza tu na miejscu, niz jezdzic tyle km z malutka..Musisz sie poprostu zapytac na nastepnej wizycie w szpitalu jak oni to planuja zrobic.

aaniaa
10-02-2011, 17:20
Jestem i ja, nadrobie później. Dziś wróciłam ze szpitala. W niedzielę dostałam skurczy od kaszlu i wylądowałam ze skrócona szyjką i zagrożeniem przedwczesnym porodem na oddziale z zaleceniem leżeć. Troszke juz mi przeszło, więc dzis mnie wypisali z luteinką na kanapę. Oj dziewczyny co ja się strachu najadłam. mam nadzieję że już będxie lepiej...

matyna99
10-02-2011, 17:54
aaniaa mam nadzieje ze juz wszystko w porzadku!! Dbaj o siebie i dzidziusia i duzo odpoczywaj. Naprawde moglas sie najesc strachu. :eek:

edzia7891
10-02-2011, 19:11
ANECZKA trzymajcie sie dizelnie, lez duzo nie dzwigaj nic a bedzie dobrze
ja lezalam na poczatku, a teraz ciebie dopadło :(:(
BEDZIE DOBRZE!!!;)

antena_82
10-02-2011, 19:39

już Aniu miałam się o ciebie pytać czy już zdrowa a tu taka wiadomość :( mam nadzieję że już lepiej trzymajcie się cieplutko i odpoczywajcie
u mnie taka ładna pogoda że przez ostatnie dni się naspacerowałam a teraz strasznie kręgosłup mnie boli że ledwo daje radę nie mam siły nawet się ruszać za to moja kochana Nikolka szaleje dziś od rana - nie wiem co ją dzisiaj opętało heh - a niech szaleje moje serduszko puki ma jeszcze trochę miejsca :D

pozdrawiam

http://cap30.caption.it/11021/captionit1154352447D30.jpg (http://www.caption.it/)

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev144pr___.png (http://pregnancy.baby-gaga.com/)

http://www.pregnology.com/preggoticker120/777777/000000/My%20pregnancy/05/25/2011.png (http://www.pregnology.com/pregnancy/05/25/2011)Make a pregnancy ticker (http://www.pregnology.com)

edzia7891
11-02-2011, 09:22
ANETKA pewnie niech bryka, bo jak by cichutko siedziało to bys sie martwiła ;)

:rolleyes:dziewczyny co szykujecie na walentynki??:rolleyes:

luna_1979
11-02-2011, 11:36
hej kobietki :)

Aniu bardzo Ci wspólczuję i mam nadzieje, że już wszystko będzie w porządku. Mój niepokój, że nie zdążę ze wszystkim bierze się stąd, że w życiu różnie bywa i można urodzić np szybciej niż termin wskazuje... Boję się jakiegoś zaskoczenia. A z drugiej strony nie mogę się doczekać kiedy przytulę nasze maleństwo a tu jeszcze 3 miesiące :(. Pozdrawiam

luna_1979
11-02-2011, 11:39
:)

Edzia ja to najchętniej wyszłabym z mężem na kolację do jakiejś przytulnej knajpki ale nie będziemy miec z kim synka zostawić więc pewnie nic z tego :(.

aaniaa
11-02-2011, 12:37
Matyna ja urodziłam Kubę dzień po terminie, czyli w 41tyg, zobaczymy czy teraz dziewczynka będzie szybciej, oby nie za szybko...
Dziś troche wstałam, musiałm doprowadzić mieszkanie do porządku po mojej nieobecności. lekarz powiedział że mogę trochę wstawać, jak nie ma skurczy, i wogóle mam się ograniczać z chodzeniem tylko kilka dni, bo kaszel juz minął, skurcze prawie też, więc zamierzam weekend poleżeć a później juz normalnie.
Powiem wam że już się boję rozmiarów Oli. Jak mi teraz w poniedziałek robili w szpitalu USG, to był dokładnie skończony 24 tydzień, to wg wymiarów pokazywało 26t1d, czyli o 15dni większa, z Kuba zawsze tak 8-10dni starsza ciąża była i miał 4130g to teraz będzie jakieś 4500g, a nie chce cesarki. Ciuchów na 56 wogóle nie kupuje, kupie jeszcze kilka na 62 a reaszte na 68.
dziś zamówiłam sobie na Allegro koszule na ciąże i do karmienia, bo mam wogóle tylko 2 koszule takie jakby co do szpitala i juz odczułam brak teraz, reszta nie nadaje sie poza dom. O taką http://allegro.pl/dyskretna-koszula-muzzy-100-bawelna-m-i1450557923.html

aaniaa
11-02-2011, 12:38
A co do walentynek. my w domu oczywiście, jakoś nigdy szczególnie nie obchodzimy tego święta.

matyna99
11-02-2011, 14:12
Aniu dobrze ze juz sie lepiej czujesz.. Swoja droga nigdy nie pomyslalabym ze od kaszlu mozna takich skurczy dostac..:eek: Moj dzidzius tez od poczatku wiekszy byl niz na swoj wiek.. na pierwszym usg o ponad tydzien, a na nastepnych to sie juz tylko smiali ze baaardzo dlugie nogi .Ciuszki tez wybieram troszke wieksze niz na noworodka, najwyzej dokupie jak juz sie urodzi, albo babcie naprzynosza! Ja sie cesarki nie boje tylko nie jestem pewna do konca czy maz moze byc wtedy na sali przy mnie...

Hmmm co do walentynek M zapowiedzial ze juz nie obchodzi! Rok temu kompletnie zapomnialam a on z prezentem i zyczeniami na mnie czekal...Zobaczymy jeszcze! Moze wypad do kina...

edzia7891
11-02-2011, 14:27
ANIA ty spokojnie nie rzucaj sie na ten dom tak bo nie ucieknie Ci sprzatanie, dzidzia wazniejsza, daj jej odpoczac

piżamkę tez taka kupiłam dzisiaj przyszła :D

MATYNA moj tez cos o kinie bakal ale jak zwykle wypłaty nie dostał (pracuje u brata-nie ma to jak z rodzinka :mad: )

LUNA kazda z nas chyba ma obawy ze nie zdazy wszytkiego przygotowac, wiec lepiej miec juz naszykowane wszystko na przełomie 7-8mies zeby potem nie łapac stresa... wiec dopinaj to czego nie masz ;p

te chłopy to zawsze sie wymigują, walentynek by nie obchodzili, bo sie kochac trzeba cały rok, ale jakos przez cały rok ich na kwiatka-kolacje, czy cos innego nie stac :rolleyes:

luna_1979
11-02-2011, 15:35
:)

W sumie Edzia masz rację z tymi walentynkami i chłopami hehe. Ja wiem, że to takie komercyjne święto ale uważam, że każda okazja jest dobra żeby miło spędzić czas, inaczej niz zwykle... Przeważnie nie ma za bardzo okazji, czasu, szkoda kasy itd, a jak przyjdą te walentynki to jakoś człowiek potrafi się zmobilizowac i coś zorganizować :)

antena_82
11-02-2011, 16:26

co do walentynek to u nas jakoś zawsze ktoś znajomy wpadnie więc nie obchodzimy ich jako tako jakiś drobiazg zawsze jest heh a poza tym 15-16 to urodziny i imieniny babci a 18 urodzinki mamuśki więc człowiek jakiś taki rozlatany poszukuje zawsze prezentów i te walentynki przelecą bardziej obchodzimy i szykujemy się do rocznicy bo to 18.04 dwa lata od ślubu ostatnia rocznica bez maluszka kolejna już będzie inna w szerszym gronie :D

w przyszłym tygodniu idziemy z mężem po farbę dla malutkiej ciekawe na jakim kolorze się skończy mam tylko nadzieję że nie na kłótni bo każde będzie miało inne zdanie ;)

Edzia masz rację ostatnio przez dwa dni prawie nie czułam maleństwa to kazałam mężowi nasłuchiwać czy wszystko jest ok, a jak zaczynał do niej mówić to się budziła i trochę pokopała ale delikatnie a teraz znowu daje czadu co mnie cieszy dziś trochę mniej niż wczoraj ale jak kopnie to nieraz aż się przestraszę :D

pozdrawiam serdecznie

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev144pr___.png (http://pregnancy.baby-gaga.com/)

http://www.pregnology.com/preggoticker120/777777/000000/My%20pregnancy/05/25/2011.png (http://www.pregnology.com/pregnancy/05/25/2011)Make a pregnancy ticker (http://www.pregnology.com)

edzia7891
11-02-2011, 16:50
ANETA no to widze ze nie tylko moje tak walnie czasem ze az podskoczę z wrazenia, a M ostatnio dostał kopa w ucho jak słuchał brzucha hahaah ale miałam ubaw i taki zdziwiony to ono juz ma tyle siły :eek:

no my tak symbolicznie obchodzimy walentynki, kinko zwykle i zazwyczaj ja dbam o jakiegoś romana, ale teraz siły nie mam zbytnio
robię galaretkę z brzoskwiniami w kieliszkach do martini, bo mam smaka to na walentynki bedzie jak znalzł, a dla M body kupiłam maluchowi z napisem KIBICUJE RAZEM Z TATA :D mysle ze mu sie spodobają :)
a kino moze wypali, chciała bym bo z maluchem to juz nie bedzie kina przez dłuższy czas :p

matyna99
11-02-2011, 17:00
Ach te chlopy, tylko moj sie nie wymiguje a ma uraz z przeszlosci:confused: obrazony
co do kopniaczkow, to jak moja malutka mnie pod rzebra czasem trafi to juz nie jest to takie przyjemne :p ale co tam niech kopie ile chce

Edzia rozumiem Cie dokladnie jezeli chodzi o rodzinne biznesy :) calkiem podobnie i u nas bywa...

Z zakupami musze niestety sie caly czas powstrzymywac, tu jest ten tradycyjny baby shower, i to ma byc niespodzianka...(w 7-8 miesiacu ciazy) Dopiero po nim bede dokupywac rzeczy ktorych nie dostane..A a juz bym chciala miec wszystko przygotowane :(

pozdrawiam Mamusie :)

czarna2532
12-02-2011, 03:04
Ja z mezem w walentynki pewnie wyskoczymy na jakas kolacyjke mamy mila knajpke bliziutko domu wiec moze sie uda heh
matyna ja mimo zwyczaju urzadzania baby shower nie powstrzymalam sie od zakupow :)
wczoraj przywiezlismy lozeczko a dzis z ciekawosci skrecilismy :D brakuje tylko naszej coreczki :)

czarna2532
14-02-2011, 02:05
a co tu przez weekend taka cisza? Ja jutro do dentysty i jestem przerazona brr
matyna dr Lekan nie przyjmuje metro plus a slyszalam ze dobra jest zielnik hanna na ridgewood. Ma gabinet i w tym samym domu mieszka wiec dostepna w dzien i w nocy. Ja chyba ja wybiore ale to po porodzie wybierasz.

matyna99
14-02-2011, 14:22
Czarna chyba zostalysmy tu same. Ja tez chcialam do zielnik sie zapisac ale znajoma do niej chodzila z synkiem i zrezygnowala jak najszybciej sie dalo...ponoc straszna sluzbistka, tylko zapisuje sobie tysiace notatek w zeszycikach a nic kompletnie Ci nie doradzi, a jak znajoma potrzebowala raz 1 rady przez telefon to dostala opieprz ze przez tel sie nie leczy. Robi problemy jezeli chodzi o przepisywanie mieszanek , a juz o tych na uczulenie to calkiem zapomnij.. (jezeli nie karmisz piersia), a jak Ci sie ubezpieczenie skonczy i np czekasz miesiac na odnowienie to musisz placic za kazda wizyte jak za prywatna.. Ogolnie jak znajoma uslyszala ze chcialam do niej zapisac dziecko to moglaby nie przestawac wymieniac jej wad... I jeszcze to ze szczegolnie nie poleca do pierwszego dziecka bo dzieci traktuje bardzo przedmiotowo...wyrozbiera noworodka do gola i przezuca z wagi na miarki jak kurczaka:confused: Ja juz kompletnie zdurnialam z tymi lekarzami kazdy w sumie mowi co innego... JESZCZE SIE TAKI NIE URODZIL CO BY KAZDEMU DOGODZIL.. A lekarza mi poradzili w szpitalu wybrac jeszcze przed urodzeniem bo nie bedziesz miec problemow rzadnych i ubezpieczenie dla malucha bedzie bez zadnego poslizgu, i co wizyte lekarz sie mnie pyta czy juz mam pediatre bo to najwyzszy czas... Ale sie rozpisalam :D

UDANYCH WALENTYNEK KOBITKI

luna_1979
14-02-2011, 15:50
Matyna ja też tu jeszcze jestem hehe, nie jesteście same :D. Jak ja się cieszę że nie mam tego typu problemów z wyborem pediatry :/. Dziś coś się źle czuję, boli mnie gardło i jakaś strasznie osłabiona jestem i co chwila robi mi się taki nieprzyjemnie twardy brzuch :(. A na dodatek zepsół nam się telewizor :/ i czeka nas kolejny nieprzewidziany wydatek :mad:

matyna99
14-02-2011, 16:22
Luna to tak wlasnie jest... glupi tv nie mogl jeszcze troche poczekac! jakby tu malo wydatkow bylo... Mi na taki twardy brzuszek ciepla kapiel pomaga, wylez sie w wannie przez kwadrans powdychaj pary to i moze gardlo troche odpusci:) Mnie juz czasami takie lekkie skurcze lapia-nie naleza do przyjemnych ale czytalam ze to zupelnie normalne i im blizej do konca tym czesciej sie zdrarzaja;) taki trening przed porodem.

czarna2532
14-02-2011, 19:05
to wiec powiem Ci Matyna ze ja juz zglupialam... brr i mam pustke w glowie jesli chodzi o pediatre. Znajoma jest zadowolona, Twoja znajoma nie, naprawde trzeba przemyslec to dokladnie a czasem i przez telefon jakas rade warto by miec mozliwosc dostac taak .
Luna to lipa z TV ale powiem Ci ze ja nie pamietam kiedy ostatnio wlaczalam swoj hehe a co do twardnienia brzuszka tez tak czasem mam.

luna_1979
15-02-2011, 09:53
Hej :)

Ja wiem że te skurcze to normalka ale wczoraj to cały dzień mnie trzymało i to nie było normalne. Jak tylko wstawałam to z miejca miałam takie ciągnięcie ku dołowi i brzuch twardy jak kamień i czasem takie lekkie pobolewanie :(. Ale dziś jest lepiej choć czuje się nie za bardzo bo przeziębienie mnie dopadło :mad:.

aaniaa
15-02-2011, 10:59
Oj te wstrętne skurcze, teraz nas straszą a jak będzie czas że będą miały wywołać poród, to będą za slabe i będziemy się męczyc godzinami....Oby nie.
Mi juz zdecydowanie lepiej, ale strach pozostaje nadal. Chciałabym juz koniec kwietnia, bo wtedy to juz dość blisko porodu i ciepło.

matyna99
15-02-2011, 17:35
aaniaanie strasz! ja na sama mysl o porodzie dreszczy dostaje :( ale z drugiej strony nie moge sie juz doczekac!!!
Nareszcie i tu wiosna zaczelo straszyc :) sloneczko wyszlo i coraz cieplej sie robi. W koncu! Mam nadzieje ze juz zima nie wroci...

luna_1979
16-02-2011, 07:28
:(

Oj, ale mnie rozłożyło, gardło i zatkane zatoki. A tu małego trzeba do przedszkola prowadzać, ale wole żeby chodził do przedszkola niż z chorą mamusią siedział w domu. Jedyna pocieszająca myśl to ta że moja mama do nas przyjeżdza jutro :) bo dawno się nie widziałyśmy.

Trzymajcie się kobietki

matyna99
16-02-2011, 17:31
Luna zdrowiej szybko ;) mama Ci napewno pomorze!
Cisza tu na forum..:confused:
Zaczelam zastanawiac sie nad szkola rodzenia, ale z tego co slyszalam to moze byc tylko strata czasu... bo jak przychodzi co do czego to wszystko odbywa sie naturalnie a o klasach oddychania wcale sie nie pamieta.
Zapisalyscie sie na szkole rodzenia?

luna_1979
16-02-2011, 19:53
Matyna ja chodziłam przy pierwszej ciąży do szkoły rodzenia, to było oczywiście w Polsce, więc nie wiem jak tam u Ciebie to wygląda. Powiem Ci tyle, że w takiej szkole nie uczono tylko technik oddechu itd, ale różnych rzeczy o opiece nad maleństwem uczyli i takich czysto technicznych spraw typu co może okazać się potrzebne w czasie porodu i zaraz po i jak to będzie w praktyce w ogóle wyglądało. Mówiono też o tym co będą robić w razie komplikacji itd. Przyznaję, że czasem było nudno ale dużo wiadomości stamtąd wyniosłam, ale to było w Polsce.

antena_82
17-02-2011, 05:22
cześć dziewczyny :)

trochę mnie tu nie było ale miałam strasznie napięty tydzień latanie przygotowanie prezenty - babci imieniny i urodziny a w piątek mamuśki urodziny, ale tych imprez w tym tygodniu się porobiło heh
ja ostatnio czuje się dobrze malutka szaleje nieraz daje popalić takie kopniaki mocne że aż nieraz zaboli conieco ale niech kopie choć czuje że siły nabiera :)
co do szkoły rodzenia to cały czas się zastanawiam czy iść ale słyszałam że lekarzom lepiej się współpracuje przy porodzie z osobami po odbytej szkole rodzenia więc myślę że chyba nam też po niej będzie lepiej choć do końca nie jestem i tak przekonana :/
kobitki nie chorujcie już tak niech ta wiosna przychodzi to może mniej będziemy prychać

pozdrawiam :)

edzia7891
17-02-2011, 09:38
hey laski, widze ze nie rozszalałyscie sie z pisaniem jak mnie nie bylo
nie miałam kompa bo formata mi brat zrobił i tak zrobil ze czesci sterowników nie było i neta i wogóle ehhh dobrze ze mam sasiada kolezenskiego to mi neta zrobił a reszte sama sciagam i instaluje

twarde brzuszki ojjjjj ja wczoraj miałam bo sie wyrabałam na prostej jezdni bez lodu i sniegu :eek: przechodizłam przez droge i patrzałam na auta, a nie pod nogi a za wysokim kraweznikiem lezał kamien jak piesc i gruchłam, na szczescie na kolana, ale panike mialam do konca dnia
tez mi kompiel pomogła na rozluźnienie brzuszka

pozdrawiam

luna_1979
17-02-2011, 10:30
Hejka :)

Ja co do kąpieli na rozluźnienie to mam mieszane uczucia :/, bo jeżeli to tylko takie zwykle skurcze to nawet pomoże, ale jezeli nie daj Boże byłoby to cos poważniejszego to taka kąpiel wszystko przyspieszy. Moja przyjaciółka tak miała że w ósmym miesiącu dziwnie się poczuła i pomyślała właśnie że kąpiel jej pomoże, jak posiedziała chwilę w wannie to tak ją złapało, że karetka ledwo zdążyła ją przetransportować do szpitala, urodziła zaraz po przeniesieniu na oddział ehh. Dlatego ja się boję brać kąpiele jak coś mi się z brzuszkiem dzieje bo znam taki właśnie przykład.

