PDA

View Full Version : Najbrzydsze imiona dla dziewczynek

Biveviashioma
28-07-2008, 16:19
Najbrzydsze imiona dla dziewczynek to:

Hermenegilda
Zyta

miniar10
28-07-2008, 22:00
dla mnie nie podobaja sie zenskie odmiany imion meskich: stanislawa, franciszka.. i inne tego typu

dotty
29-07-2008, 01:48
dla mnie nie podobaja sie zenskie odmiany imion meskich: stanislawa, franciszka.. i inne tego typu
Dokładnie...
A ja jeszcze nie przepadam za imieniem Chonorata i Elwira

miniar10
29-07-2008, 15:25
http://www.papilot.pl/lifestyle/news/2008/07/846-najglupsze-imie-swiata.html

brooke7
29-07-2008, 16:48
mnie sie nie podoba
Żaneta, Jadwiga, Roksana wszystko co mi się źle kojarzy albo dziwnie brzmi...
a z czym np.kojarzy wam się Lidka?

brooke7
29-07-2008, 16:51
z tej....tańczy hula to się uśmiałam :D a myslalam kiedys ze to ja mam głupio na imie

dotty
31-07-2008, 01:13
z tej....tańczy hula to się uśmiałam :D a myslalam kiedys ze to ja mam głupio na imie
Bez przesady Kinia...Moja najlepsza przyjaciółka ma tak na imię (Kinga) i mi sie zawsze już będzie to akurat imię kojarzyć dobrze:)

Konwalio...
Czy Ci ludzie nie kochają swoich dzieci? Żeby nadać tak dziecku na imię...Niektórzy nie mają litości, to tak jak bym ja córkę chciałą nazwać 'Trzepaczka do jajek' a synka 'Papier toaletowy'...Koszmar, bała bym się, że kiedyś moje dziecko mogło by mnie udusić w nocy za takie imie...

dotty
31-07-2008, 01:15
mnie sie nie podoba
LIDKA...NIE NIE NIE!!! Na pewno nigdy nie nazwę tak dziecka!
Ale już Ligia brzmi lepiej, choć też nie nazwała bym tak dziewczynki.

brooke7
31-07-2008, 09:43
mnie tez sie juz moje imie podoba odkad wszyscy zaczeli mi mówic Kinia ;)

edytarusin
31-07-2008, 09:51
mi się nie podoba Aurelia, Zyta, Tekla, wszystkie odmiany męskich (Stanisława itp.) Edyta też jest do bani.

judita85
04-08-2008, 23:32
nie mam zamiaru nikogo urazic ale strasznie nie podobaja mi sie imiona zarowno damskie jak i meskie których wszedzie pełno.. nie wymienie bo po co;) wole bardziej oryginalne no ale bez przesady:) kumpela nazwała córke Felicja...hmm Fela

wera85
13-08-2008, 09:39
znalazlam imie, ktore pobiaja wszystkie jakie znam haha Żaklina o boze jak ktos mogl w ten sposob nazwac corke Wlasnie siedze na nk i pod spoden sa te fotki ostatnio dodane i zauwazylam ze dziewczyna ma tak na imie- tragedia

anaana
13-08-2008, 20:19
nie dalabym nigdy imienia dla corki :katarzyna,barbara ,zofia,balbina,honorata,

mamamartynki5
13-08-2008, 20:21
a co myslicie o imieniu genowefa zofia dagmara i brygida i tekla

jarjarbinks
12-09-2008, 12:06
Bez obrazy dla wszystkich, ale czy nie myślicie, że ten temat jest trochę taki, no określmy to nie na miejscu? Prawda jest taka, że nie ma brzydkich imion, bo każdy człowiek ma inny gust i każdemu się coś innego podoba. A już pewien filozof powiedział, że o gusta nie należy się spierać. Czasem można takim gadaniem obrazić czyjeś uczucia. Powiem szczerze, ja mam uprzedzenia związane z imieniem Agnieszka. Nie uważam, że jest to brzydkie imię, ale mimo to jak je słyszę, to mi się słabo robi. Ale zauważam, że właśnie często nie lubimy jakiegoś imienia nie przez jego "brzydotę", ale przez własne uprzedzenia.

