Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wrzesień 2009!!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Wrzesień 2009!!!!

    Mojej koleżance lekarz zalecił pić piwo karmi na pobudzenie laktacji (POŁOWĘ SZKLANKI), ale nie wiem czy to do końca jest prawda i wogóle czy to działa na pobudzenie laktacji. Ja jak karmiłam od czasu do czasu napiłam się właśnie karmi ale jakoś nie zauważyłam różnicy w ilości mleka.
    WERONIKA JAGODA 5 listopad 2008 godz. 15.37 3870 g, 60 cm
    NADIA POLA 10 lipiec 2012 godz. 11.50 3130 g, 56 cm







    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Wrzesień 2009!!!!

      Hey! To ja chyba hemoroidów nie mam, tylko zwykły kłopot z wypróżnianiem... Dziś troszkę ruszyło coś, ale i tak nic przyjemnego... Sorry za temat.
      Mój malec w nocy budzi się ze trzy razy, ale jakieś dwie godz. go usypiam. Po kapaniu (około 19) jak zaśnie po godz. to śpi do około północy, potem walka godz. i pośpi do około 3 i potem tak p 6. I różnie to bywa, nieraz jak ładnie zaśnie to odkładam go do łóżeczka, bywa, że ląduje z nami w łóżku.
      Mam taki dylemat, bo mam wrażenie, że małemu coś w nosie przeszkadza, słychać jak oddycha, babcia stwierdziła, że to w oskrzelach i mnie straszy, że może chory. Zdarzyło mu się mieć kupkę zielonkawą, a to podobno oznacza przeziębienie... Kicha tez często, ale nie wiem czy to oznacza chorobę. Nie wiem czy iść z nim do lekarza, u mnie na miejscu nie ma pediatry, tylko rodzinny, ale może by go osłuchał i wtedy ewentualnie udalibyśmy się do pediatry... Ale nabazgrałam. Pozdrawiam!
      Adaś - 15.09.2009 3220g/56cm


      Michaś 11.09.2013 3920g/53cm

      Skomentuj


        Odp: Wrzesień 2009!!!!

        Karolaina - herbatka hippa jest rewelacyjna. Jak zaczynam mieć problem, bo mały mnie wyssie, to robię sobie 4 łyżeczki na kubek i taką lekko ciepła wypijam. Zazwyczaj jedna starcza, po kilku godzinach widać efekty (+ dodatkowo co godzinka szklanka wody lub innego napoju). A jak chce mieć piersi jak balony i mleko tryskające to wypijam dwie - rano i wieczorem, efekt murowany.
        Ja dodatkowo jem jeszcze dużo jabłek w ciągu dnia, ale to na stałe (około 4).




        i Bartek :-)

        Skomentuj


          Odp: Wrzesień 2009!!!!

