Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kwiecień 2010

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Kwiecień 2010

    Masz rację, nie ma się czym przejmować na zapas. Ja się cieszę z tego co jest teraz, nawet jeśli będzie potem trudniej i ciężej to przecież mając dzidziusia pod sercem to najpiękniejsze chwile A poza tym, każdy inaczej przeżywa, więc nie ma co się martwić - będzie dobrze

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Kwiecień 2010

      ja też się czuję lepiej, już nie jestem takim leniem i nie śpię przez pół dnia. Tylko czasem jakieś dziwne dolegliwości, jak np. ten ból głowy, ale ja już mam 30 na karku, więc to chyba starość spogląda mi w oczy hi hi...
      Myślę, że ciąża to w ogóle fajny okres. Jesteśmy w centrum uwagi, wszyscy się nami interesują i możemy się objadać!!!




      Skomentuj


        Odp: Kwiecień 2010

        Rolka oglądałam sobie ten wózek, który Ci się podoba. Właściwie jest podobny do tego, który ja sobie upatrzyłam. Ale nie umiałam znaleźć nigdzie cen. Ile kosztuje taka bryka?




        Skomentuj


          Odp: Kwiecień 2010

          Lutek - w sklepie kompletny tj fotelik, gondola, spacerówka z torbami, osłonkami i wszystkimi bajerami (które są w komplecie) kosztował 1004 zł. Z tego co wiem na allegro można go za 890 zł kupić. Opinie o nim są bardzo dobre. Zresztą sama wczoraj sprawdzałam i jest bardzo leciutki i te kolory na żywo są bardzo fajne. Ten wózek jest naprawdę super i ma bardzo dobrą cenę. Nie jest duży po złożeniu. Myślę, że nie będę kombinować tylko po prostu jak urodzę to mąż pojedzie go kupić

          Skomentuj


            Odp: Kwiecień 2010

            Czemu dopiero jak urodzisz?

            Skomentuj


              Odp: Kwiecień 2010

              A czemu mam wcześniej kupować Pan w sklepie powiedzial, że rodzice sobie wybierają i zamawiają wózek, a jak mama już urodzi i jest w domciu to wysyła tatę, który odbiera wózek. Przez pierwsze dni i tak nie wychodzisz z dzieckiem z domu.
              Cholera na coś mam ochotę i nie wiem na co...

              Skomentuj


                Odp: Kwiecień 2010

                na ból głowy polecam smarowanie skroni amolem; ja stosowałam to w pierwszej ciąży i mi pomagało; co prawda w ulotce napisali, że nie sprawdzili działania na kobiety w ciąży (przeciwwskazań), ale to chyba bardziej się odnosi do stosowania wewnętrznego;

                a wózek to wciąż mam - godnolę ze spacerówką firmy ABC Design i byłam z niego bardzo zadowolona;

                rolka - ale pamiętaj, że wózek warto wyprać przed pierwszym spacerem, no i w kwietniu, może być już na tyle ciepło, że szybko pójdziecie na spacer; poza tym przy wyjściu ze szpitala też przyda się wózek lub fotelik samochodowy - w zależności jak będziecie jechać do domu

                witaj julita - na kiedy masz dokładny termin? ja mam na 2 maja więc niby nie pasuje do tego wątku, ale tu jakoś milej, no i więcej osób, bo w majowym wątku to wciąż są pustki






                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Kwiecień 2010

                  Kurczę Gosia - tego z praniem wózka nie wiedziałam... z tym fotelikiem to też racja... widzisz jaka ja niedouczona jestem ?!? A tak wogóle to kiedy można z dzieckiem wyjść na dwór?? Chyba zależy od pory roku?! zaczyna się od jakichś krótkich spacerów, które stopniowo się przedłuża?
                  A tak z innej beczki... boję się, że nie dam sobie rady z takim maleństwem. najbardziej karmienia piersią. Bardzo bym chciała karmić. Ale widziałam jak moja mama się męczyła przy moich siostrach bo robiły jej się złogi i zapalenie. Podobno straszny ból. Może kamienie piersią nie jest najwygodniejsze, ale jest najlepsze dla dziecka... jak się ma pokarm. Czytałam, że można się do tego przygotować, ale gwarancji na ilość pokarmu nikt nie da.

