PDA

View Full Version : tanie,łatwe,zjadliwe :)

froch
04-02-2009, 10:35
dziewczyny czekam na jakieś ciacha lub ciasteczka bo nie mam pomysłu,a coś mnie korci żeby coś upiec:confused:

silek7
04-02-2009, 11:02
Przepis ten podała mi koleżanka która wyczaiła je w internecie . Gorąco polecam, bo są naprawde bardzo, bardzo proste: Składniki:

2 szklanki mąki
1 kostka masła
1 serek homogenizowany

Sposób:

Wszystkie składniki należy zagnieść (trwa to ok 3 minuty).
Następnie wałkuje się po kawałku, tnie na kwadraty, albo wycina się kółka jak na pierogi i faszeruje czym się chce: brzoskwinią, marmoladą, bananem, jabłkiem, twarogiem, wisniami lub tak jak paszteciki do barszczu: mięsem, masą grzybową, grzybami z kapustą itp. zalepia się albo jak pierogi albo "na koperty".
Układa się na blasze, piecze ok. 30 minut w 180 stopniach. Można podawać jako paszteciki na ciepło lub jako deser na zimno - dobrze jest osypać cukrem pudrem.
Robi się szybko, czysto, wałkuje łatwo, ciasto jest bardzo plastyczne.
same zalety!

tosienka
04-02-2009, 11:11
Ja wczoraj zrobilam "bulczki" z ciasta francuskiego :) Kupilam kupne w Biedronce, pokroilam w paski i dalam lyzeczke czekoladowego kremu i zwinelam.Posmarowalam jajkiem, posypalam orzechami i na 10 minut do piekarnika.Tanio szybko i smacznie :)
A dzis jak zdarze to zrobie ptasie mleczko na biszkoptach :)

silek7
04-02-2009, 11:20
[B]Te sa również pyszne i proste[/B:)

4 czekoladowe batony (najlepiej Mars albo Milky Way)
1/2 kostki niesolonego masła
2 1/2 filiżanek słodzonych płatków śniadaniowych (najlepiej Cornflakes)

Potrzebny sprzęt: papierowe foremki na babeczki

Połam batony i wrzuć do garnka. Dodaj masło i rozpuść na małym ogniu, ciągle mieszając. Kiedy wszystko się stopi, zanurz płatki w czekoladowej miksturze i mieszaj gumową łopatką, aż wszystkie się nią pokryją.

Wpełnij foremki i wstaw do lodówki na min. 1 godz.

Prościzna jak nie wiem co a w smaku bardzo dobre (podjadałam), polecam!

tosienka
04-02-2009, 11:24
ciasto jablkowe z budyniem.

Składniki
0,5 kg mąki
1 kostka margaryny
2 jajka
1 szklanka cukru
2 łyżeczki proszku do pieczenia
2 budynie śmietankowe
jabłka (lub mus jabłkowy)

Sposób przygotowania

Zagnieść ciasto i podzielić je na dwie części. Jedną część wyłożyć na blachę. Następnie do goracego budyniu dodac kawaleczki jablek i wylac mase na ciasto, drugą połowę ciasta wyłożyć na gorący budyń. Piec około godziny w temperaturze 180 stopni.

Z ilosc maki to tak na oko - bywa ze trzeba dac wiecej - to chyba zalezy od maki własnie.
http://img530.imageshack.us/img530/749/dsc03914qg1.jpg

tosienka
04-02-2009, 11:25
Ciasteczka kawowe

Składniki

200g masła,
100 g cukru,
4 łyzeczki curku waniliowego,
2 szczypty soli,
2 łyzki kawy mielonej-ja dodalam rozpuszczalna,
3 lyzki kakao,
2 jajka,
100 g gorzkiej czekolady,
100g płatków migdałów,
500 g maki,
2 łyżki proszku do pieczenia,

Opis przygotowania

Masło utrzeć na jednolity krem. Dodać cukier, wanilie, sól, kawę, kakao, jajka, wszystko razem utrzeć. Posiekać czekoladę i migdałki i dodać do masy. Dodać mąkę i proszek do pieczenia. Formować małe kulki i kłaść na blaszce do pieczenia. Schłodzić 15 min, następnie piec w 180 st przez 8 - 10 min. Mozna polac czekolada.

W skladnikach sa zmienione il bo w oryginale bylo np za duzo cukru i czekolady i jak opisal to jeden z uzytkownikow ktorzy wczesniej robili te ciasteczka - wyszly slodkie gnioty :) Madrzejsza o te wiedze zmienilam proporcje, dodalam wiecej maki a wierzch polalam mleczna czekolada dla zrownowazenia smakow
http://img243.imageshack.us/img243/3435/dsc04839jd4.jpghttp://img410.imageshack.us/img410/107/dsc04840es5.jpg

dotka238
04-02-2009, 11:55
Ja pieke czesto jablka w ciescie francuskim.
Ciasto kupuje gotowe,1 wystarcza mi na 6 jablek(lepsze so jablka sredniej wielkosci bo szybciej sie pieka).Ciasto dziele wtedy na 6 trojkatow,pecjalnym nozykiem usuwam z jablka ogryzek, dziurke po ogryzku wypelniam dzemem(obojetnie jakim),jabluszko zawijam w ciasto,smaruje jajkiem i wstawiam do piekarnika,pieke tak dlugo az ciasto nabierze zlocistego koloru.
Latwe,szybkie,tanie.Do dzemu mozna dodac troche cynamonu z cukrem waniliowym(moja wersja swiateczno-zimowa:) )

ellaja1728
04-02-2009, 14:26
tutaj tez cos znajdziesz http://www.mamacafe.pl/forum/showthread.php?t=976

pieczulka
04-02-2009, 20:34
ja ma zawsze rozrobione i zamrozone kruche ciasto i jak trzeba szybko cos zrobic to ucieram na tarce na spod a na wierzch to co akurat mam pod reka(owoce,sernik)
lub
Jablecznik sypany(szybki)(lub inne owoce ale z dodatkiem jablek zeby bylo duzo soku)

SKŁADNIKI: Na okrągłą rozpinaną formę śr. 20 cm
3/4 szklanki mąki,
1/2 szklanki cukru (można zwiększyć ilość)
3/4 szklanki kaszy manny, czubata łyżeczka proszku do pieczenia
3 łyżki cynamonu zmieszanego z 1 łyżeczką mielonych goździków i mielonego imbiru,(ale moze byc sam cynamon)
1 kg jabłek, około 1 kostki masła,
WYKONANIE:
1. Dokładnie mieszamy z sobą: mąkę, cukier, kaszę i proszek do pieczenia. Osobno mieszamy cynamon z gożdzikami i imbirem. Dzielimy oba "proszki na 3 części. (ewentualnie na 2)
2. Jabłka po umyciu i obraniu trzemy na dużych oczkach tarki
3. Do mocno wysmarowanej tłuszczem formy i wysypanej bułką tartą lub kaszą manną wsypujemy pierwszą część mieszaniny mąki, na to wykładamy jabłka, które posypujemy mieszanką cynamonu. Czynności powtarzamy jeszcze dwukrotnie. Wierzch ma stanowić "sypane" ciasto.
4. Na końcu górę jabłecznika dokładnie zakrywamy cienkimi płatami zmrożonego masła tak aby nie było wolnych powierzchni(lub zcieramy na tarce). Pieczemy w piekarniku rozgrzanym do temperatury 180.C około 1 godziny.
Ciasto jest doskonałe na ciepło i na zimno. i polane bita smietaną

froch
07-02-2009, 14:29
zrobilam dzis placek z przepisu Goplanki
i zapomnialam sobie ze te jablka wrzucam do goracego budyniu...a ja glupia studzilam go:mad: nie mialam juz w domu wiecej budyniow wiec trza bylo go rozrzedzic i postawilam znowu na palnik i dodalam troszke mleka....
i wyszlo mi cos takiego jak na fotkach

chyba przez to rozrzadzanie budyniu ciasto sie kupy nie trzyma:cool:
posypalam z wierzchu cukrem pudrem....ale i tak zjadliwe

tosienka
07-02-2009, 14:39
Froszku to ciacho najlepiej wychodzi w malej tortownicy lub keksowce.
W kawalku ciasta powinno byc duzo masy budyniowo-jablkowej.
A boki wylozylas ciastem ? Nastepnym razem proponuje zrobic ze swiezych jablek lub np bananow i wrzucic do goracego budyniu :) Masy jablkowe lubia byc "wodniste" po podgrzaniu i sie rozlewaja a budyn nie jest w stanie ich "sciac".Mozna tez rozrobic budyn w mniejszej il mleka niz na opakowaniu.
Tak wyglada moje w calosci :
http://img371.imageshack.us/img371/4919/dsc03894pc6.jpg

froch
07-02-2009, 14:46
aha:eek:
boków nie wykladalam ciastem,bo nie wiedzialam ze trza:mad:
i zrobilam w zwyklej brytfance,nastepnym razem zrobie jak piszez:)
a dalam swieze jablka,specjalnie brata po nie wyslalam do sklepu

tosienka
07-02-2009, 14:51
A no widzisz - moze niezbyt dokladnie opisalam, myslalam ze foto wystarczy.
Ciasto sie zrobi takie dosc kruche, masa zwarta.
Masa zbytnio sie nie chyab u Ciebie nie sciela - pewnie dlatego ze cienka warstwa byla i moze za duzo jablek.
Ale jak zjadliwe to spoko, wyglad niewazny :)

froch
07-02-2009, 15:02
u mnie w domu wszystko zjedza...:D

froch
08-02-2009, 08:32
Goplanka ciacho na drugi dzien znacznie lepiej,nie rozwala sie przy krojeniu i mi smakuje:) tak jakby sok z tych jabłek wsiakał w ciasto i przez to jest bardziej zbite;)
w tyg zrobie jeszcze raz ale w tak jak Ty mówisz:D czyli do budynia dodac jabłka i banany na spód??

a wogole to juz powy nie ma ...bo zjedzona

tosienka
08-02-2009, 09:06
Ja mieszam banany razem z jabklami i dorzucam no kawalki pomaranczowej czekolady :)
P.S.Ciasto sie je ostudzone - masa budyniowa musi miec czas by stezec :) Ciepla sie rozlatuje :) Tez jemy zawsze na 2 dzien

froch
09-02-2009, 09:44
Dziewczyny niby kazda wie jak sie go robi,ale jak ja kiedys chcialam zrobic to wielki niewypal:( macie jakis przepis na lukier??

tosienka
09-02-2009, 09:54
Tak , idziemy do sklepu i kupujemy gotowy :)

anna31
09-02-2009, 09:55
Witam.A ja to cisto znałam, ale dawno nie robiłam,Goplana mi o nim przypomniała i zrobiłam go w sobotę i dzisiaj już go nie ma, takie było pyszne.Ja daję świeże jabłka, budyń gotuję z mniejszej ilości mleka,na jabłka wylewam gorący, aha na wyłożone ciasto sypię kaszę manną żeby sok z jabłek nie wsiąkł w ciasto.

anna31
09-02-2009, 09:57
Placek polewam rozpuszczoną czekoladą tylko nie całe tylko robię takie esy floresy.

froch
09-02-2009, 10:03
Tak , idziemy do sklepu i kupujemy gotowy :)

ja tez mam ze sklepu...ale czasem chcialam zrobic sama i nie potafie...:(

tosienka
09-02-2009, 10:14
No niestety czasem wychodzi zbyt gesty i twardy :( Ja robilam z tego pzrepisu do babki :

15dkg cukru pudru
2-3 łyżki soku z cytryny
1-2 łyżki gorącej wody

Kupne sa fajne bo mozna dostac rozne kolory i smaki :)

froch
09-02-2009, 10:17
powiedz mi po co daje sie cytynę??ja znalazłam kiedyś przepisa ze daje sie sok z całej cytryny.takie rzadkie wyszło i przeźroczyste,a robiłam wg przepisu:mad:

tosienka
09-02-2009, 10:23
Pojecia nie mam po co sie daje ten sok, z pewnoscia wg mnie jest wtedy lepszy. Moze zbyt krotko ucieralas i dalas za duzo cytryny/wody ?