          Karolaina ja piłam piwo karmi na noc, ale tylko raz, bo cycki zrobiły mi się kamienie od mleka, zalałam się, mały się krztusił, bo za dużo leciało. Tylko, że ja nie mam problemów z niedoborem mleka, a piwko wypiłam dla przyjemności (i to też tylko pól szklaneczki.
          I takie tam inne:
          # Im częściej dziecko ssie – tym więcej mleka, czyli jeśli podamy mieszankę sztuczną to o tyle co dziecko wypiło sztucznego, mniej wyprodukuje się mleka, bo zmniejsza się podaż.
          # Bardzo ważne są karmienia nocne – w nocy zwiększa się poziom prolaktyny. Ale działa to dopiero po 24h .
          # No i często wydaje się, że jest za mało pokarmu w okolicach 3tyg, 6 tyg , 3 M i 6 M – wtedy są tak zwane skoki rozwojowe u dzieci i mamie wydaje się, że nie schodzą z cyca, są wiecznie głodne i płaczą.
          # Aby więcej mleka leciało przy karmieniu, bezpośrednio przed karmieniem można „ogrzać” piersi, czyli przyłożyć gorącą pieluszkę.
          # Można też kilka razy dziennie robić sobie gorące prysznice na sam biust , oczywiście tylko króciutkie, żeby mleko nie wypłynęło
          # Po każdym karmieniu wypić około 2 szklanek wody (lub innych płynów). Ważne nawet w nocy.
          # Po karmieniu odciągać laktatorem jeszcze 10 minut (jeśli po karmieniu zbierze ci się 10 ml, to znaczy że masz bardzo dużo pokarmu i nie ma co panikować ).
          # Nie wolno pić: mięty, szałwii, herbaty czerwonej – hamują laktację
          # Wieczorem dla relaksu polecam Karmi di caffe. Relaksuje i zwiększa laktację – dla maleństwa nie szkodliwe (to jest napój bezalkoholowy praktycznie – poniżej 0,5 %). Podobnie działa lampka czerwonego wina
          # Polecam herbatki laktacyjne – herbatka bocianka i Kawka bocianka (mają kozieradkę, a inne nie). Przy gwałtownym zaniku mleka całą paczkę zaparzyć w dzbanku (ok2 L) i wypić w ciągu godziny. Obecnie herbatki bocianek są też w saszetkach, ale polecam bardziej te z suszem. Do nabycia na allegro i w szpitalach, w poradniach laktacyjnych.
          # Regularne posiłki dla mamy (lepiej mniej ale 5 razy dziennie)
          # Pilnować czy na pewno maleństwo ssie pierś, a nie tylko traktuje jak smoczka – jeśli przysypia na cycu – wybudzać (można delikatnie palcem przesuwać po spodniej części żuchwy, w kierunku do szyjki) wtedy naprawdę ssie
          # Najlepiej do 6 tygodnia nie podawać smoczka – zaburza technikę ssania, a przez to zmniejsza się laktacja bo dzidzia nie wie jak ssać
          # Nie przepajać maleństwa niczym (czasami serce pęka od krzyków). Można ewentualnie podawać własne mleko ściągnięte techniką po palcu ze strzykawką. W zależności od potrzeb i wieku dziecka podaje się 10 czy 20 ml (z wiekiem więcej oczywiście). Malca kładzie się np. na przewijaku, lewy wskazujący palec wsadza się do buzii wykonuje się ruchy, jakby chciało się połaskotać dziecko w podniebienie. Maluszek powinien wtedy zacząć ssać palec. Wtedy w kącik ust wkłada się strzykwę i delikatnie prawą ręką zwalniamy mleko do buzi dziecka. Jak tylko maluszek przestaje ssać palec, tak my przestajemy podawać mleko, żeby kojarzył ssanie =mleko
          # Granulki homeopatyczne na laktacje – w aptece
          Last edited by Carin; 09-10-2009, 11:40.

          Skomentuj


            Odp: Wrzesień 2009!!!!

            Carin i Coyotek dzięki za rady, właśnie stosowałam tą metodę ściągania czętego i nie powiem troche pomogło, bo z jednej już ściagam ok 100ml a wczoraj to nawet 50ml nie mogłam utoczyć. Ale o herbatce pomyslę, bo nie chcę stracić pokarmu
            Antonina Wiktoria- 23.09.09 godz. 20:55 waga- 3470g i 56cm długości




            25.01.11- 9970g i 77cm wzrostu
            06.04.11- 10000g i 80cm wzrostu
            27.05.11- 10500g i 82cm wzrostu
            Bilans 2-latka 18.10.11 11kg i 88cm wzrostu
            14.03.12- 12,5kg i 90cm wzrostu
            15.08.12- 13,2kg i 94cm wzrostu

            18.01.13- 14,8kg i 99cm wzrostu

            Skomentuj


              Odp: Wrzesień 2009!!!!

              Carin - jestem pod dużym wrażeniem Napracowałaś się dla nas wszystkich kobitko .




              i Bartek :-)

              Skomentuj


                Odp: Wrzesień 2009!!!!

