Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kwiecień 2010

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Kwiecień 2010

    piękne i mądre słowa, szkoda, że czasy mamy takie zabiegane...
    Życzę Nam wszystkim takiego właśnie wychowania swoich pociech




    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Kwiecień 2010

      Bardzo ładny wiersz Beti, jeszcze Ci się tak spodoba na zwolnieniu, że nie wrócisz do pracy Ja tęsknię za słoneczkiem, u nas cały dzień tak jakoś ponuro. Ja to dzisiaj zmarzłam na dworze. Teraz siedzę i piję gorącą herbatkę owocową

      Noemi, co z Tobą? Dawno nie pisałaś.
      Last edited by ola1981; 16-11-2009, 15:52.

      Skomentuj


        Odp: Kwiecień 2010

        Betii bardzo ładny wiersz i mądrymnie to przerażają te badania na cukier no i ta glukoza BLEE.... tyle się o niej nasłuchałam że aż nie chcę jej próbować,a może mnie to ominie w pierwszej ciąży miałam tylko badanie glukometrem i na tym się skonczyło bo było wszystko ok

        Skomentuj


          Odp: Kwiecień 2010

          No, no.. ale się poetycko zrobiło. ja dziś koszmarnie zabiegana jestem. Okazało się, że do szpitala potrzebna jest legitymacja ubezpieczeniowa. A ja takiej nie mam, więc muszę wyrobić. Musiałam też zajrzeć do pracy i mam przed sobą stos papierkowej roboty do przemielenia na jutro... horror
          A najgorsza jest zgaga - strasznie daje mi popalić, powoduje ją właściwie wszystko co jem
          Ja oprócz morfologii mam zrobić HBs też ponoć się robi pod koniec ciąży a mnie lekarz kazał teraz.
          Jakaś przemęczona jestem ostatnio no i nadal bardzo źle sypiam

          A na koniec głupie pytanie - pomyślicie, że jestem wieśniak, ale... co to jest gzik??

          Skomentuj


            Odp: Kwiecień 2010

            Rolka, to ja też jestem wieśniak, bo też nie wiem co to jest gzik, tyle co wywnioskowałam z następnych postów, że to jakaś ryba. To widzę, że pomimo, że jesteśmy na podobnym etapie ciąży, to mamy praktycznie przekrój przez wszystkie możliwe badania A nam wczoraj akumulator padł w samochodzie, więc byłam dziś w markecie oglądać akumulatory. Mąż próbuje naładować stary... ale wygląda na bardzo stary, więc nie wiem czy to coś da... a najgorsze to to że nie mamy za bardzo kasy na nowy no ale jakoś to będzie. MiiCiia, a na czym polega to badanie glukometrem? I miałaś je u ginekologa czy w przychodni? Napisz coś więcej o tym... bo ja się przez Was też zaczynam bać tych badań na cukier

            Skomentuj


              Odp: Kwiecień 2010

              No takJak narazie na zwolnieniu jest całkiem przyjemnie
              Przynajmniej mąż po powrocie ma ciepły obiadek więc jest szczególnie zadowolony.
              A tak przy okazji. Stosujecie coś na zapobieganie rozstępom? Bo już sama nie wiem z jednej strony tyle różnych kremów ale słyszałam że nie powinno się ich stosowac bo przenikają przez skórę i mogą zaszkodzic maleństwu. Sama już nie wiem gdzie prawda
              Póki co ograniczam się do oliwki za radą koleżanki która po dwóch porodach nie ma ani jednego rozstępu. Z drugiej strony nie wiem czy cokolwiek może rozstępom zapobiec bo podobno wszystko zależy od skóry - jak jest słabo podatna na rozciąganie to w żaden sposób nie da się rozstępów uniknąc..

              Skomentuj


                Odp: Kwiecień 2010

                gzik jest to poduszony biały ser wymieszany z kwaśną śmietaną i z cebulką lub szczypiorkiem no i solą i pieprzem zapomniałm że ja tu tylko z wielkopolski jest to nasza tradycyjna regionalna potrawa

                a badnie glukometrem wykonuje się na czczo polega na pobraniu na spejalny pasek kropeki krwi z nakłutego palca następnie ten pasek wkłada się do tego glukometra (to takie małe urządzenie ) i on pokazuje poziom cukru we krwi ,badanie to robiłam w przychodni lekarza rodzinnego wystarczy poprosić pielęgniarkę no i wiem że karzdy chory na cukrzycę powinien mieć ten sprzęt w domciu
                mam nadzieję że udzieliłam wyczerpujących odpowiedzi