Jest jeszcze lukier z bialek ale wg mnie nadaje sie tylko do piernikow.

ania_2288
14-02-2009, 22:17
froch specjalnie dla Ciebie jeszcze coś słodkiego, ciasto Rafaello- zawsze sie udaje, jest lekkie i pyszne:)

-biszkopt (ja kupuję taki w proszku co się tylko dodaje wodę i jajka i na blachę bo mi nie wychodzą te z przepisów, jeśli ktoś umie robić taki prawdziwy to napewno będzie lepszy)
- 0,5L kremówki 30% (łaciata)
-2 białe czekolady
-2 śnieżki
-1 paczka wiórek kokosowych taka większa

Na początku rozpuszczamy czekolady w kąpieli wodnej (na garnek z gotującą się wodą stawiamy miskę najlepiej taką blaszaną i wrzucamy tam kostki), dodajemy do tej rozpuszczającej się czekolady 2 łyżki kremówki, jak już się rozpuści to odstawiamy na boczek aby ostygła. Pozostałą śmietanę ubić ze śnieżkami, dodać do bitej śmietany zimną czekoladę i 3/4 paczki wiórek, mieszamy to wszystko mikserem. Biszkopt nasączamy (ja nasączam wodą z sokiem cytrynowym), nakładamy na wierzch masę i posypujemy resztą wiórek. Wkładamy do lodówki i po godzince-dwóch można już szamać :D

froch
14-02-2009, 22:22
dzieki aniu:D

violciak
15-02-2009, 20:49
Kruche ciasteczka twarogowe.
25 dag mąki pszennej
25 dag chudego twarogu
10 dag masła
1 żółtko
orzechy (kilkanaście sztuk-mogą byc włoskie lub inne)
szczypta soli
mało i bułka tarta do posmarowania blachy

Mąkę z masłem posiekac nożem lub zetrzec masło na tarce na dużych oczkach,dodac ser,żółtko i sól.Zagnieśc ciasto formując wałek.Odstawic do lodówki na ok 2 godziny.Po wyjęciu pokroic ciasto w plastry na ok 1/2cm grubości i lekko każdy rozwałkowac.Wycinac różna kształty foremkami (albo półksiążyce nożem).Układac na blaszce wysmarowanej masłem i bułką tartą.Posmarowa po wierzchu białkiem i posiekanymi orzechami.Piec w piekarniku nagrzanym do 250 stopni,na złoty kolor uważając by się nie przypaliły.Piec 8-10 minutek.

froch
19-02-2009, 10:26
dziewczyny co zrobić jak mam 12 bialek??wczoraj robiłam chrust a tam same zółtka były potrzebne...i zastanawiam sie co mogę zrobić ??? wyrzucić do kosza??

Gopi rzuć pomysłem??albo inne dziewczyny?? dzieki

Lullaby
19-02-2009, 10:47
Jeśli na słodko, to od razu bezy się nasuwają. Ja niedawno robiłam z przepisu, który był w "wysokich obcasach", bardzo fajne pomysły na bezowe deserki. Robiłam w połączeniu z lodami i owocami. Tylko kurde, nie wiem czy ten przepis znajdę.

Lullaby
19-02-2009, 10:50
Jeśli się przyda to proszę:

http://kobieta.gazeta.pl/wysokie-obcasy/1,53667,4057037.html

froch
19-02-2009, 10:51
jsli przepis na bezy bedzie fajny to moze zrobie??
kiedys jak robilam to 3 dni mi sie bezy robiły,a i tak wyszla podeszwa:mad:
je~śli mozesz wrzuc przepisik

Lullaby
19-02-2009, 10:53
Z tego podobno się zawsze udają :D Mnie wyszły, a nie jestem asem w kuchni.

amelka73
25-02-2009, 20:22
--------------------------------------------------------------------------------

ciasto jablkowe z budyniem.

Składniki
0,5 kg mąki
1 kostka margaryny
2 jajka
1 szklanka cukru
2 budynie śmietankowe
jabłka (lub mus jabłkowy)

Sposób przygotowania

Zagnieść ciasto i podzielić je na dwie części. Jedną część wyłożyć na blachę. Następnie do goracego budyniu dodac kawaleczki jablek i wylac mase na ciasto, drugą połowę ciasta wyłożyć na gorący budyń. Piec około godziny w temperaturze 180 stopni.

Z ilosc maki to tak na oko - bywa ze trzeba dac wiecej - to chyba zalezy od maki własnie.
Goplana swietny przepis,rzeczywiscie prosty i ciacho smaczne.Polecam wszystkim.Dzisiaj podeslalam mojej mamie.
Pozdrawiam

Lullaby
25-02-2009, 20:28
Ło matko. Tak czytam ten przepis i mi się wydał... zdublowany, hahaha

A ja w sobotę to ciacho będę robiła :)

amelka73
25-02-2009, 21:27
lullaby swietny ten przepis na ciasto od Goplany.Super szybko sie robi,nic skomplikowanego.No i smaczne.Polecam

akinomb
04-03-2009, 20:13
[QUOTE=silek7;39299]Przepis ten podała mi koleżanka która wyczaiła je w internecie . Gorąco polecam, bo są naprawde bardzo, bardzo proste: Składniki:

2 szklanki mąki
1 kostka masła
1 serek homogenizowany

zrobiłam te ciasteczka tylko musiałm więcej mąki dosypać bo ciasto zrobiło mi się jakieś rozlazłe. Ciastka są super:)

amelka73
10-03-2009, 03:25
Krokiety z zoltym serem i pieczarkami
Na poczatek nalezy usmazyc nalesniki.Farsz to duszone pokrojone pieczarki z cebula(pieprz sol) oraz ser zolty.
Placki nalesnikowe nadziewamy przestudzonymi pieczarkami z cebula oraz startym zoltym serem.Obtaczamy w jajku i bolce tartej i smazymy na oleju.
Tanie szybkie smaczne.
Smacznego

dotka238
14-03-2009, 15:11
Dziewczyny jak myslicie czy nalesniki z mieskiem mielonym i serem to dobry pomysl na obiadek?Co dalybyscie jeszcze do farszu?

patiew
14-03-2009, 15:48
ja nie piecze bo nie umiem i sie boje ze mi nie wyjdzie

pinklady
19-03-2009, 21:00

Połam batony i wrzuć do garnka. Dodaj masło i rozpuść na małym ogniu, ciągle mieszając. Kiedy wszystko się stopi, zanurz płatki w czekoladowej miksturze i mieszaj gumową łopatką, aż wszystkie się nią pokryją.

zrobiłam dzisiaj i powiem jedno - pychotka! szybkie tanie i proste!

qwerty
25-03-2009, 17:41
DOTKA przepis na domowy budyń;
6 żółtek,
6 dag cukru ( opcjonalnie więcej jak ma być słodszy;)
2 łyżeczki skrobi.
2 łyżeczki mąki pszenniej
cukier waniliowy.
2 szklanki mleka(tolerancja do polowy jesli ma być rzadszy)
Zótka utrzec z cukrem mąka i i wanilią. wlać cieniutkim strumieniem na gotujące sie mleko. gotować do zgęstnienia.

My lubimy gesty wiec biore mleka tyle co w przepisie, jak ktoś chce czekoladowy mozna dodac kaako;)

dotka238
26-03-2009, 10:46
dzieki wielkie:)
sprobuje ugotowac,wyglada malo skomplikowanie,dam znac jak zrobie ciacho ;)

Lullaby
26-03-2009, 11:04
Dzięki za przepis na budyń!!!
Tylko mam pytanie, o jaką to skrobie chodzi, bo chyba jakieś zaćmienie mam???

pinklady
27-03-2009, 17:00

a wyglądaja tak:;)
http://images45.fotosik.pl/92/83b7ef6d89092bedmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

tosienka
27-03-2009, 17:13
Laski a z czego wychodza lepsze z Milkow czy Marsow ? Lubie to i to i sie zdecydowac nie umiem :P Najlepiej bedzie jak zrobie z tego i z tego :P

silek7
27-03-2009, 17:18
He he dobra Pinki to ja wrzucam przepisy a Ty robisz foty:D

Ciasto owocówka

1 opakowanie babki w proszku
1 puszka ananasów w kawałkach
1 ,5 szklanki budyniu najlepiej wiśniowego
szklanka bakalii(orzechy,rodzynki)
1/4 kostki masła pokrojonego w plasterki

wykonanie

rozgrzać piekarnik do temp 175 st C ,wysmarować formę;
Wyłozyć nie osączone ananasy do formy i wyrównać;
nałozyć równą warstwe budyniu;
następnie równo osypać ciastem w proszku wymieszanym z bakaliami,na
wierzchu rozlozyć masło,piec ok 50 minut:D

silek7
27-03-2009, 17:19
Gopi dobre też są ze snickersów:)

qwerty
27-03-2009, 17:20
lulaby- mąki ziemniaczanej

silek7
27-03-2009, 17:41
CIASTO CYNAMONOWE

składniki:1 opakowanie biszkoptu w proszku
3 i pół łyzeczki cynamonu
3/4 szklanki śmietany kremówki

1/2 szklanki zimnego mleka
1/3 szklanki cukru pudru
1 łyżeczka olejku waniliowego

wykonanie:

rozgrzać piekarnik do temp 190 st C
przygotowac ciasto w/g przepisu na opakowaniu.Wyłozyć 1/4 ciasta do natłuszczonej formy i wyrównać.Za pomocą małego sitka posypać ciasto 1 łyż.cynamonu.Przekładanie powtórzyć dwa razy ostatnią warstwą jest ciasto
Piec 40 minut aż wierzch będzie brązowozloty i suchy-nie piec za dlugo.
Ciasto wyjmujemy z formy kiedy będzie zupełnie zimne.Można polać gotową polewą lub posypać cukrem pudrem lub...............

Krem do ciasta do polania na talerzyki:

ubić smiatanę i mleko mikserem wymieszać z cukrem pudrem,olejkiem waniliowym i pozostalym cynamonem.Pokroić ciasto na kawałki i polać kremem:)

http://images41.fotosik.pl/88/a44921ea38568884m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a44921ea38568884.html)

pinklady
27-03-2009, 18:43
Goplana najpierw robiłam z milky potem z marsów i te z marsów o niebo lepsze ale i słodsze!

pietrzak ja daje na 4 marsy 2 szklanki płatków.
wychodzi mi jakies 25 kulek ale wielkosci ciut wiekszej jak ferrero roche bo takie akurat mam foremki.
zreszta tu jest oryginalny przepis i cos tu pisza o snickersach ...
http://nigella-ucztuje.blogspot.com/2007/08/odcinek1-czekoladowy-raj-karmelowo.html

silek7
02-04-2009, 21:54
RAFAELLO

Składniki:
• upieczony biszkopt 1 sztuka - wysoki około 3 cm
• kremówka 36 % 300 ml
• wiórki kokosowe 20 dkg
• advocat 1 szklanka
• żelatyna 2 łyżki
• śnieżka 1 sztuka
• mleko gorące 1/2 szklanki

Sposób przyrządzenia:
Biszkopt dzielimy na dwie części. Górę kroimy na małe kawałki. Kremówkę miksujemy ze śnieżką.
Dodajemy kokos - nie cały i powolutku lejemy advokat. Lekko mieszamy. Żelatynę rozpuścić w mleku i dodajemy do kremówki. Wrzucamy biszkopt - ten pokrojony. Tak przygotowaną masę wykładamy na biszkopt i sypiemy kokosem. Wkładamy do lodówki aby dobrze się schłodziło

silek7
02-04-2009, 21:55
LODOWIEC
Składniki:

1 budyń śmietankowy
5 żółtek
1 szklanka cukru
1 litr mleka
1 masło roślinne
1 paczka biszkoptów

Sposób przyrządzenia:
Żółtka utrzeć z cukrem i budyniem, dodać 1szklankę mleka przegotowanego zimnego i wszystko wymieszać. Przelać do garnka i gotować ciągle mieszając, aż powstanie gęsta masa. Masło utrzeć i dodać zimną masę, podzielić na 2 części, jedną wymieszać z kakaem. W tortownicy układać biszkopty namoczone w mleku, następnie nałożyć masę białą, znów biszkopty i masę z kakaem. Następnie ułożyć na wierzchu biszkopty, owoce i polać galaretką

silek7
02-04-2009, 21:56
PLEŚNIAK Z JABŁKAMI

Składniki:
trzy szklanki mąki
jedna szklanka cukru
pięć jaj
25 dkg margaryny
łyżeczka proszku do pieczenia
łyżka kakao
50 dkg jabłek

Sposób przyrządzenia:
Mąkę przesiać, wymieszać z proszkiem do pieczenia, następnie posiekać z margaryną i z pięcioma żółtkami. Dodać pół szklanki cukru i wyrobić na ciasto kruche. Ciasto schłodzić w lodówce, 2/3 ciasta rozwałkować i ułożyć na blasze. Pozostałe ciasto podzielić na dwie części. Do jednej dodać kakao. Jabłka ułożyć na cieście. Schłodzone ciasto jasne zetrzeć na tarce z dużymi oczkami bezpośrednio na jabłka. Ubić z białek sztywną pianę dodając do niej po trochę cukru, stale ubijając aż zużyje się szklankę cukru. Pianę ułożyć na startym cieście. Zetrzeć ciasto z kakao i posypać po wierzchu. Piec około 45-50 minut w gorącym piekarniku.

tosienka
05-04-2009, 17:03
Ja robilam dzis te kuleczki ze snickersow i ogolnei wyszly ok. Nie bylabym soba gdybym czegos nie zmienila i tak. Pyszne sa z batonikow Milky Way truskawkowych. Wg mnie najlepsze sa ze snickersow z dodatkiem rumu lub aromatu advokatowego :) Ogolnie niezla pzrekaska tylko ze ja musialabym chyba tego tone zrobic :P

froch
05-04-2009, 19:20
siluś jakie superowe przepisy:D

silek7
05-04-2009, 21:26
specjalnie dla ciebie Froszku:D

froch
06-04-2009, 11:00
Silek w tym lodowcu pisze ze, Żółtka utrzeć z cukrem i budyniem, dodać 1szklankę mleka przegotowanego zimnego i wszystko wymieszać.

czyli budyń w proszku??nie ugotowany?