edzia7891
17-02-2011, 12:42
kąpiele sa jak najbardziej zalecane w ciąży z tym ze woda musi mieć 37-38stopni nie więcej bo gorąca właśnie może wywołać poronienie a w zaawansowanej ciąży poród
Tak mi to ginek wyjaśnił na początku boja uwielbiam gorące kąpiele a teraz muszę sie uraczyć letnia woda
Ogólnie mi polecił kupić termometr do kąpieli dla dziecka i korzystać w ciąży leżeć i opuszczać gorącej wody tak by miałam stała temp 37-38 i tak robię ;)
kompie sie z kaczucha hahahah :D

luna_1979
17-02-2011, 13:58
Ja szczerze mówiąc to zawsze wolałam prysznic od wylegiwania się w wannie :D, więc teraz mi tego w ogóle nie brakuje hehe. Jakoś zawsze szkoda mi było czasu na kąpiele hehe. Czasem jak mi się zachciało to robiłam sobie takie domowe spa i wtedy pozwalałam sobie na dłuższą chwilę przyjemności ;)

matyna99
17-02-2011, 14:53
Mowiac o kapielach mialam namysli takie o jakich pisze Edzia czyli w temp nie wyzszej jak 40', dzialaja super na brzuszek jak i na kregoslup, ktory ostatnio jest odczowalny coraz silniej :eek:
Kupilam sobie wieeeelka ksiazke "pierwszy rok zycia dziecka" naprawde jest tam wiele dobrych rad, na wszystkie tematy dotyczace opieki nad maluchem , karmienia itp. i czas szybciej mija na czytaniu :)

edzia7891
17-02-2011, 15:18
MATYNA ja mam książkę Pawła Zawitkowskiego "co nie co o rozwoju dziecka" polecam !!!
1 rok życia jak trzymać dziecko przewracać o bioderkach podnoszeniu odkładaniu metodach aby kolki nie było i w ogóle masa informacji :D
az człowiek spokojniejszy jest, facet jest fizjoterapeutą i na prawdę
fajnie opisuje + zdjecia i płyta cd

dziś dzwoniłam do szpitala pytać o szkołę rodzenia
któraś z was sie wybiera może albo chodzi już...

edzia7891
19-02-2011, 09:26
ale tu cisza, masakra, dziewczyny zasypało was :p
sama zostałam :rolleyes:

matyna99
19-02-2011, 15:54
edzia ja tu nadal jestem, ale fakt Ciiiiiiiiisza tu panuje
narazie zostane przy tej ksiazce co juz kupilam, prawie 800stron drobnym druczkiem, bardzo dokladnie opisuje kazdy miesiac dziecka od noworodka do 12m, opieke, karmienie, choroby, kosmetyki, szczepienia, praktycznie wszystko, sprowadzilam ja sobie z Polski i tanio mnie to nie kosztowalo. Musi mi wystarczyc :D
Kolejne zakupy za mna :) sliczna kolderka, materacyk itp juz sie nie moge doczekac calej reszty!
czarna znalazlam rozwiazanie na zakaz pralki w domu :D wonder washer , na ubranka dla dzidziusia w zupelnosci wystarczy, idealne na przepierki dla dzidzi, naprawde obawiam sie tych pralni rzeby jakiegos uczulenia dziecko nie dostalo... A taki wonder washer schowam gdzies w domu i nie mysle sie chwalic wlascicielowi ze mam cos takiego:rolleyes:
Odezwijcie sie kobitki, jak tam brzuszki?
pozdrawiam

edzia7891
19-02-2011, 18:40
MATYNA spoczko, ja nie neguje, wymieniam tylko co mam, a Ty jaki tytuł i autor, bo ja mam pożyczona w sumie ta książkę
no ja tez zamówiłam łóżeczko pościel i czekam az przyjdą :D

laski baluja bo week - karnawał hihih

matyna99
19-02-2011, 19:48
Edzia ksiazka ktora ja kupilam to "pierwszy rok zycia dziecka" h.murkoff , wydanie uzupelnione i poszerzone, Z checia kupilabym ta ksiazke co o niej pisalas, ale koszty za wysylke sa wieksze niz koszt samej ksiazki :confused: wiec zostane przy tej jednej co ja mam. Ale naprawde polecam! na allegro maja najlepsze ceny :)

:D ja sie tak rozleniwilam w ciazy ze nawet zapomnialam ze karnawal mamy ;)

aaniaa
21-02-2011, 10:29
cześć Mamuśki :)
Ja ostatnio mam strasznego lenia, mogłabym nie robic nic(poza jedzeniem:))
My juz zdecydowaliśmy sie na wózek Coneco Toledo, teraz przeglądam pościele na allegro, jakis zestaw z wypełnieniem musze zakupić, a jest taki wybór że ciężko mi sie zdecydować.
Ostatnio jestem głodna ciągle, zjem obiad, a po 10 min myslę co zjeść, też tak macie? mam nadzieję tylko że waga nie zacznie za szybko rosnąć. Teraz mam 6kg na plusie i licze że jeszcze góra drugie tyle dojdzie, bo tak z Kuba miałam. W czwartek jadę na wizytę, ciekawe jak tam moja szyjka się trzyma, czy nie skróciła sie bardziej.

antena_82
21-02-2011, 16:33
ostatnio miałam panikę i nie wiedziałam co robić jechać do szpitala dzwonić do mojej doktórki bo moja księżniczka się rozleniwiła i bardzo delikatnie dawała o sobie znać - po prostu odpoczęła sobie przez dwa dni a teraz dalej szaleje mam nadzieję że jak się urodzi to już nie będzie mnie tak straszyć :)
w końcu w sobotę wywieźliśmy meble więc pokoik dla małej jest pusty ale międzyczasie wymyśliłam sobie że mają być panele bo mamy dywan więc stwierdziłam że to będzie bardziej higieniczne i łatwiejsze w utrzymaniu porządku - więc jest dodatkowa robota i wydatek :) w szczególności że mamy persa w domu a ten gubi dużo włosów
dziewczyny chodzicie do tej szkoły rodzenia czy nie bo ja się zbieram ale sama w sumie nie wiem czy iść :rolleyes:

pozdrawiam mamuśki

czarna2532
21-02-2011, 17:52
witam mamuski. Ja wlasnie u dentysty czekam brr matyna co do pralki to masz na mysli franie? He powiem ci ze pod nami mieszka wlasciciel i zapewne by uslyszal ale chce zmienic mieszkanie slyszalas cos moze? Ania ja tez wiecznie glodna szok he a jak po wekendzie? My bylismy na urodz. Meza brata troche rozrywki hi i ogladalismy wozki no i wybralam :) stroll-air zoom

matyna99
21-02-2011, 18:41
Hej Ciezaroweczki!
Len chyba wszystkie nas ogarnol.. hihi Wczoraj male zakupy dla dzidzi zrobilismy, pomalu znosimy do domu coraz to wiecej rzeczy :D ja wozek bugaboo frog wybralam, przed ciaza pracowalam jako niania (tam taki mieli tylko ze ta drozsza wersje) i ten wozek jest naprawde super, przyzwyczailam sie juz do niego :)
Antena mi lekarka powiedziala ze jakby dzidzia sie mniej ruszala to mam od razu dzwonic.. moze troche przesadza, ale wierze ze mialas stracha!ja caly czas wacham sie nad szkola rodzenia, tymbardziej ze tu chyba jest platna... a znajac zycie cena bedzie ciekawa :confused
Czarna wonder washer wygladem przypomina wiaderko, jest na prad, i nie sadze ze wlasciciel by je uslyszal (nasz tez mieszka pod nami), nie podlanczas do kranu tylko nalewa sie wode do srodka :D My tez zmienilismy mieszkanie niedawno,i praktycznie zaczelismy od zera bo prawie nic nie bralismy ze starego mieszkania. Przynajmniej mam mniej sprzatania.
pozdrawiam was wszystkie

edzia7891
22-02-2011, 08:05
hey no w koncu sie ujawniłyscie ;p

ANETA ja ide na szkołe rodzenia od kwietnia, do szpitala w którym bede rodzic, przy okazji poznam połozne i co trzeba zabrac i wogóle...
U mnie tez jest płatna ale w szpitalu 150zł
a prywatnie 250zł

ja jeszcze karocy nie wybrałam hehe ale ja na samym koncu forum jestem
cuszków sporo dostałam od kuzynek,, a swoje tez juz kupiłam :D

w poniedziałek wizyta wreszcie, ciekawe czy sie małe ujawni

teraz czekam za łózeczko z wyposazeniem takie >>>
http://arusiowo.gto.pl/pro_1/HAFTY/posciel_haftowana/2.jpg

antena_82
22-02-2011, 17:53
hej mamuśki :)

dziś się zebrałam w sobie i zadzwoniłam do położnej która prowadzi szkołę rodzenia najpewniej zaczynają za 2 tygodnie jest to osiem spotkań raz w tygodniu a koszt to 200 zł więc chyba się zdecyduje bo jedne zajęcia wychodzą tylko 25 zł - dla malutkiej wszystko może mi się lepiej i krócej będzie rodzić heh a poza tym mam dwa tygodnie by zmienić zdanie pięć razy ;)
jak ja bym chciała by już się ruszyło z zakupami ale myślę że marzec to odpowiedni na to czas w sumie to tak sobie zaplanowałam - największe zakupy w marcu do połowy kwietnia by miesiąc przed być gotowym :D

czarna2532
22-02-2011, 18:59
hej mamuski :)
U mnie w szpitalu jest darmowa szkola rodzenia 4 spotkania w kwietniu ale ja chyba nie wybiore sie niewiem w sumie.
Dzis mam USG 3D juz nie moge sie doczekac :D

edzia7891
23-02-2011, 11:33
CZARNA jak tam po usg :D
ANETKA no to fajna cena u mnie 150zł za 6 spotkań wiec wychodzi podobnie, a dla samej siebie warto iść żeby choć troszeńkę mieć kontroli nad ciałem, i umieć sobie pomóc oddychając właściwie i przyspieszyć poród

kurcze wczoraj koleżanka rodziła i wszytko 12h trwało od odejścia wód do pojawienia sie dzidzi... i jej relacje na świeżo po porodzie trochę mnie przeraziły i jestem w lekkim popłochu :o

łóżeczko mi przyszło, czekam na M az wróci i mi wniesie do mieszkania i rozpakuje pooglądam :D:D:D

aga_biedronka
23-02-2011, 11:39
Witajcie
dawno mnie tu nie było, trochę problemów mieliśmy i musiałam spędzić czas w szpitalu, ale już jesteśmy w domku i wszystko jest oki

matyna99
23-02-2011, 15:47
Aga mam nadzieje ze wszystko u Ciebie i Dzidzi w porzadku jest! Co sie z Wami dzialo? Na szczescie juz w domku wiec odpoczyywaj i dbaj o siebie :)
Edzia Twoja kolezanka pewnie jeszcze w lekkim szok po porodzie byla... wszystkie nas to czeka, najlepiej jest o tym nie myslec:rolleyes:
No ja nie wiem jeszcze jak to z ta szkola rodzenia u mnie bedzie, problem w tym ze mam kawalek do szpitala i M nie moze sie z pracy zwalniac zeby mnie wozic... Musze zapytac o niedzielne klasy, na 100% ide na klase orientacyjna, czyli wszystko o tym jak porod wyglada i co mnie czeka :) W smie zaraz musze zadzwonic sie umowic.
Edzia sliczne to lozeczko! Dzidzia jak krolewicz bedzie w nim wygladac :D
Pozdrawia

edzia7891
23-02-2011, 17:08
Matyna wiem wiem ze na świeżo i ze w szoku, ale mnie trochę przeraziła tym bardziej ze pisała o 1 w nocy
Ale rano juz sie umyła i czekała na dziecko i wsiąkła wiec chyba już szczęśliwa

My rozpakowaliśmy łóżeczko, ale super jest, M juz by chciał skręcać hihihi
ale nie kazałam mu jeszcze za wcześnie i do tego trzeba powierzyć bo śmierdzi lakierem drewno, a pościel taka świeżością - wiec czekać na pogodę tylko

AGA dobrze ze juz wszytko dobrze... a co sie działo konkretnie?
nabieraj sil i napisz jak będziesz miała ochotę;)

matyna99
23-02-2011, 20:25
Wlasnie przyslali rzeczy dla Malej, CUDNE :) Pokoik caly bedzie zielono,bezowo misiowy hihi :D
Zaisalam sie na te klasy, 4 spotkania po 3 godziny no i wieczorem wiec M jak najbardziej zdazy z pracy :) Zobaczymy czy warto bylo, lepiej jest sprobowac niz nie, potem bym zalowala ze nawet nie chcialam zobaczyc o co w tych klasach chodzi...

antena_82
23-02-2011, 21:46
poród to nic przyjemnego każdy wam to powie ale lepiej się negatywnie nie nastrajać bo będzie jeszcze gorzej moja mama opowiadała że jak kobieta z jej pokoju pojechała na salę rodzić to ona ze stresu dostała bóli i w efekcie rozwolnienia więc nasz stres na pewno do niczego dobrego nie doprowadzi a może zaszkodzić ale jak zobaczymy nasze dzieciątko to słyszałam że szybko się o męczących godzinach zapomina :)
co do szkoły rodzenia to chyba macie rację lepiej być przygotowanym i pomóc sobie mniej się stresować już w trakcie porodu a może dzięki tym spotkaniom szybciej i bezpieczniej nasz skarb znajdzie się na świecie :D

pozdrawiam

matyna99
25-02-2011, 19:50
Hej Kobitki!
Jaka tu cisza zapanowala...
Czarna jak tam po 3d? Masz jakies fajne zdjecie? ;)
Ja po kolejnej wizycie, posluchalam serduszka dzidzi i krew oczywiscie mi pobierali, nastepna wizyta dopiero za 3 tyg.. myslalam ze teraz czesciej bede chodzic..... :confused: Lubie te wizyty, bo wiem ze juz coraz bliezej :)
A szkola rodzenia to tez dla Mezusia dobre przygotowanie , bedzie mniej wiecej wiedzial co go czeka... A Wy jak rodzicie, z Mezem czy wolicie same? Ja sama bym chyba ze strachu tam wymiekla... Na szczescie m chce byc przy porodzie wiec to mi dodaje pewnosci i mniej sie boje :p
pozdrawiam!

aga_biedronka
25-02-2011, 20:56
Dziękuję za troskę :)

Straciłam przytomność po obciążeniu glukozą, upadając uderzyłam się w brzuch, zaczęły się silne bóle i krwawienia, ale na szczęście już wszystko w porządku :)

matyna99
26-02-2011, 02:29
Aga dzieki Bogu ze nic sie malenstwu nie stalo!! Ja mdlalam do 6 miesiaca ciazy... i tez sie nieraz strachu najadlam...raz polecialam na stol i krzesla w sklepie... Ale nigdy nie udezylam sie w brzuch (lekarze w koncu zabronili mi samej z domu wychodzic), Mowia "ciaza to nie choroba i mozna robic wszystko..." jednak czasami wyglada to zupelnie inaczej. NA SZCZESCIE JUZ WSZYSTKO OK! odpoczywaj duzo i dbaj o malucha. pozdrawiam

edzia7891
26-02-2011, 09:24
AGA az ciarek dostałam, masakra...
dobrze ze mój gin mi kazał zjeść śniadanie i dopiero tego gluta wypić, bo powiedział ze nad czo właśnie sie dzieją rożne rzeczy-wymioty, omdlenia i to jest tylko meczenie ciezarnej
Ale i tak mnie brzuch rozbolał po tej histori, bo ja samochodem do lab nim dojad to masakra, na słupie mogłam wyladaowac
DOBRZE ZE SIE WSZYSTKO USTABILIZOWAŁO!!!
Dzidzus juz ok?

MATYNA ja chce isc z M ale on nie jest pewien do konca wiec... pozostaje mi czekac i powoli go oswajac, moze sie zdecyduje ;)

antena_82
26-02-2011, 15:23
aga_biedronka dobrze że wszystko dobrze się skończyło ale dlatego też ja na te badanie poszłam z mamą żeby ktoś był jakby coś się działo ale u mnie przeszło bezproblemowo może dlatego że moja malutka bardzo lubi słodycze
ja w czwartek idę na wizytę już nie mogę się doczekać bo znów zobaczę moją malutka... to już tylko trzy miesiące do końca ale ten czas leci
co do porodu to mój mężuś też jeszcze się zastanawia - śmieje się że nie wie czy wytrzyma z moimi sopranami ;)

pozdrawiam mamuśki

edzia7891
28-02-2011, 10:50
hey mamuśki coraz więcej słonka ahhh jak przyjemnie czuć wiosnę przykryta resztkami zimy :rolleyes:
JADĘ DZIŚ DO GINKA :eek: ciekawe czy moje małe ujawni swoja tożsamość :p

co tam u was meldować sie ;)

aaniaa
28-02-2011, 17:06
cześć Mamusie :)
Aga, aż strach sobie to wyobrazić, a co dopiero przeżyć...
Edzia, trzymam kciuki za Wasza wizytę, może dzis maluszek zdecyduje się ujawnic....

antena_82
28-02-2011, 20:17
Edzia trzymam kciuki i daj znać jak będziesz po wizycie :) ja w czwartek dopiero i już nie mogę się doczekać
dziś koleżanka była na USG i dowiedziała się że będzie druga córa a imię dla synusia już miała ale się z niej śmiałam ... chyba modły tatusia i córci się sprawdziły bo oni chcieli dziewczynkę będą mieli mały babiniec :D
a zauważyłyście że ostatnio bardzo dużo babeczek się rodzi

pozdrawiam kochane

edzia7891
28-02-2011, 20:17
USG mi nie robił, tylko serducha słuchałam i jest ok, wyniki dobre, cukier również norma do 140 jest a ja miałam 129, bóle kości łonowej normalne, puchnące nogi tez, szyjka zamknięta wysoko wiec dobrze nic sie nie dzieje, dziecko sie rusza to dobrze obserwować jak cos to dzwonić

zła jestem z M sie pokłóciłam bo on tylko ze pleć i pleć, a nie zdrowie
wkurzył mnie jak nie wiem :mad:

matyna99
01-03-2011, 13:56
EDZIA nie przejmuj sie glupotami swojego m, na pewno zdrowie dzidzi jest dla niego tak samo wazne jak dla Ciebie! Tylko go ciekawpsc zrzera co zmajstrowal :D niech sie uczy cierpliwosci- przyda mu sie jak juz Male sie urodzi!! HAHA a pozatym to mu powiedz mu ze plec byla zalezna od jego chromosomow i on powinien ja znac ;) No i zawsze mozecie umowic sie na dodatkowe usg jezeli on juz tak wytrzymac nie moze w nieswiadomosci..
Dobrze ze wszystko u Ciebie i dzidziusia ok po wizycie. Bedzie Ci coraz latwiej obserwowac ruchy dziecka-oj bo sie robia coraz silniejsze!

piszcie kobitki co u Was!

