PDA

View Full Version : czy stosujecie kremy na zmarszczki?

malenika
27-11-2008, 22:49
stosujecie już jakieś kremy na zmarszczki? ja właśnie zauważyłam, że wokół oczu pojawiły mi się nowe kurze łapki i postanowiłam zainwestować w dobry przeciwzmarszczkowy krem, tylko nie wiem w jaki...

XstarX
29-11-2008, 02:09
na zmarszczki osobiscie nie uzywam ale dobra marka jest vichy. Ja z ich kosmetykow jestem bardzo zadowolona. Jednak moja mama uzywa avon-u ((oczywiscie na zmarszczki takie jak Ciebie interesuja)) i tez je sobie chwali :)

marta26
29-11-2008, 10:40
ja też zauważyłam że zaczynają mi sie robić zmarszczki koło oczu, też myślałam żeby kupić sobie jakiś krem, ale nie mam pojęcia jaki byłby dobry i w miarę rozsądnej cenie, napiszcie dziewczyny jak macie jakieś swoje sprawdzone :)

jahmajka
29-11-2008, 11:31
ja ostatnio zakupilam z derminki.za zestaw krem do twarzy i pod oczy zaplacilam 60 zl.ja nie wiem czy to duzo czy malo.

patiew
29-11-2008, 11:32
ja nie uzywam bo na razie zmarszczek nie mam

Basia101
29-11-2008, 13:09
ja nie używam ale muszę zacząć bo pojawiają się małe w kącikach ust i oczu:(

podobno na zmarszczki to wypada już używać czegoś po skończeniu 25 lat...jakoś to zaniedbałam

viviet
29-11-2008, 14:19
nie nie jeszcze nie, ale niedługo trzeba będzie nabyć jakiś kremik działający cuda:)
pozdrawiam

tosienka
29-11-2008, 19:06
Ja jestem przeciwna wszelkim kremom itp.
Mysle ze lepiej brac witaminy poprawiajace elastycznosc,nawilzenie skory itp.

30kasa
29-11-2008, 20:24
Ja mam skonczone 30, zaczęłam uzywac kremów ujędrniająco-przeciwzmarszkowych i nawilżających już po 25 roku zapobiegawczo. Polecam Dermike jest naprawde super, używam równiż globulki z olejkami firmy Dermogal codziennie przed snem wklepuje przed kremem na zmiane raz Q10, raz a+e.Jem tez Capivit hydracontrol, jak narazie zmarszczek nie widać, pozdrawiam.

jaka_ja
08-12-2008, 16:22
Ja mam 27 lat, od niedawna używam Nivea Visage Q10- krem na dzień, na noc i pod oczy...zmarszczek jeszcze nie mam, ale to tak zapobiegawczo;)

izabelka22
08-02-2009, 23:01
no właśnie, ja też ostatnio się sobie przyjrzałam:(
wokół oczu pojawiają się zmarszczki:eek:
wiem, że na forum prawie same Mamy Młode Laski --------- mi zaraz stuknie 30:mad:
ale może, któraś z Was już stosuje jakieś kremy, bo ma zmarszczki i po kremie zauważyła zmianę????

jahmajka
08-02-2009, 23:11
izabell 22 ja juz po 30!krem z dermiki stosuje collaction.zle nie wygladam ale pierwsza mlodosc to juz mam za soba:D

pinklady
08-02-2009, 23:12
mi stuknęła w styczniu 30stka i stosuje tylko pod oczy Soraya.

jahmajka
08-02-2009, 23:13
pinklady wszystkiego dobrego z okazji minionych urodzin;)

froch
08-02-2009, 23:14
ale z Was stare Dupcie:D:D:D

jahmajka
08-02-2009, 23:16
dojrzale nie stare;)

pinklady
08-02-2009, 23:31
dzięki shannon!

froch doświadczone!!!!!!!!!!!!

Jelena
09-02-2009, 22:21
Ja jestem przeciwna wszelkim kremom itp.
Mysle ze lepiej brac witaminy poprawiajace elastycznosc,nawilzenie skory itp.