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Kwiecień 2010

                  Kurcze dziewczyny... jak ja bym wyrwała już na dzidziusiowe zakupy!!!!!!!!!!! Normalnie aż jestem zła, że nie wiem czy będzie chłopczyk czy dziewczynka... bo tylko to mnie powstrzymuje. Przyjaciółki zadeklarowały też dla mnie ubranka po swoich maluchach. Jest tego kilka worków. Chyba poproszę je, żeby mi je przyniosły w styczniu. Jak Marcin będzie w szpitalu to ja będę miała zajęcie, żeby nie zgłupieć. Będę przebierać, wybierać, prać, prasować i układać. Żałuję tylko, że mamy małe mieszkanko i jestem ograniczona powierzchnią

                  Skomentuj


                    Odp: Kwiecień 2010

                    Ja mam w szafie 4 skrzynki ubrań od kuzynki. Te najmniejsze mam już w komodzie dla maluszka. Jeszcze nie uprane. Planuję wziąć się za to w styczniu. Na początek upiorę 56 i 62. Oczywiście osobno. 56 do komody a 62 uprane i uprasowane do reklamówek, będę miała po porodzie spokój jeśli chodzi o szykowanie ciuchów, a poza tym nie wiadomo czy dzidziuś urodzi się mały czy duży, niby się to szacuje, ale różnie to bywa. Lepiej mieć gotowe

                    Wnioskuję, że ten glukometr to daje podobne wyniki jak to badanie z krwi na cukier, które robi się na czczo.

                    A co do kremów, ja nie słyszałam o jakimś szkodliwym ich działaniu. Jedynie leki przenikają przez skórę do krwioobiegu -tak słyszałam. Ja stosuję oliwkę dla dzieci. Czy pomoże? Czas pokarze Wiadomo, że skóra może być bardziej lub mniej podatna na rozciąganie, ale nawilżając ją możemy jej pomóc. Nie do końca wierzę w różne drogie kremy, nie wiem czy nie jest to tylko wyciąganie kasy. Wydaje mi się że jak się będzie nawilżać skórę to będzie lepiej. Moja skóra na brzuchu jest fajna po tej oliwce, no i nie jest sucha. A dzidzi nie zaszkodzę oliwką

                    Skomentuj


                      Odp: Kwiecień 2010

                      Marietta - ja też jestem z Wielkopolski u nas na gzik mówi się gzika.
                      Ja gzikę po prostu uwielbiam!

                      Byłam dziś na USG i ma być dziewczynka
                      Paulina 15 kwietnia 2006r. godz. 3:05 4010 g. 56 cm.



                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Kwiecień 2010

                        Dzieweczki, polecam wam stronkę "Lilypie" ze suwaczkami podaję wam link: http://www.lilypie.com/
                        Paulina 15 kwietnia 2006r. godz. 3:05 4010 g. 56 cm.



                        Skomentuj


                          Odp: Kwiecień 2010

                          Ola - jak tak nie urodzimy w terminach, to może urodzimy na Wielkanoc albo Lany Poniedziałek

                          Aha - do tej strony z suwaczkami co wam podałam, to jak będziecie chciały umieścić w podpisie, to na lilypie.com nie ma kodu BBCode, tylko musicie kliknąć prawym przyciskiem myszy na suwaczek (oczywiście na lilypie.com) i kliknąć "Kopiuj adres URL grafiki", i jak już skopiujecie i będziecie miały otwarte "Edytuj Podpis" na mamacafe.pl to musicie kliknąć na "Insert Image" (te góry na żółtym tle) i wkleić ten adres URL grafiki
                          i macie suwaka
                          Paulina 15 kwietnia 2006r. godz. 3:05 4010 g. 56 cm.



                          Skomentuj


                            Odp: Kwiecień 2010

                            To super, znamy już płeć pierwszego maleństwa Z tymi Świętami to bardzo możliwe...choć wolałabym uniknąć, ale zobaczymy jak to będzie

                            Skomentuj


                              Odp: Kwiecień 2010

                              Dziewczynki, dajcie przepis na tego gzika, skoro go tak zachwalacie, tylko tak dokładnie, dla tych "zielonych" którzy nie mają pojęcia jak to się robi

                              Miłego wieczoru

                              Skomentuj


                                Odp: Kwiecień 2010

                                Witam wszystkich,
                                jestem jestem, wpadłam na chwilkę. jestem na miesięcznym zwolnieniu lekarskim (w końcu) i miałam kłopocik z dostaniem się do internetu.Będę wpadać od czasu do czasu. Ja też bym chciała już znać płeć dziecka, żeby poprzebierać w ubrankach, na USG idę dopiero 10 grudnia. Ale fajosko na tym zwolnieniu. A ja też pochodzę z Wielkopolski. A dzisiaj byłam na badaniu cukru. To najpierw pobierają krew na czczo,na morfologię, później się pije glukozę (ja mialam 50g w 300 ml wody) okropieństwo, a później po godzinie pobieraja znowu krew. I nie można w międzyczasie jeść i pić, myślałam, że mi żołądek do kręgosłupa się przyśsie. papa, muszę wyskoczyć na godzinkę


                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X