jaka_ja
12-09-2008, 19:36
Co Wy dziewczyny chcecie od Lidki:) Moja mama ma na imię Lidia i mi się to imię podoba:)

Aninkaa
13-09-2008, 12:42
Roksana, Jessica, Malwina, Katarzyna, i wszystkie zachodnie

madzikkk
14-09-2008, 15:00
Znajomi nazwali swoją córkę FORTUNATA !!!! Wedlug mnie to po prostu okropne imię.

demira
14-09-2008, 18:07
Beata, Renata. Bleeeee.
:)

ania839
23-09-2008, 19:06
Bez urazy dziewczyny, ale ten wątek jest beznadziejny!!
Jak wogóle możecie na niego odpisywać ????

Aninka38
23-09-2008, 21:54
Bez urazy dziewczyny, ale ten wątek jest beznadziejny!!
Jak wogóle możecie na niego odpisywać ????

normalnie...

asasia14
23-09-2008, 22:12
nie mam zamiaru nikogo urazic ale strasznie nie podobaja mi sie imiona zarowno damskie jak i meskie których wszedzie pełno.. nie wymienie bo po co;) wole bardziej oryginalne no ale bez przesady:) kumpela nazwała córke Felicja...hmm Fela

a co sądzisz o Fuksji?...każdy ma inny gust i to jest fajne,bo co by to było gdyby w jednej klasie były same{podaję przykładowo} Kasie?
pozdrawiam

barsikjal
24-09-2008, 10:06
W sumie to trudno stwierdzić czy dane imię jest ładne czy brzydkie? Jest to kwestia gustu. Poza tym imiona często kojarzą się nam z osobami. I jak kogoś nie lubimy, to i jego imię często przestaje się nam podobać.

Mi nie podoba się imię - Róża.

demira
25-09-2008, 09:49
Grazyna...

Liliakara
25-09-2008, 12:20
Czemu beznadziejny wątek? Przecież nikt się tu nie obrazi, bo nikt nikogo nie wytyka na zasadzie, że twoje imię mi się nie podoba. Ogólnie imiona są wymieniane, nic personalnie...

A ja nie lubię imienia: Adrianna i Marzanna, Wolę Ada i Marzena, bo prościej.

ania839
25-09-2008, 13:04
prezencik to nie chodzi o to czy się ktoś obrazi czy nie.
Tutaj się nie szanuje czyjegoś gustu. Przecież są osoby którym się
te imiona podobają, co więcej a może niedawno nadały takie
imiona swoim dzieciom??Ja tego nie rozumie,jaki jest sens wymieniania
tych wszystkich imion. Jeszcze kilka osób a wszystkie imiona pojawią
się w tym wątku.
Co Ci się nie podoba w imieniu Adrianna??

A co jest nie fajnego w imieniu Stanisława ?? Czy Róża??
No napiszcie mi proszę !!!!

Ja akurat lubię takie imiona. Mój syn nazywa się Juliusz i nie
uważam bym go w jakimś stopniu skrzywdziła. To właśnie
przez takie osoby jak Wy dzieci czują się wyobcowane z
powodu swojego imienia. Bo ludzie nie mają za grosz tolerancji
do czyjegoś wyboru.
Jednym się podobają takie a innym, które brzmią obco.
Ale po co wymieniać !!!!!

Jedna z dziewczyn napisała, że nie lubi tych których jest mnóstwo.
A co to znaczy???
Przecież co sezon to króluje inne imię. Tzn, że jak ja np 8 lat temu
dałam na imię córce Julia (chociaż nie dałam bo nie mam corki)
to teraz ono jest beznadziejne bo co druga dziewczynka jest
Julką ????

