PDA

View Full Version : Ile przytyłyście w ciąży?

qmpela
21-02-2009, 14:49
Dziewczyny, napiszcie ile przytyłyście w ciąży. Przyznaję szukam pocieszenia... ;(. Zaczynam 6 miesiąc ciąży i jest mnie już prawie o 10 kg więcej! Wiem, co ciśnie sie na usta - NŻT, czyli nie żryj tyle! Przysięgam nie jem dużo i staram się jeść to co dobre dla mojego synka a nie dla mnie! Herbaty nie słodzę, za słodyczami nigdy nie przepadałam, zachcianek nie mam a mój jedyny ciążowy grzeszek to Coca-Cola od czasu do czasu. A przybywa mnie od pierwszych dni ciąży! i tak systematycznie co miesiąc ok 2 kg. Lekarz mówi, że nie widzi dużego odchylenia od normy, tylko że wszędzie piszą, że w pierwszym trymestrze się nie tyje a ja przytyłam już wtedy 5 kg! Najpierw piersi wybujały, że w staniku przestały się mieścić! Potem pojawił się tłuszczyk na brzuchu, no i po mojej talii nawet ślad nie został!!! Jak patrze na kobiety z dużymi już brzuszkami a ramiona i piersi mają jak przed ciążą, to czarna rozpacz mnie ogarnia. Martwię się, że może już nie uda mi się wrócić do swojej wagi sprzed ciąży:(. a nigdy nie byłam jakaś bardzo szczupła ale wagę miałam w miarę prawidłową (60kg przy 164 wzrostu to przecież chyba nie najgorzej...?) Napiszcie szczerze jak to jest z Wami! Pozdrawiam wszystkie mamy czerwca 2009!

yoenne
21-02-2009, 15:00
Dziewczyny, napiszcie ile przytyłyście w ciąży. Przyznaję szukam pocieszenia... ;(. Zaczynam 6 miesiąc ciąży i jest mnie już prawie o 10 kg więcej! Wiem, co ciśnie sie na usta - NŻT, czyli nie żryj tyle! Przysięgam nie jem dużo i staram się jeść to co dobre dla mojego synka a nie dla mnie! Herbaty nie słodzę, za słodyczami nigdy nie przepadałam, zachcianek nie mam a mój jedyny ciążowy grzeszek to Coca-Cola od czasu do czasu. A przybywa mnie od pierwszych dni ciąży! i tak systematycznie co miesiąc ok 2 kg. Lekarz mówi, że nie widzi dużego odchylenia od normy, tylko że wszędzie piszą, że w pierwszym trymestrze się nie tyje a ja przytyłam już wtedy 5 kg! Najpierw piersi wybujały, że w staniku przestały się mieścić! Potem pojawił się tłuszczyk na brzuchu, no i po mojej talii nawet ślad nie został!!! Jak patrze na kobiety z dużymi już brzuszkami a ramiona i piersi mają jak przed ciążą, to czarna rozpacz mnie ogarnia. Martwię się, że może już nie uda mi się wrócić do swojej wagi sprzed ciąży:(. a nigdy nie byłam jakaś bardzo szczupła ale wagę miałam w miarę prawidłową (60kg przy 164 wzrostu to przecież chyba nie najgorzej...?) Napiszcie szczerze jak to jest z Wami! Pozdrawiam wszystkie mamy czerwca 2009!

Necia wogóle się tym nie przejmuj, ja jestem w 31 tyg. ciąży i mam już 15 kg. na plusie. W pierwszym trymestrze też przytyłam 5 kg. I od początki ciązy tyję 2 kg. miesęcznie. Miałam taki okres, że nie tyłam w II trymestrze ciąży i dostałam ochrzan od lekarza i kazał mi nadrobić. Każda a nas jest inna, jak się nie obżerasz a tyjesz to sie nie martw. Tówj organizm wie co robi i tyje tyle ile potrzeba. Ważne żeby się nie obżerać, poza tym pamietaj że nie wszystkie kilogramy to tłuszczyk, czasem woda się zatrzymuje też w organiźmie. Ja tez staram się pilnować i nie żreć jak koń a mam już 15kg. na plusie a tu jeszcze 2 najgorsze mce. Jednak ufam naturze i mojemu organizmowi, nie dostarczam mu za dużo zbędnych i niewartościowych kalorii więc myślę, że będzie dobrze. I powiem Ci, że tez nie jestem chudzinką, wyglądam jak Mała Kuleczka:) Nie zadręczaj się tym, po prostu się nie obżeraj i zaufaj swojemu ciału, ono na pewno rozwija się i tyje tak, żeby nikomu z Was nie zaszkodziło:)

olcm80
21-02-2009, 16:10
hej necia jest juz taki watek na forum "Waga w czasie ciaz" tam znajdziesz wiele odpowiedzi na twoje pytanie....a tak na marginesie to nie martw sie nie jestes sama w tym tyciu;)))) i nie martw sie tyle;)

madzik291
21-02-2009, 16:13
Ja przytyłam 13 kg przez 35 tygodni...:D

suurra22
21-02-2009, 19:30
Ja jestem w 39 tyg, i przytłam 17 kg

tosienka
21-02-2009, 19:38
Bede gryzła :mad::p

Taki temat juz jest : http://www.mamacafe.pl/forum/showthread.php?t=410

Temat zgłoszony do admina ...