Masło utrzeć to znaczy mikserem? cz ręcznie drewniana pałką??
na słowo "utrzeć" mam uczulenie....ost.robiłam keksa(nie wyszedł) i też pisało że masło ucierać więc pieprzyłam się w makutrze jak głupia,ręcę całe w maśle.....a potem mama mi mówi,że trza było mikserem..myslałam,że krew mnie zaleje

http://mamacafe.pl/images/stokrotka.jpg

silek7
07-04-2009, 21:20
Froch sorki ze tak pózno:D
to tak:masło ja ucieralam mikserem bo mi się nie chciało bawić pałką:)
a bydyn w proszku --nie ugotowany!!!póżniej i tak to musisz wszystko zagotowac jak tam pisze:)

Smacznego!!!

akinomb
20-04-2009, 18:57
CIASTKA SLIMACZKI

CIASTO
3 DKG drożdży
3 łyżki śmietany
40 dkg mąki
1 kostka margaryny
1 -2 łyżki mleka

margarynę z mąką posiekać, drożdże rozmieszać w śmietanie i mleku. wszystkie składniki połączyć i wyrobić ciasto

MASA
4 białka
25 dkg cukru
2 opakowania wiórek kokosowych

białka ubić na sztywną pianę dodać cukier i wiórki kokosowe.

ciasto podzielić na 4 części i rozwałkować na placki. każdy placek posmarować masą wiórkową i zwinąć w rulon i kroić na małe kawałki (ukośnie)
blache przesmarować cienko olejem i układać ciasteczka, piec do uzyskania lekko brązowego koloru,

smacznego

MamaKasia3
21-04-2009, 09:53
jeśli tak to bardzo proszę o przepis:)

Lullaby
21-04-2009, 11:22
Najprostsze, najszybsze, najtańsze ciacho, jakie znam, a przy tym bardzo smaczne. Ja je po prostu uwielbiam i robię bardzo często, bo tylko chwile zajmuje, a wymaga składników które zawsze są w domu. Nie jest wymyślne, ale do kawki super. polecam!

SKŁADNIKI:
2 szklanki mąki
1,5 szklanki cukru
5 jajek (jeśli są małe to 6)
7 łyżek oleju
1/4 szklanki przegotowanej zimnej wody
pół cukru waniliowego
pół aromatu (może być każdy, jednak zdecydowanie polecam cytrynowy; ja specjalnie daje go więcej (prawie cały), ciasto wówczas nabiera takiego cytrynowego posmaku
i wsio

WYKONANIE

Mąkę łączymy z cukrem, mieszamy, dodajemy jajka, mieszamy, dalej olej, woda (można jej dodac ciut więcej, żeby w efekcie końcowym ciasto było odpowiednio lejące), cukier waniliowy i zapach, wszystko razem miksujemy, aż do uzyskania jednolitej konsystencji (nie zjadamy surowego ciasta, choć juz ta masa jest dobra). Na sam koniec dodajemy proszek do pieczenia i jeszcze miksujemy przez chwilkę, tym razem na najmniejszych obrotach. Gotową masę wylewamy na posmarowaną masłem i posypaną tartą bułką formę i pieczemy 40 minut. Po wyjęciu posypujemy jeszcze ciepłe ciasto cukrem pudrem. Pycha!
Jeśli robię tak jak napisałam, zawsze mi wychodzi. Świetnie się sprawdza jeśli szybko chce mieć coś pieczonego na słodko. Przy wykonaniu poza formą, brudzę tylko jedno naczynie, jedną szklankę i jedną łyżkę :) (taka ciekawostka)

akinomb
21-04-2009, 12:16
jeśli tak to bardzo proszę o przepis:)

ja robię sos beszamelowy na oko

masło roztopić na patelni dodać mąkę i razem zasmażyć (mąka usi stracić smak surowizny) dodać startą gałkę muszkatałową i trochę wegety. jak się zrobi jasna zasmażka dodajemy zimne mleko i ciepły bulion (pół na pół) cały czas mieszając aby nie powstały grudki na koniec dodajemy trochę soku z cytryny. Konsystencja sosu musi być taka "kisielowata"

froch
21-04-2009, 12:20
lulla w jakiej temp pieczemy to ciacho??
po ost niewypale KEKSU to czepiam sie słów...tą mąkę z cukrem poprostu w garnku mieszamy jakaś łyzka??czy wszystko wrzucic i miksowac odrazu?mogę użyć papieru do pieczenia?czy musi byl bulka tarta?

tosienka
21-04-2009, 13:37
O zrobie to ciacho dzis jak maz na kurs pojdzie :) Dodam kakao i aromat shery wisniowy :)
Ja nic lyzka mieszac nei bede, zmiksuje wszystko jak leci i uzyje papieru bo do bulki przekonania nie mam.

Lullaby
21-04-2009, 14:02
Ja jednak bułkę polecam w tym przypadku, bo dzięki niej spód i boki ciasta są takie chrupiące (ja akurat lubię). Co do mieszania, to mieszam łyżką po dodaniu każdego składnika, żeby szybciej i lepiej wszystko połączyło się ze sobą, bo ciasto nadmiernego miksowania nie lubi, choć akurat z tego ciacha, to trudno zakalca zrobić (mi się jednak kiedyś udało, dlatego od tamtej pory staram się miksować jak najkrócej).
Jeśli zaś chodzi o temp pieczenia, to ja akurat to ciasto zawsze robię w prodiżu, takie przyzwyczajenie od lat, poza tym lubię kiedy jest okrągłe, a nie mam okrągłej formy. Zatem smaruje prodiż, sypie bułką (dno i po bokach) i wlewam ciasto. Piekę 40 min. Biorąc pod uwagę fakt że prodiż grzeje z temp 200-220 stopni, to piekąc w piecyku ustawiłabym temp 180 i piekła troszkę dłużej 45 min.

Lullaby
21-04-2009, 14:23
O, Goplana, a Ty w piecyku pieczesz? Jak długo i z jaką temperaturą?

tosienka
21-04-2009, 15:38
Tak bede piec w piecyku - zaraz sie za to zabieram :) I dam bulke jak polecasz :)
Nastawie standardowo na 180 stopni i bede sprawdzala wykalaczka stan ciasta :)

tosienka
21-04-2009, 15:41
A maka pszenna czy tortowa ?

Lullaby
21-04-2009, 16:02
Ja od zawsze daje pszenną :) Napisz jak smakuje :) Widzę, że oczywiście innowacje musisz swoje wprowadzić, hehe Ale ja też już kakao dodawałam i też ciasto pyszne wychodzi :) W ogóle czego aj już na przełomie lat z tym ciastem nie wyprawiałam. Lubię np z dodanymi do masy kawałeczkami mandarynek, a na wierzchu też układam mandarynki tylko całe ćwiartki i cukier puder. Baza jednak od lat jest taka sama :)

tosienka
21-04-2009, 16:06
Pytam bo czasme tortowa sie stosuje a kiedys robilam ciacho ktore z pszenna nie wyszlo a z tortowa tak :rolleyes:

Ciacho sie piecze. Wprowadzilam innowacje bo chodzi za mna czekolada lub kakao :) Dodalam to kakao wlasnie, aromat rumowy i prazone migdaly - zapach obledny.Moze zrobie jeszcze polewe czekoladowa. Nagrzalam piekarnik do 180 stopni a jak wkladalam ciacho to znizylam do 160 i teraz na czuja bede pilnowac.
Ale fakt ciasto banalne i skladniki zawsze sie ma w domu.Oj cos czuje ze i u mnie stanie sie to baza do nowych inspiracji :)

froch
21-04-2009, 21:34
Gopi wrzuc fotę twojego wypieku:D bo ja też sobie zaserwuje to ciacho..

ejonczyk1801
21-04-2009, 21:58
No a ja mam przepis na super szybki SERNIK:0.5 kg sera zmielonego,4 jajka,łyżka mąki ziemniaczanej,cukier waniliowy,szklanka cukru(ja daje nie całą bo lubię mniej słodki),pół kostki margaryny.A robi się to tak:żółtka miksujemy z cukrem,dodajemy ser,rozpuszczoną margarynę,mąkę i cukier waniliowy-wszystko miksujemy:)Ubijamy pianę z białek i delikatnie mieszany z reszta ciasta!Wylewamy do formy i pieczemy nie całą godzinę:)Ja na spód kładę herbatniki i żeby mi wyszła standardowa brytwanka robię podwójne proporcje!Pycha:)Nazywa się Sernik Wiedeński!

tosienka
22-04-2009, 06:14
Froch 4U :
http://images40.fotosik.pl/104/326bb88b2b9dbaeb.jpg

Ja sernik robie bardzo podobnie :)
Składniki
125 g masła
250 g ciasteczek petit beurre
750 g białego sera
4 jajka
180 g śmietanki 36%
30 ml soku z cytryny
30 ml soku z pomaranczy
zest z pomaranczy
385 g drobnego cukru
50 g czekolady rozpuszczonej
garsc rodzynek

Etapy przygotowania

Maslo rozpuszczamy w mikrofalowce, dodajemy je do rozdrobnionych herbatnikow ( mozna je rozmic tluczkiem lub np w robocie kuchennym ). Mieszamy i mase wkladamy na chwile do zamrazalnika. Ser, jaja, smietane, soki, zest i cukier miksujemy do uzyskania jednolitej masy.Mozemy dorzucic rodzynki jesli ktos lubi. Masa maslano-herbatnikowa wykladamy forme do pieczenia a na nia wylewamy mase serową. Wstawiamy do piekarnika rozgrzanego do ok 150-180 st. na godzinę. Pozostawiamy do ostygniecia po czym wierzch polewamy czekolada.

http://www.mojegotowanie.pl/var/self/storage/images/przepisy/desery/sernik_na_herbatnikowym_spodzie/274326-1-pol-PL/sernik_na_herbatnikowym_spodzie_popup.jpg

froch
22-04-2009, 07:51
Gopi merci merci.....wygląda pysznie,serniczek również...

Bo jak sie wrzuci fotke to odrazu się chce robić:D

Lullaby
22-04-2009, 09:37
Gopi, pięknie wygląda, mam nadzieję że smakuje równiez...

Froch, pamiętaj że Goplana musiała dodać swoje kulinarne przeróbki :) Zrób po mojemu!!! :mad:

froch
22-04-2009, 10:07
lull zrobie z twojego przepisu...a potem z Goplanki:D
Trza sprobować wszystkiego

a ja sie zastanawiam czy z mojego przepisu któraś zrobila 3 bita:confused:
prócz mnie-bo ja caly czas z tego mojego:)

tosienka
22-04-2009, 10:15
Lullaby nie musiala a chciala. Co Ci mam powiedziec ? Wg mnie np prawie caly aromat to za duzo, mi caly aromat sztuczny traci takim dziwnym smakiem. Dlatego wole dodawac sok z cytryny lub zest. Zamiast wody daje mleko. To moj estare zaady. Ton Twej wypowiedzi mnie zdziwil. Za swoje zmiany przepraszac z pewnoscia Cie nie bede.

Lullaby
22-04-2009, 10:16
No, zatem dobrze....
Chodzi o to że to ciasto jest bardzo proste i zawsze można coś tam z nim pokombinować i pozmieniać, bo się takie zwyczajne wydaje. Ale właśnie mimo tej pozornej zwyczajności jest bardzo dobre właśnie w swej najprostszej postaci. Bynajmniej mi bardzo smakuje właśnie takie proste cytrynkowe z cukrem pudrem :)

tosienka
22-04-2009, 10:20
Co nie oznacza ze ja takie musze lubic , a ze mialam smak na cos kakaowego to zmienilam troche sklad.

Lullaby
22-04-2009, 10:21
Ej Gopi, ja nie miałam nic złego na myśli, coś Ty... To było żartobliwie napisane my dear :D I cieszę się, że właśnie Ty zrobiłaś, bo zazwyczaj to my Twoje przepisy mamy przyczepione na drzwiczkach od lodówki :D
Za co chcesz mnie przepraszać???????????????
Chodziło mi tylko o to jw

Nie pomyślałam, że możesz odebrać mojego posta dosłownie - przepraszam!

Lullaby
24-04-2009, 10:31
Teraz to pewnie wyjdę na kulinarnego gamonia, ale dopiero doczytałam, Gopi co to jest zest?

Mam zamiar zrobić dzisiaj kolorowe ciacho na bazie przepisu który podałam wcześniej :) Póżniej podam, jak zrobie fote mojemu wypiekowi :D

tosienka
24-04-2009, 10:38
Zest to skórka otarta z pomarańczy czy cytryny w takich wiorkach.Ponizej foto z przyrzadem do robienia zestu własnie
http://melindaschwakhofer.files.wordpress.com/2008/02/zest.jpg

Lullaby
24-04-2009, 11:11
Aha, dzięki :) Nie wiedziałam że to ma taką nazwę, jak to zawsze można się czegoś dowiedzieć.