Zgadzam sie...witaminy,odpowiednia dieta,duuuzo wody...

diabelecke
10-02-2009, 16:02
Tak jak juz ktoras z dziewczyn napisala pierwsze preparaty (nie koniecznie kremy) przeciwzmarszczkowe powinno sie uzywac od 25 roku zycia i ja napewno bede to robic, poki co za mloda jestem ;)

dotka238
18-10-2009, 14:26
Ja mam teraz krem diadermine (nawilzanie + anty age),kupilam za grosze w markecie i jestem w szoku bo krem slicznie pachnie,dobrze sie wchlania i mnie nie uczulil (po nivea dostalam wysypki nawet pod oczami)mysle ze w pl tez jest ta marka wiec wam kobitki polecam.Na noc mam lotion Clarins multi activ nuit dla kobietek ktore malo spia ,czyli mlodych mam ;)
Na efekty bedzie pewnie trzeba jakies 10 lat poczekac bo dopiero po latach dostaje sie "rachunek" za styl zycia i pielegnacje :)

dancio2006
19-10-2009, 09:25
Ja stosuję jedynie przeciw zmarszczkowy krem pod oczy Nivea,a mam 28 lat,a czy zauważyłam zmiany,może skóra jest bardziej napięta,ale ja go uzywam już 2 lata

Miss
19-10-2009, 12:08
Ja chyba tez muszę sobie cosik zaserwować na moją gębę,bo zmarchy mimiczne to ja mam,plus zmarchy- ze starości.
dotka mówisz,że polecasz diadermine??
jak wróce do FR to rzucę okiem na ten kosmetyk;)

dotka238
19-10-2009, 13:13
sikorka ja tez lubie avene :)Zmary mi sie pod oczami sypnely i jak ostatnio bylam w aptece to byla jakas promocja ,mozna bylo sobie zrobic analize skory i w powiekszeniu widac bylo ze mam mocno przesuszone niektore partie skory (cera mieszana i ciagle smarowanie kosmetykami przeciwpryszczowymi ja wysuszylo) i widzialam tez na czole zmarszczki wiec je teraz kremem klepie :)

kruszyna23
20-10-2009, 09:55
z moją skórą to ja mma same problemy chyba dermatologa
czas odweidzić:( używam mus matująco nawilżający Liren a pod oczy Ziaje kozie mleko a co drugi dzień takie serum z orifleam czereśniowe;) jeszcze 3 lata i zacznę stosować coś na zmarchy tak profilaktycznie jak polecacie:p

anna31
20-10-2009, 09:58
Ja uzywam tylko NORMADERM VICHY nawilżający bo mam mieszana cerę i mimo że jestem po trzydziestce pojawia mi się jeszcze trądzik:eek::(

dotka238
20-10-2009, 15:52
Szkoda ze Lirene,Ziaja cz seria AA tylko w pl jest do kupienia bo zawsze lubilam ich kosmetyki.Nie rozumiem dlaczego nie wprowadza tego na rynek ogolnoeuropejski troche by do polskich kieszeni grosza wpadlo i wiecej miejsc pracy bylo.Francuskie nawet jesli szajs totalny nasaczony parabenami to wszedzie sie sprzeda...no ale to juz temat do innej dyskusji :)

dotka238
20-10-2009, 18:11
Sikornik chociazby wszystkie te l'oreale i garniery,yves rocher,diadermine(ktorej mam kremik:o),agnes.b ,galenic,vichy itd...
Od niedawna sa wziete pod lupe tez Klorane i Mustela(niedawno wypuscila serie bez parabenow bo ich kosmetyki podobno bardzo uczulaly-chociaz Poldek nic po nich nie mial).
Co do Klorane to pediatrzy nie zalecaja bo podobnie jak Mustela sa perfumowane i maja methylparaben (bardzo silny alergen).
Avene jest fajne,maja tez serie dla dzidziusiow,(la roche posay jest tu polecane przez dermatologow-seria lipikar-podob super przy egzemie)poza tym A-derma super dla atopikow(serie mustela dla atopikow wyslalam kumpeli w prezencie i uczulila).
Ze "zdrowych" kosmetykow,polecam Weleda (dla atopikow chyba nic nie maja niestety),poza tym marki BIO ktore zgarnely sporo nagrod i o ktorych sie w fr aktualnie mowi to LOGONA i LAVERA,no i chyba nie sa francuskie bo trudno je tu kupic a polskie apteki internetowe je maja.