syrwunia90
21-02-2009, 20:13
ja tez przytylam 13kg i jestem w 35 tyg

nichol
21-02-2009, 20:28
W 33 tygodniu- 14 kilo do przodu. Teraz 36- boje sie sprawdzac, ale wizyta u gina we wtorek to sie dowiem

diabelecke
21-02-2009, 21:35
22 tydzien 12,5 kg - nie rozpaczam, bo tylko brzuszek mi urosl, reszta zostala taka jak byla. Opycham sie nieograniczona iloscia slodyczy (choc ostatnio staram sie ograniczac ;) ) a moj duzy brzuszek mnie bardzo cieszy :)

akierska
22-02-2009, 09:47
Nie martw sie! Ja przytylam co prawda niecale 11 kg ale tak naprawde kazda z nas ma inne predyspozycje w tym temacie :) A waga po urodzeniu naprawde szybko spada, szczegolnie kiedy karmi sie piersia. Glowa do gory! Ciesz sie dzieciatkiem. Pozdrawiam serdecznie

nator1
23-02-2009, 15:25
Kochane, widzicie tak jest z tą wagą że jak dużo to źle a jak mało to jeszcze gorzej!
Ja jestem w 37 tygodniu ciąży (według usg ok 2tyg do przodu-więc za chwilę rodzę) a przytyłam 7 kg, z czego przez ostatnie 2 tyg spadło mi 1,5 kg:eek:
Jestem przerażona bo ważę obecnie 54kg!!!
I powiem Wam zazdroszczę kilogramów, bo mi wysiada kręgosłup, a jak przyjdzie do karmienia to tylko oczy na poduszce zostaną:mad:
Więc ciesz się wagą i pamiętaj, że najgorsze co można zrobić to się odchudzac lub mocno ograniczac.:mad:
Jedyne co mnie pociesz, to to, ze synuś ma 3,200kg więc ma szanse nie być okruszkiem:D

akierska
23-02-2009, 16:23
54 kg? O matko jedyna.... Kochana, chalwe z mlekiem 3 razy dziennie :-) Powinno pomoc :-) Ale masz racje - kazda z nas ma indywidualne predyspozycje i jedyne, co trzeba zrobic to cieszyc sie ciaza i dzidziusiem. A na gubienie kilogramow naprawde przyjdzie czas pozniej :-) A co do kregoslupa, to moja ciaza, mimo, iz wiele nie przytylam, skonczyla sie operacja kregoslupa. Wiec dbajcie, Dziewczyny o siebie!!! Pozdrawam Was wszystkie :-)

ewelka21
23-02-2009, 19:37
ja przytyłam 10 kg,po porodzie od razu zgubiłam 7 kg.Od porodu minęło dpiero 3 tygodnie,a ja juz wrciłam do dawej wagi:)

kates84
23-02-2009, 21:16
Hej ja przy pierwsze ciązy przytylam ok 20 kg , ale po polu roku od porodu wrocilam do swojej wagi , a teraz moja corcia ma 8 miesiacy a ja jestem w ciazy w 3 miesiacu i jak narazie to waga mi spada :( albo prawie wogole mi sie nie podnosi , ale pewie to sie nadrobi.. kwestia czasu ;-)

pamka
24-02-2009, 08:15
witam
nie przejmuj sie :)
ja przytyłam w ciązy 18 kg.
8 spadło podczas porodu 2 po no i 8 zostało :)
pozdrawiam

mlodam17
24-02-2009, 14:43
a ja jestem w ciąży w 6 miesiącu i przytyłam już 9 kg...

dorota19791
28-02-2009, 19:25
ja przytylam ok 18 kg 10 zgubilam a 8 nie chce odejsc...:(

izabelka22
28-02-2009, 19:43
ja przytyłam 18kg, urodziłam miesiąc przed terminem, więc myślę, że jakieś 2-3kg byłoby więcej,

przy porodzie zgubiłam 10kg, potem w 6 miesięcy resztę....

zofik
04-03-2009, 11:26
ja przytyłam 13 kg po cesarce po 6 miesiącach wróciłam do swojej wagi. dodam że karmiłam piersią ponad rok, a to ponoć pomaga

brzozak
04-03-2009, 11:34
Przytyłam w obu ciążach po ok 13 kg. Pierwszą "nadwyżkę" zrzuciłam w ciągu pół roku, przy drugim dziecku posżło o wiele szybciej. Teraz jestem 1kg na minusie i dobrze mi z tym :D
Moje dziewczynki były drobniutkie. Pierwsza 2700g, druga 2300g, więc pewnie dlatego tak mało przybrałam :rolleyes:, poza tym po co dźwigać te dodatkowe kg, dziecko i tak już jest balastem ;)

Mariolka8210
07-03-2009, 00:37
Ja w 7 tyg ciąży wazyłam 50kg przy wzroście 162cm. Obecnie jestem w 41tc i ważę....72kg :eek:Dziwi mnie to, że nie przytyłam ani w biodrach, ani w udach!:) Jedynie mój brzuch jest meeeeega wielki! Mój synuś wg USG wazy ok 4 kg. I wciąż nie chce wyjść:confused: W poniedziałek idziemy na kontrol i najprawdopodobniej na wywołanie. Mam nadzieję,że uda mi się po porodzie ogarnąć ten rozciągniety brzuszek.:)

jeanny88
08-03-2009, 18:15
ja jestem w 6 miesiacu ciazy a od poczatku przytylam zaledwie 2,5 kg :)

mamanikosia7
08-03-2009, 22:34
Hej! ja jestem w 25 tygodniu i przytyłam 8 kg,z czego 3 kg przez ostatnie 3 tygodnie!:rolleyes:

jeanny88
09-03-2009, 06:57
szybko malenstwo rosnie :)) widac ze szczuplutka jestes , to i szybko zrzucisz :) mam nadzieje ze i mi sie tak uda ...