Ten wątek jest beznadziejny bo nic z sobą nie niesie.
Ot co.

myszkamoja
25-09-2008, 13:24
Róża, Klaudia ble ble

kalka23
26-09-2008, 13:45
haha z ciekawości patrzyłam czy odnajdę swoje imię na liście najbrzydszych, no już miałam nadzieje a tu w ostatnim poście Klaudia :) haha

Aninka38
26-09-2008, 18:22
prezencik to nie chodzi o to czy się ktoś obrazi czy nie.
Tutaj się nie szanuje czyjegoś gustu. Przecież są osoby którym się
te imiona podobają, co więcej a może niedawno nadały takie
imiona swoim dzieciom??Ja tego nie rozumie,jaki jest sens wymieniania
tych wszystkich imion. Jeszcze kilka osób a wszystkie imiona pojawią
się w tym wątku.
Co Ci się nie podoba w imieniu Adrianna??

A co jest nie fajnego w imieniu Stanisława ?? Czy Róża??
No napiszcie mi proszę !!!!

Ja akurat lubię takie imiona. Mój syn nazywa się Juliusz i nie
uważam bym go w jakimś stopniu skrzywdziła. To właśnie
przez takie osoby jak Wy dzieci czują się wyobcowane z
powodu swojego imienia. Bo ludzie nie mają za grosz tolerancji
do czyjegoś wyboru.
Jednym się podobają takie a innym, które brzmią obco.
Ale po co wymieniać !!!!!

Jedna z dziewczyn napisała, że nie lubi tych których jest mnóstwo.
A co to znaczy???
Przecież co sezon to króluje inne imię. Tzn, że jak ja np 8 lat temu
dałam na imię córce Julia (chociaż nie dałam bo nie mam corki)
to teraz ono jest beznadziejne bo co druga dziewczynka jest
Julką ????

Ten wątek jest beznadziejny bo nic z sobą nie niesie.
Ot co.

a czy każdy wątek musi za sobą coś nieść??? mi np wcale nie przeszkadzałoby, że ktoś wymienia moje imię czy imię jakie nadałam swojemu dziecku, każdy ma prawo do wyrażania własnego gustu, do tego służy forum, jednym podobają się takie innym siakie i z pewnością to forum tego nie zmieni.
nie wiem czemu jakieś dziecko ma czuć się wyobcowane przeze mnie???? ja nikogo palcem nie pokazuję i nie mówię mu, że ma paskudne imię.

a dyskusja na temat tego czemu dane imię nam się nie podoba jest bez sensu, bo o gustach się nie dyskutuje

pozdrawiam

shaana
03-10-2008, 13:02
faktycznie pierwszy raz sie spotykam z czymś takim na forum jak wymienianie "brzydkich" imion. W końcu co jeden uważa za piękne inny wcale nie musi.
To w takim razie ja napisze że, wymiękam jak słyszę kolejną Wiktorie, Julke lub Oliwie :eek: tak jakby nie było już innych fajnych i ładnych imion dla dziewczynek oraz nie rozumiem i zupełnie nie podobają mi sie imiona ruskobrzmiące (również tak modne w obecych czasach) Lena, Igor, Nadia (?!):confused: :eek:
nie podobają mi sie również takie imiona jak Kaśka, Agnieszka, Anka, Krzyś czy Adaś itp. straasznie pospolite

Pozdrawiam ;)

Ranitithanype
03-10-2008, 14:29
Ale ile można sobie podyskutować jak widzę! :rolleyes: :)
Wiadomo, że trzeba to traktować z przymrużeniem oka ;) i zgadzam się, że przecież nie każdy wątek musi coś nieść ze sobą. Czasem człowiek chce się po prostu oderwać od trudnych tematów i tyle.

A ja znalazłam jeszcze taki :D: http://www.mamacafe.pl/forum/showthread.php?t=176 i wcale nie ma tyle postów. Ciekawe czemu?

Tetkajok
08-10-2008, 13:47
Ale dyskusja się tu wywiązała widzę! :) Temat faktycznie specyficzny, ale takie też są w życiu potrzebne.

