Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kwiecień 2010

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Kwiecień 2010

    Bicie serduszka słyszałam przez pępowinę, czyli może to bardziej był puls dzidziusia niż serduszko. Ale słyszałam, fajne uczucie. Ja to jeszcze nie wiem, czy mąż będzie przy porodzie, w sumie na początku powiedział, że nie chce, ale ostatnio zmienił zdanie. Zobaczymy. Na pewno nic na siłę, bo to nie ma sensu. Bardzo natomiast bym chciała, żeby ktoś przy mnie był. Jeśli to nie będzie mój mąż, to wezmę przyjaciółkę, bo po prostu będę się pewniej czuła mając przy sobie kogoś bliskiego. W moim szpitalu z tego co widziałam też nie robią cesarek z byle powodu, dopiero jeśli coś zagraża dziecku (lub mamie oczywiście). Nie wiem jak jest z nacinaniem krocza. Kuzynka tam rodziła drugie dziecko i jej nie nacinali krocza i poszło dobrze. Nic jej nie pękło. Może przy pierwszym nacinają. Pewnie, że bym wolała tego uniknąć, ale jeśli mam pęknąć, to chyba lepiej mieć nacięte, łatwiej się goi. Nie chcę się nastawiać, żeby koniecznie tego uniknąć (niektórzy tak do tego podchodzą) bo po co mam się rozczarować. Też myślę, że będzie dobrze

    Dziewczyny, myślicie już o jakiejś szkole rodzenia? W ogóle chcecie chodzić? Z mężem czy bez? I czy myślicie że mogą być "zapchane" i trzeba wcześniej rezerwować miejsca?

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Kwiecień 2010

      Szkoła rodzenia to podobno super sprawa!!! Koleżanka opowiadałą mi, że dostała książeczki, spis rzeczy do szpitala, oglądała salę porodową i narzędzia, mieli ćwiczenia. Ja oczywiście chcę iść i oczywiście z mężem. I OCZYWIŚCIE się z tego nie wymiga Robiliśmy razem to i musimy razem dbać Nie wydaje mi się żeby szkoły r. były zapchane - chociaż może zależy od miasta. Gdzieś chyba czytałam, że do szkoły można się wybrać "już" w II trymestrze.

      A myślała któraś z Was o tym USG 3D?? Ja się poważnie nad tym zastanawiam.wiecie może ile to kosztuje mniej więcej?? no i nie wiem kiedy najlepiej je zrobić...

      Skomentuj


        Odp: Kwiecień 2010

        Ja raczej usg 3d nie będę robić. Chyba, że będą jakieś komplikacje i będzie potrzeba, to wtedy tak. To jest chyba dość duży koszt. Gdzieś słyszałam, że koło 300 - 400 PLN ale nie jestem 100% pewna, tak mi się po prostu coś obiło o uszy. Swoją drogą to widziałam takie zdjęcie, cudnie to wygląda. A kiedy zrobić, to na pewno gdzieś po połowie ciąży, nawet nie wiem czy nie pod koniec, ale lepiej spytać kogoś kto się dobrze na tym zna... albo poszperaj w internecie, pewnie coś znajdziesz Tak się czasem zastanawiam, czy to nie za dużo ingerencji w życie takiego małego, nienarodzonego jeszcze człowieczka: tak jak niektórzy mają usg na każdej wizycie, jeszcze to trójwymiarowe dodatkowo... można nawet film dostać nagrany z usg... Jakoś tak nie jestem do końca za tym wszystkim. To co dla zdrowia dzidziusia to oczywiście, ale niech ma trochę spokoju, zanim wszystkie ciotki przyjdą go powitać na tym świecie A Wy co o tym myślicie?

        Skomentuj


          Odp: Kwiecień 2010

          Witam, ja po USG, wszystko jest w porządku, jestem w 13 tygodniu i 2 dniu.
          A jeżeli chodzi o te USG 3D (chyba jest już 4D), to można wygrzebać w internecie, tez mi się kojarzy że kosztują 300-400 zł. A fotki są super, wszystko widać, ale ja sobie odpuszczę, wystarczy mi zwykłe USG, niby nie szkodzi, a wiadomo? Njapierw szkodziło masło, później margaryna, to i USG moze szkodzić.