anna31
09-03-2009, 11:06
W pierwszej ciąży przytyłam 9 kg miałam w pasie 90cm jak szłam do porodu, mały ważył 3550.Po porodzie schudłam 15 kg:eek: W drugiej ciąży przytyłam 23 kg:eek: w pasie miałam 112 cm. Po porodzie spadło mi 20 zostało 3 a teraz jak przestałam karmić piersią przybyło 6:eek:

jeanny88
09-03-2009, 13:55
ja obecnie waze 56 kg , 6 miesiac ciazy:) nie chcialabym wiecej niz 10 przytyc....

mamanikosia7
09-03-2009, 14:13
jeanny88 ty tez za wiele nie wazysz:) ja tez 6 miesiac ale 58 kg na wadze... 2 kilo wiecej od Ciebie:rolleyes: ja tez nie chcialabym przytyc za duzo,tak 10-12 kg jest w sam raz:p zobaczymy jak to bedzie...
Pozdrowionka!

jeanny88
09-03-2009, 14:23
mamanikosia - hm , moze i nie za wiele , na poczatku ciazy wazylam prawie 52 kg, ale jednak nie chce za duzo przytyc , by szybko wrocic do figury i ulubionych ciuszkow :)) no ale raczej nie zapowiada się bym miala bog wie jak duzo przytyc :)) takze pozdrawiam!!

anna31
09-03-2009, 14:34
Jeśli przytyje się do około 10kg to schodzi to już w czasie porodu.

jeanny88
09-03-2009, 14:41
anna31 - i oby tak było :)) choc mi tam kilogram czy dwa jak zostana to plakac nie bede :))

Misiulka
09-03-2009, 21:52
Mam nadzieję, że anna ma rację :) jestem w 32 tc i 8 kg więcej. Mam nadzieję, że już wiele nie przytyję, a potem wszystko szybko zgubię. Trochę mi ta rosnąca waga psuje humor i nie pozwala skupić na tym, co najważniejsze. Wiem, że to może głupie, ale ciągle się martwię, że zostanę takim grubaskiem. I denerwuję się, że ciągle coś podjadam, a jak próbuję nie jeść to chyba Maleństwo upomina się o swoje, bo źle się czuje. Mam zatem nadzieję, że sprawdzi się to, co piszą doświadczone mamy.

mamanikosia7
09-03-2009, 21:53
ehhhh...jestem po wizycie u ginekologa...i mam diete od dzisiaj:eek: bo za szybko tyję!!! mam jeść tylko ciemne pieczywo,jak najwiecej owoców i warzyw,jak najmniej cukru,kompletnie wykluczyc rzeczy typu paczki,drozdżówki:rolleyes: ogólnie masakra!!! Bo ja cały czas głodna chodze.....:mad: juz nie wiem co mam robic zeby zaspokoić ten głód... no ale musze dac rade!
Dobranoc Kobietki! Do juterka!

Rapadura6
10-03-2009, 16:20
Przed ciaza wazylam 70kg...teraz waze 73,5kg...i jestem w ....30tygodniu!!
ale przez pierwsze 3 miesiace schudlam 10kg (mdlosci i wymioty) teraz jest dobrze ale przybieram tylko tyle ile dziecko z wodami i tym calym osprzetem...no mozei ciut ale niewiele..a jaem za 5!ale u mnie to norma niby....ja mam duzo jesc slodyczy zwlaszcza czekolady(zelazo), ale nie mam zadlnej patologi ciazy wszystko jest ok a mala nawet wieksza niz powinna byc...(w 24tyg miala 700g lekarz powiedzial ze standart dla tego tygodnia to do 550g wiec ok ale nie mam sie martwic lepiej ze wieksza)

Rapadura6
10-03-2009, 16:25
Nie zycze nikomu takiego spatku wagi nie ze wzgledu na wymioty, choc te sa nieprzyjemne i uciazliwe, ale ze wzgledu na stres i walke o kazdy kilogram...bo ciezko mi bylo przytyc...W tlusty czwartek zjadlam 8 paczkow bez wyrzutow sumienie, wiec sa i pozytywne tego strony;)
Naprawde cieszcie sie ze tyjecie! Ponoc jak sie karmi naturalnie to kilogramy same leca w dol, a potem dieta i bedzie dobrze!

yoenne
10-03-2009, 21:05
ehhhh...jestem po wizycie u ginekologa...i mam diete od dzisiaj:eek: bo za szybko tyję!!! mam jeść tylko ciemne pieczywo,jak najwiecej owoców i warzyw,jak najmniej cukru,kompletnie wykluczyc rzeczy typu paczki,drozdżówki:rolleyes: ogólnie masakra!!! Bo ja cały czas głodna chodze.....:mad: juz nie wiem co mam robic zeby zaspokoić ten głód... no ale musze dac rade!
Dobranoc Kobietki! Do juterka!