Pozdrawiam Mamusie,

edzia7891
01-03-2011, 14:55
MATYNA dzieki ;p

bardzo mnie zezłościł, zachował ie tak jak bym ja mu na złosc zrobiła i nie chała usg albo płci poznać
Mnie to obojętne w sumie byle zdrowe a i tak moje najukochańsze
A ruchy to czuje bardzo, kopniaki takie ze brzuch skacze, choc dzisiaj małe cos cichutkie chyba tez sie zezłościło wczorajsza wizyta i reakcja z taty
nawet na niego nie reaguje

A w sobotę sie narobiliśmy bo obiad sprzątanie jeszcze M pomagaliśmy drzewo układać lekkie sztachetki, no ale jednak nogi odczuły, a wieczorem goście i sie M opił lekko, nawet sprzątać nie pomógł. A obiecał ze niedziela będzie dla rodzinki, ale chyba o sobie mówił bo spał do południa a ja od nowa musiałam łazić i sprzątać gotować i w ogóle

Ma kryzys 30-tki i mnie wnerwia!!
któraś ma M po 30tce co to przeszedł, jak sobie z tym poradziłyście z zrzędzeniem chłopa

matyna99
01-03-2011, 16:37
:D EDZIA moj ma 33 a niebawem 34,:D Zrzedzenia sie nie uniknie hihi ale moj to i tak zloto chlop moze bedzie mial kryzys dopiero po 40 stce...mam nadzieje ze nie! :cool: Czasami warto po prostu nie sluchac ;) Nastepnym razem w taka niedziele zrob sobie wolne! sprzatanie nie ucieknie :D a na obiad pizza czasami tez jest dobra, ja tak robie i nikt nie narzeka.

edzia7891
01-03-2011, 18:35
ale niedziela bez rosołku :( a w sobotę w sumie to ja nie jadłam obiadu, zrobiłam dla M fasolkę po bretońsku żeby mieć spokój parę dni :p

I sie wybieram na usg 4D jutro będę dzwonić, bo juz mam dość, niech sie chłop dowie co tam bryka, a ja sobie obejrzę do kogo podobne małe :D

no mój ogólnie oki z ta 30tka ale jak go najdzie to masakra
a jak by juz chory był to całkiem juz trumnę zamawia, a powiedział ze jak 35 skonczy to idzie kupić kwaterę na cmentarzu :p debil
może to śmieszne ale kobiecie w ciąży sie nie mówi takich rzeczy tak jak by nie miał dla kogo żyć i po co,a dziecko w drodze długo wyczekane ... ehh :mad: chłopy

matyna99
01-03-2011, 19:00
EDZIA rozbrajasz mnie swoim M :D a niech se kupi kwatere, bedzie mial gdzie marchew siac :D Moze on sie czuje jakis niedowartosciowany... gdzies czytalam ze mezczyzni potrafia reagowac w taki sposob na ciaze partnerki, czuja sie nie potrzebni i zaniedbani bo zona ma w glowie tylko dzidziusia a o mezu zapomina...:confused: przejdzie mu ;)

matyna99
01-03-2011, 22:56
http://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/1,79332,6866458,Plan_porodu.html
polecam plan porodu
sama przetlumacze co mi potrzeba na angielski, wiem ze jak przyjdzie co do czego to zbolu moge zobojetniec i pozwole robic ze soba co im sie tylko bedzie podobalo, a tak to czarno na bialym na co sie zgadzam a na co nie

edzia7891
02-03-2011, 15:53
idę w piątek na USG 4 D :D:D:D
jakieś rady??
gin mi kazał dużo wody pic żeby dużo wód płodowych było to lepiej dzidzie będzie widać :rolleyes: wiec od jutra muszę doić ile wlezie :p

juz sie nie mogę doczekać i normalnie az mam lekkiego strsika

ps: czy wasi maja opory przed sexem w ciazy, że zrobią krzywdę dzidzi, mimo ze lekarz pozwala??

matyna99
02-03-2011, 22:31
hej EDZIA tylko my tu zostalysmy! :confused:
Powodzenia na usg! Jezeli chodzi o rady ja na Twoim miejscu zjadlabym cos slodkiego na godzinke przed (moja mala wiecej sie rusza po snikersie :D ) a i wybralabym taka godzinke w ktorej dzidzia zazwyczaj nie spi, bo co jak nie bedzie sie male chcialo obrocic i pokazac buzki ? Ja na usg 3d i 4d tylko pupe moglam widziec bo za nic nie chciala sie obrocic... hihi
A co do kochanego meza mojego to on nie ma zadnych oporow bo wie ze dziecku nic zlego nie zrobi i nie rozumie jak to niektorzy sobie odmawiaja tej przyjemnosci :D tymbardziej ze po porodzie 6 tyg celibatu...
Kupilam malej kurtke zimowa i pajacyka na jesien.. M twierdzi ze przesadzam ale teraz takie przeceny! I wozek dzisiaj zamawiam, ojjj juz mi tylko 2 miesiace zostaly, mam coraz wiekszego stracha!
W I O S N A za oknem!! :)

Pozdrawiam !!

edzia7891
03-03-2011, 08:58
MATYNA chyba tak ja z konca Ty z poczatku no a srodek zniknoł :rolleyes:

Mój ma opory zwłaszca teraz jak mi brzuch urósł, nie umie nie myslec o dziecku i nic nie wychodzi .
Ale ponoc to normalne, niektórzy tak maja, m kuzynki to nie chciał od początku jak tylko sie dowiedzieli o ciazy - powiedział ze nie bo tam jest dziecko i dopiero po porodzie

A dzeki za podpowiedz z tym słodkim faktycznie zapomniałam
A małe akurat fika najbardziej koło 18.00 a po słodkim to bedzie szał :p

matyna99
03-03-2011, 14:45
Edzia zrob sobie tlusty czartek w piatek :D
Chyba wszystkie mamusie sa zajete smazeniem paczkow!
Niektorzy faceci tak maja, ale nie tylko oni bo i niektore kobitki w ciazy tez unikaja tych zabaw z obawy o dziecko. :rolleyes:
My wiemy ze dzidzi nic nie zrobimy, wszystko z ciaza jest oki wiec po co dodawac sobie kolejnego zmartwienia :p Tymbardziej ze nie trzeba sie przejmowac antykoncepcja hihihi
A wlasnie macie jakies rady dotyczace antykoncepcji po porodzie? Ja zastanawialam sie nad mirena.. Ale nie jestem przekonana...Mam bardzo slaba tolerancje na hormony, tylko raz w zyciu przez pare miesiecy bralam tabletki i przyznam szczerze to byl jeden z najgorszych okresow w zyciu :( prawie wszystkie efekty uboczne mnie spotkaly.. a waga?! 5kg do przodu:eek: a zaraz po tym jak przestalam brac to swinstwo wszystko wrocilo do normy...
Tyle ze nie planujemy nastepnego szkraba i musimy sie zastanowic nad zabezpieczaniem... poradzcie cos

antena_82
03-03-2011, 15:16
hej dziewczyny
Matynko co do antykoncepcji to z tego co wiem jak karmisz to hormony odpadają chyba że lekarz coś lepszego ci poradzi ja wychodzę z założenia że po porodzie prezerwatywy są najlepszym wyjściem - jeżeli karmisz oczywiście :)
dziś idę do lekarza ciekawa jestem czy moja malutka się ładnie pokaże i ile już waży :)
ostatnio miałam nockę zarwaną strasznie mnie kuło z jednego boku dziś muszę się spytać co to może być ale malutka szaleje niesamowicie całą noc dostawałam kopniaczki cały dzień - czy ona w ogóle śpi ;)

pozdrawiam kobitki :)

matyna99
03-03-2011, 16:05
Antena malutka daje czadu :D to dobrze! moja tez fika caly czas.
co do antykoncepcji to 6 tyg po porodzie przy karmieniu piersia mozna zalozyc mirene (wkladke domaciczna hormonalna-progestagen), mozna stosowac zastrzyki(progestagen) i specjalne tabletki anty ( jednoskadnikowe progestagen) , ten progestagen jest w pelni bezpieczny przy karmieniu piersia.
zacytuje kawalek artykulu dotyczacego wkladek:
"para gard miedziana wkladka, ktora uwalniajac miedz, unieruchamia plemniki,zapobiegajac takze zagniezdzeniu sie jajeczka w macicy.Mozna ja pozostawic na 10 lat. Mirena natomiast uwalnia progestagen do scianek macicy, zageszczajac wydzieline szyjkowa oraz blokujac plemniki, uniemozliwiajac jednoczesnie zagniezdzenie sie komorki jajowej."
nie do konca rozumiem jaka jest roznica miedzy nimi..oprocz tego ze mirena ma hormony..:confused: czy ta miedziana wkladka to to samo co spirala???:confused: spirali nigdy w zyciu bym nie zalozyla, ale jezeli ta wkladka nie rozbija zarodkow jak spirala to mozna sie nad nia zastanowic...

ps. spedzialam ponad 2 godziny w internecie szukajac opini na temat tych wkladek i wychodzi na to ze obie moga dzialac jak wkladka wczesnoponronna, (przynajmniej ja to tak rozumiem, -zaplodnione jajko (7-10 dniowe) nie bedzie mialo szans na osadzenie sie w macicy, dla wielu nie jest to uznawane za aborcje ale mi sie robi niedobrze na sama mysl)
pewnie wroce do mojej starej metody... kalendarzyk :)

edzia7891
04-03-2011, 08:26
HEY zezyra mi posty

Anetka fajnie ze sie pojawiłaś :D a gdzie relacja z wizyty ?
Ja dzis jadę wieczorem na 4D kurcze chodzę jak nakręcona, taka jestem pod jarana :p

Matyna ja to myślałam o jakichś tabsach anty dla kobiet karmiących, ale na pewno na początku gumki wrócą do łask :p
zobaczmy co mi ginek powie po porodzie
Wkładke nosi moja szwagierka 5lat i działa faktycznie, ale tez jakos ja nie jestem przekonana do tej metody
Wole zapobiegać niz osuwać :rolleyes: tym bardziej ze sie o ta dzidzie długo staralismy i nie chce tego przechodzic ponownie
Mam PCO ponoć ciąża leczy, ale zobaczymy, myślę ze najlepiej jeśli moje jajniki zostaną w uśpieniu do czasu az beda potrzebne do stworzenia nowego człowieczka

antena_82
04-03-2011, 09:33
hej dziewczyny
moja malutka ma już 1290g normalnie nie mogę uwierzyć że tak rośnie a za miesiąc to pewnie już będzie z 2 kg :D szyjka zamknięta wysoko więc wszystko w jak najlepszym porządku
tylko wczoraj tak szybko szłam do tego lekarza że zaczęła mnie boleć tak jakby kość łonowa ale odpocznę i przejdzie :) a teraz byle do 31.03 - jak to się mówi od wizyty do wizyty :rolleyes:
Edzia trzymam kciuki za USG mnie kusi by pójść jeszcze raz na takie USG 4D ale trochę kasy mi szkoda
co do antykoncepcji to ja nigdy żadnych wkładek domacicznych nie używałam, zastrzyk słyszałam że może wpłynąć niekorzystnie i lekarz zalecił mojej koleżance w momencie gdy już nie będzie chciała mieć więcej dzieci bo to różnie bywa i zdarzają się takie przypadki że kobieta potem nie może zajść w ciążę,
ja osobiście używałam plastrów lecz one są z podwójnym hormonem jak większość tabletek więc pozostają dla mnie gumki bo nie lubię generalnie tabletek bo niszczą żołądek :)
poza tym dziwnie mi o anty się pisze bo od 2 lat nie używam żadnych zabezpieczeń i tak jakoś dziwnie będzie do tego wrócić ale trzeba będzie bo nie chcę mieć zaraz następnego dzieciaczka tylko za jakieś 2-3 lata jak środki pozwolą bo mamy kredyt i te opłaty wykańczają

pozdrawiam mamuśki

edzia7891
04-03-2011, 11:46
ANETKA no to wizyta udana :D
mnie kość łonowa ciągle pobolewa od jakiegoś czasu, no ale jak to gin powiedział nic z tym nie zrobimy, miednica sie przygotowuje do porodu i kości sie trochę rozchodzą

no na usg strasznie czekam odliczam godziny :D
az sama juz nie wiem o co mam pytać i wogóle jestem w takiej podniecie ze szok hahahaah

mamy jeszcze troszkę czasu na wybór antykoncepcji ;)
mówiąc szczerze mnie po prawie 3 latach to ciężko będzie wrócić do gumek hahah i chyba zdam sie na gina i jego propozycje

czarna2532
04-03-2011, 19:23
Dawno mnie niebylo ale jakas zalatana bylam. USG 4D mam jutro bo musialam przelozyc :) wiec nie moge sie doczekac. Kupilismy juz karoce dla naszej coreczki :)
Co do antykoncepcji slyszalam ze po wkladkach wewn. czesto zdarzaja sie ciaze pozamaciczne wiec ja raczej se je odpuszcze ale macie racje zobaczymy co nam lekarze powiedza :) A pozatym jak przygotowania? Ja bym chciala za miesiac tj w polowie kwietnia miec wszystko gotowe zobaczymy czy sie uda najwazniejsze rzeczy co prawda juz mamy :)

edzia7891
04-03-2011, 20:02
:mad:

no i po USG 4D
lekarz stwierdził ze jestem odwodniona i mam bardzo mało wód płodowych, ze powinnam pic 3,5l wody dziennie, ze nie mogę sie do takiego stanu doprowadzać... TAK MNIE ZDENERWOWAŁ!!!
bo na ostatniej wizycie u mojego gina wszytko było ok :rolleyes:
juz sama nie wiem co myśleć
wyżłopałam tam 1,5l wody ale powiedział ze to sie we krwi uzupełniło i nadal nic na 4d nie wychodziło, do tego małe sie obróciło jak zwykle dupa i buzie do łożyska przytuliło
]lekarz nic nie wzioł za wizy
te kazał pic duzo i za tydz przyjechać jeszcze raz

ps. chyba dziewczynka... na zwykłym stwierdził

matyna99
04-03-2011, 23:57
Edzia nie denerwuj sie tak! ;) Niespodzianke tez fajnie jest miec ! Najwazniejsze aby zdrowe bylo! A jezeli chodzi o picie wody to ja dziennie 3 litry wypijam :cool: tak sie nauczylam ze bez wody ani rusz! tylko do sklepu jezdzimy po zapasy :D
Antena super ze Twoja wizyta udana, dzidzia rosnie jak na drozdzach :D Ja mam kolejna wizyte we wtorek, w dien kobiet :) i pierwsza klase ze szkoly rodzenia. Zobaczymy jak takie zajecia wygladaja i czy warto bylo sie zapisywac...
Czarna witaj zpowrotem! Ja tez tak mysle zeby na srodek kwietnia miec wszystko dopiete na ostatni guzik. Dla malej mam juz sporo rzeczy, czas na siebie.. Musze pokupic koszule do szpitala, biustonosze do karmienia itp.. Chce miec torbe do szpitala gotowa, tak na wszelki wypadek.
pozdrawiam i udanego weekendu zycze!

aaniaa
05-03-2011, 07:17
Antena, fajnie, że wszystko ok, teraz nasze dzieciaczki tłuszczykiem obrastają więc i waga w górę szybko idzie :)
Edzia, może na zwykłym USG nie idzie stwierdzic żę mało wód??? No ale w badaniach krwi i moczu masz wszystko ok? bo odwodnienie to w tym wyjdzie. W każdym razie teraz pij ile wlezie i czekamy na przyszły tydzień, Ty przynajmniej znowu dzidzie zobaczysz :)
Co do anty, u nas to już drugie i ostatnie dziecko będzie, więc trzeba będzie porządnie się zabezpieczyć, ale jak to jeszcze nie myślałam. teraz mam niestety inne zmartwienie-okropne żylaki, które bolą i od nich puchnę. Byłam u lekarza, nie da mi żadnych leków teraz. zapytałam a co jesli pękną przy porodzie(mam całą lewą nogę, wargi sromowe i czuję wewnątrz w podbrzuszu) a on na to że raczej nie pekną a nawet jeśli to lekarz przy porodzie sobie poradzi, bardziej możliwe że zrobi sie zakrzep,a wtedy to różnie bywa. Boję sie jak cholera.
Moja Ola kopie mniej niz Kuba w ciąży i powiem Wam że ciągle jest nie tak ułożowa-z jednego boku czuję główkę z drugiego nogi, mam nadzieję żę sie obróci ten mój leniuszek.

edzia7891
05-03-2011, 09:33
hey własnie w krwi i moczu ok wyszło bo gin muj sprawdzał
A ten wczoraj mi powiedział ze odwodniona ze pewnie krew mam zagęszczona
Mam wydruk z opisu z wizyty i jest ze wód płodowych w normie

O tym ginie to słyszałam ze wymyśla problemy rożne, ma za to prawy w sadzie i go ze szpitala wyrąbali... no ale najtaniej liczy sobie za USG 4D
sama juz nie wiem co myslec

A pic pije moze nie 3,5l ale pije normalnie jak człowiek i w nocy bo mnie uszy, ale ja wypije i sikam od razu

a krew mocz w normie!

powiem wam ze zaskoczona jestem płcią, przeczucie mnie zawiodło :p
bułeczke nam pokazał, choc ja tam nie widziałam, w nerwach, ale M mowi ze bylo widac jak byk cipcie ;)

dzis dochodzę do siebie na spokojnie po wczoraj, odespałam
przy łóżku mała woda zeby sprawdzić ile w nocy wypijam iiii 0,5l wody wydoiłam przez noc

ANIA moje teraz tez lezy jak na hamaku z jednej głowe czuje a z drugiej kopy hheh co do zzylaków kuzynka miała i zniknęły pare godzin po porodzie, no ale myle ze cos ci tam powinni dac jak masz takie duze...

MATYNA Ty wielbłądzie haha ja dzis mierze ile ja wypijam, bo juz zgupłam w wynikach nie wyszło, w usg zwykłym wody w normie, a ten mi mówi ze odwodniona, to powinnam do szpitala trafić pod kroplówe chyba

Nasza bedzie WIKTORIA :D

matyna99
05-03-2011, 14:25
Aaniaa szczerze wspolczuje z tymi zylakami.. Ale jest to dosyc czesty problem kobiet ciezarnych. Tylko jezeli sa az tak duze jak mowisz to chyba powinni cos z tym zrobic :confused: Cholernie uciazliwa sprawa, a przy porodzie zdaza sie ze pekaja ( ale tego i tak sie nie poczuje bo bole porodowe beda o wiele silniejsze..) A dzidzius ma jeszcze sporo czasu na zmiane pozycji :) Moj em powiedzial ze jak juz bedziemy miec 2 lub 3 dzieci ( ja obstaje przy 2 ) to on sie moze poddac wazektomii a tak na wszelki wypadek to zamrozic nasienie moze.. i bedziemy miec spokuj z antykoncepcja.. Tylko ze on teraz taki cwaniak a jak przyjdzie co do czego to zobaczymy..
Edzia ten gin to jakis dziwny przypadek...Moze po prostu nic nie byl w stanie zobaczyc i wymyslil sobie odwodnienie,zeby wine na Ciebie zwalic :confused: Przynajmniej bedziesz mogla dzidzie jeszcze raz obejrzec! HAHA a jak to dziewczynka to prawie same babeczki beda sie rodzic na naszym forum :D !
narazie gratuluje dziewczynki a za tydzien okaze sie na 100% co to za malensto sie chowa :) Jezeli chodzi o to picie wody to w kazdym poradniku pisze ze w ciazy powinno sie pic 3 litry dziennie, zapobiega to odwodnieniu, infekcja itd itp, w kazdym razie jest bardzo dobre i dla mamy i dla dzidzi :) wiec doje haha

edzia7891
05-03-2011, 15:00
matyna tak stwierdziłam ze jak by faktycznie zle było i odwodniona to by z miejsca mnie do szpitala dał
A usg 4d ładnie było widac uszko główkę, ale buzie mała w łożysko wtuliła jak w podusie wiec mógł cudować moje dziecko nie lubi sie pokazywać i tyle :p

no to M odważna propozycje dał z ta wazektomia hahah mój chyba by nawet nie pomyślał

antena_82
05-03-2011, 21:26
Aniu współczuje żylaków ale może zejdą po ciąży a co do lekarza to może pójdź do innego może ten coś zaradzi
Edziu nie przejmuj się tak ja nie piję aż tak dużo wody a wody płodowe są w normie - pije jak organizm mi podpowiada i przed USG 4Dmartwiłamsię że może być ich za mało a było ok pij teraz zobaczysz co ci powie przy następnej wizycie na pewno będzie już ok :D
co do ułożenia maluszka to maja malutka od 20 tygodnia jest ułożona prawidłowo i chyba już jej się nie zmieni - bynajmniej mam taką nadzieję a wasze mają jeszcze czas na zmianę
coś widzę że te nasze dzieciaczki lubią nas stresować ale na szczęście już coraz bliżej naszego rozwiązania :)

pozdrawiam

czarna2532
08-03-2011, 02:43
antena to Ci powiem ze szybko sie ulozyla Twoja dzidzia :) moja narazie nawet nie mysli woli sie w poprzek rozpychac heh ale pocieszam sie tym ze jeszcze troche czasu zostalo :) mi za to ostatnio bol plecow dokucza ale jakos daje rade i mam nadzieje ze duzo gorzej nie bedzie :) pozdrawiam

matyna99
08-03-2011, 18:10
hej Kobietki! Dzisiaj nasze swieto :D
Za chwilke jedziemy na wizyte posluchac serduszka i badania te co zwykle :)
a po mamy pierwsza klase ze szkoly rodzenia... ciekawa jestem bardzo co mnie tam czeka !
Udanego dnia kobiet! :D

czarna2532
09-03-2011, 05:04
Matyna zdaj relacje jak po szkole rdzenia :) ja sie ciagle zastanawiam czy isc u mnie w szpitalu zaczynaja sie od 1 kwietnia.
A mnie czeka niezla przeprawa... przeprowadzka. Niewiem jak ja to zniose :/ ale dam rade :-)

matyna99
09-03-2011, 12:29
Wiec po wizycie... Zdenerwowalam sie jak nie wiem :( chca mi na sile rentgen klatki piersiwej robic tylko dlatego ze w Polsce bylam szczepiona na gruzlice i test mi wyszedl pozytywnie! Oczywiscie ze wyszedl pozytywnie po szczepieniu, ale do tych matolow to nie dociera bo maja takie procedury! I jeszcze mi zagrozili ze jak nie poddam sie przeswietleniu to mi po porodzie dziecka nie dadza tylko je od razu ode mnie zabiora :mad: dopoki tego przeswietlenia cholernego nie zrobie! A moja madra mamusia pielegniarka tak mnie na poczatku ciazy nastraszyla zebym nigdy w zyciu sie na rentgena nie zgadzala... No i co ja mam teraz zrobic? Pierwsza mysl jaka mialam to pacnac doktorke w leb, nastepnie spakowac zabawki i do Polski wracam rodzic.. :(