                Carin, ale pulpecik ten Twoj synek!
                Moj Tymus przytyl niespełna kilogram i malo po nim widac. Zastanawiam sie czy mam wystarczajaco duzo pokarmu...W sumie to przybiera w granicach normy ale jak czytam ile te Wasze malenstwa juz waza to zaczynam sie przejmowac.
                U mnie na laktacje pomogla herbatka Hipp i Karmi (pilam po kilk lyczkow).
                Tymoteusz - ur. 03.09.09

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Wrzesień 2009!!!!

                  Napisane przez agatti Pokaż wiadomość
                  Carin, ale pulpecik ten Twoj synek!
                  Moj Tymus przytyl niespełna kilogram i malo po nim widac. Zastanawiam sie czy mam wystarczajaco duzo pokarmu...W sumie to przybiera w granicach normy ale jak czytam ile te Wasze malenstwa juz waza to zaczynam sie przejmowac.
                  U mnie na laktacje pomogla herbatka Hipp i Karmi (pilam po kilk lyczkow).
                  Agatti lepiej karm i nie przechodź na butelkę, bo to łatwa droga to utraty pokarmu. W ciągu miesiąca dziecko powinno przybywać od 500-1000g więc spokojnie! Każde dziecko ma swój tok przybierania. Później Tymuś może tak "skoczyć" wagowo, że się nie spostrzeżesz!

                  Mojemu Kubolcowi to przez te jego dwie brody ciężko szyje porządnie umyć . Mąż mu odchyla głowę do tyłu i dopiero jako tako idzie się dostać.

                  Skomentuj


                    Odp: Wrzesień 2009!!!!

                    Karolaina jaki masz laktator?

                    Skomentuj


                      Odp: Wrzesień 2009!!!!

                      Napisane przez Ewylynka
                      Magda chwała Bogu że Twoja Iga już zdrowiutka jest! Ale czy ja dobrze rozumiem, że nie karmisz już piersią?? Bo tak jakoś niejasno to napisałaś że aż głupia jestem hehe
                      Dokładnie, ale pokarmu jeszcze nie straciłam, i tak więc jak Iga się przystawi do cyca to opróżni całe dwa, i jeszcze jej mało. Daję jej obydwa mleka: z piersi i proszkowane Bebilon
                      Lista mam wrześniowych 2011 jest na stronie 17 klik



                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Wrzesień 2009!!!!

                        Ja swojego przystawiam tylko do piersi. I je na żądanie, wtedy kiedy chce.I chyba mu wystarcza. Ale nie mam chwilowo szans na ściąganie, bo prawie nic w nich nie zostaje po jedzeniu, a że nie wiadomo kiedy będą znów potrzebne...to nici ze ściągania.




                        i Bartek :-)

                        Skomentuj


                          Odp: Wrzesień 2009!!!!

                          Carin mam na razie ręczny laktator, bo był na szybkiego w dniu wyjścia ze szpitala kupowany. Wypiłam tą herbatkę, i mam nadzieję, że pomoże.

                          Zastanawia mnie jedno, część pisze z Was że ściąganie laktatorem i podawanie mleka z butli powoduje powolny zanika mleka... ale przecież efekt ściągania jest ten sam, może tylko pod względem tego że dziecko inaczej chwyta i w innym tempie ściąga. Ale przecież matki po ok 3-4 miesiącu jak już zęby się pokazują tylko podają ściągane i tak nawet do roczku dziecka, więc na logikę biorąc to nie może powodować zaniku A u mnie jest tak, że jak ja ściągnę mleko i podam Małej 120ml z obu piersi to się najada i śpi spokojnie, a po jedzeniu z obu piersi płacze mi i chce dalej jeść- czyli nie dojada.
                          Antonina Wiktoria- 23.09.09 godz. 20:55 waga- 3470g i 56cm długości




                          25.01.11- 9970g i 77cm wzrostu
                          06.04.11- 10000g i 80cm wzrostu
                          27.05.11- 10500g i 82cm wzrostu
                          Bilans 2-latka 18.10.11 11kg i 88cm wzrostu
                          14.03.12- 12,5kg i 90cm wzrostu
                          15.08.12- 13,2kg i 94cm wzrostu

                          18.01.13- 14,8kg i 99cm wzrostu

                          Skomentuj


                            Odp: Wrzesień 2009!!!!