Strasznie dziwne to, że masz tą dietę. Ja tyję ok. 2 kg. miesięcznie i nikt mi żadnej diety nie dał. Czasem nawet więcej. Obecnie jestem w 33 tyg. i przytyłam już 17kg. Żaden z lekarzy nic nie wspomniał o diecie czy czymś takim. Miałam też okres, że tyłam niewiele i kazali mi nadrabiać. A dodam jeszcze, że nie jestem chudzinką. W 25 tyg. ważyłam 8 kg. to chyba tak samo jak Ty i kilku lekarzy powiedziało mi, że to w normie, ani za dużo ani za mało. Więc nie wiem:rolleyes:

jeanny88
11-03-2009, 12:46
Ja dzis byłam na kontroli i od początku ciązy do dziś czyli 24 tygodnia przytyłam ponad 6 kg więc chyba w normie :) ogólnie ważę niewiele ponad 57 kg :)

patiew
11-03-2009, 14:38
ja przytylam przez cala ciaze 21 kg

mamanikosia7
11-03-2009, 14:41
yoenne mi lekarz kazał uwazac na to co jem bo za szybko tyje...do 22 tygodnia przytyłam 5 kilo,a przez ostatnie 4 tygodnie 4 kilo:eek: takze to jest dość nie proporcjonalny przyrost... wychodzi z tego ze tyje 1 kg na 1 tydzień...:rolleyes:do porodu zostało mi jakieś 13 tygodni wiec przy tym tempie przybrałabym jeszcze 13 kg....taka zdrowa dietka napewno nie zaszkodzi ani mi ani Nikosiowi:)
Pozdrowionka!!!

yoenne
11-03-2009, 15:10
yoenne mi lekarz kazał uwazac na to co jem bo za szybko tyje...do 22 tygodnia przytyłam 5 kilo,a przez ostatnie 4 tygodnie 4 kilo:eek: takze to jest dość nie proporcjonalny przyrost... wychodzi z tego ze tyje 1 kg na 1 tydzień...:rolleyes:do porodu zostało mi jakieś 13 tygodni wiec przy tym tempie przybrałabym jeszcze 13 kg....taka zdrowa dietka napewno nie zaszkodzi ani mi ani Nikosiowi:)
Pozdrowionka!!!

No jasne, że nie zaszkodzi ale pod koniec 2 trymestru ja też tyłam ok. 1 kg. na tydzień. Widzisz wychodzi na to, że co lekarz to inna opinia. Poza tym jesteś bardzo szczuplutka dlatego jestem zdziwiona.
A tak na marginesie to znam dziewczynę, która przytyła w ciąży 60kg. - serio!!! I jeszcze jedną, której do 7 mca przybyło aż 35 i wtedy urodziła.

gosik3
11-03-2009, 21:05
Witam. Ja w pierwszej ciąży przytyłam 20 kg, a obecnie jestem w 29tyg. i na razie tylko 8, ale to chyba zasługa mojego synusia pierwszego, który ma prawie dwa latka i odkąd jestem na wolnym to nie spuszcza mnie z oczu, do niedawna nie odmówiłam mu nawet brania na ręce, ale niestety teraz muszę się trochę po oszczędzać. Z jedzonkiem to nie przejadam się, ale też sobie nie odmawiam. Najbardziej uważam na słodycze i wszystkie inne puste kalorie. Pierwszego synka karmiłam piersią i chudłam bardzo szybko, polecam:-)

Misiulka
12-03-2009, 02:07
Ostatnio też prawie 1 kg przytyłam w tydzień, ale mam nadzieję, że to tylko tak jednorazowo. Dotychczas lekarz mówił, że w miarę dobrze tyję, tzn. on sugerował, aby przytyć nawet trochę więcej, ale dopóki Maleństwo rośnie powiedział, że nie ma problemu. Mam nadzieję, że w sumie zmieszczę się w 10-11 kg (zostało ok. 7 tygodni), ale jeśli to nie był jednorazowy ciężki tydzień, to może mi się nie udać. Pewnie to wszystko przez to, że mimo zamiarów jakoś w tym tygodniu ciągle miałam ochotę na słodycze. Chyba mi to przejdzie, bo dziś nie mogę spać przez zgagę ;(

jeanny88
19-03-2009, 12:59
ja od początku ciąży przytyłam coś koło 6,5 kg , a to już 6 miesiąc, ważę teraz niecałe 58 kg :)

Misiulka
20-03-2009, 08:10
Wczoraj na usg okazało się, że moje maleństwo jest za małe, więc teraz muszę trochę więcej przytyć. Na razie jest 8,5 kg, a dzidziuś waży tylko 1600 g, a to już koniec 33 tc. Zabieram się zatem za uzupełnianie zapasów ;) choć oczywiście nie będzie mi łatwo, bo jak rano wchodzę na wagę to nie chce mi się patrzeć na wyświetlone cyferki. Mam tylko nadzieję, że wszystko jakoś zgubię w maju

donia50
20-03-2009, 08:53
Ja przez całą ciążę przytyłam 18kg:eek:.Na pocieszenie dodam,że od razu po porodzie ubyło mi 9kg:-).Jadłam wszystko i w każdych ilościach jakie były dostępne w domu...a na dosatek mam sklep spożywczy "pod nosem"-to dopiero było wyzwanie:D

Myszka1710
20-03-2009, 13:02
Ja jestem w 30 tygodniu i przytyłam tylko jak narazie 6kg

zabolek12385
20-03-2009, 15:50
Ja przytylam przez ciaz 12 kilo rowziej jadlam wszysko co sie dalo.:)

xXxAtusiAxXx
20-03-2009, 15:56
Ja jestem w 32 tc i mam na plusie 14 kg. Nie martwie się za bardzo, ponieważ wszystko idzie mi w brzuch.