Czarna po szkole rodzenia LAMAZE mam mieszane uczucia, spodziewalam sie czegos zupelnie inngego. Klasa 3-godzinna w pomieszczeniu typu "sala konferencyjna"... siedziellismy przy dlugim stole a babka gadala o porodzie i jego fazach, jakies filmy puszczala- czyli wszystko to co ja juz czytalam i ogladalam przez internet.. A cwiczenia relaksacyjne.. no coz ciezko wyobrazic sobie porod siedzac w takiej sali, i widzac biednego em jak sie zastanawia "co ja tu u diabla robie" glaskajac mnie po brzuchu i mowiac teksty jakie ta babka nam wciskala typu " swietnie ci idzie, dasz rade itp... " po prostu myslalam ze ze smiechu tam urodze! Szczerze zastanawiam sie nad dalszymi klasami.. Co do przeprowadzki to wspolczuje! My juz przez to przeszlismy w pazdierniku... nic przyjemnego nagle okazuje sie ze ma sie wszystkiego ponad miare i z checia polowe rzeczy by sie wywalilo do smieci.. Ale jednak wszystko jest potrzebne wiec trzeba przewloczyc caly dobytek :D Dasz rade tylko sie nie przemeczaj i pozwol innym pracowac za Ciebie.
pozdrawiam!

czarna2532
09-03-2011, 18:02
Matyna a to dopiero teraz robili Ci test na gruzlice? Ja mialam jakis czas temu robiony chyba z 3 mies temu, tez bylam szczepiona w Polsce ale w sumie nic nie wyszlo u mnie. Co do RTG to nie zalecaja w sumie ja bym sie mocno zastanowila, ostatno musialam zrobic przeswietlenie zeba to prykryla mnie az dwoma tymi ciezkimi kamizelkami aby brzuch oslonic a to mniejsza dawka promieniowania chyba jest nie. Nie maja prawa dziecka Ci zabrac co ona bredzi... strasza abys sie zgodzila.
No juz zaczynam sie obawiac tej przeprowadzki ale tak jak mowisz pozwole innym pracowac za siebie hehe :)

antena_82
09-03-2011, 19:10
hej dziewczyny
współczuje przeprowadzek tych odbytych i tych przyszłych my remontujemy jeden pokój i mnie trafia
ale za to w piątek idę wybrać wózek dla malutkiej co prawda nie kupuje jeszcze ale taka decyzja ostateczna jaki chcę a potem tylko zakup :) mam możliwość zakupienia jednego z tych dwóch za pół ceny lecz muszę zobaczyć je na żywo bo nie jestem przekonana http://dino.sklep.pl/nowy/wozek-quinny-buzz-4-stelspacgondcabrio-2010-kurier-gratis-p-7990.html lub http://www.tosia.pl/sklep/product/p/248/maxi,cosi,mura,4.html# - a co wy o nich sądzicie pewnie skończy się na zupełnie innym no ale trzeba coś zadecydować a to w moim przypadku nie jest takie łatwe ;)
dziś byłam pierwszy raz w szkole rodzenia i nie potrafię nadal określić czy chcę tam chodzić jak na mnie to duże niezdecydowanie w sumie było lepiej niż u ciebie Matyna bo siedzieliśmy w sali gimnastycznej opowiedziała nam po krótce co będziemy robić i ćwiczyliśmy - więc tego co się mniej więcej spodziewałam
może następnym razem będzie jakoś luźniej - może to po prostu pierwsze spotkanie a może dlatego że wszystkie są do 25tc i czuję jakbym była trochę stara z moim wiekiem ciążowym ;)

czarna2532
09-03-2011, 22:23
antena odnosnie wozkow to masz racje trzeba zobaczyc, ja napalilam sie na Mutsy 4rider i powiem Ci ze jak go zobaczylam w sklepie to z miejsca zrezygnowalam. Odnosnie tych wozkow co wybralas moge sie wypowiedziec na temat jednego. Opiekowalam sie dzieczynka co miala wozek Quinny i tez bralam go po uwage ale:
*Ma bardzo maly koszyk
*wozek mial rok czasu i skrzypial (moze kwestia tego jak kto dba)
*prowadzony jedna reka jechal jak chcial hehe
*no i to mi sie najbardziej nie podobalo, ze jak chcialam aby mala jechala twarza do mnie to wozek mial tylko 2 pozycje siedziska tj. pochylona do tylu i lezaca a przodem do kierunku jazdy mogla jeszcze siedziec prosto wiec jak ja obracalam do siebie najczesciej zasypiala czego np nie chcialam bo bylysmy prawie w domu a obracalam ja aby zagadac hehe
*mala budka od slonca i okienko aby zajrzec tez malutkie.
*zeby zlozyc trzeba odpiac siedzisko co mi akurat utrudnialo by zycie
To chyba tyle :-)
Mura wyglada fajnie ale nie widzialam go nigdy na zywo.

matyna99
10-03-2011, 02:29
Czarna, oni mi ten test robili jak bylam w 2 mc i ja od razu nie zgodzilam sie na przeswietlenie, a teraz im sie przypomnialo i mi na sile kaza to robic:mad: a dokladnie to mnie strasza ! ze mi dziecko od razu po porodzie zabiora! to jest jakies chore, przeswietlenie zeba ma bardzo maly wplyw na dziecko to jest jakos 0.01 miliarda czegos tam... a klatki piersiowej ma 60 mld! Dzwonilam dzisiaj jeszcze do polki ginekolog na brooklynie i ona potwierdzila mi ze jak nie zrobie tego przeswietlenia to naprawde mi dziecka nie dadza.. i ze mam je zrobic jak najszybciej... Z tym ze jeszcze znalazlam strone mojego szpitala i kontakt mailowy do jakiejs dyr odzialu( dokladnie nie jestem pewna kogo) i napisalam do niej o mojej sytuacji i o tym jak mnie ta wariatka straszyla . Oddzwonila do mnie od razu wziela wszystkie dane i powiedziala ze jak nikt sie ze mna nie skontaktuje do jutra do 10 to mam do niej dzwonic... Nie wiem juz co mam o tym wszystkim myslec! Boje sie jak cholera robic sobie przeswietlenie, ktore kompletnie nie ma sensu, a zarazem jak sobie pomysle ze nie zobacze dziecka po pordzie to mi serce peka!
Antena wybor wozka to nie jest latwa sprawa, musisz je zobaczyc na zywo aby ocenic ktory ci najbardziej pasuje, wazna jest waga, jak sie prowadzi, czy latwo sie pierze obicie, plus musi miec moskitiere na lato, oslonke na deszcz, parasolka latem tez jest konieczna, jak mozna kola regulowac ( fajne sa te co mozna zmienic aby latwo bylo prowadzic wozek po piasku, czy nierownym terenie) dobrze zeby chamulec byl b.mocny... oj jest mnustwo takich rzeczy dlatego wozek najlepiej jest przetestowac samej.
pozdrawiam

aaniaa
10-03-2011, 13:27
cześć Mamuśki :)
Matyna nie zazdroszczę Ci takich problemów, głupio tam u Was.
Ja wózek mam wybrany, juz na dniach go kupimy- Coneco Toledo, podoba mi sie tak wogóle, jest niedrogi no i ma ta rączke obnizana w dół zeby starszy brat mógł wozić :) Kuba by nie popuścił, on juz bardzo przeżywa i cieszy się że będzie miał siostrzyczkę, ciągle o niej mówi, zobaczymy jak to bedzie jak się urodzi, pewnie czar pryśnie...
Zaraz mi pewnie będzie niedobrze, bo nie mogę się powstrzymać, tak jak wczoraj zresztą i co chwile jem kapuchę kiszoną, troche juz mi tego weszło :D

czarna2532
10-03-2011, 18:13
matyna i co dowiedzialas sie cos wiecej? Dzwonili ze szpitala do Ciebie?
aniaa ladny wozek :-) mojej Nikoli karoca juz stoi w pokoju i co raz zerkam i przestawiam z miejsca namiejsce hehe dzis jakas spiaca pogoda u nas bo wstalam w sumie pozno a ziewam jak niewiem co... :/

matyna99
10-03-2011, 18:41
hej!
Nie dzwonili do mnie wiec ja nie wytrzymalam i zadzwonilam! I od razu maja zupelnie inne podejscie do mnie :p Znalazlam ta babe przez internet i powiedzialam co ona mi opowiadala, a na to lekarz zebym sie nie martwila i nikt mi dziecka nie zabierze! Ha a oprocz tego to znalazlam ze wcale nie musza mi robic przeswietlenia tylko jest na to badanie krwi a wyniki sa po 16-stu godzinach. Moja doktor mi powiedziala zebym przestala sie tym denerwowac i zebym zaprzestala moich wszystkich poszukiwan na ten temat :D a przeswietlenie moga mi zrobic zaraz po porodzie jak juz tam sie ktos uprze... ale nikt nie ma prawa mi dziecka nie dac! Oj czuje ze ta wredna baba bedzie miec problem przez to straszenie mnie! i dobrze jej tak, 2 noce nie spalam i nerwowo konczylam siebie i em :(
Ale juz wszystko dobrze, moze wygladam na taka ofiare co sie da zastraszyc ale to tylko zludzenie :p
Przyszedl dzis wozek malej! To chyba prezent za te moje nerwy.. juz go zlozylam a teraz wzroku nie moge od niego oderwac! I kolejna lekcja ze szkoly rodzenia dzis wieczorem.. nie wiem czy pojedziemy, kazala nam jeszcze napisac 10 rzeczy jakie mozemy zrobic dla naszego partnera w trakcie porodu,i po nim.... Em przerazony i mowi ze on nic takiego czytac nie bedzie przy wszystkich :o Ja szczerze mowiac tez nie wiem co napisac ??? a mam tylko 5 wymyslec.. Pomozcie!

antena_82
12-03-2011, 12:59
Matyna widzisz niepotrzebne były tylko te nerwy niektórzy chyba nie zdają sobie sprawy jak takie gadanie może wpłynąć na kobietę
ja dziś z rana pojechałam z teściami na giełdę nałaziłam się jak głupia nogi mnie bolą :/ miałam kupić kocyk dla malutkiej ale niestety mieli ostatni więc dałam sobie spokój ale za to później pojechaliśmy i kupiliśmy panele i wszystko co jest potrzebne do montażu :D cieszę się że nie do końca zmarnowany dzień

pozdrawiam dziewczyny :)

czarna2532
13-03-2011, 05:13
Hej dziewczynki :-)
Dzis mialam USG 3D :-) No i na 100% bedzie dziewczynka Nikola tak ladnie sie pokazala hehe no i wszysto jest ok wazy 1600g :) ziewala nam non stop bo chyba ja obudzilismy :p
Matyna babe to tylko za znecanie sie psychiczne oskarzyc :]

edzia7891
13-03-2011, 08:18
hey :D
widzę ze trochę mnie nie było a sie u was działo

MATYNA współczuje sytuacji, niepotrzebne nerwy, ale widzę ze wszędzie jednakowi lekarze

My byliśmy zrobić drugie podejście w 4D no i na pewno dziewczynka, nogę zadarła żeby lepiej było cipke widać :p a buzie nadal schowała w łożysko - znalazła sobie podusie i ani myśli pokazać mordki
Nie mam fotki bo w sumie tylko uszko lewe nam pokazała :p
Ale wszystkie parametry w normie, serduszko wzorowo :D
Cały tydz doiłam po 3litry bo mnie tak nastraszył tym odwodnieniem, no i nic to nie dało, bo mała sie chowie w łożysko nie lubi usg i to nie kwestia wód płodowych bo sa w normie - straszą nas tylko niepotrzebnie debile

ANIA kiszona kapucha hahaha mnie w piątek na kapuśniak zebrało a w czwartek gołąbki robiłam i zajadałam ciastem 3bit a M ze mna
korzysta ile może na moich zachciankach

antena_82
13-03-2011, 11:02
Czarna Edzia gratuluje dziewczynek i oczywiście to co najważniejsze że wszystko z ich zdrówkiem w porządku ja przed 3D nie spałam cztery noce tak się denerwowałam heh
ale dzisiaj ładna pogoda chyba pójdziemy na dłuższy spacerek z mężulkiem :D tylko że do moich rodziców jest z 8 km nie wiem czy dam radę heh ale chyba tak a po spacerku obiadek uzupełnić spalone kalorie ;)

pozdrawiam i życzę miłej niedzieli :)

edzia7891
13-03-2011, 13:08
fajnie Ci ze Cie mąż zabiera na spacery ja nie mogę na to liczyć w zamian mam super gościa i pawia puszcze zaras od zapachu perfum, a jak jeszcze piwo wyciągną to chyba wybuchnę i rozniosę na strzępy

szczyt marzeń ciężarnej kobiety kolega kawaler który ma za duzo czasu i nie wie co to małżeństwo odpowiedzialność i kobieta w ciąży

hormony to mi zaras wysadzi jak wulkan lawę :mad:

czarna2532
14-03-2011, 03:07
:-)
Mnie mezus tez dzis na spacer chcial wyciagnac, ale jakos ja dzis mam spiacy dzien :/ zreszta M zakatarzony niech sie wygrzewa w lozeczku i z tego tez powodu spacerek mnie nie ominal ale tylko z pieskiem za potrzeba ;p
Termin porodu mialam na 22 maja a teraz po tym USG 3D zmienili mi na 16 zaczynam sie strresowac mimo ze jeszcze troszke przedemna. A wy jak samopoczucia?
Ide spac w koncu bo ogladalam Grey's Anatomy i sie zasiedzialam :)

evlina
14-03-2011, 16:17
Hej. Jestem nowa na forum. Moje maleśtwo przyjdzie na świat pod koniec maja albo na początku czerwca. Wiem, że będzie to dziewczynka - imię też już wybrane. Już prawie zapomniałam jak to jest mieć takie małe dzieciątko. Nie wiem jak sobie poradzę. Mam już co prawda 6 letnią córeczkę ale kiedy to było jak zmieniałam jej pieluszki i karmiłam piersią.
Tym razem przynajmniej będzie przy mnie mąż bo z pierwszym dzieckiem nie mogłam na niego liczyć.
Pozdrawiam Was wszystkie. Na pewno będziemy mieć ogromną pociechę z naszych wiosennych pociech :)

antena_82
14-03-2011, 16:41
hej dziewczyny
Evlina witamy na forum :) widzę że same babeczki tej wiosny się porodzą heh
właśnie mąż kładzie panele w pokoiku malutkiej a ja dziś w końcu zamówiłam meble a teraz tylko czekać :D wanienkę mam już upatrzoną w każdym sklepie taka sama ale w jednym wypatrzyłam że ma korek więc tą właśnie zakupię będzie wygodniejsza w użyciu bo wystarczy tylko spuścić wodę a nie wylewać górą
a tak poza tym to zazwyczaj ja mojego leniucha -znaczy mężusia wyciągam na spacer a nie on mnie - a ten niedzielny był z okazji obiadku u moich rodziców :)

pozdrawiam mamuśki :)

evlina
14-03-2011, 16:54
Ja też zawsze męża wyciągam na spacery ale wczoraj trochę przesadziliśmy i potem cały wieczór miałam spuchnięte i obolałe nogi ;P Ale to i tak nic w porównaniu do spaceru jaki urządziliśmy sobie w styczniu. 10 - kilometrowy spacer z Morskiego Oka. Jak się wreszcie położyłam to myślałam, że już więcej nie wstanę ;)

matyna99
14-03-2011, 19:06
Witaj evlina!
Kolejna majowo-czerwcowa dziewczynka!! :D
My spacer do parku mielismy w sobote, zrobilo sie w koncu cieplej i M sam ma ochote na spacerki z brzuchata zona :rolleyes:
Antena u Ciebie prace ida pelna para, tak trzymac. Moj mezus jutro przywozi meble do duzego pokoju, i tylko mu zostalo luzeczko i szafe dla naszej krolewny zrobic :)
Czarna sliczne zdjecia Nikolki
Edzia malutka juz nie dlugo cala Ci sie pokaze! Szczerze wspolczuje goscia... Ale sobie juz poszedl, wiec tylko wywietrz mieszkanie porzadnie z tych perfum! :D
Dzis czeka nas wizyta na porodowce! Wycieczka na ktorej zobaczymy jak wszystko bedzie wygladalo w dniu porodu.. Juz sie doczekac nie moge, na takie cos naprawde warto sie udac.
POZDRAWIAM

edzia7891
14-03-2011, 19:12
MATYNKA w zamian za katusze z tym gościem potem sie uparłam i do aquaparku pojechaliśmy z sąsiadami, ale sie wymoczyłam w jacuzzi i solance, a jakie spanie było, mała to chyba dopiero o 11 sie przeciągnęła hahah musiałam słodkiego pojeść żeby sie ruszyła
Ale mnie dziś znów nawala kość łonowa jak by mi rozrywali :(
a taka sie czułam zrelaksowana i lekka :D

EVELINKA witamy :)

edzia7891
15-03-2011, 13:10
DZIEWCZYNY RATUNKU MAM TAK NADKWAŚNOŚĆ ZE SZOK
to nie zwykła zgaga, centralnie czuje kwas w gardle, spac nie moge juz mi sił brakuje bo nic nie pomaga :( POMÓZCIE
JAKIES SPOSOBY NA NADKWASOTĘ???:confused:

matyna99
15-03-2011, 13:15
Edzia no to oplacalo sie miec goscia ;) no niestety takie bole kosci to kolejny urok ciazy, mnie juz mecza czasami te skurcze braxtona h. tez nic specjalnie przyjemnego...
W przeciwienstwie do szkoly rodzenia to wczorajsze oprowadzanie po szpitalu bylo naprawde super! Najpierw babka opisala nam dokladnie wszystko to co nas czeka: podczas porodu , cesarki, porodu przedwczesnego, to co bedzie sie dzialo z nami i z dzidzia, o znieczuleniach itd.. No i samo oprowadzanie, widzialam pokoje gdzie bede rodzic i pokoje gdzie spedze 2dni badz 4 (cesarka) po porodzie. No i oczywiscie widzielismy dzidziusie :D :D :D A EM po powrocie byl w tak dobrym chumorze jak nigdy! SZOK pytam sie go, co go w tak dobry nastroj wprawilo a on na to ze "widzialem dzidziusie" :o
No i skrzydel mi dodaly 2 babki co wlasnie szly rodzic, usmiechniete, wyluzowane jakby szly do warzywniaka a nie na porodowke! Po calej tej wycieczce moj strach przed porodem znacznie sie zmniejszyl!
Pozdrawiam!

matyna99
15-03-2011, 22:23
DZIEWCZYNY RATUNKU MAM TAK NADKWAŚNOŚĆ ZE SZOK
to nie zwykła zgaga, centralnie czuje kwas w gardle, spac nie moge juz mi sił brakuje bo nic nie pomaga :( POMÓZCIE
JAKIES SPOSOBY NA NADKWASOTĘ???:confused:

Edzia na nadkwasnosc ponoc dobrze dziala imbir,herbata z jego dodatkiem, ciasteczka imbirowe, sam imbir (taki jaki dodaja do sushi), cieple mleko, migdaly..Moja znajoma chinka takie dolegliwosci leczy coca cola przegotowana z niewielka iloscia swierzego imbiru (cola po zagotowaniu nie ma juz gazu) pilam to na bol gardla, calkiem smaczne i pomoglo.Nic gazowanego, ostrego, kwasnego nie jest wskazane. Nie wiem co wiecej Ci doradzic... mnie zadne takie dolegliwosci sie nie trzymaja... Nawet jednych mdlosci porannych nie mialam..
Daj znac jak znajdziesz jakis zloty srodek! Na pewno sie przyda.