          Skomentuj


            Odp: Kwiecień 2010

            co do usg 3d, ja tez odpuszczam, gdzieś czytałm, że maleństwu przeszkadzają te ultradźwięki czy co to tam jest. Nie będę go niepotrzebnie niepokoić. Mąż był przy pierwszym porodzie i spisał się na medal. Tak więc, nie wyobrażam sobie, że teraz mogło by go nie być. Zresztą wydaje mi się, że potem mają jakąś silniejszą więź z tym bobasem, ale może to tylko moje odczucie.
            Do szkoły chodziałm poprzednio i rzeczywiście super sprawa, ale teraz kiedy już wiem co i jak, nie będę już chodzić. Coś mnie jakiś dołek dopadł dziś, jakoś cholernie smutno mi się zrobiło.




            Skomentuj


              Odp: Kwiecień 2010

              Lutek, nie smuć się. Pogłaskaj dzidzię po brzuszku może będzie Ci lepiej A co do tej szkoły to chodziłyście przy szpitalu? Ja myślę, żeby przy szpitalu iść, bo wtedy prowadzą położne, można zwiedzić porodówkę i jakoś tak potem chyba raźniej iść rodzić. Tylko nie wiem jak będzie z mężem, bo on długo pracuje i nie wiem czy da się to pogodzić z godzinami zajęć. Ale może jakoś da radę, byłoby fajnie

              Skomentuj


                Odp: Kwiecień 2010

                No w taką pogodę jak dzisiaj to nie trudno o doła!!
                Czy Wam też krwawią dziąsła, szczególnie przy szczotkowaniu, nie mówiąc już o nitce?
                Wymieniłam sobie szczoteczkę na miękką, jest lepiej, ale dalej krwawią. Macie jakieś inne patenty?


                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Kwiecień 2010

                  No faktycznie, pogoda okropna, ja się czuję taka przymulona jakaś. Od 3 miesięcy nie piłam kawy, ale nie wiem czy nie zrobię sobie takiej cieniutkiej... bo nie wyrabiam..
                  Nie znam patentów, mi jakoś nie krwawią... może ze dwa razy się to zdarzyło...
                  Życzę miłego dnia pomimo tej pogody

                  Skomentuj


                    Odp: Kwiecień 2010

                    No ja to sobie taką maleńką kawusię strzeliłam dzisiaj z samego poranka.


                    Skomentuj


                      Odp: Kwiecień 2010

                      Dziewczyny tak was czasami podczytuję i któraś pisała że nie chce pęknąć woli być nacinana bo szybciej się goi, a gówno prawda(za przeproszeniem), ja urodziłam we wrześniu i popękałam bo nie zdążyli naciąć i zagoiłam się chyba w takim samym tempie jak inne kobiety które były nacięte, więc nie ma reguły!

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Kwiecień 2010

                        Noemi, mnie też krwawią dziąsła i to bardzo. Też już mam miękką szczoteczkę, ale jakoś nie dało to specjalnie efektu. Kupiłam też taką pastę w aptece na krwawiące dziąsła, ale to też nie działa. Hmm. może jakiś szkorbut mi się zaczyna
                        Poza tym, nie wiecie czy witaminy mogą powodować nudności? Zaczęłam 2 tygodnie temu brać Prenatal. I od tego czasu pół godziny po śniadaniu zaczynam mieć mdłości, które ustępują po 1,5godz. Mam wrażenie, że to te witaminki. Jest to możliwe?




                        Skomentuj


                          Odp: Kwiecień 2010

                          Tak, tylko pęknięcie jest niekontrolowane i może pójść dość daleko, albo w kilku miejscach. Mnie nacinali przy pierwszym, oczywiście szew bolał później jak diabli. Nie mam porównnia jak się goi przy pęknięciu.


                          Skomentuj


                            Odp: Kwiecień 2010

                            Coś mi ten drugi suwaczek na chłopca pasuje.


                            Skomentuj


                              Odp: Kwiecień 2010

                              Przerobię na neutralny


                              Skomentuj


                                Odp: Kwiecień 2010

                                Napisane przez Ewylynka Pokaż wiadomość
                                Dziewczyny tak was czasami podczytuję i któraś pisała że nie chce pęknąć woli być nacinana bo szybciej się goi, a gówno prawda(za przeproszeniem), ja urodziłam we wrześniu i popękałam bo nie zdążyli naciąć i zagoiłam się chyba w takim samym tempie jak inne kobiety które były nacięte, więc nie ma reguły!
                                przede wszystkim gratuluję córeczki!!!
                                To ja pisałam, bo mam koleżanki, które wręcz porozrywało. U jednej skończyło się nawet plastyką szyjki. Oczywiście, nie ma reguł, ale jeżeli już mam być nacięta lub pęknięta, to chyba wolę to pierwsze (przynajmniej już to sprawdziłam hi hi)




                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X