jeanny88
20-03-2009, 16:08
najważniejsze by szło w brzuch a nie w biodra :)

coccodrillo
20-03-2009, 16:18
hej,

Do 20 tygodnia ciąży nie przytyłam nic. Później poszło bardzo szybko do przodu, w ciągu tygodnia przybierałam min 1 kg. Moja ginekolog zaniepokoiła się tym tempem tycia, w 26 tygodniu miałam 8 kg na plusie. Zostałam skierowana na badania glukozy we krwi no i okazało się że mam cukrzycę ciążową. Tak więc od razu musiałam przejść na dietę i po każdym posiłku badać poziom glukozy we krwi. Efekt? Najpierw waga poszła w dół do +6 kg a następie zaczęła bardzo powoli rosnąć w górę. Pod koniec ciąży (w 39 tyg) miałam tylko 9 kg więcej niż na początku. A teraz po 4 tygodniach od porodu został mi tylko 1 kg do poprzedniej wagi :)

biala79
27-03-2009, 09:15
witam.jestem mamą 2 dzieci.ciaze zakoczyły sie 27 kg nadwaga..jednak szybko straciłam zbędne kilkogramy..pozdrawiam i miłedo dnia :)

sikornik
27-03-2009, 11:57
do 36 tyg. przytyłam 18 kg łącznie, potem zaczęłam chudnąć, więc pewnie skończy się na + 15 kg, po porodzie biorę sie ooooostro za siebie co by zmieścić sie pod koniec roku juz w swoje ukachane 38:)

olcm80
27-03-2009, 12:39
hej dziewczyny ja do 29 tc mam juz 13 kg wiecej:/ i teraz przybieram najszybciej az mnie to zmartwilo...ale lekarz powiedzial ze dzidizus duzy i nie mam sie co przejmowac tylko ciezko mi bedzie urodzic ;/

http://suwaczki.maluchy.pl/ci-30336.png (http://www.maluchy.pl)

meggi_w
27-03-2009, 12:40
Ja przytyłam 20 kg przez całą ciąże :(

malutka81
27-03-2009, 12:41
Ja przytyłam 19kg. Od porodu minęło 2 lata a ja mam jeszcze 3 kg na plusie :(

aleksandra821
30-03-2009, 16:41
ja przytyłam w ciąży aż 24 kg z tego zostało mi do dziś 14 kg mimo że karmiłam 13 miesięcy ,więc wydaje mi się że wszystko zależy od organizmu ,teraz staram się o 2 dziecko i boję się tych kolejnych kilogramów :( macie jakieś rady żeby nie przytyć tyle bo i tak już nie należę do szczupłych (75 kg):(

szatynkaX83X
30-03-2009, 18:59
ja przytyłam w ciąży aż 24 kg z tego zostało mi do dziś 14 kg mimo że karmiłam 13 miesięcy ,więc wydaje mi się że wszystko zależy od organizmu ,teraz staram się o 2 dziecko i boję się tych kolejnych kilogramów :( macie jakieś rady żeby nie przytyć tyle bo i tak już nie należę do szczupłych (75 kg):(
cześć;) ja również przytyłam 24 kg podczas pierwszej ciąży, Ola w maju kończy 2 latka a waże ok 2 kg mniej niż przed ciążą. Nie znam recepty aby tyle pnownie nie przytyć, ale najbardziej w powrocie do formy pomogły mi długie i częste spacery z wózkiem, a w kolejnych etapach rozwoju Oli wspólne wygłupy;) no i intensywna nauka chodzenia. Podobno jednak najlepiej jest jeść mniej a częściej w ciąży, ale nie wiem na ile to jest skuteczna metoda.

aleksandra821
31-03-2009, 10:23
moja córka ma 3 latka i pewnie masz trochę racji z tymi spacerami to napewno ci pomogło tylko że ja urodziłam 9 lutego i wtedy były straszne mrozy i pediatra zabronił wychodzić zbyt wcześnie potem wiosna i znowu ciągle padał deszcz więc mało spacerów więcej werandowała na balkonie więc i ja się mało ruszałam teraz kolejne dziecko być może na grudzień więc znowu zima ale wiem już jak wszystko wygląda po ciąży (kg) więc będę się starać za dużo nie przytyć choć i tak czasem to nie uniknione pozdrawiam wszystkie mamy

szatynkaX83X
31-03-2009, 18:41
no tak, w zimie rzeczywiście trudno jest spacerować zwłaszcza z takim maluszkiem. Ola urodziła się w maju więc po miesiącu jak doszłam do siebie od razu ruszyłyśmy na spacery. Z tego co piszesz wynika, że ciąża będzie w ciepłych okresach, proponuję wtedy jeść dużo warzyw i owoców, może to Ci pomoże przytyć mniej niż ostatnio. A kg po ciąży same się po drodze zgubią:)

animalia1
01-04-2009, 09:21
Dzień dobry wszystkim:)
ja w pierwszej ciąży przytyłam 21 kg. Obecnie jestem w drugim miesiącu ciąży i przytyłam prawie 2 kg.
życzę miłego dzionka

aleksandra821
01-04-2009, 21:58
dzięki za rady kasiula 83 wiesz jak to w 1 ciąży wszyscy mówią zrzucisz jak urodzisz a to tylko tak prosto powiedzieć , ale teraz będę mądrzejsza :D pozdrawiam i teraz czekam na II KRESKI na teście jeszcze tydzień

gospi
02-04-2009, 07:12
W pierwszej ciąży przytyłam 20 kg, schudłam 23 (17 kg w 3 miesiące ).
Teraz w 35/36 tygodniu 17,5 kg do przodu więc mogę przekroczyć 20 :(

ania999
03-04-2009, 19:53
Czesc dziewczyny!
Jestem studentką V roku WUM. Obecnie piszę pracę mgr, w związku z tym mam gorącą prośbę, a mianowicie proszę o wypełnienie mojej ankiety na temat "Sposobu żywienie kobiet w ciąży". Ankieta nie jest czasochłonna, bo zawiera jedynie 16 pytań ;]. Pełna anonimowość.