                  Skomentuj


                    Odp: Kwiecień 2010

                    Ja o praniu wózka też nie pomyślałam. Ja wolę mieć wcześniej. Zawsze można noworodka ululać w wózku. Niektórzy mówią że to takie przesądy, że nie można mieć wózka i łóżeczka przed urodzeniem dziecka, ale ja nie wierzę w takie rzeczy A fotelik samochodowy to się przyda. Ja będę wracać samochodem, a jak coś wypadnie to taksówką i też chcę chcę mieć fotelik

                    Skomentuj


                      Odp: Kwiecień 2010

                      z praniem wózka, to tak samo jak z praniem ubranek - z tym, że z ubrankiem dziecko ma większy kontakt; ale przecież nie wiadomo czym wózek był pryskany lub jak długo stał - zawsze może być zakurzony;
                      a pierwszy raz dziecko będzie na dworze podczas wyjścia ze szpitala więc dość szybko (teoretycznie); jak jest ciepło to nie ma potrzeby werandować maluszka, a można zacząć od krótkich spacerów i systematycznie je wydłużać

                      rolka - nie obawiaj się opieki na maluszkiem, to nie jest nic strasznego, a karmienie piersią nie jest trudne, choć zdarzają się trudne chwile, szczególnie jeśli ktoś ma zapalenie; mi się to np. nigdy nie przytrafiło, a trochę ponad rok karmiłam córę; i uwierz, że karmienie piersią jest najwygodniejsze - masz pokarm pod ręką, nie musisz sterylizować butelek, pilnować odpowiedniej temperatury, itd., no i jak pisałaś - jest najlepszy dla dziecka






                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Kwiecień 2010

                        Ja też chcę karmić piersią. Mam nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie. Ja się samej opieki nie boję, myślę że dam radę. Bardziej się boję czy poznam jakby maluszek był chory albo coś niedobrego się z nim działo na samym początku, bo potem to już się zna dziecko.

                        Skomentuj


                          Odp: Kwiecień 2010

                          gosia83 - mój termin to 30.04 - 01.05 wiec jestem na przełomie kwietnia i maja to podobnie jak Ty

                          Skomentuj


                            Odp: Kwiecień 2010

                            Ja przy pierwszej ciąży byłam też ciężko przestraszona, czy sobie poradzę, wiadomo, pierwsze dni najcięższe, bo nie wiesz co i jak, wszystko cię boli itd. itp. Ale później coraz łatwiej. Mamy dobry okres na rodzenie - wiosna- moze będzie już ciepełko, więc spokój z wirusami, bakteriami, i innymi syfami. Będzie można wychodzić szybko na spacerki. Będzie dobrze, trzeba się odpowiednio nastawić psychicznie, bo jak będzie sobie człowiek wmawiał, że się boi i sobie nie poradzi, to tak będzie. A poza tym istnieje jeszcze takie coś jak instynkt macierzyński, no i porady i pomoc doświadczonych koleżanek, babć....


                            Skomentuj


                              Odp: Kwiecień 2010

                              Pewnie że będzie dobrze Przecież musi być dobrze !
                              Ja w ogóle nie mam apetytu i jak patrzę na jedzenie to aż mi sie niedobrze robi. Ale myślę sobie tak "że przecież to nie dla mnie tylko dla Bobaska i muszę dla Niego coś zjeść". I takim sposobem zmuszam sie do jedzenia i jakoś leci. Mam nadzieję że kolejny miesiąc będzie lepszy przynajmniej pod względem mdłosci, bólów głowy czy jedzenia.

                              Skomentuj


                                Odp: Kwiecień 2010

                                II trymestr ogólnie jest rewelacyjny - nie ma dużego brzucha, ma się kupę energii i dobre samopoczucie - zobaczysz jeszcze chwila i odczujesz na własnej skórze


                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X