dotka238
20-10-2009, 20:49
No ja tez uzywam roznych (takze z tych firm ktore wymienilam)kosmetykow i dziwi mnie bardzo ze Polska nie promuje swoich produktow ktore nierzadko bywaja rownie dobre (albo rownie badziewne)za granica.Ja jak jestem w pl robie nalot na rossmana(tu nie ma).Uwazam np.ze kremy Bambino dla dzieci dorownuja Musteli.No ale tu watek o zmarach a ja sie rozpisuje nie na temat ;)

dotka238
20-10-2009, 21:01
No to ci zazdroszcze,ja nie dosc ze mam mieszana cere to jeszcze wrazliwa.Dobierz tu smarowidlo zeby nawilzylo,nie przetluscilo i nie wysuszylo i nie uczulilo ...Moja cholerna cera to zasluga genow tylko czesciowo,duzo sobie"pomoglam"wizytami na solarium i papierochami...No nie wygladam jak mutant ale mogloby byc lepiej ;)

dotka238
20-10-2009, 21:16
Staram sie trzymac planu :lato i wiosna: inensywnie nawilzajacy krem przed spaniem (geba sie swieci) , lekki nawilzajacy (np.avene hydratant legere) na dzien, jesienia i zima odwrotnie,tzn.na noc cos lzejszego (bo pokoj ogrzewany ,skora sie az dusi od nadmiaru tluszczu i wilgoci )a na dzien biore cos do cery normalnej.Robie tak od niedawna i jakos mi sie skora uspokoila .Poza tym tonik bez alkoholu (wczesniej zawsze myslalam ze alkoholowe sa dla mnie lepsze),przed spaniem myje twarz jakims zelem i woda.Fajna jest np.emulsja dermatologiczna(bez zapachu) Noviderm Serenactiv (silnie nawilzajaca-najlepiej na noc),poza tym lubie kosmetyki Clarins (ale to juz troche wiekszy wydatek)maja swietna serie nawilzajaco-matujaca.Ja ogolnie to uwielbiam kosmetyki i czesto zmieniam i cos nowego testuje ale ak mi cos przypasi to zawsze do tego wracam :)

Rabbitka
19-01-2010, 15:54
No ja tez uzywam roznych (takze z tych firm ktore wymienilam)kosmetykow i dziwi mnie bardzo ze Polska nie promuje swoich produktow ktore nierzadko bywaja rownie dobre (albo rownie badziewne)za granica.Ja jak jestem w pl robie nalot na rossmana(tu nie ma).Uwazam np.ze kremy Bambino dla dzieci dorownuja Musteli.No ale tu watek o zmarach a ja sie rozpisuje nie na temat ;)

Z polskich firm kosmetycznych to Eveline Cosmetics z tego co czytałam robi ekspansję w inne zakątki świata :) Nie wiem jakie macie doświadczenia z tą firmą, moje są pozytywne, chociaż w większości testowałam produkty do pielęgnacji ciała (najczęściej te z serii Slim)
Z kremów chyba tylko jeden z serii Ogród Natury, był nawet niezły, ale co do redukcji zmarczek to tak sobie, lepiej odżywiał. A jeśli chodzi o kremy przeciwzmarszczkowe to miałam Vichy Neovadiol na noc - bardzo fajnie nawilżał skórę. Na codzień stosuję antystresowy Lancoma :) ale chyba skóra się trochę przyzwycziła, bo zaczęła się świecić ;/

iwopos
18-07-2010, 19:30
ja polecem niemieckie kremy LACURA lub BIOCURA, jestem z nich bardzo zadowolona dają super efekty, czy ktoś ich może używa? :):):)

magdaaGdynia
19-07-2010, 13:39
A ja uważam, że stosowanie samych kremów, maseczek itp. niewiele daje i trzeba wzmacniać kurację od środka. W aptece znalazłam dość nowy produkt- tabletki Agelimit, które zawierają kolagen, koenzym Q10, retinol i kwas hialuronowy czyli wszystkie potrzebne składniki do walki ze zmarszczkami. Oczywiście kremy również stosuję, ale tabletki zdecydowanie wzmacniają jego działanie.