                            Napisane przez Ewylynka
                            Hej dziewczynki, moja mała maruda właśnie zasnęła Nigdy się to jeszcze nie zdarzyło, bo walczyła z nami zawsze do 23 min. No ale dobra inny problem , słuchajcie mojej małej dzisiaj na rączce wyskoczył wielki bąbel ze stanem ropnym (od szczepionki chyba na gruźlicę którą miała robioną w szpitalu i zastanawiam się czy wszystko ok, umieram z niepokoju, a jutro sobota i chyba będę musiała podjechać do szpitala żeby ktoś to obejrzał bo od zmysłów odejdę)
                            wszystko ok , tak ma być,moja Pola też tak miała i pediatra powiedział że to dobrze ,że taka reakcja jest ok, później to samo zeszło i teraz jest tylko różowy płaski placek
                            Pola 27.03.2009 godz 18 10, 2400g i 49cm miniaturka moja



                            Skomentuj


                              Odp: Wrzesień 2009!!!!

                              Napisane przez Ewylynka
                              Aha jeszcze jedno słuchajcie dzisiaj z ciekawości szukałam w necie jak to jest z nami (płodność, antykoncepcja itd) I znalazłam pewną stronę na której jest temat o płodności i mnie strasznie intryguje, może któraś objaśni mi jak to jest na prawdę, bo z tego co wiem, to po porodzie jest się bardziej płodnym niż kiedykolwiek oto strona : http://www.porody.pl/menstruacja/plodnosc-po-porodzie/
                              Ja też to słyszałam ze jest się bardziej płodnym po porodzie
                              Ale tu wg tego artykułu to samo wskazuje, dlatego daj mi boże chce jak najdłużej karmić piersią, by jeszcze mieć spokój z okresem, bo na podpaski i wkładki laktacyjne to bym chyba zbankrutowała. Jeśli zadziała na mnie ta herbatka A o podpaskach chcę zapomnieć na jakiś czas bo do tej pory nie mogę sobie poradzić z odparzeniem i dodatkowo znowu hemoroid mi wyszedł
                              Antonina Wiktoria- 23.09.09 godz. 20:55 waga- 3470g i 56cm długości




                              25.01.11- 9970g i 77cm wzrostu
                              06.04.11- 10000g i 80cm wzrostu
                              27.05.11- 10500g i 82cm wzrostu
                              Bilans 2-latka 18.10.11 11kg i 88cm wzrostu
                              14.03.12- 12,5kg i 90cm wzrostu
                              15.08.12- 13,2kg i 94cm wzrostu

                              18.01.13- 14,8kg i 99cm wzrostu

                              Skomentuj


                                Odp: Wrzesień 2009!!!!

                                Napisane przez karolaina Pokaż wiadomość
                                tPomózcie co jest dobre na pobudzenie laktacji. Oprócz bawarki, bo niestety ale jej pić nie mogę- mleko(
                                herbatka z kopru jest dobra na pobudzenie laktacji i na wzdecia u maluszka - takze pijac herbate masz 2 w 1



                                Rosne...
                                14.09.2009 4170 gr, 51 cm
                                17.09.2009 3810 gr, 51 cm
                                13.10.2009 4750 gr, 56 cm
                                16.11.2009 5620 gr, -
                                16.12.2009 6700 gr, 62 cm
                                19.03.2010 8150 gr, 68 cm
                                17.06.2010 9250 gr, -
                                06.09.2010 10600 gr, 77cm
                                14.12.2010 11600 gr, 81cm
                                05.05.2011 11900 gr, 83cm
                                20.09.2011 13200 gr, 90cm
                                14.01.2012 14300 gr, 93cm
                                19.07.2012 15500 gr, 98cm



                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X