Oto link do ankiety:

http://www.ankietka.pl/survey/show/id/22521/sposob-zywienia-kobiet-w-ciazy.html

Z góry dziękuje za poświęcony czas na wypełnienie ankiety. Pozdrawiam

Ania

PS. Trzymam za Was kciuki- bedzie dobrze!

akogo
15-04-2009, 17:57
W pierwszej ciąży przytyłam 21 kg i szybko po porodzie spadłam z wagi. W drugiej przytyłam prawie 24 kg i do tej pory walczę z brzuszkiem (2 lata po drugim porodzie:()

Blondynka86
15-04-2009, 21:04
ja jestem w 26 tygodniu i przytylam 13kg:( ale sie nie martwie-bede sie martwic dopiero po porodzie czy ta nadwaga mi zniknie(oczywiscie mam nadzieje,ze tak)wiec narazie sie nie martw!

katii7
16-04-2009, 07:58
Ja przytyłam 25 kg:eek: Wyglądałam jak wieloryb na plaży:p
Troszkę trwało zanim zrzuciłam zbędne kilogramy, chociaż nie do końca bo brzuszka troszkę zostało. Ale i tak tyle uważam że to sukces że udało mi się. Teraz planuje drugą ciążę i zobaczymy ile przytyje. Na pewno będe bardziej uważała .W pierwszej ciąży niczego sobie nie odmawiałam;)

amie7
16-04-2009, 09:01
Ja przytyłam 29 kg. W trzy miesiące zrzuciłam 11 kg a 18 mam jeszcze do zrzucenia. Dam radę ale chyba niestety nie do wakacji.
Mimo wszystko jak patrzę na mojego synka i jego cudny uśmieszek to wiem, że było warto :)

aniasz8206
16-04-2009, 13:22
W pierwszej ciąży przytyłam 19 kilogramów, ale szybko zeszły zostały może 2-3 kilo.
Teraz w drugiej ciąży, jestem w 34 tygodniu przytyłam do tej pory 8 kilogramów. :)

bagnes
16-04-2009, 14:10
no ja jak na razie 10 kilogramów (początek 26tygodnia), ale właściwie to głównie brzuszek reszta pozostała w starym rozmiarze, dwójka dzieci sporo waży, zwłaszcza, że chłopcy sobie nie żałują jak na razie. Zobaczymy jak to będzie dalej

Blondynka86
16-04-2009, 16:10
A ja boje sie,ze po ciazy bede przykosci:(mysle czasami o tym,ze skora na brzuszku sie rozciagnie i zostanie obwisla:(czy tylko ja mam takie mysli?

ania2012
16-04-2009, 19:26
Ja przytyłam dużo bo 25 kilo a schudłam 20 więc troszkę mi zostało ;)

Ewelka_88
17-04-2009, 11:53
Ja jestem obecnie w 35 tygodniu ciąży i jak do tej pory przytyłam 15 kilo:o niby dużo ale szczeże mówiąc nawet nie wiem gdzie mi to poszło, tylko brzuszek mam reszta została się na wcześniejszych rozmiarach. Do porodu zostało mi kilka tygodni ale mam nadzieję że już więcej nie przytyje:p
gorąco pozdrawiam

annauci
17-04-2009, 22:51
spokojnie.. ja przyczytałam, wcale się nie objadając, 25 kg.. szok i trudno w to uwierzyć, ale to prawda. gdy moja córeczka miała 9 miesięcy ważyłam już dokładnie tyle, ile przed zajściem w ciąże.. pewnie karmienie piersią zrobiło swoje, ale i zajmowanie się malutką pochłonęło mnie i stało się przyczyną powrotu do swojej wagi. nie martw się, na pewno wrócisz do wagi szybciej niż Ci się wydaje :))
p.s. powodzenia w czasie ciąży!!

edysze
19-04-2009, 13:48
ja jestem w 24 tyg ciązy i przytylam dopiero niecale 4 kg zastanawiam sie czy to nie za malo

vikx12
23-04-2009, 08:16
Ja jestem w 25 t.c. i mam jakieś 8kg na plusie:)

mcda86
24-04-2009, 01:06
Póki co przytyłam ogólnie jakieś 4-5kg. Ważę teraz 65, przy wzroście 165cm :)
Wydaje mi się, że na początku schudłam, a teraz i tak jakoś nie wszyscy potrafią zauważyć, że jestem w ciąży...;)

Natii85
21-05-2009, 12:48
Moja waga zawsze wahała się miedzy 56 a 58 kilo, teraz jestem w prawie 15 tygodniu ciąży i ważę już 64 kilo a mam zaledwie 165 cm wzrostu! Nie wiem czy za szybko nie tyje ale lekarka twierdzi iż tyje w sam raz ale ja mam jednak pewne obawy że nie uda mi się zrzucić po porodzie! POZDRAWIAM

bagnes
22-05-2009, 10:00
A ja wczoraj na kontroli się dowiedziałam że przez ostatnie 3 tygodnie waga spadła mi o 300gram, niby niewiele, ale realnie patrząc całkiem sporo bo moje dzieci w tym czasie zwiększyły dużo swoja wagę (mają po 1700g), a ogólna spadła.... a tak w sumie to jak na razie 16 kilo przy bliźniakach czyli w normie.

kasiulina
23-05-2009, 18:09
Ja w pierwszej ciąży galopowałam... efektem czego była waga na +22 kg. Wyglądałam jak bańka wstańka z dodatkowym efektem zatrzymywania się wody w organizmie :P. Teraz jestem w piątym miesiącu i przytyłam 4 kg... zobaczymy co będzie dalej... bo ja jakoś nie umiem sobie odmówić...taka ta moja wola bez siły.;.