To ja dodam swoje: Genowefa. Chyba specjalnie się nie sprzeciwicie ;)

monikaXkm9
09-10-2008, 08:33
mam kolezanke co ma na imie Dolores to jest dopiero brzydkie imie

roxana9
27-10-2008, 11:53
o jeju jaki dziwny w wątek !!! jak się komus nie podoba to nie musi tak nazywac dziecka, ale czy to znaczy żeby krytykowac czyjś gust? gusty są rózne tak jak rózni są ludzie - i bardzo dobrze! ja uwielbiam orginalne imiona, nawet jesli nie ciesza się aprobatą innych, uwazam za dar imię, ktore jest nietuzinkowe :)
tym bardziej się zdziwiiłam, ze z juz w pierwszych postach znalazlam dysaprobatę dla swojego imienia, a nie spotkałam sie nigdy z taką oceną, wrecz przeciwnie, zawsze moje imię robiło pozytywne wrażenie :D

GosiaInuszka
27-10-2008, 12:43
O gustach się nie dyskutuje... Mnie trochę razi jak dziecko ma imię takie samo jak zwierzę np. mój sąsiad ma psa o imieniu "Diana" i to mnie trochę zraziło do tego imienia.

izabelka22
27-10-2008, 12:46
beznadziejny temat,,,,, dyskusji:eek:

ylka29
02-12-2008, 12:35
Honorata to najbżydsze imię na świecie chyba....resztę nawet zniosę...Ale oklepane takie jak:Wiktoria,Maja to chyba ma już co druga dziewczynka.Ale to i tak lepsze niż mieć córkę o w/w imieniu,które mi nawet ciężko przez gardło przechodzi:eek:

jagna25
02-12-2008, 13:10
mnie sie nie podoba

Ja mam na imię Jadwiga:(
A nie bardzo podoba mi się imię Żaneta i Ksawiera!!!!

diabelecke
03-12-2008, 15:02
Ale sluchajcie jaka dyskryminacja po przez imie czy cos? Temat jak kazdy inny. Przeciez tu nikt nie pisze "ty masz okropne imie" albo "fatalnie nazwalas swoje dziecko". To jest ogolny obraz na to jakie imiona nam sie nie podobaja i nie widze powodow by sie o to obrazac. Mi sie np. strasznie nie podoba imie Paulina, Patrycja, Agnieszka, Weronika ,a mam kolezanki o takich imionach i je bardzo lubie, a nie masz brzydkie imie to sie z toba nie zadaje. Jezeli ktos da swojemu dziecku tak na imie to przeciez nie bede go dyskryminowac czy tez tego dziecka. Ja chce dac synkowi na imie Fabian i co chwile ktos mi mowi zebym sie opanowala, bo okropne imie. To jest jego zdanie do ktorego ma prawo, ale ja nie widze powodow by sie obrazac o to. Po za tym jak czytalam temat "najladniejsze imiona" to sie zastanawialam przy niektorych pomyslach jak wogole mozna dac na imie tak dziecku, ale to w koncu nie mi ma sie podobac.

yoenne
03-12-2008, 18:21
Moja córcia - jeśli będzie dziewczynka -będzie miała na imię Hania i powiem Wam,że zupełnie mnie nie obchodzi czy komuś się będzie podobało czy nie:) jak będzie synek to jeszcze nie wiemy:)
Ale ostatnio znalazłam imę dla chłopca Bolelut - to dopiero masakra - brzmi jak marka taniego wina:)

polavica
03-12-2008, 18:25
Moja córcia - jeśli będzie dziewczynka -będzie miała na imię Hania i powiem Wam,że zupełnie mnie nie obchodzi czy komuś się będzie podobało czy nie:) jak będzie synek to jeszcze nie wiemy:)
Ale ostatnio znalazłam imę dla chłopca Bolelut - to dopiero masakra - brzmi jak marka taniego wina:)

coraz czestrze to imie i powiem ze jest sliczne a co do brzydkich imion to mi sie nie podoba kazimiera

ania839
03-12-2008, 20:09
diabelecke po raz kolejny nie "czujesz" o co chodzi.
Oczywiście nie Tobie ma się podobać i nie chodzi o dyskryminację
osób o takich czy innych imionach, ten wątek w ogóle jest beznadziejny.
Przykro mi jeśli nie widzisz różnicy między nim a np "pierwsze ruchy
dziecka"
Napisz proszę, jaki "ogólny obraz" widzisz w takim wymienianiu imion
(niby brzydkich) ?
Tu nie chodzi o dyskryminację ale o nieuszanowanie czyjegoś gustu.