edzia7891
16-03-2011, 10:02
Dzieki MATYNKA
no mie pomagają serki homogenizowane, albo chrupki kukurydziane, ale wczoraj to chyba złośliwość mojej małej, bo nawet po wodzie mineralnej mi sie cofało
pomogła zupa ryżowa z duza ilością marchewki i pepsi-bo kola nie bardzo, a najbardziej pomogły landrynki miętowe :D

aaniaa
16-03-2011, 12:30
Cześć Dziewczyny :)
Evina witamy :)
Widzę że u nas dziewczynki górą. Zobaczymy tylko czy niektórym coś nie dofrunie i nie urodzą się chłopcami :D
Ja dzis tradycyjnie już objadam się kapustą kiszoną, największą tego zaletą jest to że zaparcia troche mi minęły. na zgagę to mi pomaga zimne mleko, ale w ogóle to prawie nie wiem co to zgaga w ciąży, choć ewidentnie po Tymbarku jabłko wiśnia się zjawia. Lekarz mi mówił, że zgaga najczęsciej właśnie po jakbłkach słodkim i siedzeniu zgarbionym.
u nas dzis tak wieje, że nawet nie wychodzę na dwór, Kubie z piaskownicy wiatr pokrywkę porwal, to musiałam wyjść ją złapać i na tym moje dzisiejsze wyjście się kończy

czarna2532
17-03-2011, 01:16
hej dziewczyny i witam nowa mamusie :-)
edzia ten sam problem mnie meczy... zgaga szok normalnie ale juz malo nam zostalo :-) damy rade
Matyna fajnie ze strach przed porodem masz mniejszy bo ja dzis bylam na wizycie pogadalysmy troche z polozna i zaczelam myslec i bac sie :/ Powiem Wam ze obawiam sie pewnej krepujacej sytuacji co moze sie wydarzyc podczas parcia (chyba wiecie o co chodzi? ;p ) moj maz sie smieje ze mnie ze boje sie tego bardziej niz porodu heh
Pozatym wyniki mam dobre, cukrzycy nie mam mimo sporej ilosci slodyczy pochlanianej przeze mnie he teraz troche stopuje :) no i dzis plan porodu juz napisalam (moja gin mowila ze w moim szpitalu jak wsio ok przebiega to respektuja zyczenia rodzącej :) skonsultuje go na nast. wizycie mysle ze to fajna sprawa :)
Tak wiec milej nocki
ps. cos odnosnie zgagi: http://www.poradynazdrowie.pl/zgaga-w-ciazy.html

edzia7891
17-03-2011, 09:54
CZARNA cwaniaro :cool: Ty jesteś do przodu o miesiąc w sumie :p

ja czekam na tel bo od kwietnia miała być nowa grupa szkoły rodzenia :D
tez czekam na obchód jak to tam wszytko wygląda i co jest do dyspozycji podczas porodu, co potrzeba i w ogóle ;)

luna_1979
17-03-2011, 11:16
Witam wszystkie przyszłe mamusie :)

Dawno nic nie pisałam choć przyznam, że częstko czytam Wasze wpisy. Nie pisałam nic bo ostatnio nic mi się nie chce :(. Źle się czuję, jestem taka ociężała, zaczęłam puchnąć, bardzo szybko się męczę. Wiem, że to normalne ale ja naprawde czuję się fatalnie. Na dotatek mam zespół cieśni nadgarstka, drętwieją mi palce u prawej ręki i strasznie bolą te palce i ręka do łokcia :(, nie mogę spać w nocy i aż trudno mi wytrzymać z bólu. Nie wiem jak ja zniosę jeszcze te dwa miesiące, nie mogę nic utrzymać w ręku bo zaraz jest odretwienie palcy i straszny ból. A kończe bo aż mi się płakać chce... Pozdrawiam

antena_82
17-03-2011, 12:50
cześć dziewczyny
Edzia ja też mam spory problem ze zgagą męczy mnie niesamowicie mama się śmieje że maleństwo będzie miało długie włosy heh a pomaga mi zimne mleko choć niekiedy i to nie daje rady
wczoraj byłam w szkole rodzenia i rozmawiałyśmy o jedzeniu co jest ważne dla nas w tym okresie położna mówiła że jak nie ma problemu z cukrem tona poród warto wziąć tabliczkę czekolady bo ma składniki odżywcze i wzmacnia nas - trochę się zdziwiłam
ja się nie boję tyle porodu co także tych nieprzewidzianych reakcji organizmu ;) a z tego co wiem to nie w każdym szpitalu jest lewatywa na życzenie pacjenta muszę się dowiedzieć jak to jest u mnie heh a obawy największe mam o malutką żeby nie było żadnych komplikacji np. z owinięciem się pępowiny wokół szyjki
im bliżej tym więcej ale się pojawia chyba tak to już jest

pozdrawiam

matyna99
17-03-2011, 14:35
hej babki,
luna szczerze wspolczuje Ci tych boli reki, rozmawialas z lekarzem na ten temat? nie ma nic co mogloby Ci pomoc? 2 miesiace to naprawde dlugo... i tak sie meczyc przez caly ten czas...
Ja tez sie boje roznych komplikacji, ale wole poprostu o tym nie myslec! Po co sie straszyc za wczasu... Ja znacznie bardziej zastanawiam sie nad tym czy dam sobie rade po porodzie..Bardzo bym chciala miec dzidziusia 24h na dobe przy sobie..ale nie wiem czy dam rade, czy nie bede zmeczona, pewnie beda mnie meczyc wyrzuty sumienia ze oddaje mala poloznym zeby sie przespac:(
U mnie w szpitalu pytaja sie przed porodem czy bedzie mi potrzebna lewatywa, czy bylam juz dzis w kibelku :D jezeli nie bylam to lewatywka, nie wiem czy nie zrobic jej sobie tak dla wlasnego spokoju.. nie chce miec niespodzianki przy porodzie.. dosyc krepujace :eek:
Hmmm czekolade mozna wziac na porod.. ciekawe, ja bym sie troche obawiala ze wzgledu na to ze czekolada bardzo zwalnia trawienie, ktore po porodzie praktycznie sie wylancza i pierwsza wizyta w wc to po 2 3 dniach nawet.. Mi zalecali na szkole rodzenia lody wodne i lizaki.

ps
:D doczytalam sie jeszcze 1 o porodzie w moim szpitalu, jezeli nie chce sie golic nie musze, tylko mam zadbac o to cytuje "w razie jak wlosy sa dlugie nalezy je odpowiednio upiac" hahaha NO TO PO STRACHU :D

aaniaa
18-03-2011, 06:56
Cześć :)
Luna ja w ciąży z Kubą miałam to samo, ból straszny, budziło mnie to w nocy i najchętniej z bólu rękę bym oderwała, siadałam na łożku i trochę ruszałam palcami, odrobinę pomagało.
Co do załatwiania sie podczas porodu- ja w dzień porodu kilka razy odwiedziłam kibelek, tak mnie czyściło samo z siebie, lewatywy nie musiałam mieć, ale położna mówiła, że prawie każda kobieta w trakcie parcia coś nabrudzi, bo nie jest sie całkiem wyczyszczonym, dla nich to normalne, a kobiety nawet nie wiedzą że cos zrobiły...
Co do golenia u nas jest obowiązkowe, jak sama sie kobieta nie ogoli, to golą.

czarna2532
18-03-2011, 22:34
Oj golenie przez nich tez nie za przyjemne pewnie, trzeba bedzie to zrobic w domu :) oby czas pozwolil tylko heh
A mi coreczka ulozyla sie tak ze noge gdzies pod zebrem trzyma ciagle i nie pomagaja zmiany pozycji czy chodzenie, poprostu siedze wyprostowana jakbym kij od szczotki polknela hehe
U nas dzis piekna pogoda, bylo chyba z 25 stopni mhhmm az milo na spacerek wyjsc, przynajmniej piesek korzysta ;p
Pozdrawiam

edzia7891
19-03-2011, 18:21
hey patent na zgage - LODY ! :p oraz jogurt naturalny z otrębami pszennymi :)
ale jak sie mała ułozy uparcie to jak CZARNA pisze to nic nie da rady ;)
LUNA mnie sie kosc łonowa rozchodzi i czasem tak promieniuje w nocy ze noga sama kopie- mięśnie sie zaciskają i jakis przykurcz jest który nieziemsko boli wiec tylko mogę łączyć sie z Toba w bólu, reka mnie złapała pare razy tylko na szczęście i nie tesknie, ale noga nie odpuszcza i spojenie tez :(

antena_82
21-03-2011, 15:37
hej dziewczyny:)
jakaś cisza tu nastała wszystkie chyba odpoczywacie :) w sumie to mi się też ostatnio nic nie chce a dzisiaj to już strasznego lenia mam gdybym się wcześniej z babcią nie umówiła to chyba bym nigdzie nie wyszła a pogoda świetna - w końcu pierwszy dzień wiosny :D
mała dzisiaj tak się ułożyła że przez godzinę nie było wygodnej pozycji potem trochę pokopała i pozycja jej się zmieniła - na szczęście
współczuję waszych dolegliwości bólowych mnie skurcze łydek łapią do tego codzienna wieczorna zgaga i nieraz ból kręgosłupa ale tak już chyba musi być - moja mama się dziś ze mnie śmiała że nikt nie powiedział że będzie lekko heh

aaniaa
21-03-2011, 17:01
Cześć,
melduje Wam że jutro idę do szpitala, mam znowu szyjke skróconą i wogóle kiepsko sie czuję. Gin mówił że jak wyniki będą ok, to w piątek mnie puści. Wam życzę zdrówka i do piątku(oby)

matyna99
21-03-2011, 17:56
czesc Dziewczyny,
aaniaa trzymam kciuki za Ciebie, w piatek melduj sie po powrocie do domku :)

pierwszy dzien wiosny a pogoda taka ze najchetniej zakopalabym sie pod 2 koldry z kubkiem kakao i romansem w tv... spac sie chce tylko

poznalam co to znaczy ten bol od lokcia w dol po dlon i palce :eek: alez to cholerstwo jest!! jak jakis reumatyzm czy cos w tym stylu.. :mad: i skorcze lydki w nocy niestety tez sie pojawily, a dzis to przesada! snilam sobie piekny sen o norkowaniu az tu nagle jak mnie rekin uzarl w noge! bardzo realistyczne w polaczeniu ze skorczem :D
A mala jeszcze caly weekend mi zebra liczyla kopniakami.. kochane malenstwo
Ide chyba sobie jakies spodnie na wiosne kupic, bo jak sie zrobi cieplo to w dzinsach nie wytrzymam.. moze male zakupki poprawia mi chumor i sie obudze wreszcie

antena_82
21-03-2011, 22:14
Aniu trzymam kciuki by wszystko było w porządku i daj znać jak wrócisz do domku :)
moja malutka to dziś się uparła na jeden bok wypina się kopie i wierci tylko z jednej strony ... a mnie tylko cholernie boli i wszystko mi się napina - ale dla niej wszystko :D

edzia7891
22-03-2011, 07:59
ANULA TRZYMAJ SIE!! ODOCZYWAJ!!

my wczoraj byliśmy u ginka :D mała wazy już prawie 1kg i jest główka w dół :D
a moje wody płodowe sa w normie - odnotowane w karcie ciąży!
na spojenie łonowe i uciski lewego biodra, skurcze nogi nic nie poradzimy takie uroki ciąży
ja dzis w nocy nie spałam bo noga mi normalnie sama kopała...:mad:
az sie wkurzyłam i wzięłam nospe na rozkurcz mięśni bo normalnie płakać sie chciało :(

w koncu pogoda !!! mozna troche z siebie zrzucić - ciuchów heheh bo kilogramów przybywa, mnie tylko 1kg przybył od ostatniej wizyty :rolleyes:
od początku ciazy w sumie 6+ a wy jak...?

matyna99
22-03-2011, 13:05
Hej kobitki,
ja dzisiaj mam kolejna wizyte, ciekawe czy to samo wredne babsko bedzie co mnie tak ostatnio straszyla tym przeswietleniem, M mi tylko przypomina zebym byla dla niej mila i nie probowala sie klucic bo po co mi wiecej nerwow :D
zapisalam sie jeszcze na egzamin na prawojazdy,a najwczesniejszy termin za 4 tyg :eek: ja juz w 9mc bede! moze nie beda mnie tak stresowac jak wszystkich ;)
Edzia ja juz 10kg na plusie! a waga teraz bedzie rosla szybciej niz do tej pory, jakies pol kilo na tydz... :)

antena_82
22-03-2011, 16:48
cześć kobitki :)
ja mam 5,5-6kg na plusie ale się nie przejmuję bo doktórka nic nie mówi a jak się kiedyś spytałam to się śmiała ze mnie i ciężarnych że mamy chyba paranoje na temat wagi :) powiedziała że przy mojej wadze powinnam przytyć max 12-13kg a teraz na pewno szybciej będzie waga szła do góry :D ważne że malutka przybiera na wadze prawidłowo
ostatnio coraz bardziej się rozpycha i jest to coraz bardziej bolesne ale w końcu coraz mniej miejsca ma
dzisiaj idę na masaż a jutro szkoła rodzenia po ostatnich zajęciach stwierdziłam że kupię sobie piłkę z uszami a potem dziecko jak podrośnie będzie miało przy tym zabawy trochę a i ja po urodzeniu pewnie będę dalej korzystać

pozdrowionka :)

edzia7891
22-03-2011, 17:01
hehe mi ginek tez powiedział ze dziecko ma wszystkie wymiary w normie i dobrze sei rozwija wiec zeby potem nie jeczała ze mi za ciezko :p

Matyna M ma racje, no chyba ze babsko znów zacznie jakas spiewke to jej walnij tekstem ze ordynatorka ci co innego powiedziała ;)

Anetka ja mam piłke do rehabilitacji bez uszków juz długo z niej korzystam, bardzo pomaga na spojenie łonowe i bioderka, daje mi ulge ;)
a i na niej szybciej sie chudnie, bo mięśnie sie napinają a nie przeciążają

czarna2532
24-03-2011, 02:33
edzia a ty w jaki sposob korzystasz z pilki? Masz jakies specjalne cwieczenia? Powiem szczerze ze tez mam takowa pileczke ale jeszcze jej nawet nie wyciagnelam z pudelka hehe ;p

edzia7891
24-03-2011, 07:12
MATYNA jak po wizycie :cool: gdzie relacja??

CZARNA ćwiczonka mam super nie meczące dla kobiet w ciąży, a w sumie to robiłam je nawet jak sie odchudzałam nim zaciążyłam, na prawdę poprawiają mięśnie, zwłaszcza te przydatne do porodu ;)

np siadasz w rozkroku tak zeby było wygodnie i stabilnie i robisz serie kółek pupa ale tak zeby miednica pracowała

wiecej ćwiczeń mam na płytce "aktywne 9 miesięcy" można zamówić i kozystac teraz i po porodzie, jest duzo rozmaitych ćwiczeń na uda i to mięśnie wewnętrzne i krocza, na biodra i miednice, na brzuszek i boczki - ćwiczenia do porodu bezpieczne dla dzidzi i nie obciążające kręgosłupa :)

polecam :D

czarna2532
24-03-2011, 17:30
super, dzieki za podpowiedz wlasnie sciagam z internetu :)moze w koncu wyjme swoja pilke heh :)

edzia7891
25-03-2011, 13:25
CZARNA JAK TAM IDZIE??
bo ja to mam leniwca ostatnio do mojej piłki, a raczej chwilowo mnie nie boli psiocha to i jej nie masuje na gumie hahah

kurcze dziewczyny jak mi sie nic nie chce :o

matyna99
25-03-2011, 13:33
Edzia a wiec po wizycie... Przywitali mnie ankieta czy jestem usatysfakcjonowana z ich pracy (oczwiscie dalam im same pozytywne opinie, juz nie chcialam im wiecej problemow robic),no i na kontroli inna babka tym razem- ale z ta sama spiewka co tamta! Juz jej chcialam powiedziec ze to nie prawda co ona plecie ale byla z nami jeszcze pielegniarka i to ona zwrocila jej uwage ze to co mowi to nieprawda jest i ze ja juz rozmawialam z innymi doktorami z przychodni i ze szpitala:D Ale sie babsko zmieszalo, od razu zaczela sie tlumaczyc ze to nie ona to wszystko zaczela i ze ona nie wie jak to jest i ze mowi mi tylko to co jej kaza :confused: WIEC JA USWIADOMILAM :D (ale przeraza mnie fakt ze system jest tutaj najwazniejszy! w ogole nie patrza na pacjentow indywidualnie... tylko to co maja zaplanowane z gory musi byc wykonane! a jak cos choc troszke odbiega od normy to oni glupieja i nie maja pojecia co dalej robic..)
A tak po za tym to wszystko ze mna i z dzidziusiem w porzadku, ulozona prawidlowo, rozmiar idealny, wszystkie wyniki ok. Serduszko bije jak szalone!
Nastepna wizyta za 2 tyg a pozniej juz co tydzien i badanie mniej przyjemne bo juz od srodka :p

antena zazdroszcze masazy! ponoc super sprawa dla ciezarnych

Czarna jak masz taka pileczke to ja wyciagaj i cwicz, bo naprawde warto. Ja cwiczylam do konca 2 trymestru yoge dla ciezarych itp..cwiczenia bralam z youtube pelno tam tego. ostatnio nie wiem dlaczego ale nic nie robie, leniuch ze mnie. a w ostatnim trymestrze warto byloby sie rozciagnac troszke przed wielkim dniem :)

pozdrawiam!

antena_82
25-03-2011, 14:46
Matyna cieszę się że z wami wszystko ok bo ja dziś byłam u innego lekarza i powiedział że szyjkę mam dość krótką i troszkę się zdenerwowałam ale w czwartek idę do mojej doktórki to się wszystko dowiem :D
11.04 najprawdopodobniej będę miała KTG co mnie cieszy bo dowiem się czy z serduszkiem i skurczami wszystko u mnie gra
mała szaleje niekiedy dość boleśnie ale najważniejsze że jej jest wygodnie ja teraz jestem na drugim miejscu heh
co do piłki to też chcę teraz kupić a wy mnie do niej jeszcze bardziej zachęciłyście :rolleyes: w sumie to już dwa miesiące już nie mogę się doczekać chciałabym już małą trzymać w ramionach :D

pozdrawiam

matyna99
25-03-2011, 19:28
Antena nie denerwuj sie, poczekaj co Ci Twoja doktorka powie. Z tymi lekarzami to tak jest jeden madrzejszy od drogiego. Chyba tez ta pilke kupie, jak bedzie lezec w poblirzu to moze czasem sie zmobilizuje i pocwicze troszke :D

czarna2532
25-03-2011, 20:31
edzia jeszcze nie napompowałam pilki ;p narazie mamy przeprowadzke, malowanie nowego mieszkania itd wiec poczekam juz chyba i zaczne na nowym lokum :) juz kilka dni zostalo. Ale ten filmik z cwiczeniami super jest popatrzylam co nieco oj co by zeby nie ten internet ;p
Matyna widzisz utarlas im nosa hehe nie beda cie stresowac i w blad wprowadzac :/ ja tez juz mam wizyty co 2 tyg i pozniej co tydz no i racja te mniej przyjemne badania :/ no ale mus to mus.
antena ja tez juz bym chciala nasza malenka utulic :) ale czas szybko leci jak oszalaly normalnie, wiec nim sie wszystkie obejrzymy a bedziemy spacerowac w piekna pogode (mam nadzieje ze maj-czerwiec to juz bedzie hehe chociaz przy tych zawirowaniach to mozna i na snieg liczyc ;p)

aaniaa
26-03-2011, 12:35
cześć Dziewczyny,
Ja od wczoraj w domu- w końcu. Wszystkie wyniki krwi, cukru, bilurubiny, moczu mam ok. Szyjka jak leżę się nie skraca, więc mam ograniczyc do minimum chodzenie. Całe szczęście jest zamknięta. Moja Ola w 30t+1d miała wymiary na USG 33t+4d, więc juz się nie łudzę że będzie mniejsza od Kuby. Niestety jest cały czas głowką do góry( moja wątroba bardzo to odczuwa) i dr mówiła, że w związku z tym że jest taka duża, raczej juz nie obróci się do porodu, więc czeka mnie chyba niestety cesarka :(
Antena leż jak najwięcej na skracającą szyjke to najlepsze.
Teraz czekam po weekendzie na wózek i dziś będę zamawiać na Allegro resztę ciuszków. Zostaną tylko kosmetyki i pieluszki.

edzia7891
26-03-2011, 15:07
ANULA ANETKA prosze teraz lezec i pachnieć :D reszta swiata musi niestety poczekać

