PDA

View Full Version : Becikowe

madzik291
10-12-2008, 13:00
Witam,mam pytanie,może któraś z Was potrafi mi odpowiedzieć.Po urodzeniu dziecka należy się z opieki społecznej 1000zl "becikowego"niezależnie od dochodów.A jak przedstawia się sytuacja z tą drugą wypłata(kolejne 1000zl)dla niezamożnych rodzin?W tej chwili pobieram zasiłki rodzinne i dodatek dla samotnej matki ,na dwoje starszych dzieci.Na wiosnę spodziewam się trzeciego dziecka,tyle że z partnerem nie mamy ślubu i właśnie nie wiem jak wtedy bedzie przedstawiała się ta sytuacja.Domyślam się,że będe musiała przedstawić też jego dochody,i co wtedy z zasiłkiem dla samotnej matki i tym drugim 1000zl?

pinklady
10-12-2008, 20:00
nie bardzo mogę pomóc bo się nie orientuję się
w tym ale polecam stronę z poradami prawnymi za darmo

http://www.prawosos.pl/

ColorWomen
10-12-2008, 20:39
WItaj :)
DOstaje sie becikowe 1000 zl oraz 1000 zl za urodzenie dziecka , wiem gdyz sama dostalam.Jestem samotna matka rowniez dostaje dodatek dla samotnej matki do rodzinnego.
Mysle ze dostaniesz , mam znajome zamozne i ona takze dostaly 2000 tys.
Wiec sadze ze i TY dostaniesz:)

patiew
11-12-2008, 09:38
ja dostalam te drugie 100zł,dochod w rodzinie nie moze przekrac 506zl na miesiac,musisz zaniesc do mopsu swoje i partnera zarobiki,my tez jestesmy bez slubu i dostalismy ;)

ellaja1728
11-12-2008, 09:44
a jak jest z becikowym jesli mieszkam za granica i jak odwiedze polske zamelduje tam malego. tez dostane?
jakos nigdy sie nad tym nie zastanawialam... a do tego watku

patiew
11-12-2008, 09:45
jezeli pobralas becikowe w polcse za granica juz nie mozesz i na odwrot,tak czytalam w papierach a czy mozna to jakos obejsc-nie wiem

ellaja1728
11-12-2008, 09:51
nigdy sie o becikowe nie staralam. nawet nie wiem czy jest tutaj taka mozliwosc. hmmm chyba napisze maila do konsula

patiew
11-12-2008, 09:55
becikowe mozesz sie starac do roku wiec jak chcesz dostac w polsce to musisz sie pospieszyc bo po roczku dziecka juz nic nie zalatwisz, te zwykle becikowe co sie kazdej matce nalezy to wystrczy wypelnic papier,dac akt urodzenia dziecka i kopia twojego dowodu,a na te drugie to zasiwadczenie o zasilkach

jahmajka
11-12-2008, 10:24
a jak jest z becikowym jesli mieszkam za granica i jak odwiedze polske zamelduje tam malego. tez dostane?
jakos nigdy sie nad tym nie zastanawialam... a do tego watku

no to ty chcesz becikowe z obu krajow????:eek:

ellaja1728
11-12-2008, 10:27
no to ty chcesz becikowe z obu krajow????:eek:

wiesz jak na razie to ja dostaje macierzynskie no teraz to tacierzynskie ... nie slyszalam zebym miala tu becikowe. z reszta musze sie dopytac. jakbym miala w polsce dostac to super mialabym tam na wydatki jak pojade :D ale nie nastawiam sie na to.

patiew
11-12-2008, 10:29
jezeli w Islandii nie pobralas zadnego becikowego to w Polsce dostaniesz

jahmajka
11-12-2008, 10:53
ale ty urodzilas w polsce?jesli nie to bym nie liczyla na becikowe.moja kolezanka poleciala do polski urodzic a tez nie dostala bo jej powiedziano ze jesli ponad rok pracuje za granica to sie nie nalezy.ale moze co miasto to obyczaj?

ellaja1728
11-12-2008, 10:54
Islandii :) nie nie pobralam. przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo :confused:

ellaja1728
11-12-2008, 10:55
eeee to nie dostane. siedze tutaj wiecej niz rok.