jagna87
26-02-2014, 13:50
Ja nie używam drogich kremów ponieważ uważam, że nie ma po co. Ich działanie wcale nie jest takie skuteczne...
Tak naprawdę działają jedynie zabiegi kosmetyczne i na nich nie warto jest moim zdaniem oszczędzać.
Słyszałyście o fotoodmładzaniu? Świetny zabieg, który sprawia, że przebarwienia, wypryski oraz niewielkie zmarszczki mimiczne stają się o wiele mniej widoczne.
Ja chodzę aktualnie do tego gabinetu kosmetycznego: http://bliss-beauty.pl/zabiegi/fotoodmladzanie.html tak więc jeśli szukalibyście dobrego miejsca, gdzie można byłoby sobie coś takiego wykonać to polecam.

Mart
28-02-2014, 14:19
Stosuję krem przeciwzmarszczkowy Cashmere 35+ od niedawna 2-3 miesiące, kiedy to zaczęłam odczuwać większe zmęczenie organizmu przy zmiennym trybie pracy. Widzę, jak coraz trudniej regeneruje mi się skóra no i cóż zaczynają mi się robić zmarszczki koło i pod oczami... :(

SZEFLU94
05-03-2014, 08:28
Ja stosuję kremik przeznaczany pod oczy marki dr haushuka - jest to krem o naturalnym składzie, ale nie jest typowo na zmarszczki, ma za zadanie nawilżać i odżywiać skórę:)

oleska33
14-03-2014, 19:05
A ja stosuje tabletki na zmarszczki, postanowiłam walczyć od środka, tu macie artykuł http://zdrowieuroda.biz/jak-pozbyc-sie-zmarszczek-mimicznych/ chodzi mi o usunięcie zmarszczek mimicznych bo są u mnie widocznie, choć można powiedzieć że były bo po zastosowaniu tabletek znacznie się zmniejszyły.

Dorota225
22-04-2014, 10:28
Stosuję, w końcu trzydziestka na karku, zmarszczek mimicznych coraz więcej, próbuję je redukować kremem reduktorem zmarszczek mimicznych z yoskine, liczę na szybkie efekty ;) Może ktoś zna te kremy i stosuje? Kiedy pojawiają się pierwsze efekty?

Martunia35
22-04-2014, 17:51
Ale wiecie oczywiście, że większość kremów wcale nie ma działania przeciwzmarszczkowego ale właśnie nawilżające? ;)
Tak czy inaczej warto jest dbać o właściwą pielęgnację. Bardzo lubię kremy Vichy chociaż ostatnio zaczęłam się przekonywać do polskiej firmy Dermika, której kremy mimo iż nie są tanie to świetnie nawilżają i dbają o cerę !
Warto jest ich poszukać w sieci ponieważ w sklepach internetowych jest jednak o wiele taniej niż w tych stacjonarnych. Na portalu Najtaniej (http://najtaniej.co/) jest dobre porównanie sklepów internetowych oferujących poszczególne kosmetyki.
Można zobaczyć, który z nich akurat posiada najlepszą ofertę.
Pozdrawiam.

Mart
29-04-2014, 21:45
Stosuję, w końcu trzydziestka na karku, zmarszczek mimicznych coraz więcej, próbuję je redukować kremem reduktorem zmarszczek mimicznych z yoskine, liczę na szybkie efekty ;) Może ktoś zna te kremy i stosuje? Kiedy pojawiają się pierwsze efekty?