Przepis NA KOLOROWE CIASTO (by me)
Otrzymujemy je po lekkiej modyfikacji wczesniejszego przepisu, gdzie nie gdzie trzeba dodać, lub ująć, ale wychodzi rownie łatwo jak tamto. Ma fajne kolorki, co stanowi dodatkową atrakcję, zwłaszcza dla dzieci. Żeby nie mieszać, podaje wykonanie na ciacho w kolorze PINK :)

SKŁADNIKI:

1 szklanka mąki
1 szklanka cukru
5 jajek (jak małe to 6)
3/4 szklanki oleju (lub ciut więcej w zależnośći od konsystencji masy)
4 kiśle różowe (truskawkowy, wiśniowy, malinowy itp)
pół aromatu
pół cukru waniliowego

WYKONANIE:

Mąkę mieszamy z cukrem, dodajemy jaja, olej, kisielki i resztę składników. Miksujemy do uzyskania jednolitej konsystencji. Na koniec dodajemy proszek do pieczenia i jeszcze chwilę miksujemy na najmniejszych obrotach. Gotową, różową masę wylewamy na uprzednio posmarowaną tłuszczem i posypaną tartą bułką formę (ja robię w prodiżu). Pieczemy około godziny (50min). Gotowe posypujemy cukrem pudrem, lub według uznania :)

Oczywiście kolor kiśli jest dowolny, może być zielony (np agrestowe), żółty (cytrynowe) itd, to już zależnie od tego jakiego koloru chcemy mieć ciacho :) Smacznego!

Jeśli zrobię po południu dodam fotkę.

Edit:

froch
24-04-2009, 11:45
lull widzę,żeś masz ukryty talent w pieczeniu:D
co chwilę jakis new przepis:)

Lullaby
24-04-2009, 12:50
Froch, no bez przesady :o
To dopiero pomysł na drugie ciacho, na dodatek praktycznie oba są z jednego przepisu :D
Poza tym to ja się najbardziej w tych prostackich specjalizuje, z zakresu, "jak to już ci się nie uda, to znaczy że z ciebie dupa do kwadratu" :D

froch
28-04-2009, 10:26
ciasto:

3 szkl. mąki
2 jajka
1 kostka margaryny
24dkg cukru(1 szkl.)
2 łyżki miodu
2 łyżeczki sody

wszsytko zagnieść i upiec 3 placki,piec w 180st. ok.15min(sprawdzając żeby sie nie spaliły)

ser:

1 kg sera(może być gotowy w pudełku)
4 jajka
1 szkl.cukru
3/4 kostki margaryny
1/4 szkl.mleka
3 łyżki budyniu waniliowego

margarynę rozpuścić w garnku,dodać ser,wymieszać(najlepiej tłuczkiem do ziemniakow),dodać cukier,jajka wymieszać i podgrzewać.jak zacznie "pyrkać" dodać mleko z budyniem i zagotować.
Gorącym przełożyć placki (na wierzch też).
można do sera dodać bakalie.na wierch polewa i wiórki kokosowe.

oto moj wypiek...
ale,lepiej zrobić na normalnej brytfannie,ja robilam na małej,bo myślałam,że mi ciasta nie styknie-więc wyszło mi grube.
nie zrobilam polewy,bo mi sie nie chciało,w smaku bardzo dobre.polecam

pinklady
20-05-2009, 21:51
sałatka

sałata lub kapusta pekińska
pomidorki cherry
ser feta light (jest mniej słony)
ogórek zielony
pestki dyni i słonecznika
sos jogurtowy gotowy lub jogurt naturalny
odrobina pieprzu do smaku

wszystko pokroić , wymieszać, popieprzyć i polac jogurtem

spozywac z ciemnym pieczywem:):)

magdamir1
21-05-2009, 15:32
sos hiszpanski do makaronu

2 puszki tunczyka
1 cebula
ser zolty
sloik sosu pomidorowego

podsmazyc cebulke,dodac tunczyka,podsmazyc chwile,dodac sos pomidorowy i wrzucic ser zolty starkowany ..gotowac az zabulgocze

podawac z makaronem pyszne !!!

silek7
09-06-2009, 10:51
A ja znam taką Stefankę na herbatnikach

Ciasto na herbatnikach

1. Ciasto i masa
Składniki:

1 litr mleka,
1 szklanka kaszy manny,
1 szklanka cukru,
1 kostka margaryny,
3 łyżki kakao,
1 zapach rumowy,
5 paczek herbatników.
Sposób przyrządzenia:
Mleko, margarynę i cukier zagotować. Następnie po trochu wsypywać kaszę manną, cały czas mieszając. Gdy masa zgęstnieje wsypać do niej kakao i wymieszać. Blachę wyłożyć herbatnikami, wylać na nie gorącą masę. Na wierzch ułożyć herbatniki, lekko je uciskając.
2. Polewa
Składniki:
0,5 kostki margaryny,
0,5 szklanki cukru pudru,
2 – 3 łyżki kakao,
2 łyżki gorącej wody.
Sposób przyrządzenia:
Margarynę rozpuścić, zdjąć z ognia, wsypać do niej cukier puder i kakao. Wlać gorącą wodę i mieszać, aż polewa zacznie gęstnieć. Polać nią całą powierzchnię ciasta.
:)
Pycha

silek7
09-06-2009, 10:59
Capuccino:D

Potrzebne sa:
Zwykle herbatniki
Biszkopty
2 smietanki kremowki
Poncz z kawy capuccino+zapach rumowy

Masa budyniowa:
2 szkl.mleka
budyn smietankowy
3/4 szkl.cukru
6-7 lyzek capuccino

Wlac 1,5szkl. mleka do garnka+cukier+ capuccino.Zagotowac.Budyn rozrobic z dwoma lyzkami maki w reszcie mleka.Ugotowac budyn.Wystudzc-musi byc zimny.3/4 kostki masla utrzec na puch dodac zoltko i partiami budyn.

Na blaszke ukladamy herbatniki za pomoca pedzelka nasaczamy ponczem na to wykladamy mase budyniowa nastepnie biszkopty tez nasaczone ponczem i na koniec bita smietana.Calosc udekorowac starta czekolada.:p

agnesb1
19-06-2009, 09:32
1 paczka kleiku ryżowego
25 dag margaryny
3 jajka
1 szklanka cukru
3-4 łyżki wiórek kokosowych
1 cukier waniliowy
1 łyżeczka proszku do pieczenia
Z podanych składników zagnieść ciasto.Po wyrobieniu formowac z ciasta kulki.Piec na blasze wysmarowanej tłuszczem.Pychota

dancio2006
27-07-2009, 13:39
Ciasteczka z ciasta francuskiego.Składniki 1 albo 2 opakowania ciasta francuskiego(tj juz gotowe ciasto)1 lub 2jabłka cukier cynamon,1 białko.Ciasto wyjąć z lodówki godz przed upieczeniem,pokroić w kwadraty,jabłka obrać pokroić w kostkę dodać cukier i cynamon wymieszać.Farsz z jabłek położyć na ciasto,przykryć 2 warstwą,zlepić widelcem,albo zlepić ręcznie,posmarować białkiem posypać po wierzchu cukrem.Piec w temp 220 C,ok 25 min.Zamiast jabłek można dodać pokrojone brzoskwinie,czy ananas,kto co lubi.Smacznego

sikornik
29-07-2009, 11:35
Przepis specjalnie dla dotki:)

* makaron - wstążki, świderki itp. wg uznania
* pieczarki, ale niekoniecznie / alternatywa może być np. fasolka lub kukurydza lub z puszki
* 1 cebula
* 2 ząbki czosnku
* tuńczyk (2 puszki) w sosie własnym, nie w oleju i duże kawałki
* groszek zielony
* ser mozzarella, ser żółty i jak ktoś chce zaszaleć to jeszcze lazur
* śmietana 18%
* puszka rozdrobnionych pomidorów w zalewie

makaron gotujesz na pół miękko z odrobiną oleju przelewasz zimną wodą na sitku i wysypać 1/2 na żaroodporne naczynie
cebula i pieczerki zeszklić na patelni dodać tuńczyka i pomidory, groszek i inne puszkowe gadżety oraz na koniec wycisnąć czosnek
wszystko przyprawiamy tym co mamy pod ręką lub tym co kto lubi:D
sos zagęścić śmietaną i dodać starkowany ser - lazur lub posiekana mozarella (albo dwa jednocześnie, jak ktoś szczupły:p)
przelać sos na makaron, znowu warstwa reszty makaronu i na koniec pozypać całość serem żółtym
w piekarniku zapiekać raczej krótko bo całość jest już ugotowana i usmażona, piec na oko z 20 min max.

smacznego życze Drogim Paniom
jak zrobie wkleję fotkę;)

dotka238
29-07-2009, 11:39
mmm sikornik dzieki,ja uwielbiam z makaronem eksperymentowac,dam znac jak zrobie :)

sikornik
29-07-2009, 12:20
uwaga do zapiekanki:

otóż - zapiekanka ta wcale zapiekanką być nie musi, gdyż jak dobrze dogotuje sie makaron można sos z patelni podawać bezpośrednio na makaron i posypać wierzch wiórkami z serka:D
właśnie tak mnie naszło ale ja musiałam makaronik zapiekać bo gotowałam wcześniej na pół twardo...

wklejam fotkę mojego dzieła wprost z wnętrza piekarnika - ciut od gorąca zamazał sie obraz:)

antalis
29-07-2009, 17:34
Robei bardzo podobna :) tylko u mnie obowiazkowo tunczyk w oleju ( znaczy olej odlewam ). Dzis na obiados piersi z kurczaka w majonezie.

sikornik
29-07-2009, 17:47
goplana dawaj szczegóły jak tego kuraka, bo właśnie rozmrażam cyce kurze na jutro:)
bomba to kaloryczna ale co tam - diete mam od 1 sierpnia:D

antalis
29-07-2009, 18:17
2 piersi z kurczaka
cebula
kilka pieczarek
pol malej papryki ( opcjonalnie )
przyprawa do kurczaka
ketchup
maly sloiczek majonezu
zolty ser

Piersi z kurczaka myjemy, oczyszczamy z ew blonek i rozbijamy na kotlety po czym przyprawiamy mieszanka do kurczaka. Cebule i papryke kroimy w drobna kosteczke, pieczarki w plasterki .DO naczynia zaroodpornego kladziemy mieso ( "skorka" do dolu ) a na nie cebule, pieczarki i papryke ( cebuli najwiecej, papryki najmniej ), wszystko doslownie zalewamy majonezem wymieszanym z 3 lyzkami ketchupu.Calosc posypujemy serem i zapiekamy ok 30 minut w temp 180 stopni.

Po zapieczeniu powstaje fajny sosik a na kurczaku chrupiaca skorupka :) Nawet bez papryki i pieczarek jest dobre :)

http://www.mojegotowanie.pl/var/self/storage/images/przepisy/obiady/piersi_kurczaka_w_majonezie/512805-1-pol-PL/piersi_kurczaka_w_majonezie_medium.jpghttp://www.mojegotowanie.pl/var/self/storage/images/przepisy/obiady/piersi_kurczaka_w_majonezie/512794-1-pol-PL/piersi_kurczaka_w_majonezie_medium.jpg

sikornik
29-07-2009, 18:22
robię na bank:)
majonez i jeszcze serek mniammmm:p
...a dupsko rośnie hehe

a powiedz mi bo Ty się znasz moja Droga, jakbym to podał z takimi półksiężycami z pyrów to by było git??
z czym podawałaś?

antalis
29-07-2009, 18:32
Ja to podaje z frytkami lub pieczonymi ziemniakami. Te polksiezyce to jak sie robi ? To takie obgotowane a potem smazone ziemniaczki ? Tego sosiku wiele nie powstaje wiec to co podamy do miecha nie powinno byc "suche" tak jak np ryz czy makaron.