CZARNA no to zamawiaj piłe na pewno sie przyda na nowym miejscu, a te cwiczenia dla ciezarnych po porodzie tez sa świetne na szybszy powrót brzuszka i figury

antena_82
26-03-2011, 15:46
Dziewczyny dziękuję za miłe słowa :)
Aniu dobrze że wszystkie wyniki ok i już jesteś w domu zawsze to inaczej móc leżeć w domu a nie w szpitalu
ja już nie mogę się doczekać czwartkowej wizyty u mojej doktórki bo jak ona mi prowadzi całą ciążę to będzie wiedziała czy coś złego się dzieje czy tamten lekarz coś sobie ubzdurał

pozdrawiam

matyna99
26-03-2011, 16:02
aaniaa witaj z powrotem!! :) dobrze ze juz w domku jestes, wszystko bedzie dobrze napewno. Dzidzia naprawde duza, ale moze jescze sie przewierci i ulozy glowka do dolu (duza to i napewno silna! )czasami dzidzius czeka do samego porodu na ten ostatni fikolek, a jezeli nie to nie martw sie o cesarke, przynajmniej przec nie bedziesz musiala ;)

czarna2532
26-03-2011, 16:38
aaniaa witam :) wiec teraz odpoczywaj jak najwiecej a wszystko bedzie dobrze. Mi tez juz zostaly do dokupienia kosmetyki i pieluchy :) no i fotelik do auta i pare dupereli heh mialam kupic hustawke lub bujaczek ale czytalam ze powinno sie ich uzywac jak juz od ok 3 mies a do tego czasu gondola, kosz itp cos gdzie dziecko lezy plasko wiec zrezygnuje na poczatek.
edzia ja juz mam pilke dawno chyba ze 4 miesiace hehe tylko lezy w pudeleczku od nowosci ;p ale zmobilizuje sie napewno :)

antena_82
28-03-2011, 11:26
hej dziewczyny
wczoraj tak w prawym boku kuło że myślałam już nad jechaniem do szpitala - odwiodło mnie od tego to że była niedziela, żebym tego nie odczuwała to chyba musiałabym brać co kilka godzin no-spę a i tak wzięłam dwie a dodatkowo mała obrała sobie prawą stronę i kopała w te miejsce boję się że może nerki mi skopała i teraz gorzej funkcjonują wyczytałam dodatkowo w necie że to nie jest rzadka dolegliwość może to być kolka nerkowa bądź kamienie na nerkach dobrze że mam jutro iść na badania i dostałam od doktórki skierowanie na badania na nerki więc wyjdzie jeżeli coś nie tak jest - chociaż mam nadzieję że to zwykła kolka i mnie wczoraj tylko tak wymęczyła bo wieczorem mi przeszło i dziś nie ma po tym śladu
a taką ochotę miałam wczoraj na spacer :)
dodatkowo malutka tak się wierciła i kopała że myślałam że nie wytrzymam ale to dobrze bo nie martwiłam się że to coś z małą nie tak :)

pozdrawiam :D

matyna99
28-03-2011, 18:46
Antena ja mialam dokladnie to samo i tez w prawym boku, u mnie nasilalo sie przy chodzeniu. Mowilam o tym na wizycie mojej doktorce i mi powiedziala ze to normalne,W poradniku ze szkoly rodzenia mam to opisane jako ból więzadła obłego (czasami jak dzidzia w nie trafi kopniaczkiem, albo sie na nie wyciagnie to wtedy boli jakby noz Ci ktos wbijal..) . Kolejna dolegliwosc ciazowa :D Jezeli Cie to uspokoi to rob badania na nerki (nie warto sie denerwowac przecierz), ja juz sobie dalam spokuj z dodatkowymi badaniami, po prostu w ciazy to co roz cos boli i kluje :) w Polsce jest pewnie inaczej, ale tu jak pujdziesz na jedno badanie to juz Ci spokoju nie dadza... i beda wysylac od lekarza do lekarza zeby sobie kase nabijac :mad:

Nie moge uwierzyc konczy mi sie 8 mc.Nie pomyslalabym ze czas tak szybko mi zleci..a co do zakupow to..:rolleyes: duuuuzo mam jeszcze do kupienia.

Slonce swieci a takie zimno niesamowite.... kiedy ta wiosna w koncu przyjdzie.. Chyba sama zrobie marzanne i utopie cholere!

Pozdrawiam

czarna2532
28-03-2011, 22:40
antena widze ze odkrywasz co raz to nowe uroki ciazy :p dobrze ze przeszlo.
matyna jak bedziesz szla topic ta cholerna marzanne daj znac pomoge Ci z checia tez mam dosyc tej pogody heh
Zakupow tez mam sporo do zrobienia jeszcze ale u mnie zaczal sie 8 mies wiec mam wiecej czasu niz Ty :) w srode znow wizyta i tak od wizyty do wizyty czas leci...
Powiem wam ze moja mala nie jest taka szalona hehe kopie mamusie ale tak ze jest to nawet przyjemne no chyba ze na zebro natrafi to wtedy juz gorzej ale nie ma tragedii :)

edzia7891
29-03-2011, 09:37
hey lalki mnie to chyba przesilenie wiosenne złapało
nic mi sie nie chce, czuje sie zmęczona i w ogóle :rolleyes:

moja malutka spaceruje sobie po moich żebrach zwłaszcza nocą, a jak przyładuje w płuco to oddychać nie moge :o
a rośnie mi tak teraz ze masakra az mi skóry brakuje, nie mieszczę sie w sobie :p czasem to mam wrażenie ze wystarczyła by szpilka żebym pękła :p

czarna2532
30-03-2011, 18:54
dziewczyny a co tu taka cisza?
My wlasnie wrocilysmy od lekarza, malutka jest ulozona glowka w dol :) czyli juz gotowa heh
Dzis w koncu cieplej troszke niz ostatnio u nas, pozatym w sobotke ostanie zakupy i pozostanie tylko czekac :D

matyna99
30-03-2011, 20:25
Hej,
Czarna no to super ze wszystko w porzadku :) Lekarz mi tego nie powiedzial ale samej mi sie wydaje ze moja mala tez glowka do dolu jest. Moge powiedziec po jej kopniaczkach i jak sie wierci to widac golym okiem gdzie dupe wypina :D Ja nie mam pojecia kiedy skoncze z zakupami :confused: caly czas cos nowego mi do glowy przychodzi..:confused: i tylko zamawiam przez internet. M sprawdzal stan swojego konta ostatnio i troche sie zdziwil :D
Moj kolejny patent na ulatwienie sobie zycia: kupilam po 2 przescieradelka i nieprzemakalne powloki na materacyk, zaloze oba zestawy od razu i wrazie nocnej niespodzianki wystarczy jak sciagne tylko ten mokry:)
Edzia wiem co czujesz... ja nawet mam trudnosci z zorganizowaniem sobie mycia zebow... leniuch totalny.
pozdrawiam!! Piszcie co u Was!

edzia7891
31-03-2011, 17:18
dziewczyny jak wyglądają skurcze przepowiadające, bo nie wiem czy mi sie macica ćwiczy czy cos sie dzieje ... od wczoraj brzuch mi sie spina/twardnieje

od środy ide na szkołe rodzenia 1 spotkanie organizacyjne :rolleyes:

czarna2532
31-03-2011, 18:07
edzia zerknij tutaj http://www.cudownedzieci.pl/Porady/1-Ciaza-i-porod/356-Skurcze-przepowiadajace---Braxtona-Hicksa/
ja chyba sobie odpuszcze szkole rodzenia ;p jakos nie mam weny na to a pewnie za wiele nowego to sie nie naucze :)
matyna ty to coraz lepsze patenty wymyslasz aby ulatwic sobie zycie hehe :) a jak tam zakupilas ta wonder washer? :)

matyna99
31-03-2011, 19:09
Edzia jak bedziesz miec taki skurcz to sie napewno zorientujesz :D mi brzuszek tez twardnieje czesto (moze dzidzia uciska albo cos w tym stylu)... ale skurcz to troszke inaczej czuc, no i u mnie jest widoczny golym okiem, bo caly brzuszek (macica) twardnieje, spina sie i uwidacznia sie bardzo, trwa tak przez ok 30 sekund, nie moge powiedziec ze boli, ale delikatnie dech zapiera w 1 chwili :D z tym ze kazda ciaza inna, kazde skurcze inne i w ogole kazda z nas ma inne odczucia :) wiec ciezko doradzac.
Czarna kupilam, wczoraj go przyslali, bedzie pomocny jak nie wiem! Myslalam ze bedzie ciszej chodzil, ale nie ma tragedii, wlacze muzyke i bede prac ;) naprawde nie chcialoby mi sie latac z ubrankami do pralni czy do mamy co 2 dni... My ze szkoly rodzenia zrezygnowalismy po pierwszych zajeciach.. porazka to byla.

edzia7891
31-03-2011, 20:26
CZARNA dzięki za ta stronkę, znalazłam odpowiedz

MATYNA no spina sie spina właśnie od góry jak na tej stronce pisze od dna macicy
Pierwszy raz mi sie zdarzyło to tak długo i intensywnie, niby nie boli a jednak tak nieprzyjemnie i dziwnie, powoli sie oswajam, dzis mnie złapało w wannie :rolleyes:

jeszcze to świąteczne sprzątanie :o w sobotę mama mi okna przyjeżdża pomyć bo mam zakaz włażenia na stołki, bo mam niskie ciśnienie to drugie i mi sie w głowie chwieje :( ostatnio to normalnie nieciekawie sie robi :p

czarna2532
31-03-2011, 21:08
Wiecie co ja to chyba nie mam tych przepowiadajacych (czy to normalne?) a moze ich nie odczuwam tak, napina mi si brzuch z jednej lub drugiej strony ale doktorka powiedziala ze to malutka sie wypina pleckami :)
matyna ja to mysle o tych pralkach podlaczanych do kranu ;p mozna muzyke wlaczyc jak mowisz i prac, szczegolnie ze tam co sie przeprowadzilismy wlasciciel nie mieszka :D tylko w domu obok a tych na dole moze nie bedzie to obchodzilo ;p heh a powiedz mi czy ty kupowalas gdzies tutaj pieluszki tetrowe? Ja nie znalazlam i z polski bedzie mi znajoma wiozla

matyna99
31-03-2011, 22:15
Czarna to szczesciara jestes z ta pralka :D ja tez taka chcialam ale od razu powiedzieli ze nie ma mowy :mad:
pieluszki tetrowe juz jedne kupilam (ale nie sa tak duze jak te polskie) gerber organic, ale musze dokupic tych wiekszych, http://www.amazon.com/Gerber-12-Pack-Prefold-Birdseye-Diapers/dp/B001O7ESYW/ref=wl_it_dp_o?ie=UTF8&coliid=I24YZJOVUN4DWE&colid=2XXKQ081MGU6S
amazon to moja skarbnica produktow dla malej toys r us sie chowa! :D

czarna2532
01-04-2011, 00:18
ja sie pewnie nawet nie bede pytac heh jakos po nocy przemycimy ja :p no ja kupilam na polskim allegro 15 kolorowych i 20 bialych :) niebawem przyleca z polski heh ja lubie zakupy w walmarcie robic i w weekend do targetu sie wybieram a reszta to wlasnie baby rus lubie ogladac to co kupuje heh szczegolnie dla malej te roznosci :)

aaniaa
01-04-2011, 10:14
cześć Dziewczyny, ja znów przeziębiona- byłam u lekarza juz w drugi dzień jak mnie zaczęło brać dostałam antybiotyk, na wszelki wypadek, zeby nie skończyć jak ostatnio i dupa- leżę osmarkana kaszle cały czas, przez to brzuch cały czas twardy, a w nocy bolał jak na okres. Mam nadzieję, że moja skrócona szyjka to wytrzyma. Edzia ja pierwsze naapinania poczułam dopiero jak mi sie ta szyjka zaczęła skracać, w pierwszej ciaży nie czułam żadnych skurczy ( poza tymi co 2 min przed samym porodem, które już nieźle bolały) i teraz do 24tyg tez 0

antena_82
01-04-2011, 10:15
ja chyba też nie odczuwam tych skurczy przepowiadających ale słyszałam że niekiedy zaczynają się dopiero z 2 tygodnie przed porodem więc jeszcze czas bym je odczuła :)
wczoraj byłam na wizycie u mojej doktórki i mam jednak dość krótką szyjkę dostałam tabletki i powiedziała że trochę za szybko jeszcze na poród i muszę wytrzymać jeszcze ten miesiąc a potem mogę spokojnie rodzić - więc byle do maja a potem niech się dzieje co chce :D
mała rośnie waży 1900 gram choć myślałam że będzie z 2100 ale powiedziała że waga w normie i wszystko inne też ok ułożona nadal główkowo tyle z tego dobrego a skoro skurczy nie mam to dała mi minimalną dawkę tabletki tak profilaktycznie więc jestem dobrej myśli ale dobrze że piłki nie kupiłam bo teraz mi się nie przyda a szkoda bo już się nastawiłam na ćwiczenia a tu trzeba odpuścić
do połowy kwietnia powinnam dostać mebelki a przed świętami wózek więc w tym miesiącu będą wszystkie najważniejsze rzeczy ubranka dla małej mam więc wszystko będzie gotowe a kosmetyki kupię w maju bo bez sensu by leżały

edzia7891
01-04-2011, 11:54
ANIA mnie tez cos bierze, jak zwykle m przywlókł jakieś dziadostwo i pewnie mnie sie będzie trzymało długo a jemu po 2 dniach przejdzie

ANETKA cóz piłka poczeka po porodzie nabędziesz :p mała podrośnie to razem z nia możesz ćwiczyć - fajna zabawa, ja juz na innych dzieciaczkach testowałam :p

CZARNA na co ci tyle pieluch?? ja tam stawiam na pampki, tetra mi sie ale kojarzy ;) te tony pieluch które mamie pomagałam prasować i składać przy 2 młodszych braciach

dziabka20
01-04-2011, 12:32
Witam od kilku dni zagladam na wasze forum troszke pózno...;) no ale cóż równiez bede mamusia pierwszy raz...bardzo podoba mi sie wasza wymiana doswiadczeń i trosk...i mam pytanie czy któras z was ma zagrożenie przedwczesnego porodu? ja tak mam i troszke sie denerwuje chociaż to 35tydz...no ale słyszałam ze dziecko jeszcze płóc nie ma w pełni rozwinietych i moga byc komplikacje...

aaniaa
01-04-2011, 14:19
Edzia mi tez mój m przywlekł z pracy, jemu przeszło po 3 dniach brania witaminek, a mi nawet antybiotyk nie pomógł :(
Czarna ja też uważam że dużo masz tych pieluszek, no chyba że zamiast pampersów, bo jesli tylko do podłożenia przy karmieniu itp to dużżżżo. ja dla Kuby miałam 10-15 i to nawet za dużo, z tym że on prawie nie ulewal :)
Antena, to fajny miesiąc Cię czeka- mebelki wózek, ale uważaj z tą szyjką nie forsuj się! P. S. Mi dziś kurier wózek przywiózł :)
Dziabka witamy, ja mam zagrożenie przedwczesnym porodem i to już od 24tyg.
35tyd to juz blisko bezpiecznego terminu dasz rade! napisz nam coś więcej o sobie :)

matyna99
01-04-2011, 15:07
wow,az milo poczytac tyle sie tu dziej na forum :)
ania edzia nie dajcie sie chorobie, dbajcie o siebie, herbatka z miodkiem i cytrynka :) nie ma nic gorszego od przesilenia na wiosne, jakims codem mnie ani mojego m nic nie lapie, oby tak dalej.
czarna ja tam tez wole miec czegos wiecej jak mniej :D lepiej nosic niz prosic,tym bardziej ze tu wlasnie z tym praniem jest problem i niestety musimy miec wiecej ciuszkow itp, aby codziennie sie nie tluc pokryjomu pralka...
antena mala dopiero teraz zacznie przybierac, hehe w tluszczyk kochany obrastac :) ja widze jak mi waga rosnie z tyg na tydzien...
dziabka nie martw sie, 99% dzidziusiow urodzonych w 35tc daje sobie rade! a i w szpitalu w razie co daja teraz jakis specjalny zastrzyk ( znajoma mi opowiadala) ktory zapobiega sklejaniu sie pluc, tutaj jak babki rodza w 36 tyg to je juz normalnie po 2 dniach odsylaja do domu z dzidzia! A wiesz juz co bedziesz miala? U nas na forum chyba same kobitki beda sie rodzic :D

czarna2532
01-04-2011, 15:47
Witam nowa mamusie, 35tc to juz koncoweczka i dzidzia nawet jakby sie pospieszyla napewno bedzie ok.
Wlasnie o to chodzi z tymi tetrowkami (ale poprawka mam zamowione 10 i 15 ;p), wole miec wiecej niz mniej aby co chwila do pralni nie latac bo z maluchem juz trudno bedzie a czy pralke uda mi sie przemycic to zobaczymy ;p a bez dwoch zdan bede uzywac pampersow nie przyszla mi nawet do glowy inna mysl :p
Ja w srode jak bylam na wizycie to przytylam tylko 0,5kg przez 2 tyg to troche przy malo chyba :/ mimo ze lekarka powiedziala ze ogolnie przybieram dobrze... zobaczymy co bedzie za 2 tyg ;p
Mnie dzis katarek obudzil z rana i cos glowa boli herbatke trzeba bez dwoch zdan :)
Pozatym marna pogoda deszcz leje bleee ale my juz na nowym mieszkanku :D sprzatania od groma ale juz koncowka

dziabka20
01-04-2011, 16:12
Ja dla odmiany bede miec synusia:) już w 4 mies gin powiedział mi ze to chłopiec...heh zawsze sie śmieje z moim mężem , dość że zaplanowalismy dzidzie to do tego jeszcze płeć:) bo chcielismy mieć małego piłkarza:) juz doczekać sie nie moge...torba juz na wszelki wypadek spakowana:) a i dzieki za optymizm w stosunku do mnie:) nie bede sie juz denerwowac ja dotrwam do 38 tyg...pozdrawiam:)

antena_82
01-04-2011, 16:57
hej dziewczyny
Dziabka witamy na forum i gratuluje synka :) ja też teraz mam zagrożenie przedwczesnym porodem bo szyjka mi się skróciła dostałam profilaktycznie tabletki ale jestem dobrej myśli - byle do maja a u Ciebie tak ze 2-3 tygodnie i możesz bez problemu już rodzić
Ania Edzia kurujcie się zdrówka życzę bo pogoda piękna
co do wago to przybieram mniej więcej kilo na miesiąc i z tego co wiem jest prawidłowo - dobrze by było by mała miała z 3 kg przy urodzeniu :) ona najważniejsza

pozdrawiam

insoomnia
02-04-2011, 10:14
http://dzidziusiowo.pl/konkursy/865-...atu-zabki.html
Suwaczek nr 9
Bardzo prosimy o głosik Mamusie :D

matyna99
03-04-2011, 13:58
Hej dziewczyny!
U nas w koncu wiosenna pogoda! Moze nie tak pieknie jak w Polsce ale trzeba korzystac :) m napewno da sie wyciagnac na spacer! Popralam juz czesc ubranek dla malutkiej, szok ile ja juz tego mam :D i mialam wczoraj jakis napad energii i pomylam wszystkie okna w domu (oczywiscie bez drabiny ;) i sprzatanie przedswiateczne zaczelam .
Mam pytanko, bo chcialabym zkompletowac malej apteczke,i przeszukalam caly internet z listami potrzebnych rzeczy dla noworodka, w sumie wyszla mi naprawde SPORA lista... wydaje mi sie ze troche za duza, podpowiedzcie co Wy kupujecie?
Pozdrawiam :D

czarna2532
04-04-2011, 03:30
matyna a cos Ty takiego wynalazla? Ja to niewiem sama jeszcze nie patrzylam wiec przyda sie podpowiedz. Napewno czopki przeciwgoraczkowe i cos od kolki. Pisza tez o soli fizj, ale pytalam w polskich aptekach i zdziweni wielce i ze rumianek wystrczy do przemywania oczek. Ja mialam dzis pranie malej robic ale jeszcze sie wstrzymam do nast. weekendu. A co do pogody to super, szkoda tylko ze ma padac. Powiem Wam ze ciesze sie ze w srodku lata nie musze smigac z duzym brzuszkiem.