jagna25
05-12-2008, 12:21
Ale sluchajcie jaka dyskryminacja po przez imie czy cos? Temat jak kazdy inny. Przeciez tu nikt nie pisze "ty masz okropne imie" albo "fatalnie nazwalas swoje dziecko". To jest ogolny obraz na to jakie imiona nam sie nie podobaja i nie widze powodow by sie o to obrazac. Mi sie np. strasznie nie podoba imie Paulina, Patrycja, Agnieszka, Weronika ,a mam kolezanki o takich imionach i je bardzo lubie, a nie masz brzydkie imie to sie z toba nie zadaje. Jezeli ktos da swojemu dziecku tak na imie to przeciez nie bede go dyskryminowac czy tez tego dziecka. Ja chce dac synkowi na imie Fabian i co chwile ktos mi mowi zebym sie opanowala, bo okropne imie. To jest jego zdanie do ktorego ma prawo, ale ja nie widze powodow by sie obrazac o to. Po za tym jak czytalam temat "najladniejsze imiona" to sie zastanawialam przy niektorych pomyslach jak wogole mozna dac na imie tak dziecku, ale to w koncu nie mi ma sie podobac.
Ale ja się nie obraziłam:) Swego czasu bardzo mi się nie podobalo moje imie ale teraz jest ok, przyzwyczaiłam się.

ColorWomen
05-12-2008, 22:51
Eustachy , Alfons , Genowefa i wiele innych to tylko imiona.Nie one określają człowieka .Mam koleżankę Marysie , wiele osób twierdzi ze sa ślamazarne , flegmatyczne , a moja Marysia na odwrót wszedzie jej pełno.

WikuniaN0408
06-12-2008, 14:40
Ale sie tu dyskusja rozwinela wlasciwie o nic dziewczyny przeciez kazdy ma iny gust i zgadzam sie z colleen nie ma brzydkich imion kazdy daje na imie dziecku tak jak mu sie podoba i kazdy czlowiek utozsamia sie ze swoim imieniem sprobojcie nazwac inaczej swoja mame tate znajoma i co dziwnie brzmi jakby inaczej mieli na imie.nie ma brzydkich imion! moja corcia ma na imie wiktoria i to juz chyba 7wika sposrod moich znajomych co urodzily coreczki w tym roku i tez bedzie za 10lat beznadziejne ale ja nie dalam corce na imie bo modne po prostu wiktoria to oznacza zwyciestwo i dlatego mi sie spodobalo:)

Malwinka2007
07-12-2008, 10:00
Beznadziejny temat ranicie tylko te osoby które waszym zdaniem mają "głupio" na imię. :(

abi2222
07-12-2008, 10:27
owszem sa imiona ktore mi sie nie podobaja,ale pozostane neutralna i konkretnie sie nie wypowiem....chociaz to chyba kwestia gustu i indywidualnosci...

chociaz moje imie tez sie znalazlo w tym watku,szczegolnie urazona sie nie poczulam...:)

patiew
07-12-2008, 10:28
moje imie tez sie pojawilo w watku i ja uwzama jest sliczne :)

LalaZuzia
07-12-2008, 11:03
To prawda, że ocena jest wyłącznie subiektywna, ale przecież każdy ma prawo do własnej.

Mnie też podobają się niektóre wymienione tutaj jako najbrzydsze imiona np. Zosia;p Jest piękne:)

A nieładne to: Jennifer i Dżesika (przez "Dż", choć przez "J" też mi się nie podoba), a dla chłopców: Karsten i Martyn.

halna985
03-01-2009, 22:28
najgorsza na świecie jest ewelina jak ...