jahmajka
11-12-2008, 11:00
w irlandi nie ma becikowego

ellaja1728
11-12-2008, 12:00
juz wiem ze u mnie nie ma szans

myszkamoja
11-12-2008, 20:29
Witam,mam pytanie,może któraś z Was potrafi mi odpowiedzieć.Po urodzeniu dziecka należy się z opieki społecznej 1000zl "becikowego"niezależnie od dochodów.A jak przedstawia się sytuacja z tą drugą wypłata(kolejne 1000zl)dla niezamożnych rodzin?W tej chwili pobieram zasiłki rodzinne i dodatek dla samotnej matki ,na dwoje starszych dzieci.Na wiosnę spodziewam się trzeciego dziecka,tyle że z partnerem nie mamy ślubu i właśnie nie wiem jak wtedy bedzie przedstawiała się ta sytuacja.Domyślam się,że będe musiała przedstawić też jego dochody,i co wtedy z zasiłkiem dla samotnej matki i tym drugim 1000zl?

Dziękuję za podjęcie tematu:) też chętnie się tego dowiem:)
pozdrawiam

lola_lu
12-12-2008, 08:58
Jeśli chcesz otrzymywać nadal wszystkie świadczenia nie przyznawaj się że prowadzisz wspólne gospodarstwo domowe z partnerem. W chwili obecnej to wystarczy. Jeśli się przyznasz mogą Ci cofnąć świadczenia.

Natomiast warto wiedzieć, że jest już projekt ustawy regulującej sprawy, różnego rodzaju świadczeń i zapomóg. Mianowice już niedługo pracownik pomocy społecznej będzie mógł odwiedzić Cie w domu i sprawdzić czy rzeczywiście jesteś samotną matką.
Na razie śpij spokojnie, bo projekt jest już od ponad roku a jeszcze nic się nie dzieje w związku z tym.

Rodziłam jako panna, więc sprawdzałam czy mogę coś dostać z tego tytułu, że jestem "samotną matką". Ale gra nie była warta świeczki, pól roku później mieliśmy zaplanowany ślub. Odpuściłam sobie.

http://www.mamacafe.pl/suwak/2118.png (http://www.mamacafe.pl/)

ania839
12-12-2008, 09:17
Natomiast warto wiedzieć, że jest już projekt ustawy regulującej sprawy, różnego rodzaju świadczeń i zapomóg. Mianowice już niedługo pracownik pomocy społecznej będzie mógł odwiedzić Cie w domu i sprawdzić czy rzeczywiście jesteś samotną matką.
Na razie śpij spokojnie, bo projekt jest już od ponad roku a jeszcze nic się nie dzieje w związku z tym.

Byłam z koleżanką ostatnio załatwiać rodzinne i dodatek mieszkaniowy i
pani powiedziała, że mogą przyjść do domu sprawdzić czy faktycznie jest
tak jak mówi. Oczywiście z wcześniejszym umówieniem się. Więc już teraz
mają prawo ku temu.

lola_lu
12-12-2008, 11:27
No im to umawianie załatwia sprawę, nikt nie da się zaskoczyć. A jak będą mogli wpadać znienacka... Poza tym jeszcze w tej chwili taką zaplanowaną wizytą Pani/Pan z opieki nie są w stanie nic udowodnić, piszą raport, który w większości wypadków trafia do szafy i tyle...

ania839
12-12-2008, 20:45
lola_lu nikt nie może Ci wejść do domu (oprócz policji a i wtedy
musi mieć nakaz) musisz wyrazić na to zgodę.

patiew
12-12-2008, 20:50
lola_lu nikt nie może Ci wejść do domu (oprócz policji a i wtedy
musi mieć nakaz) musisz wyrazić na to zgodę.
dokladnie

lola_lu
13-12-2008, 07:47
Dokładnie o to chodziło tylko innymi słowami :)

A to o czym pisałam to tylko projekt którego, nikt nie jest w stanie w życie w prowadzić. Jak się dokładnie prześledzi wątek to wszystko będzie jasne.

ania839
13-12-2008, 08:23
lola_lu nie trzeba całego wątku, wystarczy Twoje posty ;)