Misiulka
24-05-2009, 17:42
Widzę, że chyba nie ma potrzeby aż tak bardzo martwić się wagą. Dzień przed porodem ważyłam +11 kg. Teraz prawie 4 tygodnie po porodzie pozostało ok. 2 kg i to chyba tylko biust, bo karmię. W ubrania sprzed ciąży zaczęłam się mieścić ok. 2 tygodnie po porodzie. Także głowy do góry - bardzo szybko traci się zbedne kilogramy :)

moniaB
24-05-2009, 21:24
ja przytyłam 22 kg. teraz rok po porodzie już nic mi nie zostało:D

Gaja83
30-05-2009, 09:12
ja 17 kilo, urodziłam w grudniu, zostało mi jeszcze 2 kilo:D

starling00
31-05-2009, 11:12
Ja natomiast jestem w 26 tygodniu ciąży i przybyło mnie 8 kg..I w tym wszystkim nie jest chyba najważniejsze to ile przytyjemy (jeśli tyjemy w granicach normy-przy prawidłowym BMI możemy utyć do 20 % wagi wyjściowej), ale jaka jest dynamika comiesięcznych przyrostów wagi.Żle jest jak nagle tyjemy 5 kg w ciągu miesiąca,ale jak tyjemy sysytematycznie co miesiąc o 2-3 kg to jest to norma.A pozatym kobieta szczupła przed ciążą utyje więcej niż ta okrąglutka.Organizm sam kieruje naszym metabolizmem tak, bo odłożyć tyle tłuszczyku, by w trakcie karmienia oraz opieki nad niemowlakiem, nie musiał spalać naszych mięśni, robić dziur w kościach oraz zębach.Więc jeżeli jey racjonalnie i tyjemy regularnie , nie ma się chyba o co martwić.

kasiulina
02-06-2009, 12:29
ja w pierwszej ciąży przytyłam 22 kg. Zrzucić zrzuciłam... choć coś tam zostało. teraz jestem w 19 tygodniu i przytyłam już z 6 kg :)

milkadz
03-06-2009, 11:10
20 tydzien 3 kilogramy wydaje mi sie ze troszke mało w pierwszej ciąży było ich 15.:D

Negri1
04-06-2009, 09:08
w pirwszej i drugiej równo po 13 kg - już nie ma śladu:D

AsiulaW78
05-06-2009, 10:34
Ja przytyłam w pierwszej ciąży 23 kg, i bardzo szybko zrzuciłam wszystko a nawet więcej. A teraz jestem w 21 tyg i przytyłam jakieś 5 kg, więc myślę, że na koniec powinno się zamknąć w jakichś 12-13 kg. Różnica polega na tym, że poprzednio żarłam a nie jadłam a na dodatek były to ogromne ilości słodyczy. A teraz jem normalnie (tyle ile potrzebuję) nie mam zachcianek a słodyczy mi się nie chce prawie wogóle.

Miss
05-06-2009, 11:47
a no właśnie...kurcze te kg to przez te słodycze .....ja też codziennie musiałam coś słodkiego do gęby wsadzić:mad:

insoomnia
05-06-2009, 11:52
Ja przytylam 16 kg i zaraz po urodzeniu (po 2 tygodniach) zrzucilam cale zbedne 16 kg ;p pozniej po miesiacu jeszcze 2kg i teraz waga sie utrzymuje, a jestem 4 miesiace po porodzie. :)

Froch a coz to za zmiana nicku :p oj dawno mnie nie bylo ;)

anka799
10-06-2009, 20:40
ja jestem w 28 tygodniu ciazy i przytylam 7 kg.oczywiscie ze troche marudze,ale jestem dobrej mysli :)
odchudzanie w ciazy nawet mi do glowy nie przyszlo,staram sie za to duzo spacerowac i ograniczyc slodycze,choc to nie takie latwe :)

melka102
30-06-2009, 20:11
Widzę, że z tym tyciem to różnie bywa. Jestem w 22 tc i do tej pory przytyłam 13kg, idę jak burza. Sama sobie mówię, że powinnam nad tym zapanować ale jakoś nie daję rady. Mam wilczy apetyt od początku ciąży, żadnych mdłości ani wymiotów. Zawsze lubiłam słodycze a teraz to nie wyobrażam sobie dnia bez czegoś słodkiego. Ostatnio staram się trochę ograniczać ale i tak czuję, że mi przybyło )) Jednak najważniejsze aby maleństwo było zdrowe, bo ze zbędnymi kilogramami to myślę, że sobie jakoś poradzę po porodzie.

http://www.suwaczek.pl/cache/922103a867.png (http://www.suwaczek.pl/)

szamana
30-06-2009, 20:18
ja wcale się nie objadam (zdarza się sporadycznie) a mimo to ostatnio jakoś mi się popuchło, jestem w 26tyg
to normalne? pewnie tak
a tyle jeszcze przedemną...