A i polecam majonez dobrej firmy a nie made in Biedronka bo taki to scieknie od razu a chodzi o to by czesc zostala na miesie pod serkiem, tak wiec "sztywny" majonez jak najbardziej polecam:)

sikornik
29-07-2009, 18:44
szczerze to ja kupuję półksiężyce w worze gotowe już tylko podsmażyć:D
no, no a majonez to "tylko Winiary" zawsze używamy hehe:)

dotka238
29-07-2009, 18:50
Dziewczyny ale mi smaka narobilyscie,juz sobie przepisalam,w przyszlym tygodniu bede probowac to napisze jak wyszlo :)

antalis
29-07-2009, 18:53
U mnie tez w sumie tylko Winiary :)
A co do ziemniakow to jasne ze te beda pasowały :) Jak dasz troche wiecej majonezu to powstanie wiecej sosiku tak by polac te ziemniaczki tak "na smak " tylko.

antalis
29-07-2009, 18:57
A do tych piersiatek polecam "surówke" z papryki :) Wtedy nie daje papryki na miecho :)

Sloneczko8
30-07-2009, 09:37
widze tutaj niezle przepisy jednak prawie same ciacha a ja nie mam do tego daru ja proponuje wam przepis na latwy i szybki obiadek

po pierwsze ziemniaki pokrojone w kosteczki polksiezyce czy jak tam chcecie posypane ziolami prowansalskimi robimy je we frytkownicy lub jak ktos nie ma to w pieknarniku
po drugie salatka ja zawsze serwuje z pokrojonej kapusty pekinskiej do tego 2 pomidory ogorek kiszony sos wloski czasami dodaje sera fete lub np rzodkiewke
po trzecie miesko czyli pokrojona piers kurczaka posypana sola pieprzem i gyrosem ja zawsze zostawiam ja w przyprawach tak na godzinke a potem robie w oliwie z oliwek na patelni jak widze ze juz prawie jest gotowe to dodaje lyzke masla jesli ktos nie lubi gyrosu to moga byc ziola prowansalskie

Do ziemniakow zawsze podaje sol ketchup lun sos czosnkowy

Nam to bardzo smakuje moze i wam przypasuje jesli tak to zycze smacznego

jaroszka80
30-07-2009, 20:52
moje drogie koleżanki a może któraś zechciałaby zdradzić przepis na jakąś fajną sałatkę mój syn ma za tydzień 9 -te urodziny i chciałabym coś nowego zrobić ewentualnie na jakieś imprezowe dania bardzo proszę:D

anna31
31-07-2009, 08:42
moje drogie koleżanki a może któraś zechciałaby zdradzić przepis na jakąś fajną sałatkę mój syn ma za tydzień 9 -te urodziny i chciałabym coś nowego zrobić ewentualnie na jakieś imprezowe dania bardzo proszę:D

Jaroszka luknij sobie na wątek o sałatkach.

http://www.mamacafe.pl/forum/showthread.php?t=1229&highlight=sa%B3atki

jaroszka80
31-07-2009, 19:46
Jaroszka luknij sobie na wątek o sałatkach.

http://www.mamacafe.pl/forum/showthread.php?t=1229&highlight=sa%B3atki

bardzo dziękuję ANIU patrzyłam już rzeczywiście fajne przepisy nie wiedziałam że jest taki wątek ha ha ładnie rozkręcone to forum:D

dotka238
03-08-2009, 17:03
sikornikzapiekanke zrobilam wczoraj ,wyszla pycha jutro sie przymierzam na te cyce Goplany :cool:
Goplanajaki duzy ma byc ten majonez?U nas nie ma Winiar niestety:( Kupilam sloiczek takiego co nawet troche podobnie smakuje ale boje sie ze moze byc za malo...

antalis
03-08-2009, 19:44
Ja na 2 piersi daje taki o pojemnosci dzemu czyli chyba 200 g

dotka238
03-08-2009, 20:27
Mam sloiczek 230 g i jeszcze jakies pozostalosci wiec powinno wystarczyc :)

sikornik
13-08-2009, 07:01
SKŁADNIKI:
1kg ziemniaków (najlepiej teraz młode)
3 kiełbasy - dobra jest węgierska ostra z papryką, ale może być każda byle podsuszana i nie tłusta
300 g pieczarek
2 cebule
150 g startego żółtego sera
przyprawy to wiadomo wg. uznania

PRZYGOTOWANIE:
pyrki w talarki, ale wcześniej baaardzo lekko podgotowane
pieczarki i cebulka drobno i na patelnię, lekko podsmażyć, można dodać szczypiorek mniami
układać na żaroodpornym warstwowo: pyry, pieczarki, kiełbaska, pyry i na koniec ser, ale ja daje ser od koniec pieczenia

piekarnik na 180 st. ok godzinka

żeby niebyła za sucha można całość polać smietanką 18% roztrzepana z jajkiem i doprawioną dobrymi ziołami

całość za*****ista do piwa:)

magda8528
13-08-2009, 07:11
Składniki:

- biała część pora
- 15dag szynki konserwowej
- opakowanie tortelini z mięsem
- puszka kukurydzy konserwowej
- puszka ananasa, może być już pokrojony w kostkę
- majonez
-sól, pieprz

Przygotowanie:

Tortelini ugotować wg przepisu na opakowaniu. Białą część pora pokroić w półtalarki i sparzyć. Szynkę pokroić w kostkę. Wszystkie składniki połączyć, dodać sól, pieprz, majonez i wszystko razem wymieszać.

sikornik
13-08-2009, 09:40
Składniki:

* czosnek - 2 ząbki
* jajka - 6 szt
* kukurydza w puszcze - 1 puszka
* szynka konserwowa firmy Krakus
* majonez Winiary - według uznania
* musztarda najlepiej Dijon - 1 łyżka
* pieprz czarny grubo mielony, najlepszy Indyjski - do smaku
* ser zółty starty - 30 dag
* sól - do smaku

Sposób przygotowania:

Jajka gotujemy na twardo, po ugotowaniu pokroić w drobną kostkę. Do jajek dodać osączoną z zalewy kukurydzę z puszki.
Następnie pokroić w paski szynkę i dodać ser żółty starty, czosnek drobno posiekany lub wyciśniety.
Wszystko razem wymieszać z majonezem i musztardą, doprawić do smaku według upodobania.

silek7
13-08-2009, 10:57
znalazłam coś takiegohttp://www.mamacafe.pl/forum/images/smilies/smile.gif

http://www.mojegotowanie.pl/var/self..._watermark.jpg (http://www.mojegotowanie.pl/var/self/storage/images/przepisy/obiady/zapiekanka_z_miesem_mielonym2/431137-1-pol-PL/zapiekanka_z_miesem_mielonym_popup_watermark.jpg)

Składniki

-2 małe cukinie
-5 sztuk kolorowej papryki
- 0,5 kg. mięsa mielonego
- 0,250 kg. makaronu
- 1 opakowanie serka topionego
- 1 puszka pomidorów lub 3 świeże pomidory
- 1 mała cebula
- 1 kostka rosołowa
-1 jajko
- 2 łyżki śmietanyEtapy przygotowania

Cukinie i paprykę pokroić w kosteczkę i dusić razem z pomidorami ok.20 minut. Mięso mielone podsmażyć z pokrojoną w kosteczkę cebulą i dodać do duszących sie warzyw i dusić razem 15 minut. Wrzucić kostkę rosołową oraz przyprawić solą, pieprzem i bazylią. Makaron ugotować i wsypać do naczynia żaroodpornego wysmarowanego margaryną. Na makaron pokroić serek topiony i wyłożyć wystudzone warzywa z mięsem. W oddzielnym naczyniu wymieszać jajko z dwoma łyżkami śmietany przyprawić solą i pieprzem i polać zapiekankę. Włożyć do piekarnika na 30 minut i piec w temperaturze 250 stopni. SMACZNEGO.

akinomb
17-08-2009, 12:59
1 szkl mąki
1 szkl mąki ziemniaczanej
1 szkl cukru
5 jajek
1 op margaryny
1 zapach cytrynowy lub inny

wszystkie składniki razem wymieszać, wlac do formy (srednia) i upiec
mozna dodac owoce sezonowe :D

Miss
05-10-2009, 19:57
Dawno mnie tu nie było:D
wrzucam przepis na LODOWCA

0,5kg sera białego
1 szklanka cukru pudru (niepełna),
1 masło roślinne,
1 galaretki,
1 łyżeczka żelatyny,
brzoskwinie lub ananas
2 paczki biszkoptów okrągłych

Opis przygotowania

Ser zmielić 3 razy, dodać cukier, masło - utrzeć.
Podzielić na 2 części. Do jednej dodać kakao i żelatynę (do szklanki wlać gorącą wodę i wsypać żelatynę, dokładnie wymieszać z 1/3 szklanki)
Formę wyłożyć papierem, poukładać biszkopty namoczone spodem w mleku, położyć ser ciemny.
Na ser ciemny znowu biszkopty,a potem ser biały.
Owoce pokroić w plastry i poukładać na warstwie sera białego i zalać galaretką.

Ps.Galaretka musi bardziej stężeć przed wylaniem jej na ciasto

Sileczek
05-10-2009, 22:22
Froszku wielkie dzięki za lodowca:)

mamakarolka
07-10-2009, 19:24
Miss ciasto wyszło świetne, wiem że powinno postać do jutra ale mąż nie wytrzymał i skosztowaliśmy:D

Miss
07-10-2009, 19:36
szkoda,że ja foty nie zrobilam swojego jak miałam:/
u mnie bardziej był na pomarańczowo,a u Ciebie przewaga green:)
zapadły Ci się jagody??

mamakarolka
08-10-2009, 06:23
Nie zapadły się, tylko przypadkiem przy krojeniu wcisnęłam do środka:D:D:D

dancio2006
19-10-2009, 13:03
Składniki:[B]]Brokuły,makaron do spagetti,sos cztery sery z Knorra,albo Carrefourta(jest tańszy),serek topiony w kiełbasce( kremowy).Ugotować makaron,brokuły,zrobić sos, dodać do niego serek topiony.Podawać wszystko razem.Porcja na 3osoby.

moniaB
23-11-2009, 09:10
potrzebuje pomysłu na ostatki, jakieś fajne przepisy.
moje pomysły to:
sałatka gyros, bigos, parówki w cieście francuskimi rogaliki.
kurczę i więcej pomysłów nie mam. to taka pierwsza impreza którą robię i nie mam pojęcia co jeszcze mogę zrobić.
POMÓŻCIE!

antalis
24-11-2009, 11:41
A moze cos rybnego ?

moniaB
25-11-2009, 07:56
A moze cos rybnego ?

rybnego wolę nie robić, nie umiem ryb przyrządzać.

antalis
26-11-2009, 15:55
Oj tam nie umiesz :) Zdolna jestes :)
Moze cos takiego ?
http://www.mojegotowanie.pl/przepisy/ryby/opiekana_ryba_z_zalewie_pomidorowo_octowej
http://www.mojegotowanie.pl/przepisy/ryby/sledzie

A tak wogole to jakbys szukala inspiracji - moze tu cos znajdziesz :)

W razie pytan jestem do dyspozycji.

moniaB
30-11-2009, 11:43
dzięki antalis za przepisy.
spróbuję zrobić na wigilię.
przepisy łatwe i szybkie.
te filety z matjasa to śledzie? one sa z ościami?
jeszcze raz dziękuję

antalis
30-11-2009, 19:33
Tak to sledzie. Osci wlasciwie nie maja choc wiadomo czasem moze sie cosik zdarzyc.

Miss
10-12-2009, 14:03
Ja pieke czesto jablka w ciescie francuskim.
Ciasto kupuje gotowe,1 wystarcza mi na 6 jablek(lepsze so jablka sredniej wielkosci bo szybciej sie pieka).Ciasto dziele wtedy na 6 trojkatow,pecjalnym nozykiem usuwam z jablka ogryzek, dziurke po ogryzku wypelniam dzemem(obojetnie jakim),jabluszko zawijam w ciasto,smaruje jajkiem i wstawiam do piekarnika,pieke tak dlugo az ciasto nabierze zlocistego koloru.
Latwe,szybkie,tanie.Do dzemu mozna dodac troche cynamonu z cukrem waniliowym(moja wersja swiateczno-zimowa:) )

REWEACJA POLECAM

Dotka ja dopiero teraz zrozumiałam o czym piszesz:D
często to robię,bo tanie,łatwe i zjadliwe:)

dotka238
10-12-2009, 14:06
Miss tak sie wlasnie zastanawialam gdzie ja to kiedys pisalam...
Ciesze sie ze lista wielbicieli pieczonych jablek rosnie:D

Miss
10-12-2009, 14:11
Trza nazwać : JABOLE DOCI hahah

dotka238
10-12-2009, 14:16
hahaha :D:D:D

moniaB
14-12-2009, 10:01
potrzebuję przepisu na makowiec.
bardzo proszę!

anna31
14-12-2009, 16:09
potrzebuję przepisu na makowiec.
bardzo proszę!