Nawet jeśli projekt (o ile taki jest) wejdzie w życie, nadal nikt nie może
Ci wleźć do domu. Owszem sprawdzić może, ale zza progu drzwi jeśli
ich nie zaprosisz.
Moje posty kieruję tylko i wyłącznie do cytatu jaki umieściłam kilka postów
wyżej

majajula
14-12-2008, 11:02
są ludzie którzy biorą dodatek dla samotnej matki mimo że razem żyją
jak ma przyjść kobieta z opieki (umówiona wcześniej) to facet zbiera swoje manele, albo je chowa
kobieta z opieki spisuje co zastała (a po szafach grzebać nie ma prawa) i przyznaja im wszystkie dodatki
więc nie ma sposobu na takich ludzi

tosienka
14-12-2008, 20:10
Nicola niby tak ale to 1 przypadek na 10 jak nie wiecej.
U nas mieszkala sasiadka ktora miala kasy jak lodu ( wszystko przepijali a po wodke to taksowki jezdzily ), sasiedzi mowili co tam sie dieje a opieka spoleczna i tak przymykala na to oko.

ylka29
15-12-2008, 15:21
nie wiem w jakim kraju mieszkasz obecnie,ale mam koleżankę w Anglii i ona tutaj nie dostała becikowego,bo tam rodziła dzieci,inna moja znajoma mieszka w Hiszpanii i tam jak odebrała też tzw becikowe to w Polsce juz starac sie nie mogła...Więc tak jak napisały dziewczyny powyżej jak pobierzesz becikowe w kraju w którym przebywasz to juz z Polski nie dostaniesz,bo oni to sprawdzają.

insoomnia
16-01-2009, 15:20
Dzis sie dowiedzialam, ze u mnie w miescie dostaje sie jeszcze dodatkowe 1500zl - chyba nazywa sie to becikowe samorzadowe. Ale nie wiem czy czasem to nie jest tylko kobietkom, ktore sa samotnymi Mamami. I to trzeba zlozyc te podania w ciagu 3miesiecy, zeby je dostac, bo potem to juz za pozno.

aneta88ad
16-01-2009, 15:29
ale ty urodzilas w polsce?jesli nie to bym nie liczyla na becikowe.moja kolezanka poleciala do polski urodzic a tez nie dostala bo jej powiedziano ze jesli ponad rok pracuje za granica to sie nie nalezy.ale moze co miasto to obyczaj?

moja kolezanka rodzila w polsce i mimo tego ze w Anglii mieszka juz ponad 3 lata to dostala w Polsce becikowe. ale czytalam o takiej sytuacji ze dziewczyna mieszkala w Polsce i urodzila dziecko dostala becikowe ktore jej potem kazano oddac bo okazalo sie ze maz w Anglii iles tam lat juz pracuje. ale to jest Polska wlasnie!

ColorWomen
16-01-2009, 15:30
To jest chyba we wszystkich miastach.Ja że jestem samotna dostalam oprócz Becikowego dodatkowo 1000 zł :)i składałam razem z becikowym;)

ania839
16-01-2009, 15:47
iNsOoMNia za urodzenie dziecka można dostać 3 tyś (i właśnie nie wiem
skąd te 1500 zł)
1. becikowe (1000zł)
2. dodatek do zasiłku rodzinnego (1000zł) to o czym pisze Izabell
3. "becikowe" przyznawane przez miasto (1000zł-chyba być może się
to zmieniło i teraz wynosi 1500zł)
Nie wszystkie miasta takie pieniążki wypłacają trzeba się zorientować
Tu jest link gdzie można sprawdzić które miasta wypłacają.
http://www.becikowe.com/
Według niego powinnaś z Białegostoku dostać :)

insoomnia
16-01-2009, 15:53
iNsOoMNia za urodzenie dziecka można dostać 3 tyś (i właśnie nie wiem
skąd te 1500 zł)
1. becikowe (1000zł)
2. dodatek do zasiłku rodzinnego (1000zł) to o czym pisze Izabell
Nie wszystkie miasta takie pieniążki wypłacają trzeba się zorientować
Tu jest link gdzie można sprawdzić które miasta wypłacają.
http://www.becikowe.com/
Według niego powinnaś z Białegostoku dostać :)

Tak u mnie wlasnie jest 1500zl tego ostatniego nie 1000zl wiem, bo dzis kolezanka (akurat ona to samotna matka, ktora tez jest w ciazy) byla w tej opiece spolecznej i tam jej wlasnie powiedzieli i zaznaczyli, zeby do 3 miesiecy tylko to zlozyla po urodzeniu dziecka,bo potem juz tego nie dostanie.