aniulaaaa
30-07-2009, 19:44
hej ja jestem w 29 tyg ciazy i poki co 3 kg na plusie :)

Sloneczko8
31-07-2009, 07:36
aniulaaa to malo strasznie!! no ale ja na poczatku w ogole nie tylam dopiero pod koniec i w sumie wyszlo ok 15 kg ktore po porodze doslownie zniknely czego wam rowniez zycze :)

neti193
31-07-2009, 09:37
mi do terminu zostało 9 dni a przytyłam 15kg (różnie to bywało raz 1kg na miesiąc a czasem nawet 3kg) także nie martw się...

maldober
31-07-2009, 19:45
Ja na pocżatku przytyłam ze 3 kg. ale w rezultacie w przeddzień porodu miałam - 5 kg. Ale za to po porodzie przytyłam znowu ;(

Smykolandia
04-02-2013, 18:23
Ja przytyłam w ciąży o zgrozo 31 kg;/ A w cale się mnie obżerałam. Jadłam 4 posiłki dziennie, ostatni kolo 18, nie podjadałam w nocy, słodyczy nie jadłam bo miałam do nich wstręt. Ale za to bardzo puchłam, nogi, ręce, twarz miałam tak spuchnięte, że czasami miałam wrażenie, że mi skóra pęknie

monikamt18
04-02-2013, 18:59
/w pierwszej ciąży przytyłam 15- 17 kg.:(:eek: Obecnie druga ciąża 36 tydz. i przytyłam 8 kg.

olamik
20-02-2013, 11:15
Witam,

w pierwszej 18, a teraz już 6 na plusie. Myślałam, że mi się uda przypilnowac, nie objadam się, ale rosnę jednak.

Pozdrawiam

__
Adopcje kotów (http://zoomia.pl/oferty/oddam-kota/)

CarolineeL
04-03-2013, 09:55
no ja Cię niestety nie pocieszę ,ja cały czas byłam bardzo szczupła ,
przed ciążą ważyłam 49,5 a teraz 5miesięcy po porodzie waga to 47kg ,
w trakcie ciąży doszłam do 58,5kg ,co dla mnie i tak było koszmarem ..

evelinek13
10-03-2013, 10:18
ja przytylam 20 kg ale moglam sobie pozwolic bo bylam w ciazy z blizniaczkami:)

eta86
10-03-2013, 14:18
doszłam do 13 kg :) tydzień po porodzie brakowało mi 4kg do wagi z przed ciąży :) ale mogła zostać mi te kg

e_barti
11-03-2013, 08:41
12 kilogramów, z czego ostatnie 6 w 7-8 miesiącu.

agibee
11-03-2013, 17:07
10 kilogramów. Bardzo szybko to zrzuciłam :( jestem chudzielcem i bardzo chciałam żeby coś z tej ciąży mi zostało. Niestety ...

inesita28
11-03-2013, 21:02
Ja w ciąży przytyłam 13 kg. Teraz jestem 7 miesięcy po ciąży i mam 3 kg mniej niż na początku:) No ale męczę się na fitnesie.

2klaudia22
11-03-2013, 21:16
ja tez książkowo- 13 kg przytyłam i szybko wróciłam do formy- chyba przez karmienie piersia :)

inesita28
11-03-2013, 22:02
Ja też karmię piersią. Mały wysysa ze mnie wszystko:)

fisiolek
15-03-2013, 11:09
13 kg przybyło, 3 miesiące po porodzie dalej ok. 1,5 kg na plusie, ale jakoś mi to nie przeszkadza :-)

inesita28
15-03-2013, 14:55
I tak ładnie zrzuciłaś. Masz racje nie kilogramy są najważniejsze.

fisiolek
15-03-2013, 16:53
Racja, te nasze małe duże szczęścia wywracają świat do góry nogami i mimo, że czasem czasu brakuje by porządnie zająć się sobą nie żałuję, że mam o kogo tak mega bardzo dbać :)

pati000
15-03-2013, 21:57
Waga jest bardzo ważna, jak za mało w ciąży tyjemy jest źle, jak za dużo... jest jeszcze gorzej. Z tego co wiem too książkowy przyrost masy ciała w ciąży to 12-15 kg. U mnie najpierw waga stała, ale później jak się rozhulała... to o matko!!!!!!!!!!!! 25kg do przodu. Na szczęście mogłam sobie na to pozwolić... jadłam 5 razy dziennie, chodziłam na basen, dużo spacerowałam, a masę zrobiłam ogromną przez te 40 tygodni. Muszę sie przyznać.. ze co fakt to fakt, ale w ciązy uwielbiałam jeść lody... nie rozdrabniałam się najlepiej to 1l w porywach do 2l :D mogłam je jeść dzień w dzień, ale tylko o 22 - too była odpowiednia pora, Syna urodziłam ważył 4450 i zdrowy jak rybka :) a mi z +25 kg. zostało... hmm.. kilka zdjęć :))

juditt1
17-03-2013, 12:20
Ja jestem w 25 tygodniu i przytyłam dopiero 4 kg:)))

olenkaa213
17-03-2013, 13:04
Kurczę ja z Jasiem przytyłam prawie 24kg, a później to zrzucić to była udręka. Już i tak przed ciążą byłam przy kości, te dodatkowe 24kg dało o sobie znać.

agniecha1793
25-03-2013, 14:34
Mamuśki! mJa przytyłam w ciazy nie cale 14kilo. Bardzo szybko po porodzie udalo mi sie wrocic do wagi sprzed ciazy. Moze to dzieki karmieniu piersia:)