Jusia102
08-01-2009, 13:26
a co powiecie o imieniu Gaja???
z gejem mi się kojarzy...
i wszystkie stanisławy itp. tez należy daleko schować

silek7
10-01-2009, 20:10
Ja zamknęłabym ten wątek:)
to nie fer z waszej strony w stosunku do osób które właśnie wybrały imiona dla swoich pociech z waszej listy...żadna z was nie pomyślała jak czuja sie teraz ta mama której imię dla dzidzi zostało tutaj wymienione ???na pewno jej bardzo przykro:(radziłabym zastanowić się dwa razy zanim ktoś założy tego rodzaju wątek:rolleyes:

kalka23
10-01-2009, 22:17
Dokładnie jestem tego samego zdania co Silek

pinklady
10-01-2009, 23:16
Niektórzy to niech się lepiej czym innym zajmą na przykład dzieckiem
a nie tracą czas na wymyślanie takich głupich wątków!

kalka23
10-01-2009, 23:32
Niektórzy to niech się lepiej czym innym zajmą na przykład dzieckiem
a nie tracą czas na wymyślanie takich głupich wątków!

Tak tez myślę :D
Jak można na takie głupoty jeszcze odpisywać:confused:
Nie fajnie to jest....

XstarX
10-01-2009, 23:55
Każy ma swój gust mi jednak obrzydło Weronika. Gdy rodziłam 3 lata temu to imie wprost mnie przytłaczało przez już mi się ono niepodoba.

froch
11-01-2009, 00:33
najgorsza na świecie jest ewelina jak ...

halna985 ja mam tak własnie na imię, i to imie jest dla mnie ok!!!
kolejny głupi wątek...blee

tosienka
11-01-2009, 08:36
Tytul tematu wystarczylo by zmienic na pt "Jak nie nazwalabys synka "a nie bylo by takich oburzen.
Ten kto przejmuje sie tym ze imie jego lub jego dziecka komus tam sie nie podoba jest smieszny. No badzmy powazni.
Dodatkowo w tym watku piszemy o własnym zdaniu, nikogo to nie obraza .

Takie watki trzeba traktowac z rezerwa.

insoomnia
11-01-2009, 10:35
a co powiecie o imieniu Gaja???
z gejem mi się kojarzy...
i wszystkie stanisławy itp. tez należy daleko schować

U mojej tesciowej owczarek nazywa sie Gaja :p :D

Ale watek to naprawde jest glupi..

jahmajka
27-01-2009, 18:25
mnie osobiscie to wali czy sie komus podoba imie mojej corki czy nie.ja nie zamienilabym na zadne inne::D(a mozna uzywac takich slow jak WALI?)

Karla648
27-10-2010, 19:36
mi tez nie podobają się żeńskie odmiany męskich np.Romana,Romualda,Mieczysława a także spolszczone imiona w stylu Dżesika, a jeśli chodzi o brzydkie imię to dla mnie na pewno DARIA .

Karla648
27-10-2010, 19:45
mi tez nie podobają się żeńskie odmiany męskich imion np.Romualda, Romana,Mieczysława itd a także spolszczone imiona w stylu Dżesiki , a najbrzydsze imię według mnie to DARIA

kasiakozmin
27-10-2010, 20:23
jak dla mnie, to ten wątek jest bez sensu. jak juz Ktoś wczesniej napisał- nie ma brzydkich imion. Są imiona, które poszczególnym osobom się nie podobają, bo najczęściej się kojarza z kimś nieprzyjemnym. jak już, to o takich kwestiach można dyskutować. Ale sformułowanie "brzydkie imię"??? co to w ogóle za kategoria???

INTA
28-10-2010, 07:23
jak dla mnie, to ten wątek jest bez sensu. jak juz Ktoś wczesniej napisał- nie ma brzydkich imion. Są imiona, które poszczególnym osobom się nie podobają, bo najczęściej się kojarza z kimś nieprzyjemnym. jak już, to o takich kwestiach można dyskutować. Ale sformułowanie "brzydkie imię"??? co to w ogóle za kategoria???

Zgadzam się z Tobą!!

zonial
12-11-2010, 15:47
Krystyna i zdrobnienia normalnych imion- typu klaudynka...

Joanka83
27-12-2010, 13:20
O gustach się nie dyskutuje...