ania839
16-01-2009, 15:57
a no to super widzisz :) to może Ci przysługiwać aż 3,5 tyś :)

ColorWomen
16-01-2009, 16:12
Ja dostałam becikowe 1000 i do rodzinnego 1000 , a skad jeszcze 1500 ?
To jest takie cos?

madzik291
16-01-2009, 16:31
Witam,jeśli chodzi o to becikowe samorządowe to nie we wszystkich miastach wypłacają.Ostatnio przeczytałam artykuł ,że w tym roku chcą wprowadzić taką zmianę,że nie wszystkim matkom będzie przysługiwało te 1000zł,jak było to do tej pory.Dostaną tylko te ,które będą miały zaświadczenie od lekarza gin.,że były pod jego opieką od 10 tyg.ciąży:eek: Według mnie to jakaś paranoja,bo jeśli kobieta się dobrze czuje i pójdzie np.w 12 tyg. to już nie dostanie??? Robią wszystko byle nie dać....

ania839
16-01-2009, 16:34
izabell tak, jest i 3 tysiąc (teraz ponoć podwyższony do 1500zł)
Ale jak piszą dziewczyny, co raz bardziej wymigują się od przyznawania
tych pieniążków :mad:

froch
16-01-2009, 18:37
1 tys becikowe, a drugi tysiąc dostałam za "Krakowiankę",któraś ze stron musiała pochodzić z krk.trzeci tys mozna dostać jeśli żyje się biednie:)

jahmajka
16-01-2009, 18:51
no ja podejrzewam ze tej mojej kolezance nalezalo sie to becikowe.jest polka i urodzila w polsce to dlaczego nie?tylko tym babom we wroclawskim urzedzie gul skacze z zazdrosaci ze ktos moze zarabiac wiecej niz one.kolezanka to olala i nie walczyla o te 1000 zl.

insoomnia
20-01-2009, 11:53
izabell tak, jest i 3 tysiąc (teraz ponoć podwyższony do 1500zł)
Ale jak piszą dziewczyny, co raz bardziej wymigują się od przyznawania
tych pieniążków :mad:

Wlasnie dzis bylam i dala mi do wypelnienia
1.wniosek o ustalenie prawa do jednorazowej zapomogi z tytulu urodzenia sie dziecka ( czyli te becikowe ) (1000zl)
2.wniosek o ustalenie prawa do zasilku rodzinnego oraz dodatek do zasilku rodzinnego (1000zl)
3. a o tym trzecim samorzadowym nic nawet nie wspomniala :mad: I nie wiem jak to z tym jest w koncu. (1500zl)

I teraz jeszcze nie rozumiem dlaczego powiedziala, ze dadza mi 2500zl? (1. i 2. daje 2000zl). Wogole tak to wszystko zakrecila, ze nic juz nie rozumiem. Pojde kiedy zapytam w Urzedzie Miasta jak to jest z tym samorzadowym (1500zl).

insoomnia
22-01-2009, 11:34
Dzis bylam w Urzedzie Miasta.. no i oczywiscie tam nic nie wiedza i skierowali mnie do MOPRu tam gdzie bylam wczesniej (czyt. odpowiedz moja poprzednia) i durnia udali, ze nic nie wiedza. A tak na marginesie to wszystkie takie urzedniczki "chamy" :mad: Nie dosc, ze dogadac sie nie idzie to jeszcze ciezko bylo przestac jesc w trakcie rozmowy.. wielce glodna..brak kultury w tych urzedach.. wrr

ania839
22-01-2009, 13:25
iNsOoMNia a no widzisz..... a może ta twoja znajoma skądinąd
dostała te pieniądze? A załatwiała je w urzędzie ??
A to, że urzędniczki siedzą i tylko marudzą jak się do nich wejdzie to
wszyscy doskonale wiemy (swoją drogą ciekawe skąd się to bierze, bo
przecież pracę mają, państwową nawet nieźle płatną, sucho czysto,
a jeszcze zmierzłe :( )

sikornik
16-03-2009, 22:39
Izabell1203
ten drugi tysiak co dostałaś to chyba dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka, musiałaś przedstawić ze Skarbówki swoje dochody, tak żeby nie przekraczały 504 zł netto na osobę??????