Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

kiedy się szykować

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    kiedy się szykować

    Jestem w 31 tyg ciąży, termin porodu mam na 9 grudnia i mam pytanie, kiedy należy być na 100% przygotowaną na przyjście maluszka (chodzi mi tu o rozłożenie łóżeczka, spakowanie torby do szpitala), oczywiście chciała bym aby maluszek urodził się w terminie bo jest to dla niego lepsze pomimo że nie mogę się już doczekać, to czy 2 msc to nie za wcześnie na takie przygotowania?
    Bartuś 5.12.2008
  •    
       

    #2
    Ja tak od 30 tyg byłam już spakowana, oczywiście zawartość torby zmieniałam trzy razy albo czegoś zapomniałam albo za dużo i sie nie mieściło.
    Natomiast jeśli chodzi o łóżeczko to rozłożone miałam tak miesiąc przed terminem porodu, wybraliśmy drewniane wiec musiało sie troszkę przewietrzyć.
    Wiadomo jeszcze że trzeba uprac pościel dla maluszka, ubranka itp.
    Możesz sobie już pomalutku takie przygotowania zrobić
    Pozdrawiam
    Wojtuś 28.11.2007

    Skomentuj


      #3
      Myślę, że powolutku możesz się przygotowywać...
      Ja jestem w 35 tc, torby do szpitala jeszcze nie spakowałam i nawet chyba nie wszystko co do szpitala potrzebne mam!
      Natomiast łóżeczko stoi już od miesiąca, ciuszki dawno wyprane, wyprasowane...To cudownie móc to wszystko przygotowywać z myślą o kruszynce, która niedługo będzie z nami
      Miłych przygotowań życzę


      Skomentuj


        #4
        ja przygotowywałam wszystko długo długo wczesniej tak mi sie to podobalo

        Skomentuj


          #5
          Tak jak wy dziewczyny nie mogę się już doczekać i myślałam że jestem trochę przewrażliwiona na tym punkcie ale naszczęście Macie dziewczynki tak jak ja to od jutra biorę się za przygotowania.
          Bartuś 5.12.2008

          Skomentuj


            #6
            nie jesteś przewrażliwiona chyba wszystkie przyszłe mamusie mają podobnie


            Skomentuj


              #7


              Pakuj sie kiedy masz na to ochote. Mnie porod zaskoczyl i w biegu zbieralam rzeczy do torby
              pozdrawiam,
              D

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Ja się pakowałam jakieś 4 tygodnie przed terminem, oczywiście też zmieniałam jej zawartość kilka razy Dobrze jest wejść na stronkę szpitala (lub zadzwonić) w którym chcesz rodzić żeby wiedzieć czego oni tam wymagają. Trzymam kciuki

                Skomentuj


                  #9
                  Witam, ja pakowałam torbę miesiąc przed porodem, wtedy też postawiliśmy łóżeczko, wyprałam i wyprasowałam ubranka. Później oczywiście były poprawki, przekładanie rzeczy (tak mi się podobały), wózek kupiłam tydzień przed porodem a urodziłam w terminie. Trzymam kciuki, pozdrawiam

                  Skomentuj


                    #10
                    pakuj się kiedy będziesz miała chwilkę czasu. Lepiej mieć uszykowane niż później jeszcze ten stres na głowie
                    pozdrawiam

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      hej
                      Ja koncze teraz 34 tydzien i wiekszosc rzeczy mamy kupione zostal tylko wózek, fotelik, wanienka i niektore rzeczy do porodu dla mnie. W szkole rodzenia mówili nam ze dobrze byc pakowanym na wszelki wypadek 4 tygodnie przed terminem. Ciuszki juz poprasowalam i upralam i chyba dobrze zrobilam bo teraz juz zaczynam byc coraz bardziej zmeczona i naprawde prasowanie jest ostatnią rzeczą na jaka mam ochote, a wczesniej mialam wiecej energii i sprawilo mi to duzo przyjemnosci.
                      pozdrawiam

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: kiedy się szykować

                        ja się szykowałam od ósmego miesiąca, koleżanka mi tak doradziła, bo ponoć w dziewiątym nie wiadomo jak się bedziesz czuła i byłam jej wdzięczna za tą radę bo w ósmym czułam się świetnie a w dziewiątym już bardzo ciężko.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: kiedy się szykować

                          Jeśli chodzi o przygotowanie pokoju na przyjście dzidziusia to ja zaczęłam wszystko organizować około 32 tyg ciąży. Wtedy też zaczęłam myśleć i odkładać w jedno miejsce całą wyprawkę do szpitala. Ze spakowaniem torby zwlekałam jednak na tyle długo, że gdy w 37 tyg odeszły mi wody to torba była dopakowywana w biegu

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: kiedy się szykować

                            Ja termin miałam na luty ale w grudniu przed świętami trafiłam do szpitala bo bobas przestał się ruszać. Był to na szczęście fałszywy alarm ale jak tylko wróciłam do domu to zabrałam się za pakowanie torby na poród.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: kiedy się szykować

                              Najlepiej w 36 tygodniu mieć już wszystko spakowane. Nigdy nie wiadomo kiedy dziecko przyjdzie na świat. Ja urodziłam w 39 i 38 tygodniu ciąży, czyli dwa tygodnie przed terminem. Więcej przeczytasz na blogu: http://szczesliwamama.pl/przygotowan...cia-noworodka/
                              Pozdrawiam

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X