Natomiast jeśli ktoś zastanawia się nad imieniem dla swojego maleństwa to polecam bazę imion (http://emaluszki.pl/znaczenie-imiona-dla-dzieci)na emaluszkach ;) Myślę ze może pomóc

Pozdrawiam,
Asia

AnnaM599
14-06-2011, 12:32
Mi równiez nie podobają sie odmiany typowo męskie np.Stanisława.Nigdy nie nazwałabym tak swego dziecka.

Denaris
27-07-2011, 12:12
Uważam ,że każdy rodzic w strefie imion kieruje się tylko i wyłącznie własnym gustem - o którym nie powinno się dyskutować.

pieczulka
27-07-2011, 12:46
Dla mnie najdziwniejsze jest jak rodzice daja dziwne imie dziecku(takie nietypowe-ale "miedzynarodowe":rolleyes:) a potem mowia zupelnie inaczej do dziecka! np KLUSKA(do 4letniej dziewczynki, zadko mowia po imieniu)
zastanowcie sie 101 razy zanim dacie na imie dziecku

Denaris
27-07-2011, 19:51
pieczulka - wypowiem się jako osoba posiadająca ,,dziwne" imię - zapewniam niepolskie ,rzadko spotykane i którego niektórzy nie potrafią nawet wymówić.
NIGDY nie czułam się gorsza z tego powodu. Dziwne prawda?
Nietolerancję wynosimy z domu. I jeżeli jedno dziecko będzie wyśmiewać drugie ze względu na imię - to będzie to tylko i wyłącznie kwestia wychowania.
A skoro dorośli dają dzieciom taki a nie inny przykład (a ten temat jego tego potwierdzeniem) - to nic dziwnego ,że na podwórku słyszymy jak jedno dziecko przezywa drugie. :)

majajula
27-07-2011, 20:03
A jak masz na imię???

pieczulka
27-07-2011, 20:40
Denaris ale ja nie mam nic przeciwko, niech kazdy ma swoje imie i je dumnie nosi, do tej pory sie nie wypowiadalam na tym watku, bo uwazam go za debilny,
ale jezeli ktos daje np na imie (zmyslam) Variacja i zamiast do dziecka w wiekszej ilosci przypadkow zwracac sie po imieniu(ew. zdrobnieniu czy odmianie ale tego imienia) w 99% przypadków mówia kluska, klusik itp to sami rodzice pokazuja ze imie nie jest fajne wiec poco je nadawali?!? trzeba bylo dac na imie Lusia, a nie tak ze na imieniu dziecka sami lamia jezyki i go nie wypowiadaja - wiec czego ucza na starcie dziecko?(taki stan rzeczy trwa juz 4lata tyle ile dziecko zyje jest kluska a nie po imieniu wrrr, a teraz ma brata o takze ladnym ale nietypowym imieniu i mowia do niego glumsik-nic to sie z imieniem nie kojazy )

Denaris
27-07-2011, 20:47
pieczulka - oj tam! Każda z nas zapewne mówi do dziecka inaczej niż po imieniu. Ja mówię ,,Misiu" albo ,,Misiu Zdzisiu". A dałam dziecku na imię ,,Jan".

pieczulka
27-07-2011, 21:14
no ale uzywasz tez tego imienia a oni NIE... slyszalam je z ich ust moze 3 razy a widujemy sie dosc czesto...
ale to sa jedni na 10000ludzi pewnie tacy

Denaris
27-07-2011, 21:17
:) Ja się z czymś takimi nie spotkałam. Choć często w parku słyszę jak do dzieci nie mówi się po imieniu tylko ,,Misiu" ,,skarbie" ,,Słoneczko" itp.