dziabka20
04-04-2011, 09:53
Witam was! jak chodzi o apteczke to juz troszke mam skompletowana:) w sumie mysle ze to wystarczy jak na początek, a przykład wziełam od sąsiadki ktora ma 4mies maleństwo:)-napweno kropelki antykolkowe,lub espumisan dla maluszków,sól morska do nawilżania noska żeby nie miało problemów z suchymi zatokami...oczywiscie cos przeciw gorączkowego no i termometr...a wrazie jak cos mi zabraknie to w praniu wyjdzie:) Hmm wy juz sie wzięłyscie za pranie ubranek..to chyba tez czas najwyzszy dla mnie ale tak mi sie nie chce...;/ czuje sie jak słoń a tu jeszcze mies. dźwigania mojego maleństwa.Pozdrawiam!!;)

edzia7891
04-04-2011, 10:29
hey laski, wy juz o apteczce gadacie hmm ja na razie na etapie kompletowania torby do szpitala jestem
Ale ostatnio kiepsko sie czuje bo mam bardzo niskie cisnienie, któas zna ten problem ?? bo ja czasem łaze po scianach i mi sie w głowie chwieje bo mam cisnienie np. 106 na 60

antena_82
04-04-2011, 19:02
Edzia u mnie takie ciśnienie to norma :D gorzej jak jest niższe wtedy to trochę w głowie się kręci i nieraz ciemność przysłania świat heh ale tak miałam na początku ciąży jak bardzo mi się chciało spać teraz jakoś przeszło
co do apteczki to jakoś o tym jeszcze nie myślałam oczywiście według mnie najważniejsze rzeczy są do pielęgnacji pępka noska i oczu a poza tym myślałam o Espumisan dla dzieci i coś przeciwbólowego ale to się już podpytam w szpitalu jak urodzę wychodzę z założenia że leki najlepiej jak przepisze lekarz bo bałabym się podawać takiemu maleństwu na własną rękę
mała szaleje a ja się obijam bo jak wyszłam na krótki spacer ledwo doszłam do domu myślę że jednak moja skrócona szyjka daje się we znaki więc ten miesiąc spędzę na obijaniu się :rolleyes:

edzia7891
04-04-2011, 19:15
ANETKA no mnie sie właśnie kreci w głowie jak mam takie niskie i wógóle chodze po ścianach, dzis sie pogoda zrąbała to odespałam troche, bo tak to teraz ciężko z tym spaniem :(
moja mała tez sie obija z żeber sobie ring zrobiła i tylko dupe wypina z lewej strony :p
ja u dołu mam tak wszytko umięśnione i nabrzmiałe a do tego przekrwione ze az żyłki widać i sie boje ze żylaków sromu dostane, jeszcze te zaparcia :(
sory za szczegóły ale inaczej tego opisać nie umiem :o

a reszta gdzie sie zaszyła

obijajcie sie obijajcie puki mozna ;)

dziabka20
04-04-2011, 19:45
Wracajac do apteczki to chciałam dopisac o tym pępuszku u maluszka.Polecam OCTENISEPT preperat w sprayu ktury zasusza i goi a przede wszystkim dziecko nie odczuwa dyskomfortu(jak i na moje bólu jak przy dawniej używanym spirytusie)Pozdrawiam:)

matyna99
04-04-2011, 22:54
hej Laski!
Wspolczuje problemow z cisnieniem... szczegolnie przy zmianach pogody musi wam dokuczac, ale to juz niedlugo! :D
No wiec co do tej apteczki, ( ja juz kompletuje bo czasu coraz mniej a u nas w rodzince tradycja ze dziewczynki lubia rodzic sie nawet 2-3 tyg wczesniej :eek: ) przejrzalam kilka stronek z listami i po dodaniu ich wszystkich do siebie wyszlo mi:
plyn do kapieli
chusteczki nasaczone + podgrzewacz do chusteczek jesli dla dziewczynki
masc na wysypke ( nagietkowa )
kwas borny do przemywania oczu ??? nie mam pojecia co to
herbatki, kropelki na kolki
oliwka
waciki prostokatne do pielegnacj pepuszka
waciki okragle do oczek
patyczki hichieniczne ( te grube)
70% spirytus
masc na odparzenia (to penie to samo co rivanol ?? ) ( bardzo mocna i delikatniejsza na male odparzenia)
sol fizjologiczna do oczek i noska
ja do noska kupilam taki spray z soli fizjologicznej warto jeszcze kupic aspirator do noska
rumianek (do przemywania buzi - pewnie na te krostki pomaga)
ziele kopru (na kolki)
masc majerankowa ( tez nie wiem po co?? )
nozyczki zaokragl,obcinaczki,szczoteczka grzebyczek...
krem z wysokim filtrem
termometr do ucha,albo taki w smoczku
no i cos na goraczke ( czarna tu oczywiscie tylenol ) warto miec wczesniej bo w razie jakby byl potrzebny w nocy to nie trzeba apteki szukac
..........
chyba to wszystko.. na pewno tego wszystkiego nie kupie :D bo mi miejsca braknie w szafce,narazie ogranicze sie do koniecznego minimum a potem bede dokupywac :)
co do pepuszka to tu mowia ze sama przegotowana woda w zupelnosci wystarczy, bo pepuszek odpadnie sam z siebie i nie warto tego niczym przyspieszac, tylko nalezy pilnowac zeby byl czysciutki :)

jutro kolejna wizyta, powiedzieli mi ostatnio ze jezeli wszystko bedzie ok to nie bede miec wiecej usg... troszke mi szkoda bo chcialam mala zobaczyc jeszcze raz w brzuszku.

pozdrawiam :D

czarna2532
04-04-2011, 23:55
A no wlasnie matyna Twoja dluga lista to apteczko-kosmetyczka ;p
Ja wlasnie tez czytalam zeby pepuszka niczym nie przemywac tylko dbac aby byl czysty i suchy, wietrzyc i jak zmoczy sie to uzywac gazy a nie wacikow aby wysuszyc. Poza tym matyna ciezko Ci bedzie kupic sol fizjologiczna hehe podobno tez wystarczy woda przegotowana albo napar z rumianku. Ja termometr to chyba kupie taki do czola albo wlasnie do uszka w smoczku to niewiem bo jak bedzie goraczkowac to moze i smoczka nie chciec a do uszka to chwile przytrzyma sie.
Ja tez jestem niskocisnieniowcem ;p takze zmiany pogody, ciezkie pobudki hehe znam to. Lece na spacerek z pieskiem :)

matyna99
05-04-2011, 04:39
:D spora lista , ja kupie napewno te kremy przeciw odparzeniom i na odparzenia, spray do noska z sola morska, ten aspirator do noska, w razie goraczki i kolki to juz od lekarza dowiem sie co kupic,termometr taki do uszka (wydaje mi sie najpewniejszy), plyny i kremiki to juz standard, no i bede dokupywac jak mi czegos braknie. A pampki to czytalam ze pampers swaddlers sensitive sa bardzo dobre, wiez zaczne od tej serii.
ojejku jak ja sie juz doczekac nie moge!!
Edzia a na te problemy to ja nadal swoje... czyli picie duzej ilosci wody ;) powaznie ja nie mam zadnych takich problemow, zero zaparc itp :) polecam wode na wszystko!
pozdrawiam!!!

edzia7891
05-04-2011, 09:12
MAtyna ta woda mi juz bokiem wychodzi :p

APTECZA cóz ja bede korzystać z doświadczenia ciotki pielęgniarki :)
rumianek do oczu i buzki oraz do picia aby brzuszek nie bolał
do pępka woda i szare mydlo i duzo wietrzenia ew. spirytusik gdyby cos sie działo aby odkazic
na gorączkę pewnie jakis syropek ale najlepsze sa czopki
na odparzenia mam kremik nivea
do kąpieli płyn nivea hipoalergiczny ( stosują w szpitalu którym rodze od 1 dni życia, bo od oliwki sie juz odchodzi )
a reszta to w praniu wyjdzie wiadomo ze patyczki waciki jałowe gaziki termometr szczotka do włosków itp itd
no i do noska mam aspiratorek oczywiście

luna_1979
05-04-2011, 11:12
Witam :)

Co do przemywania oczek to nie polecam rumianku ponieważ bardzo często uczula, teraz coraz więcej o tym piszą i odradzają specjaliści. Powinno przemywać się właśnie solą fizjologiczną i dziwię się że w aptekach nic na ten temat nie wiedzą ponieważ ja taką sól kupowałam już parę lat temu dla swojej babci właśnie do przemywania oczu :/. Ja do kąpieli dzidziusia używałam płyn do kąpieli oilatum, wlewałam odrobinę do wanienki i tyle, świetnie nawilża i nie trzeba już dodatkowo po kąpieli używać ani oliwki ani balsamów, dodatkowo nie uczula, naprawdę polecam, wypróbowałam na moim pierwszym maluszku :). Co do reszty to jeszcze się nie zastanawiałam ale teraz w sklepach jest wszystkiego pod dostatkiem więc można w każdej chwili dokupić hehe. Mój Natanielek strasznie się wierci :), odnoszę wrażenie że jest mu już chyba ciasno i tak się prostuje wciskając nóżki pod żebra aż czasem tchu brak hehe. Ogólnie nie jest źle tylko jak już Wam kiedyś pisałam strasznie drętwieją i bolą mnie palce u rąk :( i właśnie przez ten ciągły ból spać w nocy nie mogę. Jednak lekarz mówi że nic na to nie poradzi i muszę to przetrwać jakoś ehh. Pozdrawiam Was kobietki gorąco :)

luna_1979
05-04-2011, 11:18
Aha zapomniałam dodać, że ja mam termometr do uszka i świetnie się sprawdza, na początku gdy mój Gabryś był malutki używałam takiego normalnego elektronicznego, ale im był starszy tym bardziej nie pozwalał wkładać go sobie do pupy a inaczej nie idzie takiemu maluszkowi zmierzyć temperatury, więc kupiliśmy ten do uszu i naprawdę się przydaje :).

edzia7891
05-04-2011, 13:53
widzę ze każdy ma swoje metody :D
u mnie rumianek jest stosowany w rodzinie od lat i nawet koleżance go poleciłam bo bezradna juz była i położna na wizytacji to samo powiedziała :p
o OILATUM słyszałam tyle ze jest drogie, a w szpitalu z nivea stosują płyn i ma takie samo działanie a Oilatum w ostateczności dla alergików
po nivea tez juz nie trzeba stosować niczego ;) i jest tańsze, sama stosuje teraz bo od oliwki dostałam wysypki bo sie pory zatykają

a do kąpieli położne zdradziły mi sekret dodać trochę maki ziemniaczanej i tez nie trzeba niczym nawilżać potem i jest ochrona przed odparzeniami, świetnie nawilza znajoma testowała

ale oczywiście kto co uważa i każde dziecko inne, co innego sie sprawdza wazne aby skuteczne było

matyna99
05-04-2011, 14:20
hej,
ja tez gdzies czytalam o tym krochmalu do kapieli dla dzidziusia, ponoc jest bardzo dobry na problemy skorne, (krostki, wysypki itd.) ,
a mojej znajomej lekarz polecil head and shoulders do mycia glowki,bo malutkiemu skora sie caly czas zluszczala, no i pomoglo :)
Moja mala mnie juz po zebrach nie kopie, tylko sie kreci i wierci, czasami jak jej sie uda nozke wyprostowac to niezle zaboli :D

czarna2532
05-04-2011, 17:38
Luna tu gdzi mieszkam czyli w USA naprawde oczy szeroko ze zdziwienia otwierali jak mowilam o soli fizj. i to w polskich aptekach hehe
Ja sie zaopatrzylam wlasnie w oliatum, bede stosowac go co 2-3 dzien np. Sama go kiedys uzywalam, bo jak mieszkalam w Warszaie moja skora nie tolerowala tamtejszej wody i okropnie swedziala brr i oliatum pomogl.
matyna zamierzam uzywac tych samych pampersow, co myslisz o zakupie 1 paczki NB i 2 rozm. 1 na poczatek? Jeszcze przed narodzinami?
edzia tez slyszalam ze oliwka wcale nie taka dobra, polecaja ja do smarowania glowki i wyszesywania ciemieniuchy jak dziecko ma jesli juz, a tak to lepiej jakies balsamiki :)
Ja jeszcze dostaje sporadycznie kopniaki pod zebra ale tez coraz czesciej czuje wiercenie niz kopanie.
A i wiecie co slyszalam ze Tantum Rosa jest super na okres połogu, dziala znieczulajaca i odkazajaco i szybciej sie goi wsio. Tez sie oczywiscie zaopatrzylam.

matyna99
05-04-2011, 18:08
czarna a gdzie kupilas tantum rosa i oliatum? z pampersami to jeszcze nie wiem ile ich kupic... na poczatek newborn rozmiar, najbardziej oplaca sie kupic ta duza paczke ok 100, 150 sztuk (nie wiem dokladnie) dziennie to ok 10 sie zuzywa, ale nie wiem jaka dzidzia bedzie duza :confused: i moze kupie mniejsza paczke nb na start, a duza paczke w rozmiarze 1 ?? najwyzej dokupie nb jak jedynki beda za duze.. tu moglyby nam doradzic mamy z doswiadczeniem :D Wiem ze te sensitive sa dobre do rozmiaru 2, no i nb maja te wyciecia na pepuszek :)
Latem to chyba lepiej z oliwki zrezygnowac i uzywac balsamow z filtrem, Wszystko wyjdzie w praniu!

czarna2532
05-04-2011, 18:38
matyna ja mysle ze 1 NB starczy wlasnie ta 130 szt chyba a rozm 1 to wezme odrazu 2 tez wieksze paczki :) a oliatum i tantum rosa moja mama kupila mi w Polsce i za tydz wraca znajoma do NY i ma podac. Jesli masz kogos w wawie kto Ci moze kupic i zawieść do mojej kolezanki ktora bedzie zawozila moja paczke do tej znajomej to daj znac :)

matyna99
06-04-2011, 14:33
Hej Kobitki,

Czarna w Warszawie nie mam nikogo, ale moj tesc jest teraz w Polsce i wraca 12tego, wiec moze on mi przywiezie. Kupilabym to na allegro tylko powiedz mi czy to jest to o czym mowisz
http://allegro.pl/olimp-perfect-skin-hydro-complex-30kaps-i1497319428.html
tantum rosa niestety nie maja, wiec moze wysle kogos zeby mi w aptece kupil, ( nie bede tescia o to prosic :D ) . Jest jeszcze cos co warto miec z Polski a tu tego nie ma?

Wczoraj na wizycie bylysmy, i wszystko w jak najlepszym porzadku tylko pielegniarka stwierdzila ze mi waga spadla.. no nie powiedzialabym sama sie waze co tydzien w domku (bez ubran no i rano ) i waga mi rosnie tak o pol kilo na 2 tyg. Pozatym wszystko oki, rozmiar brzuszka idealny, cisnienie ok, i ogolnie wszystko mi mowia ze mam "ksiazkowe". Moja doktorka wrocila (urodzila miesiac temu chlopca), nareszcie!bo ja bardzo lubie i opieprzyla tamte wariatki ze takie glupoty opowiadaja :) Nastepna wizyta za tydzien :o

Piszcie co u Was! Jak sobie radzicie z cisnieniem? Moja znajoma po porodzie miala straszne problemy z cisnieniem, do tego stopnia ze nie byla w stanie sie dzieckiem opiekowac tylko jej mama zamieszkala u niej na 2 tyg.. az ta doszla do siebie..

pozdrawiam!!

edzia7891
06-04-2011, 15:57
hey byłam dziś na SZKOLE RODZENIA jestem tak zadowolona ze szok, położne ze szpitala w którym rodzę to prowadza, takie mile babeczki, można z nimi pogadać o wszystkim :D
program klasyczny etapy porodu, ćwiczenia fizyczne i oddechowe, pielęgnacja maluszka na fantomie i co jeszcze sobie za życzmy :p
oczywiscie ja obchód po oddziale od momentu wejscia za próg cała procedure z ogladnieciem sali porodowej i wogóle :D
moze jeszcze cos wymyśle

a na cieśninie położne powiedziały aby pic dużo wody i odpoczywać z nogami lekko w górze, no i ze lepsze niskie niz wysokie ciśnienie, a teraz to wszyscy maja problemy z ciśnieniem wiec jest nadzieja ze z poprawa pogody samopoczucie sie polepszy

czarna2532
06-04-2011, 16:12
matyna Ty podalas jakies suplementy diety mi w linku ;p oliatum to to http://www.aptekagemini.com.pl/p/pl/0906/oilatum+soft+emulsja+do+kapieli+500+ml.html masz tam tez mniejsza pojemnosc a tantum rosa http://www.aptekagemini.com.pl/p/pl/0306/tantum+rosa+puder++500+mg+x+10+saszetek.html mozesz zamowic z jednej apteki internetowej tak jak na allegro bedzie :) Fajnie ze masz wyniki dobre i ze wsio ok :) ja mam wizyte za tydzien bo jeszcze co 2 tyg a juz od nastepnej bedzie co tydzien :)
edzia super ze spodobala ci sie szkola rodzenia ja jednak zrezygnowalam i nie bede wcale chodzic.
Pozdrawiam babeczki ide na spacerek tak ladnie sloneczko swieci :D

matyna99
06-04-2011, 16:54
Czarna dzieki za linki, nie wiem co ja Ci wyslalam :D ja takie glupoty robie ostatnio ze szok... brzuszek mi rosnie a mozg sie kurczy hihi