Ja mam taki:
MAKOWIEC
Masa makowa:
50 dkg maku
20 dkg cukru
1 łyżka masła
2 białka
1 aromat migdałowy
Ciasto:
50 dkg mąki
6 dkg drożdzy
3/4 szkl mleka
4 żółtka
3 łyżki cukru
Lekko ciepłe mleko wymieszać z cukrem i drożdzami.Na stolnicę wysypać mąkę zrobic dołek wbic żółtka i wlac mleko,wyrobic ciasto drożdzowe i postawić do wyrosnięcia.
Mak sparzyć (najlepiej dzień wczesniej) zemleć w maszynce 2 lub 3 razy.Masło utrzeć z cukrem żółtkami i aromatem dodac ubitą pianę z jajek.
Ciasto podzielic na dwie części cienko rozwałkować,grubo posmarowac jedną częścią maku.Zwinąć makowce,położyć na blachę i odstawic do wyrośnięcia.
Wyrośnięte placki posmarować jajkiem i upiec.
Z tego przepisu można zrobić zwykły makowiec.Jedną część ciasta kładziemy na spód foremki,potem mak i znowu ciasto na wierzch,tak samo smarujemy jajkiem i pieczemy.

mamakarolka
15-12-2009, 14:29
Czekolada

1/2 kostki masła
1 szklanka cukru
1/2 szklanki mleka
1 cukier waniliowy
Całość zagotować, jak wystygnie dodać:
3 łyżki kakao
2 szklanki mleka w proszku(najlepsze niebieskie).
Dokładnie wymieszać
Można dodać: kokos, rodzynki, pokruszone wafle lub herbatniki, orzeszki itp
SMACZNEGO

dotka238
15-12-2009, 16:11
Mamokarolka dzieki za przepis jestes aniolem :)

FamilyTree
15-12-2009, 16:41
I to wszystko wylewam np. na blachę i w takiej temp.pokojowej zastygnie tak ??

magda8528
15-12-2009, 18:52
Kurczak w cieście z curry

Składniki:
- 2 piersi z kurczaka
- 2 jajka
- 200ml jogurtu naturalnego
- 150g mąki
- 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
- 1 duża łyżka curry
- 1/2 łyżeczki kurkumy
- sól, olej do smażenia

Mięso pokroić na cienkie paski/kawałki, posolić. w misce wymieszać jajka z jogurtem, dodać curry, kurkumę, mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia. Na głębokiej patelni albo w rondelku rozgrzać olej. Kawałki kurczaka maczać w cieście i smazyć na złoty kolor.

magda8528
15-12-2009, 19:01
Ciasteczka z czekoladą, pomarańczą i żurawinami :)

Składniki:

- 125g miękkiego masła
- 75g cukru
- skórka starta z jednej dużej pomarańczy
- żółtko jajka
- 150g mąki
- 100g białej czekolady
- 50g suszonej żurawiny

Nagrzać piekarnik do temperatury 180C (gazowy do 160C). Mikserem wymieszać masło z cukrem na gładką, kremową masę. Dodać skórkę z pomarańczy oraz żółtko. Następnie wsypać resztę składników - mąkę żurawinę, połowę czekolady i wymieszać łyżką. Nabierać ciasto i formować kulki wielkości piłeczek golfowych i układać na blaszce zachowując odstępy między kulkami. Ciasteczka piec 12-15 minut aż będą miały złoty kolor. Wyjąć z piekarnika, ostudzić. W tym czasie rozpuścić resztę czekolady w kąpieli wodnej i polać nią ciasteczka.

mamakarolka
15-12-2009, 19:09
I to wszystko wylewam np. na blachę i w takiej temp.pokojowej zastygnie tak ??

Tree najlepiej do lodówki włożyć:)

FamilyTree
15-12-2009, 19:34
Magda, Karolka dzięki :)

akinomb
17-12-2009, 17:57
BLOK CZEKOLADOWY

25dkg masła roślinnego
pół szklanki wody
2 szklanki cukru
5-6 łyżek kakao
50dkg mleka w proszku
bakalie, ciasteczka - czyli co kto lubi :)

woda + cukier + margaryna = zagotować i wystudzić następnie dodać kakao + mleka cały czas mieszając. Po wymieszaniu dodac bakalie, ciastka i ostatni raz wymieszać wszystkie składniki. porozkładac do jednej formy keksowej lub do kilku mniejszych i wstawić do lodówki do zastygnięcia

smacznego :D

dotka238
17-12-2009, 18:34
akinomb czy to nie wyjdzie to samo co czekolada Karolkowej na poprzedniej stronce?

mamakarolka
17-12-2009, 18:48
Dotka przepis bardzo podobny do mojego:)
W tym co ja podałam to w oryginale też były 2 szklanki cukru ale ja zmniejszyłam bo za słodka czekolada wychodziła.

dotka238
17-12-2009, 19:55
Bede probowac i dam znac jak wyszlo ale mysle ze obie macie ten przepis o ktory mi chodzilo,pamietam ze czekolada stygla wylana na blache,mmmm pysznosci.

akinomb
17-12-2009, 21:34
to pewnie są podobne przepisy, ja taki blok robię od kilku lat

Miss
10-01-2010, 11:04
Blok czekoladowy

też wrzucam przepis na blok,wiem że akinomb dała,ale z tego przepisu miałam okazję spróbowac u koleżanki i był pychaa:)

1 opakowanie (ok400g) mleka w proszku
3 łyżki kakao

TO RAZEM POŁĄCZYĆ

później: 3/4 szklanki wody,1 margaryna,1 szklana cukru - TO RAZEM POŁĄCZYĆ,ZAGOTOWAĆ I OSTUDZIĆ

3 LUB 4 paczki herbatników pokruszyć i wymieszać wszystko razem:)

Scaarlett
13-01-2010, 20:51
Przepis na ciasto amerykańskie

ciasto jest banalnie proste, zawsze się udaje, pachnie świętami i jest wspaniale wilgotne dzięki jabłkom. ja daję ich więcej niż jest w przepisie nawet z 5, dodaję też 1 łyżeczkę - 2 przyprawy do piernika.

Składniki:
- 3 jajka
- 2 szkl. mąki
- 1 szkl. cukru
- 3/4 szkl. oleju
- 1 łyżeczka cynamonu
- 1 łyżeczka kakao
- 1 łyżeczka sody
- 1/2 - 1 szkl. orzechów włoskich (grubo posiekanych)
- 1/2 szkl. rodzynek
- 4 jabłka

Jajka ubić z cukrem , dolewać stopniowo olej , ciągle ubijając. Wsypać mąkę wymieszaną z cynamonem , kakao i sodą , ubijać na małych obrotach , aż składniki dobrze się połączą. Wsypać orzechy , rodzynki oraz obrane i pokrojone w grubą kostkę jabłka , wymieszać. Przelać do natłuszczonej formy (u mnie 12 x 22 cm) i piec ok. 1 godziny w temp. 200 st.C.

Miss
13-01-2010, 20:53
dzięki Scarlett

kaathrina
13-01-2010, 21:32
CIASTO Z MĄKI ŻYTNIEJ RAZOWEJ Z OWOCAMI
* 1/2 szkl. mąki zytniej razowej
* 4 jaja
* 3 łyzki oleju ryżowego lub innego
* 6 tabl. słodzika (zmiażdżone i rozpuszczone w małej ilości wody)
* 1 łyżeczka pr. do pieczenia
*2 łyzeczki cynamonu lub startej skórki z cytryny
* sezam lub posiekane orzechy (słonecznik)

* owoce sezonowe (wiśnie, jabłka, śliwki...)

Ubić białka. W osobnej misce zmiksować żółtka , dodać powoli mąkę, proszek, miksując dalej dodać olej, cynamon i rozpuszczony słodzik. Wymieszać delikatnie z pianą i przełożyć do małej tortownicy wysmarowanej i wysypanej sezamem. Na wierzchu ułożyć owoce i posypać sezamem lub słonecznikiem. Wstawić do upieczenia na ok 30 min. w temp. 160 st C

Ja nie dałam słodzika, zamiast niego wsypałam cukier cynamonowy

Miss
14-01-2010, 19:33
Zrobiłam przed chwilą ciacho z przepisu Scarlett nie dałam tylko sody i orzechów,bo nie miałam,ale pyszne mi wyszło:)
wrzucam fotę:)
aha robiłam w większej formie,bo nie miałam takiej o wymiarach jak podałaś:)

anna31
14-01-2010, 19:58
Ja robię to ciacho z podobnego przepisu tylko inaczej.Najpierw kroję jabłka zasypuję cukrem i odstawiam na godzinkę,potem dopiero do tego dodaję resztę składników.Udaje się zawsze i jest pyszne.

Scaarlett
14-01-2010, 20:29
heh widzę, że sie udało Miss, ja też robię je w takiej formie jak ty, a nie tak jak jest w oryginale, a zamiast sody to proszku do pieczenia można dodać:)

Miss
15-01-2010, 07:22
dodałam proszku:) bardzo dobre w smaku i faktycznie banalne w zrobieniu:)

majajula
15-01-2010, 16:15
ja dzis tez zrobiłam ciasto amerykanskie
własnie wyjęlam, jak ostygnie bedę degustować
No ale ładnie urosło (ja zrobiłam w keksówce) szybko wręcz błyskawicznie sie robi i jestem tylko ciekawa smaku;)

Scaarlett
25-01-2010, 18:19
majajula i jak to twoje ciacho co piekłyśmy wszystkie naraz udało się?

mnie dzisiaj znowu wzięło na pichcenie, a że kocham i serniki i jabłeczniki, to przepis był dla mnie genialny. ciasto wyszło pyszne.

Szarlotka serowa

Składniki:
- 300 g mąki
- 200 g cukru
- 2 łyżki mąki ziemniaczanej
- 1 łyżeczka proszku do pieczenia
- 200 g zimnego masła drobno pokrojonego
- 250 g tłustego twarogu
- 2 jajka
- 1 i 1/2 kg jabłek
- sok i skórka otarta z 1/2 cytryny
- 1 łyżka cukru (jeżeli jabłka są bardzo kwaśne)

Mąki , proszek do pieczenia i cukier wymieszać w dużej misce. Dodać pokrojone masło i ucierać mikserem lub malakserem , aż ciasto przybierze formę kruszonki. Następnie dodać pokruszony ser i jeszcze chwilę miksować. Na koniec dodać jajka i miksować do połączenia składników. Powstanie bardzo miękkie ciasto , nie nadające się do wałkowania , które należy wstawić do lodówki.
W międzyczasie czasie przygotować jabłka - obrać , pokroić w plastry , posypać skórką cytrynową , skropić sokiem z cytryny i ew. posypać 1 łyżką cukru.
Ciasto podzielić na dwie części. Jedną część wyłożyć do natłuszczonej i posypanej tartą bułką lub wyłożonej pergaminem blaszki (np. 20 x 30 cm, ja upiekłam w zwykłej tortownicy) , równo rozsmarować i rozłożyć na niej jabłka. Następnie nałożyć drugą część ciasta (najlepiej robić to łyżeczką układając gęsto malutkie kopczyki) i też rozsmarować. Nie jest to łatwe zadanie , ale wykonalne ;-) Można pomagać sobie zwilżonymi w zimnej wodzie palcami.
Piec w temp. 190-200 st.C. około 40 minut (ja piekłam 10 minut dłużej) , na rumiano. Przed podaniem można posypać cukrem pudrem.

majajula
25-01-2010, 18:46
moje wyszło pycha
http://m10.m.staticedi.com/c/040/04cab_m_640_480_0_0_0_0_0_0_0_0402b842f5bf8e7da58b 3737bfb59f4f.jpg

mamakarolka
26-01-2010, 14:05
KRUCHE CIASTECZKA

25 dag margaryny
25 dag mąki
1 jajko całe +1 żółtko
3 łyżki kwaśnej śmietany
1/4 kostki drożdzy

Wszystkie składniki zagnieść razem, rozwałkować, pokroić w kwadraty.

Na każdy kwadrat włożyć nadzienie( nam najlepiej smakują z musem jabłkowym),

następnie złożyć na pół, skleić razem.

Każde ciasteczko moczyć jedną stroną w lekko roztrzepanym białku następnie w cukrze.

Ułożyć na blaszce i piec do lekkiego zarumienienia w temp. ok 200stC

FamilyTree
26-01-2010, 14:39
Cudne ciasteczka.

Scaarlett
27-01-2010, 09:36
ale smakowicie wyglądają:eek::p

dotka238
27-01-2010, 12:56
Dziewczyny ktroe wrzucily przepis na blok czekoladowy-dzieki wielkie:)
Mysle ze wszystkie wasze przepisy sa swietne ale chce tu napisac "ku przestrodze" dla tych ktore nie kupia mleka w proszku nie uzywajcie mleka modyfikowanego...ja tak wlasnie zrobilam i bleeee......zjesc sie nie dalo.

Scaarlett
27-01-2010, 13:32
też ostatnio robiłam blok i wyszedł wspaniały:)
a na myśl o modyfikowanym mleku robi mi się bleeee.. no nie wpadłabym :D

MamoKarolka robiłam twoje ciasteczka, bardzo polecam,w przepisie nie podałaś cukru, ja jednak dodałam 3/4 szklanki cukru.

Miss
30-01-2010, 12:20
Dziewczyny ktroe wrzucily przepis na blok czekoladowy-dzieki wielkie:)
Mysle ze wszystkie wasze przepisy sa swietne ale chce tu napisac "ku przestrodze" dla tych ktore nie kupia mleka w proszku nie uzywajcie mleka modyfikowanego...ja tak wlasnie zrobilam i bleeee......zjesc sie nie dalo.

buhaha Dotka jesteś boska,dziecku zabierać mleko a potem i tak w koszu ląduje:D

mamakarolka
30-01-2010, 12:34
MamoKarolka robiłam twoje ciasteczka, bardzo polecam,w przepisie nie podałaś cukru, ja jednak dodałam 3/4 szklanki cukru.