Ten ma moja siostra. Według mnie już niebawem / w przeciągu tygodnia powinnaś widzieć efekty o ile zaczęłaś stosować w terminie w którym pisałaś post. :)

Dorota225
09-05-2014, 17:12
nawet kilka dni wcześniej ;) teraz faktycznie widzę, że skóra, szczególnie wokół oczu i ust, jest jakby bardziej napięta, zauważyłam też, że pory są mniej widoczne i cera się nie świeci, to miłe zaskoczenie, bo się nie spodziewałam ;)

Mart
11-05-2014, 20:57
Kupiłam siostrze na prezent, ale widać to był dobry strzał. :)
Skoro jesteś kolejną osobą której się sprawdza to może i sobie kupię. :D Masz ten dokładnie?
https://www.facebook.com/YOSKINE.Wierna.swoim.idealom/photos/a.168459179903103.42009.136229589792729/617988568283493/?type=1&theater

Dorota225
15-05-2014, 10:07
tak, konkretnie do cery normalnej i mieszanej:
http://www.sklep.dax.com.pl/foto/medium_397.jpg

miniic
26-06-2014, 12:00
Moja mama nigdy nie używała żadnych kremów przeciwzmarszczkowych i ma naprawdę super skórę. Myśłlę, że to zasługa tego, że prawie w ogóle się nie malowała. Zawsze tylko oczy i zero podkładów/pudrów/fluidów itp. Ewentualnie jakiś róż

22nika27
12-08-2014, 17:23
Nie na temat- ale macie może jakieś doświadczenia z trądzikiem? Nie mam jeszcze 30, a po ciąży mi się posypały krosty. Sąsiadka (nastolatka) ma takie tabletki Nonacne i niby działają, ale czy na skórę po ciąży i karmieniu podziałają? Czy może macie jakiś inny patent, krem, bo ja nigdy nie miałam trądzika jako nawet nastolatka.

olakasia
17-08-2014, 18:14
Ja nie stosuję. Regularnie używam jakiś kremów, ale to nie są kremy na zmarszczki. Nie popadajmy w obłęd- jedna zmarszczka to jeszcze nie koniec świata. A poza tym czy naprawdę sądzicie, że kremy pomagają?

kamila-te
20-08-2014, 19:06
Ja mam 29 lat i nie stosuję kremów na zmarszczki, jakoś nie wierzę, że to działa, tak że wolę nawilżać skórę naturalnymi kosmetykami niż szprycować ją chemią z ogólnodostępnych kosmetyków. :p

magdylena
21-08-2014, 12:56
Kupuję krem odbudowujący skórę neostrata, dzięki niemu pozbyłam się przebarwień, cera stała się mniej tłusta i zdrowsza.

antolinka
30-08-2014, 11:56
ja jeszcze nigdy nie używałam kremu na zmarszczki ale w najbliższym czasie planuję zakup serum, bo Mąż niedawno dal mi delikatnie do zrozumienia, że mam małe zmarszczki wokół oczu i ust. Dobił mnie tym niesamowicie ale mam zamiar się tego pozbyć :) Powiedzcie mi proszę czy rozciągacie twarz? Ja słyszała, że jest to bardzo pomocne i pomaga ujędrnić skórę twarzy.

remila_85
02-10-2014, 10:26
Wystarczy wybrać krem który ma witaminę b c i kolagen. Powinno wszystko pięknie działać:)

agibee
10-10-2014, 11:29
Ja już używam :P Mam w końcu 30+
Osobiście bardzo sobie cenie serię kosmetyków Pharmaceris. Można kupić je tylko i wyłącznie w aptece. Cena nie jest aż tak wygórowana. Fajne mają też opakowania,bo kremy zazwyczaj są w dozowniku. No i bardzo wydajne :)

a_grestowa
28-10-2014, 14:54
Ja - jak Wam wspominałam - dostałam cały zestaw Vichy Idealia na urodziny. Póki co stosuję miesiąc i najbardziej podoba mi się jak działa krem pod oczy i serum. Skóra jest taka naprawdę nawilżona po nim. No i ten zapach... do zakochania! :)

mikaa997
28-10-2014, 15:47
Jeszcze nie ale chyba już niedługo zacznę :) Teraz bardziej walczę z wypryskami i zapominam o ewentualnych zmarszczkach :) Za to używam krem pod oczy ( jak mi się przypomni :) )

Anis81
29-10-2014, 08:23
Oj kremy na zmarszczki;) mam jeden krem w szafce i wyciągam go tylko wtedy jak mi sie przypomni ;) ale chyba niebawem będzie trzeba pomyśleć i o tym drugim;/