Edzia fajnie ze Ci sie zajecia spodobaly, ja tez bym z checia chodzila... ale tu to nie jest ciekawie. A widzisz ze woda jest dobra na wszystko ;)

edzia7891
06-04-2011, 17:11
hehe woda tak, ale nie wiem gdzie ja jej jeszcze wiecej zmieszczę,
położna mówiła ze jak sie pije ok 2,5litra dziennie to powinno byc ok
ogólnie to mówiła aby przeczekać te pogodę bo te zawroty to od tego pewnie

a co do kurczącego sie mózgu to ja tez robię głupoty i bywam nieprzytomnie zakręcona :p

czarna2532
07-04-2011, 00:53
heh dobre brzuch rosnie a mozg sie kurczy, dobrze ze jednak to nie dziala w ten sposob ;p
z ta woda do masakra ja to ledwo co wypijam butelke dziennie ale nadrabiam innymi plynami i narazie jest wsio ok i mam nadzieje ze tak juz zostanie.
matyna nie ma problemu :) te oliatum to dobra rzecz i juz nie musisz uzywac nic do kapieli i po kapieli do smarowania skora jest nawilzona. Ja bede uzywac tego wlasnie plus glowke bede myla szamponem lub czyms 2w1 zel do ciala i wloskow np. A raz czy 2 razy w tyg umyje tez tym zelem cialko :p

antena_82
07-04-2011, 13:52
czytam sobie na bieżąco co tam ciekawego piszecie ale jakoś leń mnie dopadł i nie chce mi się nic pisać a dodatkowo ostatnie trzy dni mam taką zgagę że odechciewa się wszystkiego już mleko i migdały nie pomagają tylko chwilową ulgę przynoszą a Rennie nie chcę brać
Edzia super że ci się podoba w szkole rodzenia ja wczoraj się zmusiłam by pójść na zajęcia takiego lenia miałam ale nie żałuje bo rozmawialiśmy o karmieniu a o tym zawsze lepiej więcej wiedzieć niż mniej ;) teraz to się obijam bo nie ćwiczę bo nie mogę tylko oddychanie ćwiczę - wczoraj kazała przybrać sobie podobną pozycję jak przy porodzie i wyobrazić sobie że tak to będzie wyglądać dodatkowo dojdzie tylko ból :eek:
co do Oliantum też słyszałam że bardzo dobry chociaż kupię jakiś tańszy odpowiednik taki by miał w swoim składzie też oliwkę by po kąpieli nie używać - chyba że się skuszę na Oliantum heh

edzia7891
07-04-2011, 14:03
Aneta lenn heheh skądś to znam, a zgaga hmm chwilowo mi dała odpocząć :D
spróbuje jeszcze jogurtu naturalnego z otrębami pszennymi i siemię lnianym, nawet samo siemię lniane popite woda przegotowana powinno pomóc :rolleyes:

no ja miałam pierwsze spotkanie i na razie ćwiczenia oddechowe, a następnych zajęciach będą ćwiczonka i pozycje wertykalne do porodu :)
J tam płyn NIVEA kupie do kąpieli jest również z oliwka, nie dużo kosztuje a działanie ma podobne, a OILATUM zostawię na sytuacje kryzysowa gdyby mała miała faktycznie jakieś uczulenia

a ja mam śpiączki bo nocami problemy ze spaniem mam dzięki chrapaniu M, teraz musi spać osobno bo ja sie wykończę, a trzeba zbierać siły na poród i opiekę nad maluszkiem

antena_82
08-04-2011, 17:51
co tu taka cisza nikt się nie odzywa mam nadzieję że u was wszystko w porządku :) tylko wszystkie leń dopadł heh
Edzia dzięki za radę z tym siemię lnianym na pewno wypróbuje ale od wczoraj mi przeszła ta okropna zgaga i mam nadzieję że tak zostanie - niby coś tam odczuwam ale nie jest tak strasznie jak wcześniej
nie wiem jak wy ale ja już nie mogę się doczekać aż urodzi się mała - rozpycha się strasznie i czasem tak się przekręci że dech w piersi zapiera - już tylko 1,5 miesiąca :)

czarna2532
08-04-2011, 21:42
u nas wsio ok :-) tylko wlasnie dopadl nas len hehe
ja tez nie moge sie doczekac kiedy malutka sie urodzi ale rowniez im blizej tym co raz bardziej sie boje...
dzis spedzilam milo dzien robilam jeszcze ostatnie zakupy dla Nikoli, juz malutko zostalo :-)

matyna99
10-04-2011, 12:43
Hej Kobitki,
Ze mna to chyba cos nie tak jest, ani razu jeszcze zgagi nie mialam :p za to dzis wstalam przed 6 rano! Zamiast w niedziele pospac dluzej z mezusiem i sie troche pobyczyc to pobodka spowodowana bolem zeber... Nie mam pojecia co te dziecie tam wyprawialo...:rolleyes: Tak wiec od 6 rano robie drozdzowki !
Co do lenia to mi juz przeszedl... Jakiegos bzika mam na punckcie sprzatania, M ma juz tego stanowczo dosc.
Tez mysle ze takie ekstra kosmetyki jak oilatum zostawie sobie na wszelki wypadek, bo w sumie po co walczyc z alergiami ktorych wcale moze nie miec, a w razie jakis problemow jak najbardziej :) Tak sie zastanowilam nad soba to jeszcze troche a salon kosmetyczny bym malej urzadzila... Z Toba sie Czarna zgodze ze na wszelki wypadek bedziesz uzywac bo skoro Ty mialas problemy ze skora to i mala moze miec, ale u mnie w rodzinie to nie ma czegos takiego jak alergia :) Wiec nie bede przedobrzac we wszystkim.
Ja to mam coraz wiekszego stracha,rowno za miesiac termin...A z usg Toska o tydzien starsza..wiec nic nie wiadomo! Ciezko jest sie skupic nad czyms innym jak tylko porod.
Pozdrawiam

edzia7891
10-04-2011, 14:51
MATYNA dziekuj Bogu ze cie te zgagi/nadkwasoty ominęły
a to sprzatansko to SYNDROM WICIA GNIAZDA łapie przed porodem, mamusie sie przygotowują na przyjecie maluszka aby było czysto i sterylnie - natura

mnie puki co z tym sprzątaniem to ciężko idzie heh ale ja mam jeszcze czas :p
ale jak mnie złapie to az sie boje co to sie będzie działo :p

drożdżówki mmm a za man chodzi jakieś ciacho albo cus sama nie wiem
wczoraj po słoik kremu mleczno orzechowego wysłałam M i z waflami wpierniczałam

dziabka20
10-04-2011, 15:49
Hej matyna na to wychodzi że w tym samym okresie ciąży jestesmy:) równiez jestem w 36 tyg:) (35 i 4 dni) Heh mam takiego pietra że łooo...coraz częściej skórcze przepowiadające i do tego każy mi wróży ze mały na swięta wyjdzie bo mam bardzo opuszczony brzuszek...z jednej str. chciałabym ale tak strasznie sie porodu boje;/ jak wy sobie z tym radzicie? moze macie jakiś na to sposób? a najgorsze ze nawet ze szkoły rodzenia nie skorzystałam i nie wiem czego sie spodziewac:( Pozdrawiam

edzia7891
10-04-2011, 16:48
DZIABKA no wy z Matyna to na pierwszy ogień, każdy człowiek sie boi tego co nie znane i zwłaszcza ze to sie z bólem wiąże, ale nie my pierwsze nie ostatnie
nasze babcie rodziły same w domach bez pomocy, a my mamy opiekę wiec damy rade
Mnie osobiście pomaga szkoła rodzenia, dzięki temu ze poznałam te położne które w szpitalu pracują to jakoś mi lżej i nawet jak by M sie rozmyślił to wiem ze sama nie będę ;) owszem bólu sie boje i tego ile to będzie trwać, ale wiem ze dam rade dla mojej małej :D

matyna99
10-04-2011, 17:25
:D no to wije to gniazdo bo tylko z odkurzaczem dom przemierzam! a drozdzowki nie wyszly, jakies drozdze ciulowe mialam i nie wyrosly :( ale ze z nutella byly to i tak wiekszosc zjedzona :)
Dziabka fajnie ze tak samo rodzimy :) ja to bym chciala na swieta!! Taki prezent od kroliczka !!! Mi odwagi dodala wycieczka po szpitalu, takie oprowadzenie po porodowce, spotkanie z polozna itp.. bardzo polecam! i M byl zadowolony z calej wycieczki :)
:D

antena_82
12-04-2011, 10:16
hej dziewczyny
wczoraj byłam na KTG serduszko małej bije jak dzwon :) wszystko w najlepszym porządku :)
byłam też na szkole rodzenia gdzie rozmawialiśmy okarmieniu i uczyliśmy się jak trzymać maleństwo przy karmieniu też była mowa o kosmetykach i chyba zdecyduje się na Nivea choć położna mówiła też że lepiej pomieszać firmy bo jak maleństwo miałoby uczulenie na jakiś składnik danej firmy to nie trzeba zmieniać całej serii
ja nadal się obijam bo jak trochę więcej się poruszam to źle się czuje więc nawet jakbym chciała poszaleć z porządkami to nie daje rady bo potem umieram :(
mała tak się kręci że nie mogę poleżeć dłużej wygodnie w jednej pozycji bo zaraz daje mi kuksańce - dziwnie będzie jak już się urodzi że nic mnie nie będzie uwierać :D

aaniaa
12-04-2011, 13:17
cześć mamuski
Czytam Was codziennie, ale mam takiego lenia, ze szok nawet pisać mi sie nie chce.
Lekarz nie daje mi raczej szns że dotrwam do końca, więc szykuję wszystko, tylko tak jakoś dla małej gorzej dla mnie samej :)
mam lezeć jak najwięcej, ale same wiecie jak to jest, tym bardziej że mam juz Kube a on też wymaga trochę. Zmieniłam wózek z coneco toledo na X-landera X3, ciuszki już mam wszystkie, jeszcze tylko rajstopki pokupie. Kosmetyki kupie za bony swiąteczne, bo mój m dostaje zawsze na święta z pracy do takiej drogerii u nas, więc akurat ię przydadzą. Kocyk, smoczki butelki itp w drodze-tzn czekam na kuriera :) i będzie wszystko. A i jeszcze czekam na pogode ładna, bo chcemy odnowic łóżeczko po kubie i dać ciemniejszy kolor, bo teraz inne meble i nie pasuje, a wolę żeby na dworze to zrobić.
Antena a czemu Ci KTG juz robili?

edzia7891
12-04-2011, 15:06
ANIA szybciej będziesz miała swoje maleństwo ;) ważne aby mała zdrowa była

ANETA moja mała mnie tez naparza, nie lubi leżenia az sie boje co będzie jak sie urodzi, będzie chciała żeby ja ciągle nosić

ja niestety chora jestem, cos mnie lamie, na razie etap przeziębienia,
mam nadzieje ze sie nie rozkręci, a jutro szkoła rodzenia nie wiem jak ja będę ćwiczyć :( chciałam poleżeć ale mała nie daje spokoju :o

A RESZTA CO SIE TAK CZAJI ?
dziewczyny co z wami i maluszkami

antena_82
12-04-2011, 15:20
Aniu KTG mi robili chyba ze względu na moją skróconą szyjkę sama nie wiem ale tak mi się wydaje - chodzę do dwóch lekarzy do mojej doktórki prywatnie i od jakiegoś czasu na kasę chorych bo mam wtedy wyniki za darmo a bez sensu by płacić niepotrzebnie bo jest dużo innych wydatków i ten na NFZ robi mi KTG dla sprawdzenia a za 2 tygodnie kazał przyjść znowu a potem co tydzień tylko nie wiem czy ma zamiar mi za każdym razem robić KTG - też mnie to trochę dziwi
poza tym na ten miesiąc mam tabletki by donosić malutką chociaż do maja bo potem już może przychodzić na świat kiedy chce :) jakieś niecierpliwe te majowe dzieciaczki
ja wciąż czekam na wózek i mebelki :( ja chcę by już były w domku
Aniu a ty się trzymaj bo ty masz podobny termin do mojego nawet chyba późniejszy więc niech twój dzieciaczek trochę jeszcze podrośnie
Edziu a ty się kuruj chorowitko :) nasze dzieciaczki nie dają nam odpocząć a co dopiero będzie jak się urodzą heh

pozdrawiam mamuśki :)

matyna99
12-04-2011, 18:05
Hej Mamusie :)
antena to ktg na pewno przez skracajaca szyjke Ci robi, lepiej miec pewnosc ze wszystko w porzadku niz sie martwic na zapas. Cos te Wasze dzidziusie faktycznie sie spiesza, lezcie duzo i odpoczywajcie!!
Moja mala to ma znowu tak ze jak ja leze to i ona spi sobie(wtedy to ja dokladnie widac-zalezy tylko ktory bok obierze :) ), a jak tylko gdzies ide to ona od razu sie przeciaga i wierci :D
Dzis po kolejnej wizycie i tak jak ostatnio mi wydumali ze zchudlam tak teraz stwierdzili ze mam za maly brzuszek, babka powiedziala ze moze to dlatego ze ja jestem takiej budowy ale na wszelki wypadek bede miec usg w czwartek. Ja tam wiem ze z mala wszystko w porzadku, dzis to sie tak ulozyla ze brzuch naprawde mialam znacznie mniejszy niz zazwyczaj :D A ciesze sie ze usg bede miec bo maja 3d i 4d i sobie malutka popodgladam i upewnie sie co do ulozenia no i rozmiarow oczywiscie. Waga na poczatek 37tc 12kg do przodu, to chyba nie za malo, tymbardziej ze tylko brzuszek mi urosl a cala jaka bylam taka jestem... ech tylko strasza..
pozdrawiam!!

dziabka20
12-04-2011, 18:58
Witam!;) Matyna dziwie sie również ze ci mówią ze mały brzuszek lub za mało ważysz...gdyż kazdy ma inny brzuch raz miejszy raz wiekszy...ja już weszłam w 9 mies..i moja waga wzrosła tylko o 10 kg...ale lekarz mówi że wszystko ok poprostu to zależy od figury a mi jedynie w bobasa wchodzi i w biust...;) z resztą to sie ciesze mniej do zrzucenia bedzie:) a pozatym waga samego dziecka wód płodowych i macicy to ok 8kg, tak że minimum trzeba tyle przytyć.No i chciałam sie pochwalić wózeczkiem ;) zdecydowałam sie na coneco mustang i musze powiedziec że jest bardzo funkcjonalny i ma bardzo skretne koła takze mysle ze będę zadowolona...:) pozdrawiam was serdecznie:)!!

matyna99
12-04-2011, 19:16
Dziabka masz racje, tylko ze mnie sie czepiaja bo ja wysoka jestem i od poczatku mi mowili ze od 14 do 18 kg powinnam przytyc :confused: eee tam madrocholki , tylko ze to znow nie moja lekarka byla.. pierwszy raz babe na oczy widzialam. bo moja to mi tydz temu powiedziala ze juz na usg mnie nie wysle bo wszystko ok, a ta dzis wymodzila co innego :D a mi to na reke, bo chce mala zobaczyc :D

czarna2532
12-04-2011, 19:43
hej dziewczyny:)
ja to mam strasznego lenia a jeszcze ten deszcz :/
antena ja slyszalam odwrotni ze lepiej kupic kosmetyki jednej firmy bo jak maluch dostanie uczulenia to skad bedziesz wiedziala czy na np balsam nivea czy oliwke J&J czy na cos bambino... Ja zdecydowalam sie na Mustele.
matyna USG 3/4d super jest, moja malutka caly czas ziewala hehe
Ja tam tez posiedziec spokojnie nie moge bo noga malej gdzies mi pod zebrem ciagle lezy heh musze byc troche odchylona do tylu ;p
Wyprawka u nas gotowa tylko fotelik sam. kupic i pranie ciuszkow zrobic :)
Co do wagi to mam 35tc i 10kg do przodu, chociaz nie wiem gdzie to poszlo bo kazdy mowi ze mam nie duzy brzuch a z tylu nie widac jakbym byla w ciazy ;p ale lekarz mowi ze wsio ok wiec nie martwie sie.
pozdrawiam

edzia7891
13-04-2011, 14:35
hey ale pogoda :( wszytko mnie dobija chyba baby blusa przedporodowego

byłam na szkole rodzenia, ćwiczeń nie było bo jedna z położnych musiała być przy cc, ale omawiałyśmy etapy porodu i co potrzeba do szpitala jakie dokumentny i co do torby spakować
najwalniejsze kiedy do szpitala i jak rozpoznać poród a nie skurcze przepowiadając i w jakich sytuacjach jeszcze należy sie zgłosić do szpitala

trochę sie odprężyłam na tym spotkaniu trochę sie pośmiałyśmy i powoli sie oswaja z tematem ;)

po świętach praktyka :p

matyna99
13-04-2011, 18:01
Hej!
Pogoda tu tez nie zaciekawa... tylko deszcz leje...
zwazylam sie dzis rano i nie 12 a rowne 11 kilo przytylam jak do tej pory, czyli waga jednak mi spadla, albo w ogole nie rosnie. W sumie to wszyscy mi mowia ze po mnie nie widac ciazy.. ze jak na 6 miesiac wygladam:confused: Moze zaczac opychac sie lodami...nie wiem czy dzieki temu dzidzia mi wiecej urosnie?? Teraz to sie troche zaczelam martwic... Jutro mam nadzieje ze dowiem sie o co chodzi..
Co do kosmetykow to ja kupilam malej J&J natural organic, czy cos takiego.. Lubie wszystkie organic kosmetyki wiec mam nadzieje ze i malej podejda. W ogole mam bzika na punkcie rzeczy "organic" :D i jedzonko tez o niebo smaczniejsze.
Piszcie co u Was! Jak wasi mkowie ? Moj troszke jeszcze nie dowierza ze juz za pare tygodni bedzie mogl przytulic Tosie :o

dziabka20
14-04-2011, 08:33
Hej dziewczyny!!;) i moj przyklad jest przeczacy co do komentarzy lekarzy itp...ze jak malo sie przytyje to male dziecko moze byc...Wczoraj bylam u gina (i tak jak wczesniej pisalam przez cala ciaze 10 kg tylko przytylam)przedemna jescze praktycznie mies...a maly juz ma 3400gram!! i ok 57cm!! ;) lekarz sie smial ze bedzie naprawde duuzy...(oczywiscie wykluczajac jakakolwiek cukrzyce czy cos...bo owej nie mam wiec dziecko naturalnie takie duże;)juz widze jak mnie przy porodzie rozwali heh:) No i od pn KTG sie zaczyna...pozdrawiam was i miłego dnia zyczę:)

edzia7891
14-04-2011, 14:16
czyli nie tylko mnie w dzidzie idzie :p

ja sie czuje jak zombi :( wczoraj takiego pawia przypuściłam ze szok, az mi w oczach żyłki popękały, czuje sie jak by po mnie walec przejechał, mam nadzieje ze to nie jelitówka :eek: bo panuje na naszym terenie
do tego mała od paru dni w środku nocy robi sobie imprezy dzis od 3.00 wariowała, do tego byłam na badaniach i by we mnie chłop przywalił tak ze juz go widziałam jak mi siedzi na dupie, az mi sie słabo zrobiło :mad:
padam od tego wszytkiego :(

matyna99
14-04-2011, 17:07
Hej,
Edzia uwazaj tam na siebie!
Ja juz po usg, tak wiec dzidzia jest jednak mala, wazy 2,25 kg. Ale wszystko z nia w porzadku.Wszystkie organy pracuja b.dobrze, pokazala jak cwiczy oddychanie,glowka do dolu jest ulozona i na 100% dziewczynka. Lekarka powiedziala ze poprostu nie wszystkie dzieci sa duze a powinna do ok.3 kilo jeszcze przytyc do porodu.Z tym ze teraz usg mam miec co tydzien zeby sprawdzac jak rosnie. Wody mam w normie i z lozyskiem tez wszystko wporzadku. Mialam jeszcze ktg i tez ok.Jesc mi wiecej nie kazali bo mala i tak nie bedzie przyswajac wiecej jak do tej pory. A na 3/4d nic nie byloby widac bo glowke w lozysko wtulila. Pewnie mi sie wiecej malutkich ubranek przyda.
Lekkiego dolka zlapalam ze ona taka malutka ale M pocieszal ze bedzie z niej taka slodka kruszynka :o
pozdrawiam Mamusie

kala8
14-04-2011, 17:29
Hej,
Edzia uwazaj tam na siebie!
Ja juz po usg, tak wiec dzidzia jest jednak mala, wazy 2,25 kg. Ale wszystko z nia w porzadku.Wszystkie organy pracuja b.dobrze, pokazala jak cwiczy oddychanie,glowka do dolu jest ulozona i na 100% dziewczynka. Lekarka powiedziala ze poprostu nie wszystkie dzieci sa duze a powinna do ok.3 kilo jeszcze przytyc do porodu.Z tym ze teraz usg mam miec co tydzien zeby sprawdzac jak rosnie. Wody mam w normie i z lozyskiem tez wszystko wporzadku. Mialam jeszcze ktg i tez ok.Jesc mi wiecej nie kazali bo mala i tak nie bedzie przyswajac wiecej jak do tej pory. A na 3/4d nic nie byloby widac bo glowke w lozysko wtulila. Pewnie mi sie wiecej malutkich ubranek przyda.
Lekkiego dolka zlapalam ze ona taka malutka ale M pocieszal ze bedzie z niej taka slodka kruszynka :o
pozdrawiam Mamusie

sorry za wtrącenie sie ale może pocieszę :)

moja córcia urodziła sie w 39 tyg czyli donoszona i miała 2400g i 49 cm, dostała 9 pkt appgar, zdrowa jak ryba

teraz ma 2 latka i nadal jest drobna ale zdrowa i świetnie sie rozwija, na dodatek dogoniła wzrostowo i wagowo wiele swoich rówieśników które urodziły sie z wagą 4 kg

także nie ma sie czym przejmować może poród będzie przez to łatwiejszy i szybszy ;) czego życzę

ejonczyk1801
14-04-2011, 17:46
Ja też się wtrące:)Mi lekarze dzień przed porodem oznajmili że dziecko napewno waży mniej niż 2900i jest bardzo malutkie.A okazało się że synek ważył 3150i 55cm czyli usg się troszkę pomyliło;)Tak też może być u Ciebie:)

matyna99
14-04-2011, 19:34
Dzieki za pocieszenie, mam nadzieje ze mala do porodu jeszcze troszke podrosnie. Wiem ze usg moze sie mylic, ale ja naprawde mam maly ten brzuszek... Teraz to jeszcze bardziej sie nad nia rozczulam kiedy wiem ze ona taka malusia.

czarna2532
14-04-2011, 22:20
matyna mi lekarka powiedziala ze po mojej wadze i wielkosci brzucha mala bedzie wazyla ok 3000-3200 ze to jak na polki to male dziecko ale ogolnie to srednia. Za tydz ma mi wiecej powiedziec bo bedzie robila dokladniejsze badania. Takze nie martw sie :) bedzie lzej urodzic :)
a dzis piekna pogoda byla com :) oby sie utrzymala jak najdluzej
Pozdrawiam