Kira13x
15-10-2011, 13:49
Ja znam rodzinę, która ma trójkę dzieci. Najstarsza córka- Patrycja, całkiem fajne imię, druga- Milena, tez ok chociaż już rzadsze, i trzecia- Julita, to już całkiem koszmar. Teraz sąsiadka spodziewa sie synka i chcą go nazwać Bożydar... Szok, chyba w ogóle nie myslą, że takie dzieciaki nie mają potem życia w szkole niestety. Wiem, bo miałam w klasie pewną Rozalię. Poza tym taka na przykład Weronika Cecylia, której wdzięczne imiona układają sie w skrót W.C to też nie jest fajna sprawa. Jak dla mnie to zwykłe, proste imiona też mogą być ciekawe i łądnie brzmiące, nie ma po starać sie być ,,oryginalnym", bo ta ,,oryginalność" nie zawsze pasuje naszym dzieciom.

majajula
15-10-2011, 15:08
Julita czemu koszmar:confused::confused: piękne imię choć u nas wygrała Julia

To tak samo z imionami męsko żeńskimi np Wiktor pięknie ale już Wiktoria u mnie odpada
My np dalismy małej na imię Olga i wkurza mnie jak mówią do niej Ola bo Aleksandra mi się już nie podoba. więc poprawiam ż eto OLGA:)

Kira13x
16-10-2011, 11:16
Nie wiem, po prostu mi się Julita nie podoba.
Ja miałam na studiach koleżankę Marikę, którą wszyscy z Moniką mylili ;)

koliberek71
06-03-2013, 17:20
Ja natomiast nie lubie swojego imienia w pełnym brzmieniu-Elżbieta, juz Elka to prędzej a moja babcia ta gorsza(mama taty) bo to jej koszmarny pomysł na chrzest a ze ja pierwsza jej wnusia to mama moja nie protestowała, zechrzcili mnie Elzbieta Anna, a potem urodziła się moja siostra i babka dalej walczyła i siostra jest Anna Elżbieta.Moj mąz wie ze nie lubie swojego imienia i woła na mnie STEFA:D
Nie podobają mi się imiona Mariola ,Jowita ,Andzelika,Dzesika(Jesika)....wiele jest koszmarków.
Mój kolega ma na imie Dobrosław Wit,zona Zarbaja, córka Blanka a syn Dorian-co gorsza Polacy.....

evelinek13
06-03-2013, 19:47
Julita jak dla mnie piekne imie, ja mam na imie Ewelina i mi sie bardzo podoba:)
Ale jak dla mnie kazde imie cos w sobie ma, a wlasnie dla jednyc hjest brzydkie dla innych ladne... kwestia gustu

paulina09
07-03-2013, 06:04
Ja natomiast nie lubie swojego imienia w pełnym brzmieniu-Elżbieta, juz Elka to prędzej a moja babcia ta gorsza(mama taty) bo to jej koszmarny pomysł na chrzest a ze ja pierwsza jej wnusia to mama moja nie protestowała, zechrzcili mnie Elzbieta Anna, a potem urodziła się moja siostra i babka dalej walczyła i siostra jest Anna Elżbieta.Moj mąz wie ze nie lubie swojego imienia i woła na mnie STEFA:D
Nie podobają mi się imiona Mariola ,Jowita ,Andzelika,Dzesika(Jesika)....wiele jest koszmarków.
Mój kolega ma na imie Dobrosław Wit,zona Zarbaja, córka Blanka a syn Dorian-co gorsza Polacy.....
Mam tak samo.Nie znoszę imion Mariola,Andżelika,Dżesika,jeszcze Żaneta i Donata brrrrr a

koliberek71
07-03-2013, 18:43
A jeszcze przypomniało mi się:
Jak mama lezała w szpitalu na patologi ciązy to kobiety gadały na sali właśnie o imionach.
Mama mowiła ze będzie Karolinka bo lekarz powiedział jej ze dziewczynka się urodzi.
jedna kobieta mowi do mamy- a u nas we wsi jest taka Karolka co do niej wołają-" Karolka ,Karolka myj d...pe będziesz uzywana"(sorki to cytat):D
_na to moja mama o to nie....bedzie Ewelina
-a ze się urodził syn mam brata Karola:D

agibee
12-03-2013, 12:33
Bernadka (Bernadeta) źle mi się kojarzy ...ble!

inesita28
12-03-2013, 14:48
Henryka, Antonia, Zyta, Czesława, Hermenegilda, Genowefa, Bożena.