Bo do ciasta cukru się nie dodaje:)

Scaarlett
30-01-2010, 19:06
heh ja dodałam i wyszły pyszne, wcale nie za slodkie, chyba takie jak powinny być, nie wiem jakby smakowały bez, ale za drugim razem też dodam:D

Scaarlett
03-02-2010, 21:31
legendarny Sernik naszej oczekującej:D

testowałam i jest cudowny, lekki i puszysty jak pianka. wręcz rozpływa się w ustach. Ciutkę go zmodyfikowałam i zrobiłam go na kruchym cieście, bo mnie naszła taka ochota i nie żałuję:p

Masa serowa:

1 kg sera zmielonego ( dałam taki z wiaderka President na sernik)
125 g masła
3 jaja
1 budyń waniliowy
1/2 szklanki cukru ( a jak ktoś lubi słodki to dodałabym pełną szklankę)
1 cukier waniliowy
kilka kropel aromatu cytrynowego
rodzynki

Kruche ciasto

250 g mąki
100 g masła
1 jajko
1/2 szklanki cukru

Polewa:

tabliczka gorzkiej czekolady
mleko
wiórki kokosowe/płatki migdałowe

Składniki na kruche ciasto wyrobić i równomiernie wyłożyć w natłuszczonej tortownicy. Wstawić do nagrzanego na 200 stopni piekarnika i podpiec ok 7 minut. po czym podpieczony spód wyciągnąć, a temperaturę zmniejszyć do180 stopni.

Do sera pomału wlewac rozpuszczone i ostudzone masło, wymieszać. żółtka ubić z cukrem i cukrem waniliowym. przełożyć do masy serowej, dodać budyń, sparzone rodzynki, kilka kropli aromatu cytrynowego. ubić białka na sztywną pianę i delikatnie wymieszać z masą serową.
Masę wyłożyć na podpieczony spód, piec ok 60 minut w temp. 180-200 stopni.przed wyłączeniem piekarnika sprawdzić wykałaczką( Bez spodu oczekująca piecze serniczek ok 40-50 minut, mnie z racji spodu potrzeba było ok 15 minut dłużej). Po ostudzeniu polewam go rozpuszczoną w małej ilości mleka czekoladą i dekorują wiórkami kokosowymi lub płatkami migdałowymi.
smacznego

FamilyTree
03-02-2010, 21:45
Scaarlett a Oczekująca w ogóle nie robi na żadnym spodzie ??
Ciacho wygląda cudnie !!!!

Scaarlett
03-02-2010, 21:56
nie robi na żadnym spodzie. mnie się też najczęściej nie chce,więc robię bez spodu, ale tym razem wymarzyłam sobie na kruchym :D ładnie wygląda, a jak smakuje:)

insoomnia
18-02-2010, 13:43
A ja wlasnie z pelnym talerzem jedzenia wyszlam z kuchni, i tak mi i nie chcialo robic tych schabowych.. ze wymyslilam szybkie risotto :p

*ryz
*schab, piers z kurczaka lub inne miesko (kto jak woli i ile woli;))
*sloik sosu meksykanskiego
*przyprawa kebab gyros
*oliwa

Ryz ugotowac,piers z kurczaka pokroic w kosteczke, wrzucic na rozgrzana oliwe na patelni,posypac przyprawa kebab-gyros. Potem wlac sos i wsypac ryz. Wymieszac dobrze i gotowe :D

Oczywiscie wedlug gustu i czasu mozna dodac cebule i inne warzywa ale mi sie nie chcialo.

insoomnia
18-02-2010, 13:45
Bo do ciasta cukru się nie dodaje:)

Jak to sie nie dodaje?? Pierwsze slysze ale kazdy robi wedlug wlasnego gustu :D:p

Scaarlett
18-02-2010, 21:58
Szarlotka sypana

najprostsza szarlotka na świecie:D delikatna, lekka, wilgotna i rozpływająca się w ustach.

Składniki
szklanka maki
szklanka kaszy manny( zwykła, nie błyskawiczna:))
szklanka cukru
1-1,5 kg jabłek (im więcej tym lepiej, musi być duzo)
0,5 kostki masła
cynamon
rodzynki
skórka pomarańczowa/skórka z cytryny

Składniki sypkie : mąka, proszek, cukier, kaszę mannę wymieszać razem.
jabłka obrać i zetrzeć na tarce na małych oczkach, soku nie odciskać jest on do ciasta potrzebny i dobrze jak jest go dużo.
do jabłek dodać jak ktoś lubi trochę cynamonu, rodzynki, skórkę z pomarańczy lub cytryny i wymieszać.
tortownicę wyłożyć papierem do pieczenia.
na spód rozłożyć jedną szklankę sypkich produktów, na nią ułożyć połowę jabłek. na tą warstwę drugą szklankę sypkich produktów. potem resztę jabłek, które nam zostały i trzecią szklankę sypkich produktów.
Wierzch ciasta szczelnie pokryć cienko pokrojonymi plasterkami masła.
Piekarnik rozgrzać do 180 stopni, piec ok 1 godziny do momentu kiedy ciasto się przyrumieni.
Po wystygnięciu polać roztopioną w małej ilości mleka czekoladą i posypać płatkami migdałowymi. można również zamiast polewy posypać cukrem pudrem.
Smacznego!

Miss
19-02-2010, 07:40
Scaarlett ja widzę,że masz zapał do pieczenia:)
....bardzo dobrze,na pewno niebawem skorzystam z twojego przepisu:)

mamakarolka
19-02-2010, 08:08
Ta szarlotka jest super, sama często taką robię szczególnie w sezonie jabłkowym:D

majajula
19-02-2010, 08:29
A ja włąśnie zajadam PLEŚNIAKA hehe

Składniki:

4 jajak

3 szklanki mąki

1 szklanka cukru

1 łżka kakao

250 g miekkiego masła / margaryny

dżem

Wykananie:

Białka dobrze ubijamy na sztywno z cukrem.

Zółtka zagniatamy z mąką proszkiem do pieczenia i margaryną. Ciasto dzielimy na 3 części, doi jednej dodajemy kakao.

Samrujemy blachę margaryną wykładamy papierem i ścieramy jedną białą część na tartce o dużych oczkach (lepiej jest włąóżyć ciasto na trochę do zamrażarki - lepiej się ściera)

Smarujemy dzemem potem na to ścieramy ciemną część ciasta wylewamy białka i na koniec ścieramy ostatnią białą część.

Pieczemy około 35 minut w temperaturze 180 stopni.

http://m-5.m.staticedi.com/c/9a2/71e0f_m_250_200_ffffff_0_0_0_0_0_0_9a24462715311c8 6f4b65250076d82d8.jpg

Scaarlett
19-02-2010, 17:41
majajula super przepis na ciacho, właśnie szukałam takiego, do którego mogę dżem wykorzystać, bo mam wielki słoik konfitur domowych ze śliwek, które mi zostały jeszcze z pączków, które robiłam w tłusty czwartek, chętnie zrobię pleśniaka:D jeszcze takiego nie robiła, a jestem smakoszem ciast. szczególnie serniki, z jabłkami i takimi co mają masy budyniowe mniaaammm. napisz z jakim dżemem ten plesniak najlepiej smakuję? może byc śliwkowy?
miss możesz spokojnie tą szarlotkę wypróbować, bo wychodzi bardzo smaczna i jest super prosta w wykonaniu, robię ją często i zawsze wychodzi.

A piec, potwierdzam uwielbiam i przeważnie raz na tydzień jakieś ciacho mamy.

Scaarlett
22-02-2010, 18:46
majajula pleśniak upieczony! polecam, wyszedł pyszny:D warto go zrobić, a z konfiturą śliwkową rewelacja.
widzę kochana, że ty też lubisz piec, jak masz jeszcze przepisy na jakieś smakołyki, to ja bardzo chętnie przetestuję:p

Miss
23-02-2010, 12:56
Scarlett widzę,że robiłaś tego pleśniaka, napisz mi czy białka ubijam z cukrem mikserem a zółtka w rękach wyrabiam??

Scaarlett
23-02-2010, 13:08
wlasnie tak to zrobilam. bialka z cukrem ubilam, a zoltka reka z reszta:D

majajula
23-02-2010, 13:10
Scarlett widzę,że robiłaś tego pleśniaka, napisz mi czy białka ubijam z cukrem mikserem a zółtka w rękach wyrabiam??

dokładnie tak

ja robiłam z 3 dżemami tzn. resztki wyskrobywałam i pyszne było. a ze śliwkowym jak najbardziej wtedy ciacho jest super kwaskowate

anna31
23-02-2010, 13:11
Ja ostatnio tez zrobiłam tego plesniaka bo zostało mi dużo białek od sernika którego robi się bez.
FROSZKU z żółtek robi się ciasto kruche a białka ubite z cukrem na wierzch ja jeszcze dodaję do nich czerwony kisiel w proszku dzieki temu piana jest ślicznie różowa.
SCARLETT bo to właśnie ma być powidło śliwkowe do tego ciasta.

Scaarlett
23-02-2010, 13:13
tej konfitury nie dałam tak z przesada, a i dobrze, bo ciacho i tak słodkie wychodzi:) a zastanawiałam się ile go tam wrąbać:D

Miss
23-02-2010, 13:29
wrzuciłam ciacho do lodówki,tak tez myślałam,ze ma być kruche,ale kiedy je wyrabiałam to miałam ciasto bardziej proszkowate niż zbite...hmm wiecie o co mi chodzi?takie ma byc? w każdym razie jakieś tam wyszło..

Scaarlett
23-02-2010, 13:32
miaalam ten sam proszkowaty problem, ale jak si mocno wyrobi to ciasto wychodzi ok, tak jest z kruchym ciachem:p

anna31
23-02-2010, 13:34
Najlepiej jest podzielić ciasto na 3 częsci z tym ze jedna ma być troszkę mniejsza.W jedną częśc tą większą wgnieśc jeszcze kakao.Z wszystkich częsci ciasta najlepiej zrobić takie wałeczki w kształcie hmm...niepowiem czego;):D i włożyć nie do lodówki tylko do zamrażarki i lekko zamrozić dzięki temu ciasto lepiej się ściera na tarce.

Miss
23-02-2010, 13:35
miaalam ten sam proszkowaty problem, ale jak si mocno wyrobi to ciasto wychodzi ok, tak jest z kruchym ciachem:p

aha czyli wszystko w normie:D fenk ju Scarlett
anna31 a mnie wyszły wszystkie 3 różne części...bo jak tu niby piasek równo podzielić :?

anna31
23-02-2010, 13:35

Ja dodaję jeszcze 2 łyżki śmietany i niema tego problemu.

majajula
23-02-2010, 13:45
wystarczy długo ugniatać i będzie ok mo też na początku proszek wychodzi
Anna ze śmietana to już półfrancuskie wyjdzie ale też dobre

Martyna2006
05-03-2010, 18:20
Dziś robiłam sałatke z kurczakiem,bardzo smaczna.

* piersi z kurczaka-ilośc według uznania
* kukurydza z puszki
*uszka ravioli z mięsem
*ogórek kiszony
*kapusta pekińska
*majonez

Piersi pokroic w drobniutką kosteczke i podsmażyc z przyprawami(przyprawa do kurczaka,papryka słoda,oregano,sól).Uszka ravioli ugotowac.Dodac do tego pokrojoną kapuste pekińską i reszte składników.Tanie,łatwe i zjadliwe:):):)

Promesse
12-03-2010, 13:51
Czesc dziewczyny, wrzucam Wam niezawodny przepis na biszkopta.

Przepis zawsze mi sie udaje, jest bardzo prosty i co dla mnie wazne bez proszku do pieczenia, bo nie lubie posmaku ciasta na proszku. Pieke go w tortownicy 24 cm.

A wiec tak:

7 jaj
250 gram cukru
220 gram maki pszennej
240 gram maki ziemniaczanej

Bialka oddzieli od zoltek, ubic na sztywno. Dodawac pomalu cukier dalej ubijajac. Nastepnie dodawac pokolei zoltka, ubijac wszystko razem jakies 3 minuty. Maki najelpiej zsypac do jednej miski i za pomoca sita przesiewywac do masy z jajek, mieszajac wszystko delikatnie plastykowa albo drewniania lyzka.

Spod tortownicy wylozyc papierem do pieczenia i zamknac obrecz (nie trzeba jej niczym smarowac).

Wylac mase. Piec przez 40 min w 160 stopniach (ja mam piekarnik elektryczny), mysle ze w gazowych czas pieczenia jest troszke krotszy.

Na podlodze rozlozyc kocyk i natychmiast po uplywie czasu wyjac biszkopt z piekarnika i upuscic go na podloge z wysokosci okolo pol metra. To wazne, bo dzieki temy biszkopt pozostanie puszysty.
Ostudzic w uchylonym piekarniku. Zanim otworzycie obrecz tortownicy trzeba okroic biszkopt dookola nozem.

Ja przechowuje biszkopt w hermetycznym pojemniku na torta tydzien czasu i nic sie z nim nie dzieje, ale mozna zrobic z niego dowolnego przekladanca lub poprostu zamrozic.

Mam nadzieje, ze Wam sie uda.

Buzka

dotka238
13-03-2010, 11:46
Podaje przepis na bardzo latwe i szybkie w przygotowaniu ciacho jogurtowe.
Za miarke posluzy kubeczek po jogurcie .
Skladniki:
-1 jogurt naturalny,
-2 kubeczki maki kukurydzianej (w fr jest Maizena knorra ,nie wiem czy w pl to sie tak samo nazywa),
-2 kubeczki cukru,
-3/4 kubeczka roztopionego masla,
-3 jajka,
-1 torebka proszku do pieczenia,
-troche orzechow wloskich(moga byc rodzynki jesli ktos nie lubi badz ma alergie),
-1 lub 2 jablka,

Oproznic jogurt do miseczki,a pozniej poslugujac sie tym kubeczkiem dodac make,cukier,maslo,wymieszac i dodac jaja i proszek do pieczenia (jajka mozna dodac w calosci albo oddzielone bialka ubic na szytywno i dodac do reszty masy ,ciasto wychodzi bardziej puszyste).
Jablko(ka) obieramy i kroimy drobniutko,wrzucamy razem z orzechami (rodzynkami) do masy i mieszamy.

Pieczemy ok.40.min w temp.200 stopni (na zlocistobrazowo),forma moze byc keksowka,mi ostatnio jednak tak wyroslo w piekarniku ze nastepnym razem uzyje formy do babki.
Smacznego :)

mamakarolka
13-03-2010, 11:50
Dotka fajny przepis, jeszcze nigdy nie robiłam ciasta z mąką kukurydzianą.
Będę musiała wypróbować:)

dotka238
13-03-2010, 12:04
Ja mam ten przepis od kolezanki i ciasto wychodzi bardzo lekkie i robi sie ekspresowo.

Sileczek
14-03-2010, 16:49
Tarta bananowo-czekoladowa:)

Składniki
Ciasto:
250g mąki
100g miękkiego masła
100g cukru pudru
2 jajka
2 łyżeczki cukru waniliowego
Nadzienie:
5 bananów
30 g pokruszonych uprażonych orzechów arachidowych (nie solonych!)bądż włoskich
200g masła
200g cukru
50 g gorzkiej czkolady
2 żółtka
szczypta cynamonu

Kruszonka:
60g mąki
60g cukru
10 g miękkiego masła
szczypta cynamonu

wykonanie

Ciasto:
Rozgnieć mąkę z masłem, dodaj cukier puder. Roztrzep jajka, dodaj cukier waniliowy i wymieszaj z ciastem. Zawiń w folię spożywczą i odstaw do lodówki na 1 godzinę. Po godzinie rozwałkuj ciasto, wyłóż nim formę do tart, w dnie zrób dziurki. Podpiecz ok 10 minut (ok 200 stopni).
Nadzienie:
Rozgrzej patelnię teflonową i wrzuć na nią cukier, masło,czekoladę i cynamon. Przestudź. Energicznie mieszając, powoli dodawaj "ubite" żółtka. Dodaj orzechy i pokrojone w plasterki banany, obtocz banany w masie czekoladowej.
Kruszonka:
Rozetrzyj mąkę, cukier, masło i cynamon.
Nadzienie nałożyć na spód podpieczonej tarty, wierzch posypać kruszonką. Całość piec ok 10 min (ok 170 stopni). Dobrze schłodzić (najlepiej przechowywać w lodówce).

Scaarlett
15-03-2010, 18:39
Bardzo prosta szarlotka i jaka pyszna;)

Składniki:
- 2 żółtka + 1 całe jajko
- 1/2 kostki masła
- 0,5 szklanki cukru pudru
- 3 szkl. mąki
- 2 łyżeczki proszku do pieczenia
- 1-2 łyżek śmietany
- cukier waniliowy lub aromat

Ponadto:
- ok. 1 kg jabłek
- cukier do smaku
- cynamon (według uznania , ja daję ok. 1/2 łyżeczki)
- 1-2 łyżki tartej bułki
- rodzynki

Mąkę przesiać z cukrem pudrem i proszkiem do pieczenia , posiekać z margaryną , dodać żółtka , jajko i cukier waniliowy. Wszystko razem zagnieść (jeśli ciasto jest zbyt suche i nie chce się kleić , to można dodać 1-2 łyżek śmietany) , podzielić na połowę. Jedną część rozwałkować na wielkość blachy (u mnie 20 x 30 cm) , na to równomiernie rozłożyć starte jabłka wymieszane z cukrem , cynamonem i tartą bułką i rodzynkami. Drugą część ciasta zetrzeć na tarce. Upiec na rumiano od 45-60 min w temp. 180 -200 st.C.

smacznego

Martyna2006
17-03-2010, 14:38
Sposób na to,żeby nie marnowac chleba.
Jeśli macie stary chleb to zróbcie z niego grzanki.Do miseczki wbijam kilka jajek,dodaje soli,pieprzu i wegete,rozmącam te jajka i maczam obficie kromki czerstwego chleba i smaże na gorącym oleju z obu stron.Mój mąż i synek uwielbiają te grzanki.

Miss
17-03-2010, 14:46
marti ja mam dużo suchego chleba,ale tak już suchy z tydzień:cool: nadaje sie taki suchar??

Miss
17-03-2010, 14:49
Podaje przepis na bardzo latwe i szybkie w przygotowaniu ciacho jogurtowe.

dotka a ten kubeczek po jogurcie to ile ma ml?? bo wiesz róźne są jogurty:eek:
kurcze nie mam formy do babki,ani do keksówki,a ciacho chyba faktycznie banalne..może być w formie do tarty:rolleyes:

Martyna2006
17-03-2010, 15:51
marti ja mam dużo suchego chleba,ale tak już suchy z tydzień:cool: nadaje sie taki suchar??

Ja myśle że sie nada taki-tylko troche dłużej go pomocz w tym jajku.Spróbuj takich grzanek,są pyszne-tylko dobrze dopraw jajko-koniecznie wegetą

Scaarlett
17-03-2010, 17:34
my te grzanki też często robimy, nazywamy je grzankami francuskimi, tylko my do jajka dodajemy jeszcze mleka i w tym maczamy.
podaję je na ostro z tartym serem żółtym i keczupem, albo z miodem i cynamonem, są pycha potwierdzam!:D

dotka238
18-03-2010, 12:07
Miss jeogurt zwykly ma chyba 125 ml ,ja daje ten ktory Poldkowi tak u was smakowal (ta perle)(jak dasz jogurt o innej pojemnosci ciasto tez wyjdzie bo chodzi tylko o to zeby proporcje do siebie pasowaly ),w formie do tarty mozesz sprobowac ale nie wiem czy ci nie wyrosnie i nie wyplynie z formy.

mamakarolka
02-04-2010, 17:59
BABKA

250g margaryny
1szkl cukru
6 jajek
6 łyżek oliwy
1,5szkl mąki pszennej
0,5szkl mąki ziemniaczanej

Margarynę utrzeć z cukrem ,dodawać po jednym żółtku na przemian z łyżką oliwy. Następnie dodać mąkę wymieszaną z proszkiem. Na koniec dodać ubite białka. Delikatnie wymieszać.
Ja zawsze połowę ciasta wykładam do foremki a do drugiej dokładam jeszcze łyżkę kakao i wykładam na jasne ciasto.
Piec ok 1 godziny w temp 160st.

SMACZNEGO

dotka85
29-04-2010, 08:45
Przepis na ciasto z owocami, łatwy i udający się :)

Składniki:

3 jajka
0,5-1 szklanki cukru w zależności od kwaśności owoców (do siasta z rabararem dalam całą szklanke)
1,5 szklanki mąki pszennej
3 łyżki mąki ziemniaczanej
1,5 łyżeczki proszku do pieczenia
200g margaryny

Wykonanie:

Ubic bialka na piane i dosypywać partiami cukier cały czas ubijając (ja mikserem robie zawsze żeby było szybciej), dodawać po jednym żółtku. Wymieszane razem mąki i proszek do pieczenia wsypywać powoli cały czas miksując. Na koniec wlewać do tej masy roztopiony już schłodzony tłuszcz partiami i wymiksować na jednolitą konsystencję. Powinna powstać konsystencja gęstej śmietany. Wylać na blaszkę wysmarowaną tłuszczem i pokłaść owoce.

Piec w temp 175-180 stopni, przez 50-60min
Z tego przepisu wychodzi pełna foremka na keksówkę, o taka:
http://www.frito.pl/obrazki/produkty/mini/Keksowka_forma_do_pieczenia_25x7_cm,1646.jpg

Smacznego

Scaarlett
30-04-2010, 14:50
a ciasto z foremki takie dobre, że zniknęło:D:p:D:p

dotka85
07-06-2010, 10:20
Tak Scarlet zniknelo szybciutko.

Zapiekanka ziemniaczano, pieczarkowo, serowo, jajkowa

ziemniaki gotowane w mundurkach pokroic na talarki potem i ulozyc na dnie naczynia zaroodpornego, przyprawic. potem na to wylozyc wczesniej przesmazone z cebula, czosnkiem i przyprawami pieczerki. wyrownac, zrobic 4 dolki i wbic do nich jajka posypac przyprawa, zalac szklanka smietany wymieszana z pol szklanki startego zoltego sera, zapiekac 12-15 minut wygladalo na zdj apetycznie :)

21sloneczko
28-08-2010, 18:34
sałatka:

sałata lodowa
ruccola
makaron tagiatelle
ser pleśniowy, np. typu camembert (ja daję camemberta light "president", bo ma malutko tłuszczu w porównaniu z innymi, a smak praktycznie bez różnicy :))
słodka papryka, sól, pieprz

makaron gotujemy al dente i kroimy, żeby wstążki nie były za długie,
camemberta również kroimy,
mieszamy z ruccolą i podartą na kawałki sałatą lodową, przyprawiamy.

świetne do grilla albo jako samodzielna przekąska, np. w ramach fajnej kolacji :)

andevi
23-05-2011, 13:50
no to dopisze i swoje danie a'la minute

Makaron z sosem rybnym

4 filety pangi
dwa pory, zielona czesc
pietruszka
bazylia
kubeczek smietany
paczka makaronu

Makaron ugotowac wedlug przepisu na opakowaniu.
Pory pokroic, rybe pociac nozyczkami w kawaleczki ok.2cm, poddusic na oliwie. Gdy ryba sie zetnie, dodac przyprawy i smietane.Delikatnie wymieszac. Podawac do cieplego makaronu.

Przygotowanie dania zajmuje gora 15 minut:)

dotka85
24-06-2011, 08:47
Ciasto a’la Miodownik

Składniki:

• 3 paczki krakersów lub herbatników Petit Beurre
• 8 łyżek mąki ziemniaczanej
• 8 łyżek mąki pszennej
• 1 litr mleka
• 1szkl cukru
• cukier waniliowy
• kostka margaryny

Przygotowanie:

1. Z litra mleka odlać 1/2 szkl i w tym rozpuścić 8 łyżek mąki ziemniaczanej
i łyżek mąki pszennej.

2. Resztę mleka zagotować z cukrem i z cukrem waniliowym

3. Dodać rozpuszczone mąki i zamieszać

4. Odstawić i ostudzić

5. Zmiksować margarynę i dodać zimną masę

6. Przekładać na zmianę z krakersami / herbatnikami

Smacznego!

http://img269.imageshack.us/img269/1927/miodownik.jpg

bajaderka
05-07-2011, 09:58
Ja mogę polecić pyszny "kopiec kreta - sernik" taki z pudełka dr. Oetkera,
wygląda jak normalny kopiec kreta ale jest to pyszny, puszysty sernik a zamiast bananów dodaje się brzoskwinie, jest przepyszny :)

http://www.panitereska.pl/wp-content/uploads/2011/03/kopiecsernik.min_.jpg

Ewela77
21-09-2011, 10:39
:D znalezione na blogu kulinarnym:
http://www.kalejdoskopsmakow.pl/index.php/archives/2598/chrupiace-wafelki-na-slodko/

taka prosta rzecz a cieszy:D

agniecha1793
28-03-2013, 09:59
parowka w nalezniku:)
My to uwielbiamy:)
smazysz nalesniki bez dodatku cukru uwijasz w nie nalesniki, panierujesz i znowu na patelnie:) ja czasem jeszcze do srodka wkładam ser;)

agniecha1793
28-03-2013, 09:59
Polecam rowniez smazony ser:) grubo krojone plastry panierujesz i smazysz:) serek pozniej rozplywa sie w ustach!:)

marmurka
04-06-2013, 18:14
a zdarza się Wam korzystać z gotowców? Ja przyznam, że czasem jak nie mam czasu to po coś sięgnę.

taiwona
06-04-2014, 21:15
Oj nie - sama raczej unikam gotowych potraw do podgrzania. Ani to smaczne ani zdrowe.
Sama oczywiście jestem dość zajętą mamą tak więc często nie mam czasu na gotowanie. Wybieram raczej łatwe i proste w przygotowaniu potrawy.
Często zaglądam do blogów kulinarnych. Naprawdę jest to świetna baza pomysłów na szybki ale jednocześnie smaczny obiadek :)
Fajne propozycje znalazłam ostatnio na blogu Kuba Gotuje: http://kubagotuje.pl/
Przygotowałam na dzisiejszy obiad podsmażane warzywa ala tagliatelle i muszę przyznać, że córcia wprost się zajadała (a taki z niej niejadek).